Fotelik 15-36kg.

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
dragon531
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI AWD 2014r.

Fotelik 15-36kg.

Postautor: dragon531 » 27 lip 2014, 11:10

Witam.
Posiadam KIA Sportage 2014 zakupiliśmy na dniach nowy fotelik dla córki 15-36kg:

http://www.sklep-tosia.pl/romer-kidfix-xp-sict_p2442#

Niestety fotelik średnio pasuje: problem z zapięciem pasów plus pozycja małej jest na max w "L" wręcz mam wrażenie jakby ją przekrzywiało do przodu.
Widać względem siedzenia iż jest za szeroki...


Czytałem na forum iż Recaro Monza Nova 2 idealnie pasuje pod KIA - czy ktoś osobiście testował?
Czy ktoś z Was testował - wpinał do KIA fotelik:

Cybex Q-fix?
http://www.sklep-tosia.pl/cybex-solution-q-fix_p2492#

Który fotelik jest najbardziej polecany pod Sportage?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Piotr

rayos
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 maja 2014, 15:30
Czym jeżdzę: 1.6GDI L
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotelik 15-36kg.

Postautor: rayos » 27 lip 2014, 21:31

Lepiej podjedź do jakiegoś sklepu i sobie sprawdź.Będziesz miał pewność. Ja kupiłem ostatnio maxi cosi CabrioFix 0-13kg i pasa, na zewnętrznych miejscach, strczyło bardzo na styk, a środkowy jest za krótki (tak testowałem tylko).

Nie wiem czy masz dostęp do takiego sklepu jak entliczek, ale widziałem w nim cybexa i można spokojnie zrobić przymiarkę.
Zamówiona 06.05.2014, Odebrana 15.07.2014 :)

dragon531
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI AWD 2014r.

Re: Fotelik 15-36kg.

Postautor: dragon531 » 27 lip 2014, 22:45

No właśnie mam ten problem iż sprawdzając po sklepach na www. w okolicy nigdzie nie widziałem Cybex.
Jutro i tak już mam zaplanowany wyjazd do Poznania więc objadę i będę szukał...

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotelik 15-36kg.

Postautor: saber » 28 lip 2014, 02:26

Tak jak napisał rayos, nie ma innej opcji jak tylko przymiarka. Jakieś 2l temu właśnie tak mierzyliśmy różne foteliki i wybór padł na ROMER King Plus - genialny fotelik. Kupiliśmy on-line na http://www.strefakierowcy.pl - cena było sporo niższa niż w SMYKu, gdzie była przymiarka.
CYBEXy generalnie są pancerne - nie tylko jeśli chodzi o bezpieczeństwo ale i komfort - nasza córka w Cybexie była tak wpasowana, że nie mogła specjalnie się ruszyć - niby OK (ktoś kiedyś powiedział: im mocniej kochasz tym mocniej zapinasz) ale dziecko długo nie wytrzyma w fotelu kierowcy rajdowego. ROMER natomiast okazał się najlepszym kompromisem pomiędzy bezpieczeństwem, a wygodą.
Problem może polegać na tym, że o ile większość fotelików do 18kg ma regulację odchylenia oparcia (lub całego fotelika, jak King Plus) o tyle mało który fotelik z przedziału wagowego 15-36kg ma taką regulację. Owszem, oparcie przeważnie odchyla się do tyłu, ale tylko po to aby dopasować się do kąta oparcia tylnej kanapy, natomiast nie jest regulacja umożliwiająca odchylenie oparcia na stałe - a w tej pozycji dziecko najchętniej odpoczywa (śpi) w czasie jazdy. Stąd często problem przy zmianie fotelika na większy.

Ostatnio mierzyliśmy córkę do http://www.strefakierowcy.pl/38335,rome ... under.html i w sumie było OK - nie za ciasno, nie za luźno. Zagłówek też dawał dobre oparcie boczne, bez ucisku na główkę. Fakt, nie mierzyliśmy w Sportage, ale na stanowisku testowym, gdzie była tylna kanapa jednak nie wiem z jakiego samochodu. W każdym razie nie było tego efektu, o którym napisałeś.

Reasumując - kupowanie fotelika on-line, bez przymiarki, a jedynie po ocenie ilości gwiazdek ADAC czy design'ie nie ma sensu - dziecko musi czuć się w nim wygodnie - w przeciwnym razie, każda podróż samochodem to będzie męka - i dla dziecka i dla Was.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fotelik 15-36kg.

Postautor: MarekA » 28 lip 2014, 08:05

Syna wożę ponad trzy lata w takim:
http://www.sklep-tosia.pl/jane-montecarlo-r1_p1340

Jeden z tańszych z isofixem, ale ma przesuwane siedzisko do przodu , więc na dłuższych trasach możne dziecko wygodniej się rozłożyć.
Pasy na wysokość akurat dobrze pasują do kanapy w Kia. Przejechał w nim kilkadziesiąt tys km i nie narzekał ;)
Jedyne co wskazane to dołożenie przedłużki do zapięcia pasa , gdyż wciskanie w zapięcie, które umieszczone jest głęboko w kanapie, tuż przy siedzisku fotelika jest strasznie niewygodne

dragon531
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2014, 12:56
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2,0 CRDI AWD 2014r.

Re: Fotelik 15-36kg.

Postautor: dragon531 » 28 lip 2014, 10:31

Dokładnie.... dlatego aktualnego ROMERA muszę wymienić bo co z tego, że ma wysokie noty w ADAC jak córa będzie zaraz miała problemy z kręgosłupem.
Co do przymiarki, to problem jest taki iż nie znam żadnej dużej hurtowni w okolicy - większość to sklepiki z tymi samymi modelami - kwestia 10 typów i tyle. z czego 80% to foteliki za 300-400PLN...

Czas jechać i mieć nadzieję iż uda się coś znaleźć konkretnego...

omyre
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 24 wrz 2010, 19:46
Czym jeżdzę: Sportage XL, 2.0 CRDi, 4WD, MT, 184 kM, sirius silver
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotelik 15-36kg.

Postautor: omyre » 03 lip 2015, 19:48

Kilka dni temu kupiłem Concorda 15-36 kg x-bag, niestety nie pneumatycznego (taka zajebista nowość), ale zwykłego x-baga.
Po przymierzeniu fotelika pneumatycznego (na sztywnym isofix) okazało się, że nie pasuje do foteli w kijance :( - warto to wziąć pod uwagę przy ewentualnym zakupie fotelika przez internet. Zwykły x-bag pasuje (ale jest na parcianym isofix'ie). Jedyny plus na takim zakupie, to duża oszczędność $ - no córa się cieszy bo ma coś wpadające w róż :D
Przy okazji po 5 latach używania fotelika zamontowałem matę ochronną pod fotelik i pluję sobie w brodę, że dopiero teraz :) - ale jak to się mówi: szewc bez butów chodzi :D
Sportage XL, 2.0 CRDi, 4WD, MT, Sand Track
Rabaty dla forumowiczów u mnie: http://bubukids.pl/i38,mojasportage-forum.html


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap