Roleta bagażnika

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
Tukanek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2011, 07:21
Czym jeżdzę: CRDI L

Roleta bagażnika

Postautor: Tukanek » 22 cze 2012, 08:34

Witam serdecznie, mam pewien problem, z którym może ktoś już się zetknął i zna rozwiązanie. W zasadzie od samego początku kiepsko zwija się roleta bagażnika. Na samym początku było ok, po jakimś miesiącu przestała się zwijać do końca, a niemalże z każdym następnym dniem mniej i mniej. Wyjąłem ją z bagażnika, rozkręciłem i naciągnąłem sprężyny. Łatwe to nie było, najpierw trzeba było odkręcić blokady stopek, potem sprężyn, sprężyny naciągnąć i wszystko razem zmontować. Praca na marne nie poszła, roleta zwijała się jak na początku. Minął miesiąc, może półtora i... Zabawa od nowa. 3x już taką operację robiłem i szczerze mówiąc mam tego dość, tym bardziej, że mniej więcej 2 razy dziennie zwijam/rozwijam roletę, więc trudno mówić, że jest wyjątkowo intensywnie eksploatowana. Czy ktoś może wie co z tym fantem zrobić (skutecznie naprawić), czy olać i wymienić roletę w serwisie z nadzieją, że nowa się nie popsuje.
Dziękuję za informacje.
Pozdrawiam

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Roleta bagażnika

Postautor: maja123 » 22 cze 2012, 08:44

:kierownik: Jedz do serwisu była akcja serwisowa na rolety,(wymiana na życzenie klienta)po uprzednim sprawdzeniu rolety. [papa]
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roleta bagażnika

Postautor: kasia_mm » 09 lip 2012, 13:44

ja wlasnie dzis bylam w serwisie i zamowili mi rolete bo totalnie przestała działać ; nie ma sensu naprawiać samemu skoro taki element podlega gwarancji
sprawdzali mój VIN w systemie i bez problemu mam mieć nową roletę w ciągu tygodnia-dwóch

borowqa
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 20 gru 2015, 22:42
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 CRDI
Gadu Gadu: 5863681
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Roleta bagażnika

Postautor: borowqa » 11 lut 2016, 23:20

Może odświeżę temat, żeby nie pisać nowego postu. Jak na początku wątka, obiawy identyczne, rozkręcanie i naciąganie sprężyn, jak możliwe że zwija się przez 2 do 3 tygodni a potem lipa i wisi jak .....


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap