Samochód zastępczy

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
Awatar użytkownika
maciej_pk
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 12 paź 2012, 18:28
Czym jeżdzę: 1.6 GDI Biała L
Lokalizacja: Kołobrzeg

Samochód zastępczy

Postautor: maciej_pk » 17 kwie 2013, 22:17

Witam!
Czy ktoś z Was przerabiał już temat samochodu zastępczego w czasie naprawy swojego auta? Wczoraj musiałem zostawić moje auto w serwisie. Gdy zapytałem o samochód zastępczy usłyszałem, iż nie należy mi się chyba, że odpłatnie ("specjalna" cena dla mnie 80 złotych za dobę). Co innego gdyby auto zepsuło się w drodze i zostałbym sholowany, wtedy dostałbym samochód za darmo. Szczęka mi opadła. Na nic moje tłumaczenia, że żona potrzebuje auta do pracy (samochód jest na jej firmę). Nawet gdybym się zdecydował na auto odpłatnie to i tak go nie dostane bo mają jedno i już jest u innego klienta. Jak to było u Was?
Pozdrawiam!
Maciej

japan
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 02 sty 2013, 14:35
Czym jeżdzę: KS 1,6 XL
Lokalizacja: Józefów k/Otwocka

Re: Samochód zastępczy

Postautor: japan » 17 kwie 2013, 23:01

Trzeba przed bramą zadzwonić żeby zaholowali inaczej :doopa2: z zastępczego samochodu. Poszukaj był podobny wątek.
[papa]

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Samochód zastępczy

Postautor: michal » 18 kwie 2013, 10:36

Z samochodem zastepczym sam mialem ostatnio do czynienia . Sprawa wygladala troche inaczej , moje auto bylo na chodzie a jedyny mankament dzieki ktoremu musialem sie pozbyc kijanki na prawie 2 tygodnie to oddanie auta do wymiany drrzwi które zostały uszkodzone przez jakiegos idiote na parkingu . W tym momencie musze przyznac ze rewelacyjne zachowalo sie ASO z Czestochowy gdyz w czasie kiedy moja kijanka zostala przetransportowana do lakierni w Łodzi otrzymalem od nich nieodpłatnie najpierw nowke nissana micre a pozniej fiata pande . jednoczesnie od razau zaznacze ze gdyby nie ASO to prawie przez okres dwoch tygodniu musialbym zalatwiac swoje codzienne sprawy zwiazane z praca poruszajac sie komunikacja miejska gdyz towarzystwo ubezpieczeniowe w ktorym wykupilem pakiet dealerski stwierdzilo ze auato zastepcze mi sie nie nalezy gdyz auto jest na chodzie a tlumaczenie ze niestety nie bede posiadal go fizycznie na nic sie nie zdalo. Moim zdaniem w takich sytuacjach to kwestia podejscia przez ASO czy wyrazi dobra wole i po prostu bedzie w stanie zrozumiec sytuacje w jakiej sie znalazles.pozdrowionka

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Samochód zastępczy

Postautor: soul » 18 kwie 2013, 10:54

Przy szkodzie komunikacyjnej jeśli naprawa jest z oc sprawcy zawsze należy się auto zastępcze-trzeba tylko o nie wystąpić.
Ja miałem lekko przerysowany błotnik i zastępczym jeździłem przez 2 miesiące :lol: ale to już zasługa partaczy którzy już autoryzacji nie maja.
KIA ASSISTANCE działa tylko wtedy gdy auto będzie przywiezione do ASO a nie przyjedzie samo.
Korzystaliśmy kilka razy i schemat jak wyżej-bez problemowo udostępniano auto na 1-2 czy 3 dni.
Obrazek

michal
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: 14 mar 2012, 12:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE IV , 1.6 GDI
Gadu Gadu: 1100520
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Samochód zastępczy

Postautor: michal » 18 kwie 2013, 10:59

u mnie niestety sprawcy bylo brak , wiec cala szkoda bylo z mojego AC dlatego tym bardziej uwazam ze w sumie salon mogl a nie musial udostepnic pojazd zastepczy

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Samochód zastępczy

Postautor: soul » 18 kwie 2013, 11:11

Jak mogłeś się przekonać to zależy tylko od salonu/ASO.
Ja nigdy nie miałem problemu z zastępczym autem tylko dlatego, że moje ASO jest prawdziwym ASO i czasami nawet udostępnia auto bez kosztowo.
Obrazek

Awatar użytkownika
lathael
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 27 mar 2012, 23:14
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI M 2012
Lokalizacja: Mielec

Re: Samochód zastępczy

Postautor: lathael » 18 kwie 2013, 16:50

A co w przypadku naprawy gwarancyjnej Sportka? Prawdopodobnie zostawię samochód na 1-2 dni w ASO na wymianę podsufitki.
Mogę się upominać o auto zastępcze?

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód zastępczy

Postautor: yanekoktagon » 18 kwie 2013, 18:22

z mojego doswiadczenia, nie upominaj sie, poprostu porozmawiaj, wszystko da sie zalatwic...najlepiej jak bedziesz sie umawiac na wizyte ustal by cos ci dali.

Awatar użytkownika
maciej_pk
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 12 paź 2012, 18:28
Czym jeżdzę: 1.6 GDI Biała L
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Samochód zastępczy

Postautor: maciej_pk » 18 kwie 2013, 21:10

Wynika z tego, że w sytuacji gdy sam oddajesz samochód do naprawy gwarancyjnej jesteś skazany na łaskę ludzi pracujących w ASO. Nigdzie nie jest napisane, że muszą dać Ci auto. Ciekawe jak jest u konkurencji?
Maciej

Awatar użytkownika
pioter90
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 21 maja 2011, 11:14
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0dohc XL.automat 4x4
Lokalizacja: .Polska Międzyrzecze,woj.slaskie

Re: Samochód zastępczy

Postautor: pioter90 » 20 kwie 2013, 09:59

U konkurencji podobnie jeżdże vw up firmowym jest on w leasingu oddałem ostatnio auto na przegląd pytałem sie ich czy dostane auto zastępcze bo potrzebuje dojechać do pracy,pracownik powiedział mi że auto zastęcze sie nie należy jedynie co mi może zaoferować to tylko rower fakt faktem auto jeżdzi po Holandii więc rower na czasie :lol: :lol:
Pozdrawiam

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Samochód zastępczy

Postautor: dealer » 22 kwie 2013, 22:08

generalnie jak jadę planowo na olej czy coś podobnego to zastępczy mi nie przysługuje, ale w większości przypadków nieplanowanych napraw jakieś auto zastępcze dostawałem. Ale to też na zasadzie jak mam to dam, jeszcze się nie spotkałem, żeby pod serwisem stało kilka samochodów zastępczych i kilka testówek i serwis/salon upierał się że nie udostępni samochodu "bo nie", z tego co pamiętam sportek "tylko raz" dotarł do serwisu na lawecie.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap