Materiał deski rozdzielczej...

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
Awatar użytkownika
diselboy
Kia Masta
Posty: 1753
Rejestracja: 09 kwie 2011, 08:55
Czym jeżdzę: KIA Sportage III 1,7 CRDI "M", 7 rowerów
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Materiał deski rozdzielczej...

Postautor: diselboy » 24 maja 2012, 19:02

jest z jakiegoś g... zrobiony !
Jak to zwykle bywa osiada na nim kurz i tu jest problem, trzeba posprzątać.
bierzemy w łapkę szczoteczkę do kurzu i wycieramy, efektem są "piękne" smugi na materiale deski, wygląda jakby wycierał się plastik, smugi nie idzie niczym usunąć. w Stilo jest do d... Powierzchnia deski, czepia się każdy paproch (przypomina papier ścierny) ale da się nad tym zapanować a tutaj, czym nie próbuje to zawsze smuga, nawet ręka przetrzeć to widać przetarcie.



czym czyścicie deskę z kurzu ???
1,7 CRDI "M' ka" Srebrna - wypatrzona: 25-03-2011, zamówiona: 01-04-2011, odebrana: 08-04-2011+ Ssangyong Korando D20T :kierownik: "Śmigamy po okolicach Roztocza"

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Materiał deski rozdzielczej...

Postautor: saber » 24 maja 2012, 20:00

Ja czyszczę tym: http://www.autoland.pl/produkty/kosmety ... we/quick_1 - efekt b.dobry i długotrwały - choć wiadomo zależy w jakich warunkach eksploatujesz. Deska jest matowa, a te chusteczki nabłyszczają więc trzeba nimi przetrzeć pozostałe plastiki, żeby był jednakowy efekt. Używam raz na 2 tyg. i mam spokój. Jedynie tą przednią, błyszczącą część kokpitu przecieram po tych chusteczkach mikrofibrą, podobnie jak zegary, panel radia i klimy. Efekt super.

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 886
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Materiał deski rozdzielczej...

Postautor: michal55yh » 24 maja 2012, 21:18

Ja czyszczę słabym roztworem APC na razie, co jakiś czas będę odżywiał deskę PB NL. Nie zauważyłem jakichś większych problemów z utrzymaniem czystości.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

fosek
Bywalec
Posty: 104
Rejestracja: 13 lut 2011, 18:15
Czym jeżdzę: 2.2 di acenta

Re: Materiał deski rozdzielczej...

Postautor: fosek » 25 maja 2012, 07:18

PB NL według użytkowników pewnego forum jest bardzo dobry ale niestetry dośc drogi. Ja czyszczę Sonaxem kokpit matowy. Ostatnio na wspomnianym formu widziałem porównania PB NL i Sonaxa i wizualnie nie było większej różnicy, nie wiem jak z osiadaniem kurzu ale po Sonaxie jest dość dobrze. Faktem jest że u mnie (a mam jasno beżową wewnętrzna tapicerke i kokpit) kokpit pod szybą nie ma jednolitego koloru tylko ma takie szerokie"smugi". Początkowo myślałem że to jakiś "shit" ale myślę że wszyscy tak mają, któży maja jasny kokpit. Poza tym już się do tego przyzwyczaiłem. Jeżeli ktoś może to niech napisze czy u niego też na jasnym kokpice są takie "smugi" ( wygłada to jak fabryczne)


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap