Problemy z wkładką zamka drzwi kierowcy

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Problemy z wkładką zamka drzwi kierowcy

Postautor: TexRan » 12 cze 2023, 23:37

W mojej KS niestety nie można otworzyć drzwi kierowcy inaczej niż z pilota. Okazuje się, że klucz wchodzi jakoś tak do połowy a potem czuć jakby się opierał o coś metalowego. W związku z tym, że jest to jedyny zamek otwierany mechanicznie w przypadku awarii np akumulatora mam to zamiar przywrócić do pełnej funkcjonalności.
Czy ktoś już takie coś robił i np wie co może być zablokowane w środku? Dzisiaj zdjąłem tą zaślepkę od wewnątrz drzwi i widziałem śrubę która właśnie chyba trzyma ten zamek (wkładkę). Wg filmików na YT to jest ona ale nie mam takiej pewności. Będę wdzięczny za podpowiedź, ewentualne potwierdzenie moich przypuszczeń. Czy może być później problem z prawidłowym ponownym włożeniem? Czy po wyjęciu da radę zobaczyć co jest w środku?
Wiem, że są np jakieś zamienniki z jednym kluczem do tego albo może jeszcze jakieś inne ale może uda mi się naprawić we własnym zakresie.

Lunar GT
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 01 sie 2022, 19:38
Czym jeżdzę: Sportage V HEV GT 4WD + wszystko (prócz dziury w dachu).
Lokalizacja: Śląsk

Re: Problemy z wkładką zamka drzwi kierowcy

Postautor: Lunar GT » 13 cze 2023, 14:01

Duża ilość np. WD40 kilkukrotnie (przez cienką rurkę podającą) w odstępach czasu + próby wkładania kluczyka mogą pomóc jeżeli jeszcze nie próbowałeś, nie używany zamek mógł zwyczajnie się zabrudzić/zapiec przez lata.

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Problemy z wkładką zamka drzwi kierowcy

Postautor: TexRan » 13 cze 2023, 14:42

Ale tam jakby coś na dęba stało dlatego chcę wyciągnąć. Tylko nie mam pewności czy dobrze myślę jak to zrobić.

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Problemy z wkładką zamka drzwi kierowcy

Postautor: TexRan » 14 cze 2023, 19:45

Zamek dzisiaj cały wyciągnąłem ale niestety moja wiedza w temacie wkładek zamków jest bardzo ograniczona. Widzę zapadki ale nie wiem co dalej z nimi mogę zrobić.
Mam w planach zapytać się w warsztacie który naprawia takie sprawy jaki byłby koszt.

TexRan
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 12 cze 2023, 22:52
Czym jeżdzę: benz 2.0 163KM XL FWD

Re: Problemy z wkładką zamka drzwi kierowcy

Postautor: TexRan » 30 cze 2023, 23:07

Wkładka została naprawiona przez fachowy warsztat zajmujący się takimi rzeczami. Okazało się, że zamek stał na amen, nie używany pewnie kilka lat.
Został przywrócony do pełnej funkcjonalności za całkiem rozsądne pieniądze w krótkim czasie.


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap