tapicerka drzwiowa odkształciła się

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

tapicerka drzwiowa odkształciła się

Postautor: excile » 14 sty 2013, 16:14

Otóż zdarzyła się rzecz, która nie powinna się zdarzyć. Przyjechałem do garażu i chciałem otworzyć drzwi niestety coś je blokowało. Nie był to lód czy zepsuty zamek. Tapicerka plastikowa wykończająca drzwi od strony kierowcy zdecydowała się odpaść od drzwi klinując się z uszczelką w sposób uniemożliwiający otwarcie drzwi. Koniec końców wyszedłem od strony pasażera (spróbujcie tego ekstremalnego sportu ;). Udałem się z tym przypadkiem do serwisu bo przecież jest gwarancja, ale serwis się poddał oznajmiając mi, że tapicerka odkształciła się i nie są w stanie jej ponownie założyć. Zamówiono nową ale na taką przyjemność jak tapicerka czeka się ok. 4 tygodni bo jedzie bezpośrednio z Korei więc jeżdżę bez tapicerki co pozbawiło mnie komfortu otwierania szyb. Przypadek ciekawy i jak dla mnie dość zastanawiający - rocznik samochodu 2010 i prawie 60000 przebiegu i takie kwiatki ....
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: tapicerka drzwiowa odkształciła się

Postautor: Zibi70 » 14 sty 2013, 16:59

Pstryknij jakieś fotki dla potomnych - to faktycznie ciekawy case.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: tapicerka drzwiowa odkształciła się

Postautor: luk » 15 sty 2013, 09:15

Byłem też świadkiem identycznego przypadku w serwisie a pół roku później mi zaczął puszczać plastik na prawych drzwiach - wpinki się poluzowały i od dołu się odczepiało. W serwisie dociskali wpinki i po dwóch dniach było znowu to samo. Parę dni później montowałem głośniki w drzwiach i panowie z firmy caraudio naprawili mi wtedy drzwi wymieniając wpinki na bardziej ciasne. Od tamtej pory problemu nie ma. Wnioski: warto zmienić głośniki w drzwiach..

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: tapicerka drzwiowa odkształciła się

Postautor: excile » 15 sty 2013, 13:25

Zibi70 pisze:Pstryknij jakieś fotki dla potomnych - to faktycznie ciekawy case.


nie ma co fotografować bo rzeczona tapicerka na pierwszy rzut oka wygląda ok tyle, że nie daje się jej zamontować bo po wciśnięciu kołków wyskakują. Jak na mój gust pomogą by wymiana kołków czy to co kolega napisał zastosowanie grubszych ale gwarancja to gwarancja i z nią nie dyskutuję.
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: tapicerka drzwiowa odkształciła się

Postautor: excile » 27 lut 2013, 14:53

Chciałbym podsumować temat. Założono mi nową tapicerkę oraz nowy "trójkąt" osłaniający lusterko od wewnątrz bo stary się połamał. Przy instalacji odkryto iż tak właściwie to moja wina, że tapicerka się odkształciła. otóż serwis już po trzecim razie stwierdził, ze to nie tapicerka się odkształciła a odkształciła się blacha w drzwiach w okolicach jednego z kołków trzymających tapicerkę. Zapytacie a czemuż to blacha odkształciła się w samochodzie za ponad 70000 pln. No to odpowiem. Pas, który zwykle ma to do siebie iż zwija się ochoczo tym razem się nie zwinął i pozostał pomiędzy drzwiami a karoserią a ja zamknąłem drzwi przytrzaskując i klinując metalową część pasa pomiędzy drzwiami a karoserią (swoją drogą komu to się nie zdarzyło?).
Niestety po wymianie tapicerki serwis nie jest w stanie poprawić wysuwania się szyby i delikatnie szyba haczy o uszczelkę podczas zamykania... cóż będę monitował a wy uważajcie na pas aby was zdradliwie nie zaskoczył uszkodzeniem drzwi
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: tapicerka drzwiowa odkształciła się

Postautor: kasia_mm » 27 lut 2013, 15:27

mam dokładnie to samo
parę razy przez ten cholerny pas przytrzasnęłam go drzwiami i ze dwa tyg temu nie mogłam wysiąść z auta
panowie długo dumali jak to naprawić, pokazali przyczynę tzn faktycznie pod światło i pod odpowiednim kątem widać, że drzwi na dole leciuchno wgniecione - i wydumali: jeśli bym się znowu zablokowala muszę dość energicznie walnąć pięścią w dolną częśc obudowy drzwi i ten zatrzaśnięty zacisk puszcza. Przetestowałam bo znowu się przyblokowałam - i patent działa...
Pas teraz mam ustawiony max wysoko i zwija się - moja wina bo ustawiony był minimalnie najnizej - po prostu tak mi było wygodniej prowadzić ale widać wygodę trzeba olać aby się takie cuda nie działy...


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap