problem z parowaniem szyby - aż nienormalne zjawisko

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: problem z parowaniem szyby - aż nienormalne zjawisko

Postautor: Zibi70 » 06 mar 2013, 16:39

Szyby od wewnątrz brudzą się w prawie każdym samochodzie - to norma w pewnym stopniu zależna od miejsca, gdzie się mieszka i natężenia ruchu w którym się jeździ. Niestety powietrze w miastach nie zalicza się do czystych.
W przypadku nowego samochodu należy dodać do tego "parujące" - nowe plastiki. A jeśli kupicie sobie byle jakie dywaniki z diabli wiedzą czego zamiast gumy, to macie zamiast samochodu istną komorę gazową. Tworząca się mieszanka wzbogacana o "wydech" kierowcy i pasażerów (a oddychamy nie tylko ustami ale i skórą) siada m. in. na szybach.
:niewiem:
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

witold
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2012, 14:22
Czym jeżdzę: 1,6GDI - M

Re: problem z parowaniem szyby - aż nienormalne zjawisko

Postautor: witold » 12 mar 2013, 10:56

W nowym aucie silnik jest pokryty smarami zabezpieczającymi i pierwsze jazdy powodują jego wypalanie. Część oparów z wypalania zasysa nawiew i osadza się na szybie - niestety trzeba ją myć przez pierwszych kilka dni. Ta przypadłość dotyczy nowo kupionych aut.
Intensywność parowania zależy od stanu licznika przy odbiorze auta.

bjp3
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 28 lut 2013, 18:00
Czym jeżdzę: Kia Sportage, 1.6 benzyna. 135 KM

Re: problem z parowaniem szyby - aż nienormalne zjawisko

Postautor: bjp3 » 10 kwie 2013, 12:02

Rzeczywiście zjawisko nienormalne.Jeśli pył to tylko wymiana filtra kabinowego. Wcześniej przedmuchać układ bez filtra czyli przejechać 40-50 km z włączoną na max. dmuchawą. Parę, przycisk "osuszanie przedniej szyby" w normalnych samochodach usuwa w 10-20 sek. nawet jeśli w środku siedzą cztery zmoknięte osoby. Zresztą w mojej kijance też sprawuje się poprawnie.
Klima, w moich poprzednich samochodach wyposażonych w system klimatronic była włączona zawsze przez okrągły rok. Zmieniały się tylko nastawy /wartości/ temperatury w zależności od pory roku i potrzeb. O resztę dbała automatyka bo za to właśnie zapłaciłem. Polecam.
Pozdrawiam. bjp3 vel Senior


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap