śmierdzi z nawiewów

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
dela-md
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 30 gru 2015, 19:40
Czym jeżdzę: KS 2012 "L" 1.7 CRDi
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

śmierdzi z nawiewów

Postautor: dela-md » 14 cze 2017, 08:14

Cześć,
w mojej kijance zaraz po odpaleniu klimatronika niemiło zawiewa z kratek wentylacji. Nie jest to zapach wilgoci i grzyba, bardziej coś w stylu mdło-śmierdzących kwiatów. Serwis klimatyzacji z ozonowaniem i wymianą filtra robiłem jakoś 2 miesiące temu i wtedy wszystko było elegancko. Zapach natomiast pojawił się kilka dni temu. Nie wiem co to może być - macie jakiś pomysł?
Dodam, że 2 tygodnie temu byłem w ASO na przeglądzie nadwozia i zgłosiłem dziwne świerszczenie z okolic prawej strony deski rozdzielczej. Z tego co wiem to serwisant zrobił rundkę bez założonego filtra kabinowego, żeby wykluczyć świerszczenie właśnie tego elementu. Pytanie czy taka przejażdżka bez filtra kabinowego mogła spowodować, że jakieś syfy przeleciały dalej do układu wentylacji (gdzie normalnie zostałyby wyłapane na filtrze) i teraz powodują nieprzyjemny problem?

Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: śmierdzi z nawiewów

Postautor: czyzyk64 » 14 cze 2017, 08:50

Trochę to dziwne, bo nie wiem co serwisant miał na myśli, wyciągając filtr kabinowy. Ja bym zobaczył jeszcze pod maskę, może jakiś kot lub inny zwierz, nasikał albo coś grubszego zrobił i teraz zaciąga zapach do kabiny. Jeżeli nie pomoże, to dałbym nowy filtr kabinowy i zobaczył czy coś tam nie wlazło.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: śmierdzi z nawiewów

Postautor: Owca007 » 14 cze 2017, 09:07

Sprawdź też czy coś w aucie się nie rozlało. I nawiewy mieszają powietrze, a Ty myślisz, że to z nich leci.
Bez włączania też śmierdzi? Obwąchaj dokładnie może uda Ci się bardziej zlokalizować miejsce. Bo jak serwisant jechał bez filtr i nie śmierdziało to wykluczam, że coś się w autku przypala.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

dela-md
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 30 gru 2015, 19:40
Czym jeżdzę: KS 2012 "L" 1.7 CRDi
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: śmierdzi z nawiewów

Postautor: dela-md » 14 cze 2017, 09:37

Serwisant chciał sprawdzić czy to może nowy filtr nie powoduje świszczenia. Filtr jest czysty, jak przykładam go pod samą kichawę to naprawdę nic z niego nie czuć. Pod maską żadnych niespodzianek nie znalazłem, w środku też czysto i sucho. Wydaje mi się, że jak wącham kratki, przy zgaszonym aucie, to czuć z nich właśnie ten dziwny zapach, który potem się potęguje po odpaleniu wentylacji. Chyba będę musiał znowu pojechać na ozonowanie, ale boje się, że jak coś przeleciało do układu dalej (jakieś liście, nasiona itp.) to sobie siedzi w rurach i kwitnie,a ozonowanie nie usunie mi paprochów tylko zabije bakterie i grzyby.

dela-md
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 30 gru 2015, 19:40
Czym jeżdzę: KS 2012 "L" 1.7 CRDi
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: śmierdzi z nawiewów

Postautor: dela-md » 14 cze 2017, 09:38

Być może jest jakiś "korek spustowy" dla układu wentylacji/klimatyzacji, który można odkręcić i usunąć wszystkie zalegające paprochy?

Awatar użytkownika
AdamAki
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 12 sty 2016, 17:46
Czym jeżdzę: Kia Sportage 3 (2016) 1,6 GDI BusinessLine L Cassa White
Lokalizacja: Małopolska

Re: śmierdzi z nawiewów

Postautor: AdamAki » 15 cze 2017, 11:34

Podjęć na myjnie i umyj karcherem przedni zderzak w okolicy tablicy rejestracyjnej i wlotów powietrza, w tym miejscu koty lubią znaczyć moczem swoje terytorium.

marixs
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2020, 12:10
Czym jeżdzę: sportage III, 2.0 GDI,2015,AWD

Re: śmierdzi z nawiewów

Postautor: marixs » 29 lis 2020, 13:49

witam, mam podobny problem, zaobserwowałem to pare dni temu, czuć ten dziwny zapach ( taki mdły) z kratek ale również jak się podniesie maskę chyba najbardziej od strony pasażera, dzisiaj umyłem wloty powietrza , podszybie, zdjąłem osłonę żeby zobaczyć czy nic nie leży, i nic to nie dało, przy włączonej klimie jest ok, czy ma ktoś jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
skorpion78
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 05 paź 2019, 23:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage III AWD 2.0 CRDI 136

Re: śmierdzi z nawiewów

Postautor: skorpion78 » 29 lis 2020, 14:05

Według mnie może śmierdzieć zalegający gdzieś płyn ze spryskiwaczy po myciu szyb. Jak alkohol zmienia się w ocet to tak śmierdzi. A zapach kwiatowy bo masz pewnie perfumowany płyn. Ja w mojej KIa tak miałem kilka razy, nie wiem od czego to zależy.

marixs
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2020, 12:10
Czym jeżdzę: sportage III, 2.0 GDI,2015,AWD

Re: śmierdzi z nawiewów

Postautor: marixs » 29 lis 2020, 16:34

i jak to rozwiązałeś?

Awatar użytkownika
skorpion78
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 05 paź 2019, 23:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage III AWD 2.0 CRDI 136

Re: śmierdzi z nawiewów

Postautor: skorpion78 » 29 lis 2020, 18:09

Samo przestało, mam wrażenie że ten płyn gdzieś się zbiera na podszybiu. Trzeba poczekać aż odparuje lub przepłukać auto na myjni. Nie sprawdzałem odpływów z podszybia, ale na wiosnę sprawdzę.

marixs
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2020, 12:10
Czym jeżdzę: sportage III, 2.0 GDI,2015,AWD

Re: śmierdzi z nawiewów

Postautor: marixs » 01 gru 2020, 18:47

U mnie piana którą czyściłem 2 m-ce temu klime, zmylił mnie ten zapach z pod maski, byłem przekonany że jakieś zwierzątko, dzisiaj wyjąłem kabinówkę, ewidentnie poplamiony i jak na 2 m-ce to dość brudny, piana musiała ściec na filtr i go przytkało, przez dobre 10 minut nic nie śmierdziało , jutro dłuższa trasa to się okaże


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap