Generator ozonu a techniki ozonowania klimy

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Generator ozonu a techniki ozonowania klimy

Postautor: AdamAki » 03 sty 2018, 22:45

Zakupiłem Generator ozonu Alicja 2 o wydajności ozonu 6-7g/h, przeczytałem wiele tematów o sposobie ozonowania klimatyzacji w aucie i ile opisów tyle też metod wykonywania tej czynności. Wiadomo, wstawić do auta załączyć generator, uruchomić klimę na obiegu zamkniętym i tu zaczynają się niezgodności, czy na max czy min wentylator bo temperatura w miarę niska musi być 5-18°C, czas ozonowania to 20-30 min lub 2x po 15 minut z 5 minutową przerwą na wietrzenie, chociaż wydaję mi się że lepiej nie wietrzyć i po ozonowani odczekać jeszcze kilkanaście minut żeby wytworzony ozon sobie popracował trochę, i czy okna mają być szczelnie domknięte czy zostawić delikatny prześwit w celu dostarczenia świeżego powietrza.
Może któryś z forumowiczów ma większe doświadczenie w tym temacie i podzieli się wiedzą.

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Generator ozonu a techniki ozonowania klimy

Postautor: czyzyk64 » 04 sty 2018, 08:50

Ja robię tak. Maszyna na tylna kanapę, Odpalam auto, obieg zamknięty , auto szczelnie zamknięte , nawiew na 1/2 i 20 minut chodzi. Oczywiście potem wymieniam filtr kabinowy. Następnie po ozonowaniu 5 minut odczekuje i wietrzenie. Czynność robiona dwa razy w roku i nie mam problemów w zapachami. [papa]

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Generator ozonu a techniki ozonowania klimy

Postautor: AdamAki » 04 sty 2018, 09:32

Dzięki, a oparcia przednich foteli rozkładasz do tyłu? Co do filtra to myślałem wyjąć go na czas ozonowania, a po założyć nowy, wydaje mi się że w tedy będzie lepszy przepływ ozonu po układzie wentylacji.

kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Generator ozonu a techniki ozonowania klimy

Postautor: kerad » 04 sty 2018, 09:53

Ja ozonuję bez filtra, szczególnie jak jest węglowy to przecież ogranicza skuteczność ozonowania.
Są dwie szkoły czy klima wł czy wył, ja wybieram drugą czyli klima wyłączona, ale w jakiś chłodny dzień żeby temp w garażu nie przekraczała 15 stopni, a raczej w samochodzie, bo ozon szybko się rozpada w temp powyżej 20 stopni co przekłada się na gorszą skuteczność.
Okna zamknięte, jest wystarczająco tlenu w aucie żeby wytworzyć ozon na te kilkanaście minut.
Reszta j/w

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: Generator ozonu a techniki ozonowania klimy

Postautor: AdamAki » 04 sty 2018, 09:59

Tylko czy przy wyłączonej klimie (mowa o automatycznej) nie zostanie zamknięta część kanałów wentylacyjnych.

kerad
Uzależniony
Posty: 178
Rejestracja: 07 lis 2014, 23:15
Czym jeżdzę: Sportage II 2007 r 2.0 16V 4WD DOHC G4GC 142KM
Lokalizacja: Kraków

Re: Generator ozonu a techniki ozonowania klimy

Postautor: kerad » 04 sty 2018, 10:04

Ja mam KS2 i klima manual to przepływ powietrza jest cały czas przez parownik, tu nie powiem jak to jest w KS3 :(


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap