"refleksy" w szybie czołowej

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: marcinK » 11 wrz 2016, 22:27

Dzięki Kwarcu za wyjaśnienia ....nie mające nic wspólnego z moim pytaniem. Jak można przeczytać w pytaniu , nie chodzi mi o to ile procent UV wyłapują we współczesnych autach szyby a ile w 10 letnich. Bo mi to nic i tak nie mówi. Tylko jak to wygląda w konkretnym samochodzie, dosyć chyba na tym forum popularnym, bo KS. Nic mi to nie mówi, bo nie wiem czy szyba zatrzymująca 90 % UV powoduje, że przyciemnienie (okularów) jest też 90% słabsze? Czy to jest proporcjonalne, czy może nie? Czy w każdym "nowoczesnym" samochodzie jest dokładnie identycznie? A może niektóre marki mają coś inaczej? Po to właśnie pytałem , żeby uzyskać odpowiedź od kogoś kto ma taki przypadek i jakie są JEGO doświadczenia (a nie jak ja będę zadowolony), A Ty teoretyzujesz, filozofujesz i radzisz żebym sobie kupił i sprawdził. Po to jest to forum? Nie pytałem, czy mi to wystarczy czy nie, tylko czy to działa , czy nie i jak? W KS. Więc jak nie masz nic do powiedzenia na KONKRETNE pytanie , to nie odpowiadaj, bo nie musisz, i nie wymyślaj pytań których wcale nie było.
A swoją drogą niezłą baję puściłeś z tym zakazem jazdy nocą w fotochrmach [rotfl1] , a w przeciwsłonecznych wolno? A jak dzień jest pochmurny, to też wolno? czy już nie wolno. Pewnie wolno, tylko trzeba zdejmować jak słońce jest za chmurą i zakładać jak przygrzeje :w łeb:
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: Kwarcu » 11 wrz 2016, 23:53

Mają wszystko wspólne z Twoim pytaniem, tylko Ty oczekujesz, żeby ktoś Ci powiedział że Sportage to wyjątek i w tym aucie działa inna magia i fotochromki miód malina będą. Jak masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to nie moja wina, masz napisane że to działa ale gorzej i nie powinieneś oczekiwać cudów (w Sportage III też obserwowałem działanie fotochromów, ale co ma piernik do wiatraka?). Co chcesz wiedzieć więcej? Zdjęcia i filmy z czasów przyciemniania za szybą samochodu? Po to jest forum to dostajesz prostą opinię. Jest bardzo prosto napisane:

Kwarcu pisze:(...) Prosty fotochrom o który pytasz przyciemnia się bardzo delikatnie za szybą samochodu (przynajmniej tych współcześnie produkowanych, nie miałem okazji widzieć jak działa w autach o wieku >10 lat), sprawdzałem na osobach które noszą okulary z takimi szkłami. Nie oczekuj cudów, na dworze wiadomo działają jak należy. (...)

Generalnie to co Ciebie interesuje - tak, zwykły fotochrom przyciemnia się za szybą samochodu, ale zdecydowanie słabiej niż na dworze. (...)


Czy nadal nie uzyskałeś odpowiedzi na Twoje pytanie? Sportage III zalicza się do aut o wieku nie większym niż 10 lat, prawda? Czujesz się spełniony czy wysłać pocztą to samo? A może gołębiem? Tylko koniecznie założę mu fotochromy żeby lepiej widział gdzie leci, ale nocą mu zabronię je zakładać bo ponoć gołębie nie mają ILSa i jeszcze o brzozy zahaczy.

Gdzieś pisałem o zakazie? Chyba zdecydowanie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Chcesz jeździj, równie dobrze możesz sobie nawet jeździć z przepalonymi żarówkami, to Twoja sprawa że chcesz gorzej widzieć nocą, ale pretensje potem miej do siebie. Najlepiej przyciemnij sobie przednie szyby (czołową proponuję na 100%) i też jeździj tak nocą i będzie spoko. ;) Nie wolno w nich jeździć (co jest zaleceniem i poddaję to pod Twój zdrowy rozsądek lub jego brak), bo logiczne że skoro coś jest nieco przyciemnione to wpływa negatywnie na widzenie nocą, prawda? Nie ma słowa o zakazie, który mógłby zostać egzekwowany np. przez policję, ale to Twój biznes jak chcesz widzieć gorzej to w sumie po co Ci okulary korekcyjne? Odpuść temat, załóż nocą przeciwsłoneczne zwyczajne i jedziesz.

Naprawdę pienisz się i robisz aferę a odpowiedź na Twoje pytanie padła już nie raz, że przyciemniają się gorzej niż na dworze i jak dla mnie okularów przeciwsłonecznych na pewno nie zastąpią, nie ma opcji. Pamiętaj, że pytasz o coś co jest bardzo subiektywne, więc naprawdę nie oczekuj czegoś więcej, ale w zamian za to wolisz pluć jadem to pluj dalej, ale może słonko Ci przygrzało i dlatego.

PS. W moim odczuciu zwykły fotochrom za szybą samochodu przy ostrym słońcu zaciemnia się maksymalnie w 1/3 tego co by się zaciemnił na dworze. Ale to nadal subiektywne, więc takie coś Ci przecież nic nie mówi - sam tak twierdzisz. Więc kup i testuj, też się wypowiesz i będziesz kolejnym opiniotwórcą. ;)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: marcinK » 16 wrz 2016, 09:28

Jesteś głupszy niż myślałem.
Wystarczyło na samym początku napisać to co teraz pod koniec Twojego chłopskiego filozofowania, że przyciemniają ok. 1/3 maksymalnego i byłoby po sprawie.
P.S.
Sprawdź w słowniku j.polskiego co oznacza nie wolno, a co nie zaleca się, zanim zaczniesz ubliżać...
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2016, 09:37 przez marcinK, łącznie zmieniany 1 raz.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: bykman » 16 wrz 2016, 09:35

przepraszam, że przerywam..czy na sali jest okulista? ;)
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: marcinK » 16 wrz 2016, 09:39

Myślę, że nie potrzeba bo temat wyczerpany. Tym bardziej, że idę zaraz po odbiór okularów...
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: Kwarcu » 16 wrz 2016, 11:13

marcinK pisze:Jesteś głupszy niż myślałem. (...)

W Twoim przypadku odbieram te słowa za komplement, bo z myśleniem to u Ciebie nie jest najlepiej, więc wszystko jasne. :)

marcinK pisze:(...)
Wystarczyło na samym początku napisać to co teraz pod koniec Twojego chłopskiego filozofowania, że przyciemniają ok. 1/3 maksymalnego i byłoby po sprawie.(...)

Tak pijesz do dokładności i w ogóle, ale sam nie zadałeś dokładnego pytania, to i nie dostałeś od razu dokładnej konkretnej odpowiedzi. Inna sprawa, że to naprawdę nie jest na tyle proste, bo co Ci daje że powiem Ci, że to się przyciemnia w aucie maksymalnie w 1/3 możliwości "na powietrzu"? Nadal nie wiesz jak bardzo to jest przyciemnione i nadal nie wiesz czy Ciebie to zadowoli. Co więcej producenci soczewek okularowych są różni i może to działać różnie na różnych soczewkach. Na takie pytania powinien Ci odpowiedzieć fachowiec w zakładzie optycznym a działanie w samochodzie zawsze będzie takie samo, bo szyba czołowa pochłania niemal całe promieniowanie UV, jedynie boczne w "zwykłych" autach przepuszczają ale też nie jakoś dużo (kupując jakiś luksus typu BMW 7 możesz być w zasadzie w pełni chroniony przed UV). Oczywiście masz świadomość, że ta maksymalna w aucie jest trudna do uzyskania? Ponadto optyk Ciebie poinformował, że fotochromy nie zastępują okularów przeciwsłonecznych i bardziej to bajer niż 100% użyteczne rozwiązanie? Porządny zakład optyczny dysponuje soczewką pokazową z daną powłoką o mocy 0D (plano) i mogłeś poprosić o udostępnienie i byś sam się przekonał jak to działa w aucie.

marcinK pisze:(...)Sprawdź w słowniku j.polskiego co oznacza nie wolno, a co nie zaleca się(...)

Oczywiście źle się wyraziłem i mam tego świadomość, przepraszam za błąd, ale sprostowałem go. Czy każdy zakaz musisz mieć zapisany w kodeksie? PN nie tworzą kodeksu drogowego ani żadnego innego, więc ciężko takie coś egzekwować. Z prawnego punktu widzenia są zaleceniem/traktowane dobrowolnie, ale tak jak przepisy potrafią być debilne tak PN mogą być rozsądne, prawda? Natomiast jedynie fotochromy Transitions XTractive zostały dopuszczone zgodnie z PN do użytku całodobowego również do prowadzenia samochodu ze względu na przepuszczalność światła powyżej 99%. Zwykłe fotochromy niestety mają te wadę, że nie uzyskują takiej przepuszczalności w swojej "pozycji zerowej" stąd też nie zostały certyfikowane do jazdy samochodem po zmroku. Pamiętaj, że za to w przepisach jest zakaz przyciemniania szyby czołowej i musi ona mieć przepuszczalność światła >99%, więc logicznym jest że nie do końca rozsądne wydaje się zakładanie tych zwykłych fotochromów ograniczając sobie widoczność nocą. Także nie bądź taki hop siup.

marcinK pisze:(...)zanim zaczniesz ubliżać...

Widzę sporą dawkę hipokryzji od użytkownika, który słynie od dawna z dość ciętego języka. Ponadto gdzie Ci ubliżyłem, bo nie widzę osobiście żadnego ubliżania, więc proszę wskaż. To że ton mojej wypowiedzi był gruby to owszem, ale nie zwyzywałem Ciebie wcześniej ani nie użyłem w stosunku do Ciebie żadnego obraźliwego słowa, a Ty tak.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: puder12 » 16 wrz 2016, 11:42

Koniec osobistych wycieczek. Proszę.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: marcinK » 16 wrz 2016, 16:17

Cóś za pouczająca historia: Takie było moje pytanie
marcinK pisze:Czy ktoś POSIADA okulary fotochromatyczne i jeździ w nich w Sportage (III gen.). Chodzi mi o działanie w samochodzie "przyciemniania się" okularów.

Ewolucja wiedzy "Kwarcu" na ten temat (przy "nie posiadaniu" okularów, o które pytałem) jest z odpowiedzi na odpowiedź ...no...powiedzmy, porażająca :shock:
Kwarcu pisze:Zwyczajny fotochrom na pewno Ci nie zadziała za szybą samochodu....

Nie zadziała, to nie zadziała, przecież praw fizyki Pan nie zmienisz, nic na to nie poradzę....Chyba, że poczytam następnego posta, to może, może...
Kwarcu pisze:... Prosty fotochrom o który pytasz przyciemnia się bardzo delikatnie za szybą samochodu....Generalnie to co Ciebie interesuje - tak, zwykły fotochrom przyciemnia się za szybą samochodu, ale zdecydowanie słabiej niż na dworze. To czy Ciebie to zadowoli to musisz sprawdzić sam, inaczej się nie przekonasz - kwestia mocno indywidualna.

Hmm...Rzecz, - wiadomo - indywidualna, trudno z tym polemizować. No ale chociaż jakieś światełko w tunelu jest.
Nie działało, a tu...myk i już działa. Dopiero zaczyna, ledwo widoczne, może nie zadowolić, ale zawsze to jakiś punkt zaczepienia(przyciemnienia)....No cóż, starym sposobem czytajmy dalej....
Kwarcu pisze:PS. W moim odczuciu zwykły fotochrom za szybą samochodu przy ostrym słońcu zaciemnia się maksymalnie w 1/3 tego co by się zaciemnił na dworze.

Noo, jest sukces! :D Mamy już jakieś zdecydowane posunięcie sprawy w zadowalającym kierunku.
Było, że na pewno nie działa , a po kilku filozoficznych postach - już jest, że zaciemni się o 33%. Można - można.
Wniosek jest tylko jeden - trzeba być wytrwałym i czytać, czytać, czytać...A sam MISTRZ podpowiada jak na te szczyty wejść
Kwarcu pisze: Więc kup i testuj, też się wypowiesz i będziesz kolejnym opiniotwórcą. ;)

No cóż, kupiłem, będę testował...Ale żeby forum nie stało się tak "opiniotwórcze", na szczęście zakończenie do tej całej historii napisał "puder12". Na szczęście.
puder12 pisze:Koniec osobistych wycieczek. Proszę.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: Kwarcu » 16 wrz 2016, 16:57

Cieszy mnie, że zacząłeś skrupulatnie czytać i to ze zrozumieniem. Oczywiście mój błąd, że pozwoliłem sobie na pewien skrót myślowy co do początkowego stwierdzenia, że "zwykły fotochrom za szybą samochodu nie zadziała". Cóż pierwszy post był pisany na prędko, więc wyszło co wyszło. Jest to oczywiście w 100% trafne spostrzeżenie z Twojej strony i przyznaję swój błąd. W domyśle miałem stwierdzenie, że nie zadziała Ci tak jakby użytkownik tego oczekiwał - działa bardzo kiepsko. No, ale w pośpiechu tego nie zawarłem, trudno. Natomiast zbyt wiele to nie zmienia. Sam fakt nieposiadania takich okularów nic tu nie zmienia, miałem i mam z takimi styczność i to mi wystarcza a nikt nie każe Ci wierzyć w opinie w internecie, które mogą być pisane przez kogokolwiek. Ja przynajmniej nie kryję się z tym, że ich nie posiadam, dlatego nie zamierzam tego zachwalać pod niebiosa tylko chłodno oceniam.

Cała reszta to już tam Twoja fajnie oprawiona historyjka o mistrzu i słabym uczniu, no cóż może kiedyś wyreżyserujesz film na tej podstawie, chętnie obejrzę, nawet zapłacę.

Aha i nie napisałem, że zaciemni się o 33% tylko uzyska MAKSYMALNIE 1/3 tego zaciemnienia jakie uzyskałby na dworze. Także proszę o dokładne pisanie. Z oczywistych względów zaciemnienie 100% nie istnieje, bo producent soczewek musiałby dorzucić kupującym w gratisie białą laskę i psa przewodnika, bo przy 100% zaciemnieniu to nic Pan nie zobaczysz. Dowiedz się jakie maksymalne zaciemnienie % mogą uzyskać Twoje soczewki i wtedy sobie to pomnóż przez 1/3 lub podziel przez 3 - jak wolisz. :)

Pozdrawiam.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: marcinK » 16 wrz 2016, 17:12

Kwarcu pisze:W domyśle miałem stwierdzenie, że nie zadziała Ci tak jakby użytkownik tego oczekiwał - działa bardzo kiepsko.
Aha i nie napisałem, że zaciemni się o 33% tylko uzyska MAKSYMALNIE 1/3 tego zaciemnienia jakie uzyskałby na dworze. Także proszę o dokładne pisanie.
Pozdrawiam.

Ponieważ za Twoją radą - zakupiłem, mogę stwierdzić jednoznacznie - działa bardzo dobrze (czyli reaguje na "oświetlenie"), tak jak użytkownik tego oczekiwał. Zaciemniają się ok 33% czy tam 1/3 maksymalnego - nie wiem czy to to samo czy nie - odsyłam do MISTRZA wszech dziedzin , skończonych na tajnych kompletach rachunkowości radosnej.
Okulary moje zaciemniają się od 0 do 100%. (0 - w pudełku, 100% - na pełnym słońcu na dworze - dla MISTRZÓW). Mało tego, przy 100% zaciemnienia się - nie mają przepuszczalności światła 0% jak próbujesz sugerować (ale fart - takie mi się trafiły :faja: ),( ale o przepuszczalności światła chyba nie pisaliśmy, więc nie myl pojęć.)
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2016, 17:58 przez marcinK, łącznie zmieniany 3 razy.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: "refleksy" w szybie czołowej

Postautor: Kwarcu » 16 wrz 2016, 17:54

W Twojej skali może uzyskują od 0 do 100%...


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap