Podgrzewanie kierownicy

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
Bearlock
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 09 wrz 2021, 10:53
Czym jeżdzę: 1.6dgi 2016

Podgrzewanie kierownicy

Postautor: Bearlock » 09 wrz 2021, 11:01

Witam.. Mam pytanko co do podgrzewania kierownicy, po naciśnięciu guzika zapala się kontrolka i po około 10-15 sekundach zaczyna migać i nie czuć żeby się kierownica grzała. Jakiś sugestie? Dzięki za odp. Kia sportage 1.6 gdi 2016

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Podgrzewanie kierownicy

Postautor: damian94 » 09 wrz 2021, 23:07

Wygląda na usterkę. Auto masz 5cio letnie, wiec na gwaracji. Jedź do serwisu.

Awatar użytkownika
tyka47
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 22 mar 2020, 14:57
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDI Sportage IV (2020) v. L+Business Line+FUN

Re: Podgrzewanie kierownicy

Postautor: tyka47 » 23 paź 2021, 16:23

Witam
Nie chcę zakładać nowego tematu o takim samym tytule, ale mam pytanie do "lubiących modyfikacje i usprawnienia"
W KS IV (2020) mojej żony, nie ma podgrzewanych foteli i grzanej kierownicy.
O ile fotele to nie problem, to o kierownicę wraz ze zbliżająca się zimą, słyszę co chwilkę marudzenie: "Ty masz a mnie łapki będą marzły".
Zapytałem w ASO o możliwość dołożenia grzanej kierownicy i uzyskałem odpowiedź: "NIE DA SIĘ!"
Trzeba było zamówić od razu, to fabryka by dała a tak...
i krótkie pytanie: Da się cokolwiek teraz zrobić? czy pozostają tylko rękawiczki w mroźny dzień? :)
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni...

Rox
Uzależniony
Posty: 151
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:19
Czym jeżdzę: Sportage IV 2021 Black Edition 1,6 T-GDI 7DCT

Re: Podgrzewanie kierownicy

Postautor: Rox » 23 lis 2021, 19:57

Nie da się to parasola w d.. otworzyć ;)
Pozostaje kwestia zakupu wszystkich niezbędnych części. Na moje oko poza kierownicą będzie taśma (nie wiem czy każda ma piny pod grzanie) pewnie jakiś sterownik, przycisk, wiązka, bezpiecznik (dłubanka w skrzynce bezpieczników)... Nie wiem jak to jest sterowane, ale podejrzewam, że przez BCM, więc pewnie i BCM do wymiany. Wyjdzie drogo, nawet bardzo drogo.
Pozostaje też kwestia gwarancji. Z taką dłubanką stracisz gwarancję na kilka elementów auta - elektrykę, układ kierowniczy, pewnie na deskę rozdzielczą, poduszkę powietrzną(!!!)...
Auto zdaje się jest na gwarancji, bo dla pierwszych sportów IV skończy się dopiero w 2022.
IMO gra niewarta świeczki.

Że w ASO nie chcą się tego podjąć to się wcale nie dziwię. Robota długa i niewdzięczna, obarczona ryzykiem, pewnie też brak gotowych wiązek i trzeba uprawiać druciarstwo.

Trochę mam doświadczenia w retrofittingu i dziś wielu rzeczy bym się już nie podjął, bo efekt marny, koszta duże a roboty w huk. Ta jest jedną z nich. Zwłaszcza w słabo rozpracowanych markach jak KIA. W VAGu może... Ale nie w KIA :)

mytles
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2021, 02:27
Czym jeżdzę: Sportage 1.7

Re: Podgrzewanie kierownicy

Postautor: mytles » 09 cze 2022, 17:50

Może ktoś jednak ma jakąś wizję co trzeba zrobić by ruszyło grzanie kierowcy. Mam dużo czasu więc mogę się zająć druciarstwem ;)) tylko jakieś pomysły gdzie się wpiąć by było jak z fabryki ?


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap