Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
Vanquish78
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2018, 14:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage IV GT-Line 2016, 2.0 CRDI 185 KM, AT

Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: Vanquish78 » 16 lis 2018, 17:37

Koledzy, w mojej KS4 w zasadzie od nowości występował luz na siedzisku fotela kierowcy. Siedzisko rusza się na boki w płaszczyźnie poziomej. Dzieje się to w momencie jazdy po zakrętach, jak działa siła odśrodkowa. W momencie ruchu siedziska wyczuwalny jest "klik" / przeskok siedziska. Luz nie jest duży - na moje oko 3-4 mm ale jest to irytujące jak jedzie się przez dłuższy czas i na każdym zakręcie fotel "przeskakuje".


Problem zgłaszałem do serwisu w zasadzie od pierwszego przeglądu. W tym momencie auto ma przejechane 90 kkm. Serwis najpierw udawał, że problemu nie ma i mówili, że oni nie wyczuwają żadnego luzu, choć nikt się nawet nie przejechał tym autem, żeby sprawdzić, czy luz jest czy nie. W końcu niby zgłosili problem do centrali KIA i w odpowiedzi otrzymali wiadomość (przynajmniej tak wynika z relacji pracowników ASO, gdzie zgłaszałem problem), że usunięcie takiego luzu wymaga wymiany stelaża fotela, co jest drogie i w związku z tym KIA Polska zażądała nakręcenia filmu, na którym widać, jak fotel się rusza. Zadeklarowali, że dopiero po dostarczeniu takiego filmu mogą podjąć decyzję o naprawie. W związku z powyższym powiedziałem serwisowi, żeby w takim razie nakręcili taki filmik i go wysłali. Na co serwis (moim zdaniem zgodnie z prawdą) odpowiedział mi, że nie da się tego zobrazować na filmie bo luz jest niewielki (choć wyraźnie wyczuwalny podczas jazdy), dodatkowo fotel ma pewną ruchomość i naturalnie (nawet sprawny fotel) wygina się trochę na zakrętach lub jak się za niego szarpie ale nic w nim nie powinno przeskakiwać.

Moim zdaniem taka odpowiedź serwisu i KIA Polska to delikatnie rzecz ujmując odbijanie piłeczki i przerzucanie problemu na użytkownika (serwis początkowo mówił, że to ja mam udokumentować usterkę na filmie).

Czy ktoś z Was miał podobny problem i ewentualnie czy został on naprawiony? Jeśli tak to jak? Gwarancja? Własnoręcznie?Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale te fotele mają regulację elektryczną...

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

karolbe
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2018, 15:19
Czym jeżdzę: Sportage 1.6-T-GDI GT-Line
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: karolbe » 12 cze 2019, 13:28

U mnie jest to samo, też to zauważyłem niedawno. Zdarza się na zakrętach, ale nie zawsze. Nie ma reguły.

Awatar użytkownika
Sportage2k18
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 25 lip 2018, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L+BL

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: Sportage2k18 » 18 lip 2019, 09:23

U mnie to samo, sporadycznie występuje minimalne przeskoczenie fotela, najczęściej jednorazowo po pierwszym większym zakręcie, a później jest już ok. Przy okazji będę to zgłaszał w ASO.

jaros111
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2019, 18:27
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: jaros111 » 18 wrz 2019, 18:38

Też u siebie zauważyłem że fotel się rusza. Strasznie mnie to denerwuje. Serwis nic nie stwierdził, powiedzieli że inny Sportag który stoi na serwisie też tak ma a właściciel tego nie zgłasza. A tak w ogóle to nikt nigdy nie zgłaszał takiej usterki a to cały dzień roboty. Proszę napiszcie jak sprawa u Was wygląda. Czy usterka została usunięta, gdzie i w jaki sposób?

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: automaciek » 20 wrz 2019, 17:47

Przyznać się kto dziś gościł KS IV w aso w Szczecinie z luzem na siedzisku? :)
Gdy siedzisko ma luz na boki w skrajnym dolnym położeniu, to winne są luźne ślizgi z tworzywa. Trzeba podnieść gąbkę siedziska i dokręcić 4 śruby z łbem 8 mm w jego przedniej części.

mich_biel
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 14 mar 2018, 21:25
Czym jeżdzę: SPORTAGE 1.6 T-GDI GT Line
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: mich_biel » 21 wrz 2019, 10:35

U mnie siedzenie z elektryczną regulacją i jest sztywne jak .... nie będę tego pisał wiecie o co chodzi

Awatar użytkownika
Sportage2k18
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 25 lip 2018, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L+BL

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: Sportage2k18 » 11 sie 2020, 21:23

Czy ktoś jeszcze zgłaszał ten problem? U mnie przez chwile go nie było, ale znowu występuje. Jak byłem przy okazji w ASO to próbowali mi wmówić, że tak ma być bo przecież fotel ma prawo mieć luzy :lol:

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: automaciek » 11 sie 2020, 21:43

Jest obecnie biuletyn na luz siedziska, pytać w aso.

Awatar użytkownika
Sportage2k18
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 25 lip 2018, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L+BL

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: Sportage2k18 » 18 sie 2020, 10:04

automaciek pisze:Jest obecnie biuletyn na luz siedziska, pytać w aso.


Czy możesz wyjaśnić co to oznacza, że jest biuletyn? ASO w Krakowie nic nie wie.

Awatar użytkownika
automaciek
Kia Masta
Posty: 1507
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:50
Czym jeżdzę: KIA Rio IV XL, w drodze Sportek 1.6 T-GDI 7DCT BL+

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: automaciek » 18 sie 2020, 10:21

07.07.2020 producent opublikował info jak postępować w Sportage QLe oraz Ceed CD z luzem siedziska fotela. Jest ono dostępne dla wszystkich serwisów. Co więcej mogę.....

Awatar użytkownika
Sportage2k18
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 25 lip 2018, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L+BL

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: Sportage2k18 » 25 sie 2020, 09:26

ASO zamówiło zestaw naprawczy, podobno kilka podkładek. Jestem umówiony na 3 września na naprawę, dam znać jak poszło.

TYTUS32
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:13
Czym jeżdzę: 1.6 GDI

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: TYTUS32 » 26 sie 2020, 20:29

U mnie wyczuwam luz podczas podskoku auta np. na garbach lub śpiących policjantach. Jest wyczuwalny podskok fotela. Mam tak od nowości.

Awatar użytkownika
Sportage2k18
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 25 lip 2018, 09:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1.6 GDI L+BL

Re: Luz na siedzisku fotela kierowcy Sportage IV

Postautor: Sportage2k18 » 12 wrz 2020, 14:32

ASO założyło zestaw naprawczy (3 pierścienie). W. ońcu problem został zlikwidowany!


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap