Widoczność do tyłu i na boki

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: soul » 12 sty 2011, 21:50

Panowie przecież na forum jest podane zestawienie żarówek.
viewtopic.php?f=11&t=266
Obrazek

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: kijaS » 12 sty 2011, 23:45

Oki, a tą łatwo poszło - H27, w katalogo Philipsa jej nie widzę, ale na allegro faktycznie istnieje
Ale żeby nie było zatem zbyt łatwo niech mi ktoś znajdzie żarówki kierunkowskazów :hehe4: dla ułatwienia podam z wklejki soul'a : Lampa kierunkowskazu przedniego 21 B21 i lampy kierunkowskazów tylnych 21 H24 :mrgreen:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: soul » 13 sty 2011, 07:33

Przecież to są żarówki 21W reszta to oznaczenie rozstawu bolców bo te żarówki występują z symetrycznymi bolcami i asymetrycznymi.
Obrazek

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: kijaS » 13 sty 2011, 10:20

A które są które? :hehe4: A może jedne z nich są np całoszklane? Te z trzonkiem to chyba zazwyczaj miały asymetryczne bolce, symetryczne miały przeźroczyste. nie mogli w instrukcji podać ogólnie stosowanej w Europie nomenklatury (PY21W, WY21W) albo rodzaju trzonka (jakieś BAu cośtamcośtam)? Podobnie zresztą w innych żarówkach (tablica rejestracyjna, lusterko). Żeby skompletować zamienne najpierw trzeba wymontować i pooglądać? [zlolta] A te dwa rodzaje kierunkowskazów to po co? Żebym wiedział która z przodu a która z tyłu??? [rotfl1]
edytka/ sorki :oops: trochę OT powstał...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: soul » 13 sty 2011, 13:51

Prawdopodobnie któryś z tych zestawów jest barwiony dlatego dwa różne typy żarówek do kierunkowskazów.
Obrazek

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: jaro » 13 sty 2011, 21:33

soul pisze:Panowie przecież na forum jest podane zestawienie żarówek.
viewtopic.php?f=11&t=266



Tak, ale przyznam się,że nigdy nie stosowałem żarówek H27 i jestem ciekaw, jakie mają mocowanie. Jestem po prostu wzrokowcem
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: soul » 13 sty 2011, 22:25

Tak to wygląda:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: jaro » 14 sty 2011, 20:54

Dzięki, widzę, że w razie potrzeby lutownica może zapewnić mocniejsze żródło światła. Na razie zostaję jednak przy oryginale.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Meduzes
Uzależniony
Posty: 232
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:07
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: Meduzes » 01 mar 2011, 11:35

Po ponad 3 miesięcznym użytkowaniu Sportka mogę z czystą odpowiedzialnością napisać że autko ma jeszcze jedną wadę :( chodzi o widoczność do przodu po skosach (zwłaszcza z pozycji kierowcy w prawą stronę) dla osób niższych ... Dokładnie rozchodzi się o słupki boczne od szyby czołowej w połączeniu z lusterkami :( Same słupki są dość grube, schodzą w dół pod dużym kątem, lusterko jest nie małe i te oba czynniki razem tworzą sporą ślepą strefę ... przykład poniżej:
Obrazek

sytuacje niebezpieczne:
Obrazek
na zdjęciu powyżej zielone autko to nasz Sportek wyjeżdżający z drogi podporządkowanej w lewo ... pech chce że w tym samym czasie czerwony motocykl (może to być i auto) skręca z drogi z pierwszeństwem w drogę podporządkowaną niestety również w lewo... I co następuje ?! ... Otóż kierowca przez dość spory czas nie widzi zbliżającego się z prawej strony motoru :o a biorąc pod uwagę fakt że motor składając się do skrętu zmniejsza prędkość to ta chwila robi się na prawdę długa :x i o stłuczkę bardzo szubko ...

przez 3 miesiące miałem już dwa takie przypadki :| więc przestrzegam was przed tego typu sytuacjami [zlolta]
KIA Sportage III 1,6 XL + navi

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: kijaS » 01 mar 2011, 17:36

Ale to raczej przypadłość wielu nowych samochodów. Jest to, jak twierdzą producenci, związane ze względami bezpieczeństwa - sztywności samochodu. Myślę, że jest to prawda. ale nie do końca. Prawdopodobnie słupek taki dałoby się wykonać cieńszy i równie sztywny, jednak nie kosztowałby on pińćdziesiąt oiro ale pińćset albo i lepiej. A nie jestem przekonany czy ta pani albo ten pan chcieliby za to zapłacić :geek:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: wierzbusie » 18 mar 2011, 23:43

ismahel pisze:Ja sie zastanawiam jednak nad kupnem "niemal firmowej" navi + kamera - sama szyba jest mała , jak się dołoży kratkę to już zupełnie słabiuchno z widokiem do tyłu . Czujniki w 99% załatwiają sprawę , natomiast nigdy nie wiesz kiedy będzie ten 1% kiedy będzie czujnik brudny , lub przeszkoda za mała lub za wąska żeby czujnik złapał .

Kamerkę z obrazem w wewnętrznym lusterku wstecznym masz w wersji XL
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

geski
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 02 gru 2010, 00:24
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI
Lokalizacja: Tychy

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: geski » 19 mar 2011, 16:48

Meduzes pisze: więc przestrzegam was przed tego typu sytuacjami [zlolta]


To prawda, trzeba rzeczywiście bardziej się rozglądać, miałem już jedną sytuację i byłem mocno zaskoczony obecnością samochodu przed maską. Również był to moment skrętu w lewo [zdziwiony] dodatkowo kolor samochodu idealnie komponował się z kolorem nieba .

ismahel
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:15
Czym jeżdzę: Kia Sportage III L 1.7CRDI Techno Orange
Gadu Gadu: 1250534

Re: Widoczność do tyłu i na boki

Postautor: ismahel » 19 mar 2011, 22:28

wierzbusie pisze:
ismahel pisze:Ja sie zastanawiam jednak nad kupnem "niemal firmowej" navi + kamera - sama szyba jest mała , jak się dołoży kratkę to już zupełnie słabiuchno z widokiem do tyłu . Czujniki w 99% załatwiają sprawę , natomiast nigdy nie wiesz kiedy będzie ten 1% kiedy będzie czujnik brudny , lub przeszkoda za mała lub za wąska żeby czujnik złapał .

Kamerkę z obrazem w wewnętrznym lusterku wstecznym masz w wersji XL


tyle że ja mam L-kę .
Kia Sportage L 1.7CRDI Techno Orange + pakiet Orange + alu 18"


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap