Wnętrze alpine gray?

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Wnętrze alpine gray?

Postautor: marcel05m » 06 gru 2010, 13:39

Czy ktoś z forumowiczów zakupił auto z jaśniejszym wnętrzem? Jak wygląda utrzymanie czystości? Jestem zainteresowany tą wersją ale zastanawiam się jak to będzie wyglądało przy częstym wożeniu dziecka. Może ktoś z forumowiczów ma dobrej jakości zdjęcie (zdjęcia) wnętrza w tej wersji. Niestety nie miałem okazji zobaczyć go na żywo, wszystkie sportage które widziałem miało wnętrze saturm black albo skórę a zdjęcia zamieszczane w ogłoszeniach są często marnej jakości i szczerze mówiąc czasem nie widać wielkiej różnicy albo trzeba się domyślać czy to jest szare czy czarne.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: color1 » 12 gru 2010, 02:28

ja sobie bardzo chwalę, super kolor, wnętrze nie jest przez to takie klaustrofobiczne - z utrzymaniem, wiadomo że trzeba bardziej uważać. jeśli zrobi się jakaś plama na fotelu, zabrudzenie - należy wyczyścić cały element (szycie) aby nie pozostały smugi czyszczenia, bo minimalnie może się wyróżniać. czy dla dzieci będzie ok - tego nie wiem, zależy jak bardzo są zdyscyplinowane :)

razem z tapicerką, jaśniejsze są też elementy boczków drzwi i cały przód.
auto mam sand track więc z alpine gray komponuje się perfekcyjnie.
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: marcel05m » 12 gru 2010, 22:28

dzięki za szczegóły, właśnie takie wnętrze zamówiłem, lubię żeby było jasno i przestrzennie, nad kolorem sand track też myslałem ale w końcu padło na sirius silver
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: jaro » 13 gru 2010, 21:25

Ja też mam alpine grey, uznałem, że czarna perła i czarne wnętrze to już za dużo. I teraz jestem bardzo zadowolony, wygląda super, polecam!
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: Orion66 » 30 sty 2011, 21:34

Panowie dajcie fotkę tego alpine grey? Sam się nad tym zastanawiam ale do białego chyba nie będzie pasować?
Chętnie bym zobaczył jak to wygląda.
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

marcel05m
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:04
Czym jeżdzę: sportage 1.6gdi L
Lokalizacja: Stargard (ZST)

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: marcel05m » 30 sty 2011, 22:10

Widziałem białą sportage z jasnym wnętrzem i szklanym dachem 2 tygodnie temu w salonie Holandii. Dla mnie Rewelacja! Na marginesie: tam też się czeka kilka miesięcy na auto. Sam zamówiłem jasny środek ale fotek niestety nie mam.
jeżdżę 1.6 GDI L sirius silver (ZST)

Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: Mariusz W » 31 sty 2011, 14:16

Jeśli ktoś chce zobaczyć wnętrze Alpine Gray to zapraszam do mojej Galerii pt."MOJA KIJANKA SIRIUS SILVER" tam mam zdjęcia wnętrza. Polecam wnętrze w tym kolorze troszkę "Weselsze" i mniej widać kurz :)
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER

Orion66
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 17 sty 2011, 01:37
Czym jeżdzę: Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: Orion66 » 31 sty 2011, 15:13

Mariusz oglądałem fotki. Tylko nie podoba mi się że kierownica i radio są czarne. Wydaje mi się że też powinny być w innym kolorze.
Jak chyba zdecyduje się na czarny.

PS - masz plamę na tylnim siedzeniu... [zlolta]
Opel Insignia Cosmo 1.6 Turbo 180KM (a miała być Sportage... bogu dzięki nie ma...)

Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: Mariusz W » 31 sty 2011, 17:04

Owszem plama była ale na szczęście już jej niema. Cóż jak masz dzieci :)to się na takie rzeczy musisz przygotować :) Dlatego zamówiłem pokrowce szyte na miarę wg oryginalnego wzoru z eko skóry
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: MarekA » 13 maja 2011, 08:44

Mam do wyboru do czarnego lakieru : albo wnętrze alpine gray albo cimno szare ( nie pamiętam jak sie to nazywa) -do włascicieli i osób które porównywały obie kolorystyki , mam pytanie.
Czy panel środkowy ( ten twardy plastik ) jest w obydwu wersjach w tym samym kolorze ? Pytam bo bede chcial zamienić fabryczne radio na chińskie z navi i te radia sa tylko z jednym kolorem maskownicy. Więc albo mały popyt jest na alpina gray albo ten panel jest jednakowy kolorystycznie w obydwu wersjach - na zdjeciach tego nie widać?
Czy rzeczywiście ta kierownica tak bardzo w jasnym wnętrzu kontrastuje, tak jak widać na zdjęciach które ktoś tu dodał?
Nie miałem okazji zobaczyć wnętrza alpina gray w realu - salon nie ma nawet żeby pokazać "przez szybę" :)
A transakcje chcę przeprowadzić na odległosć wiec jazda kilkaset km po to aby zobaczyć wnętrze nei uśmiecha mi się :D

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: bartdobr » 13 maja 2011, 09:27

Panele kokpitu różnią się kolorem. Wadą szarego jest to, że nie wszystko w środku jest szare i niektóre elementy wyglądają jak z innej parafii. Gdzieś na zdjęciach widziałem, że np na rynek amerykański kierownica jest wypuszczona w szarym kolorze i ładniej się komponuje z wnętrzem. Ja chwalę sobie ciemne wnętrze, na pewno jest bardziej praktyczne. Szkoda tylko, że podsufitka jest jasna..
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: olin » 13 maja 2011, 11:38

ja mam wnętrze alpine grey i kolo sand track połączenie bardzo dobre spasowane zdecydowanie lepiej niż czerń i szarości polecam

Marcin
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 17 lut 2011, 10:41
Czym jeżdzę: KIA Sportage XL 1,7 CRDi - Byte Blue

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: Marcin » 13 maja 2011, 12:30

Też śmiało mogę polecić jasną tapicerkę - kurz zdecydowanie mniej razi w oczy choć jest go tyle samo co w czarnym :)
Kierownica jest czarna, podobnie jak panel do sterowania klimatyzacją.

U mnie bardzo dobrze komponuje się z kolorem Byte Blue.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: MarekA » 16 maja 2011, 14:09

Dziękuję wszystkim za udzielenie informacji i sugestie.
Udało mi się jednak zobaczyć wnętrze alpine gray na "żywo" . Wygląda ciekawie i na pewno zdecydowanie jaśniej we wnetrzu - trochę rażąca ta kierownica , widzialem na zdjeciach ze w amerykańskich czy koreańskich wersjach jest też taka szaro beżowa- czyli można :)
Jednak ze wzgledu na praktyczność wybrałem ciemno szare wnętrze - pies, dziecko , a i mnie niczego nie brakuje żeby zapaćkać :D

Awatar użytkownika
Artur
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2011, 00:02
Czym jeżdzę: Sportage !
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: Artur » 09 cze 2011, 23:04

Dzisiaj zamówiłem Sportka właśnie z tą jasną tapicerką. Dla mnie jest idealna. Zastanawiam się tylko, czy włącznik świateł awaryjnych w tej wersji też jest koloru czerwonego, gdyż będąc dzisiaj w salonie miałem okazję zobaczyć auto (czarna XL), które z jasną tapicerką miało ten przycisk w kolorze deski rozdzielczej (na moje oko to beż). Czy ktoś może powiedzieć jak to z tym włącznikiem jest?
Sportage 2.0 crdi XL srebrna

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: olin » 10 cze 2011, 09:35

jest czerwony standardowo :czujnik:

Awatar użytkownika
Artur
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2011, 00:02
Czym jeżdzę: Sportage !
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: Artur » 10 cze 2011, 10:57

:/ szkoda. Ten w kolorze deski ładnie się z nią komponuje, nie rzuca się w oczy. Zastanawia mnie w takim razie co to była za wersja. Na pewno 2.0 XL z Alpine Grey i pół skórzaną tapicerką... Widziałem na zdjęciach Sportki zza oceanu, że tam mają ten przycisk w kolorze deski (niezależnie od wersji wnętrza), ale ta na pewno była na rynek europejski, miała 'nasze' przednie halogeny przeciwmgielne. No cóż wezmę farbkę i przemaluje w ostateczności :D
Sportage 2.0 crdi XL srebrna

Awatar użytkownika
Artur
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 03 cze 2011, 00:02
Czym jeżdzę: Sportage !
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: Artur » 10 cze 2011, 11:51

Właśnie miałem telefon z salonu z ostatecznym potwierdzeniem zamówienia i zapytałem przy okazji o ten przycisk awaryjnych. "Samochody, które są produkowane na rocznik 2012, będą miały ten przycisk w kolorze deski. Pana samochód najprawdopodobniej będzie już miał go w kolorze". Liczę na to, zobaczymy... :)
Sportage 2.0 crdi XL srebrna

Piotr2011
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:23
Czym jeżdzę: Camaro 2SS RS

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: Piotr2011 » 10 cze 2011, 12:54

a co? niby teraz są 2 linie ? na2011 i 2012? :):) ściema jakaś
5x Sportage 2.0 CRDI, AWD, BLACK PEARL,SKÓRA, ogólnie full kluczyk itp
2x Sorento full
zamówione 4.01.2011 i są

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: WscieklaMysz » 10 cze 2011, 14:27

Jest w kolorze deski. Produkcja majowa, rocznik 2011. Wnętrze w kolorze szaro-beżowym. A jak to możliwe żeby produkowali już teraz rocznik 2012? :galy:

eathan
Uzależniony
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2011, 17:36
Czym jeżdzę: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)
Lokalizacja: Katowice

Re: Wnętrze alpine gray?

Postautor: eathan » 10 cze 2011, 14:40

WscieklaMysz pisze:A jak to możliwe żeby produkowali już teraz rocznik 2012? :galy:


To proste. Mieli za dużo zamówień w 2010 i 2011 więc uznali, że teraz zaczną robić auta 2012 (na zapas) i dzięki temu nie będzie opóźnień i ludzie będą zadowoleni. A Ci to zamawiali 2010/2011 poczekają i prędzej czy później sami zrezygnują. W ten sposób rozładuje się opóźnienie i wszystko wróci do normy ;)

[zlosnik2]
--
Eathan
Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap