Szklany dach

Koszty związane z przeglądami serwisowymi KIA Sportage. Serwis samochodowy dla naszych aut.
klosek
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 15 maja 2012, 23:38
Czym jeżdzę: KIA SPORTA 184Km Auto XL AWDFULL+KIA Ceed 1.6 GDI
Lokalizacja: Łochowo k/Bydgoszczy

Szklany dach

Postautor: klosek » 09 cze 2012, 20:56

Witam.
Mam pytanie do posiadaczy szklanego dachu w Sportage.
Chodzi mi dokładnie o połozenie otwieranego szklanego dachu w stosunku do tylnego szklanego dachu stałego, a dokładnie chodzi mi o różnice połozenie a dokładnie wysokosc przedniego dachu w stosunku do tylnego.Wyglada to tak jak by przedni dach był niedomkniety bioroąc połozenie stałego tylnego szklanego dachu.Nie wiem czy to kwestia regulacji otwieranego przedniego dachu czy też za niskie wklejenie szyby w tylnym stałym szklanym dachu.
Pytałem sie w ASO to powiedzieli że na 5 samochodów jeden ma taki problem.
Resamujac przednia szyba dachu jest wyżej o ok.4-5mm w stosunku do tylnej szyby dachu.
ASO na poczatku powiedziało że ten typ tak ma, jak poprosiłeł o taką diagnoze na piśmie to powiedzieli że poprawią regulację dachu otwieranego.Trochę sie boje ingerencji w otwierany dach.
Dodam jeszcze że przy prędkosciach powyżej 130 km strasznie hałasuje ale nie przecieka.
Proszę o własne spostrzenia jak to wyglada u Was .
Z góry dziekuje za informacje.

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Szklany dach

Postautor: ramon » 09 cze 2012, 22:48

Klosek - u mnie przy zamkniętym dachu tworzy się praktycznie jednolita tafla szkła - nie ma różnic pomiędzy otwieraną częścią a stałą dachu. Ponadto mój teść ma Hyundaia IX35 z identycznym dachem i również jest równiutko - wiem bo czasem myje mu samochód i jest równo. 4 - 5 mm różnicy to sporo i wyobrażam sobie że estetyka na tym cierpi. Reklamował bym to na maxa. Co do hałasu faktycznie powyżej 130 jest nieco głośniej ale na pewno nie nazwał bym tego dokuczliwym hałasem, za to rekompensuje to wygląd samochodu z takim gadżetem i oczywiście radocha pasażerów tylnej kanapy.
PS
jeśli chcesz jutro zrobię fotkę w świetle dziennym i wstawię tu lub wyślę na priv.
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
Johny-m
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 24 maja 2011, 07:05
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDI kolor DARKGUN METAL AWD AT
Lokalizacja: Kraków

Re: Szklany dach

Postautor: Johny-m » 10 cze 2012, 16:43

jedź do serwisu żeby ci wyregulowali dach, mnie co prawda nic nie odstawało ale przy prędkości 140km/h strasznie szumiało.
po regulacji w serwisie jest ok, nic nie szumi, nic nie odstaje.


Wróć do „Serwis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap