Stukanie podłokietnika

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Stukanie podłokietnika

Postautor: desto » 15 cze 2011, 18:55

Witam.
Miałem problem ze stukaniem wydobywającym się spod podłokietnika.
Polecam użycie uszczelki do uszczelniania okien. Nakleiłem jedną warstwę przed zamkiem podłokietnika i jest spokój 8-)
Jakby ktoś miał problem, to polecam sposób.
Pozdrowienia
Desto
Techno Orange 1.7 crdi

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: RobaL » 15 cze 2011, 22:26

Kurcze obawiam sie troche tego, bo tymczasowo wepchnalem CB Radio miedzy podlokietnik i fotel pasazera. Juz widze na skorze fotela pasek i boje sie, ze sie to odcisnie na stale (nie wiem nie mialem do tej pory do czynienia ze skora). A podlokietnika sie staram nie otwierac, bo jednak naciska naniego radio. Jak szybko czegos innego nie wymysle to obawiam sie, ze cos sie pokrzywi w tym podlokietniku i zacznie stukac i pukac. Jak sie wkurze to wywierce 2 otwory i przykrece to radio na stale. Lepsze 2 dziury niz stukajacy podlokietnik :/

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: kasia_mm » 16 cze 2011, 06:36

RobaL ja trzymam CB ciut nizej - na wysokosci siedziska siedzenia a podlokietnikiem, dokladnie pomiedzy zgieciem fotela a zaczepem pasa - sladow nie ma na fotelu aczkolwiek raz szybko wkladajac radio lekko porysowalam sobie podlokietnik z boku. Ale skora sie nie odciska na stale jak na razie. Inna sprawa ze ja wracajac z drogi chowam CB do podlokietnika wiec nie stoi ono tam na stale...
co do stukania to raz mi stuka cos i stuka - a nie zalozylam CB i okazalo sie, ze stuka wlasnie to CB w schowku... ale stracha mialam ehheheh.......

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: rouman01 » 16 cze 2011, 21:33

U mnie sprzypiał podłokietnik na samym początku, jak się na nim opierałem.
Ale przestał skrzypieć.

Pozdrawiam Kasię serdecznie.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: kasia_mm » 17 cze 2011, 17:23

Rouman to chyba czas na odchudzanie hihihihihi [rotfl1]
żart oczywiście:)

tez pozdrawiam!

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: RobaL » 17 cze 2011, 19:15

kasia_mm pisze:RobaL ja trzymam CB ciut nizej - na wysokosci siedziska siedzenia a podlokietnikiem, dokladnie pomiedzy zgieciem fotela a zaczepem pasa


No probowalem je tam wcisnac, gdzie piszesz ale radio mam jednak za duze i za grube (President Walker). Co prawda na chama wcisne, ale glosnik jest przysloniety i kiepsko slychac a do tego zona bedzie miala klopot z pasami. No nic, jak sie na fotelu nic nie odcisnie to jeszcze troche tak pojezdze zanim czegos innego nie wymysle. No i mam nadzieje, ze klapa od podlokietnika sie nie przekrzywi na stale, bno pewnie zacznie stukac.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: kasia_mm » 17 cze 2011, 19:20

Ja tez mam Presidenta - Harry III i miesci się aczkolwiek faktycznie problem ma się z zapięciem pasów - znaczy pasażer ma - ale jakoś dają radę:)
ja ciągle mam obawy żeby zamontować CB na stałe.... antenę też mam na magnes bo już widziałam u paru kumpli ucięty kabelek w pozostawionym na noc aucie:(

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: rouman01 » 18 cze 2011, 10:00

No, właśnie, droga Kasiu, wygląda na to, że schudłem bo przestał skrzypieć! [ura]

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: bartdobr » 18 cze 2011, 10:55

A ja tam uważam że podłokietnik świetnie się nadaje na cb, nawet kable można łatwo z niego wyprowadzić
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: dealer » 19 cze 2011, 00:01

rouman01 pisze:No, właśnie, droga Kasiu, wygląda na to, że schudłem bo przestał skrzypieć! [ura]

Pozdrawiam


wydaje mi się, że po prostu zrobiło się cieplej :)
zimą gdy było na minusie i samochód po dłuższym postoju podłokietnik skrzypiał - teraz cisza :)
dla dociekliwych moja waga constans :)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: rouman01 » 20 cze 2011, 01:30

Chyba nie ma to związku z temperaturą (no i niestety też z moim schudnieciem).
Nowa skóra na podłokietniku trochę skrzypiała na początku, ale najwyraźniej ją łokciem "wyrobiłem" i przestała.
Teraz temperatura nagle spadła (i przyszły deszcze); jest nawet poniżej 15C i na szczęscie nic nie skrzypi.

Z tym skrzypieniem i wsłuchiwaniem się w stuki zawieszenia to też naczytałem się wpisów drogich użytkowników KIA-S i tego forum, więc mam sporą paranoję na tym punkcie.

Poza niewinnym podskakiwaniem pokrywy na koło zapasowe w bagażniku to żadnego hałasowania u mnie chyba nie ma (choć przejechałem dopiero niecałe 2k km).
(Ten silnik benzynowy jest przyjemnie cichy).

Rzeczywiście ze szklanym dachem na autostradzie powyżej 140km/k podmuchy powietrza zaczynają hałasować, ale też zaczynam się przyzwyczajać - zasuwam żeluzję, podkręcam bardzo fajnie spasowane akustycznie radio i daje się dalej komfortowo jechać...

A znowu poza osobistymi i krótkimi testami prędkości auta na pobliskiej autostradzie powyżej 180km/h tak szybko tą moją KIA-S normalnie nie jeżdżę, większość to miasto i drogi z ograniczeniem 70/100 km/h. A nawet przy zwykłej jeździe autostradowej 120-160km/h pasażerowie (żona!) w ogóle na nic nie narzekają.

Planuję wyjazd na przyszły weekend do Polski, do mojego rodzinnego Dolnego Śląska, zobaczę jak zareaguje to zawieszenie na "polskich drogach" (które też stanowczo przez ostatnie 7-8 lat bardzo się poprawiły).

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: RobaL » 20 cze 2011, 13:27

rouman01 pisze:Planuję wyjazd na przyszły weekend do Polski, do mojego rodzinnego Dolnego Śląska, zobaczę jak zareaguje to zawieszenie na "polskich drogach" (które też stanowczo przez ostatnie 7-8 lat bardzo się poprawiły).


Szkoda, ze z Bawarii, bo bym Ci polecil "autostradowe" przejsice w Olszynie ;)

trzona1
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1,6

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: trzona1 » 15 lut 2012, 00:39

to prawda skrzypi zatrzask w podłokietniku, zastosowałem filc meblarski i jest ok

rypka64
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:08
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL biała
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: rypka64 » 15 lut 2012, 12:14

Potwierdzam skrzypienie podłokietnika od zatrzasku. U mnie wystarczyło oddzielić od styku ze sobą plastikowych elementów zatrzasku. Malutki kawałeczek czarnej taśmy klejącej i błoga cisza. Myślę że powinni ją dodawać gratis przy odbiorze auta. [hihihi]

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: xxrobson20xx » 15 lut 2012, 15:30

w ogole podlokietnik to jest jakis tandetny.. jakis taki rozklekotany ;/ skrzypi trzeszczy i w ogole ;/ a dopiero 4,5 tys zrobione ;/

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: maja123 » 15 lut 2012, 20:07

To prawda podłokietnik trochę stuka ale tak zrobiłem od początku jak kolega trzona 1 i błogi spokój,to z taśmą też napewno zdaje egzamin. :lol:
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

strzygam
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2010, 21:50
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI M

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: strzygam » 18 lut 2012, 14:58

Dokładnie pomaga wklejenie kawałka gumowej uszczelki lub takich podkładek pod meble, żeby się nie rysowała podłoga.
Ja wkleiłem 2 małe kawałki takiego cienkiego filcu i już nie skrzypi.

Macie jakiś pomysł oprócz wymiany boczków na twardy plastik na wysokości łokcia od strony kierowcy?
Cały boczek jest z plastiku i trochę przy dłuższej jeździe czuć dyskomfort.
Czy boczki sa rozbierane i można np. obszyć tą część pod łokciem skórą i wyściółką np. z gąbki czy ten boczek jest w całości i wchodzi w grę tylko wymiana na cały z wersji ze skórami?

alijazz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2011, 22:38
Czym jeżdzę: honda jazz 1.2
kia sportage 1.6 M

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: alijazz » 18 lut 2012, 21:14

U mnie to samo podłokietnik skrzypi przejechane 4000 km,ponadto cała szyba porysowana od skrobaczki po tych mrozach,tak jakby była z plastiku, a zamarzający wlew paliwa to już dramat. [rotfl1]

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: mint » 19 lut 2012, 09:53

Kto skrobaczką zasuwa po szybie?! [zlolta] Tyle jest dostępnych odmrażaczy... Każdą szybę porysujesz skrobaczką.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

alijazz
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2011, 22:38
Czym jeżdzę: honda jazz 1.2
kia sportage 1.6 M

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: alijazz » 19 lut 2012, 20:12

Mówie że troche to dziwne, bo od 7lat używam skrobaczki na hondzie i nosi ona normalne jak na wiek auta ślady użytkowania,a w sportku skrobałem szybę ze trzy razy,ponadto po użyciu PRE ICERA ,który niestety przy temperaturach -20 nie dawał rady.Prawdopodobnie jakość tego szkła szału nie robi. ;)

Shrek
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 25 wrz 2011, 08:57
Czym jeżdzę: SOUL 1.6 GDI
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Stukanie podłokietnika

Postautor: Shrek » 20 lut 2012, 15:49

Co do skrobania szyb to w każdym poprzednim aucie skrobaczka furczała że hej i szyby wyglądały normalnie. Podobnie jak w Sportage również i Soul szybę ma chyba z jakiegoś utwardzanego "plexiglasu". Na początku poskrobałem plastikową - rysy, później gdzieś poczytałem o świetnym wynalazku chyba rodem z Finlandii - czyli skrobaczką z mosiężną płytką ( takie też istnieją ) - jeszcze gorzej.
Także sumując po trzech skrobaniach ( dokładnie tyle - reszta aerozol ) rys więcej niż w paru autach razem wziętych na przestrzeni koło 20 lat :strzelac: .


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap