Demontaż plastików klapy bagażnika

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
Wiktor 5
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 05 mar 2017, 17:52
Czym jeżdzę: Ks IV 1.6 GDI

Demontaż plastików klapy bagażnika

Postautor: Wiktor 5 » 26 sie 2019, 19:40

Cześć. Demontowal ktoś już może wspomniane plastiki? Muszę przeciągnąć kable od kamery z lampki podświetlenia do światła wstecznego oraz na przód auta. Może ktoś już ma jakieś doświadczenia w temacie. Zabieram się do tego jak pies do jeża. Z góry dzięki za ewentualną pomoc.

Wiktor 5
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 05 mar 2017, 17:52
Czym jeżdzę: Ks IV 1.6 GDI

Re: Demontaż plastików klapy bagażnika

Postautor: Wiktor 5 » 31 sie 2019, 18:17

No i zrobiłem to sam niczego na szczęście nie uszkadzajac (temperatura też pomogła bo plastik jest jakby bardziej plastyczny). Ale do rzeczy, jakby ktoś chciał na przyszłość montować kamerę w miejscu lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wyjmujemy szkło lampki podświetlenia pomagając sobie ściągaczem teflonowym do tapicerek. Wkładamy dedykowaną lampkę z kamerą w miejsce starej. Otwieramy bagaznik i demontujemy kolejno plastik nad szybą, kolejność jest istotna, następnie ukazuja nam się śruby plastików bocznych, odkrecamy i szarpiąc demontujemy, po zdemontowaniu bocznych plastików ukazują się śruby największego plastiku, odkrecamy 6 śrub i 2kolki, ściągamy plastik, teraz możemy podłączyć przewody do kamery i układamy trasę do przepustow gumowych nad podsufitką, wyciągamy gumkę z dwóch stron i przy pomocy jakiegoś drutu i izolacji przeciagamy przez przepust, odchylamy uszczelkę przy podsufitce, uwaga jest tam jakaś czarna masa która można upaprac podsufitke, mnie się udało nie pobrudzić ale było blisko. Odchylamy podsufitke i przy pomocy tego samego drutu przeciagamy przewody schodząc przy uszczelce w prawy dół nad lampę wstecznego. Montujemy uszczelkę. Wyjmujemy wszystko z bagażnika włącznie ze styropianem i ściągamy uszczelkę przy progu zaladunkowym, są tam 2 kołki, szarpiemy i już, odkrecamy 2 śruby trzymające prawy boczek, szarpiemy i odchylamy. Teraz trzeba się położyć pod auto, demontujemy, 3 kołki z osłony pod zderzakiem i zdejmujemy ją, ukaże się nam gumowy przepust w podłodze bagażnika przez który przepuszczamy kabel czarny i czerwony następnie podłączamy pod przewody od światła cofania, także jest czerwony i czarny, wpinamy się kolorami, izolujemy i zakładamy osłonę. Następnie zabieramy się do poprowadzenia przewodu video do radia, ja to zrobiłem w progach niczego nie demontujac, demontujemy elementy deski rozdzielczej żeby wpiąc się w radio, czerwony kabelek do reversu w kostce radia, w klapie czerwony kabelek do plusa kabla zasilającego. U mnie działa po włączeniu wstecznego automatycznie wskakuje widok z kamery. To wszystko, zajęło mi to jakieś 6 godzin z małą przerwą.

Reniu
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 12 wrz 2016, 09:52
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 GDI M

Re: Demontaż plastików klapy bagażnika

Postautor: Reniu » 20 lip 2020, 11:30

Szacun, ja się zastanawiałem w jaki sposób mam przejść od zasilania wstecznego światła do bagażnika. Z tego co piszesz, to pod listwą progu bagażnika jest przepust?

wiktor5
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2020, 12:53
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M

Re: Demontaż plastików klapy bagażnika

Postautor: wiktor5 » 27 lip 2020, 22:14

Przepust jest w podłodze bagażnika w prawym rogu, jak zdemontujesz plastik od spodu to ładnie go widać.


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap