Jasna tapicerka Kia Sportage

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
Demo5
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 09 maja 2012, 01:51
Czym jeżdzę: Opel Astra 1.6
Lokalizacja: Turek

Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: Demo5 » 10 maja 2012, 17:36

Witam, planuję zakup Sportage z taką tapicerką jak wyżej w temacie, w związku z czym mam prośbę do osób, które już taką posiadają w skórze i w materiale. Chodzi mi o wasze odczucia z jej użytkowania i zdjęcia jeśli możecie przesłać. Dziękuję i Pozdrawiam Serdecznie

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 10 maja 2012, 20:22

Ja mam jasną skórę co w zestawie z czarnym kolorkiem jest jak na mój gust dobrze dopasowane.
Skóra nie jest biała jest to odcień ecru to tak gwoli uściślenia zdjęć które poniżej.

Po roku użytkowania powiem jedno - bałam się tej skóry jak diabli a teraz bym jej nie oddała. Poświęcając na jej pielęgnację ok pół godziny raz na dosłownie trzy miesiące (no czasem dwa zależy od pory roku) - nie mam żadnych śladów użytkowania, wgnieceń brudu etc.
Martwiło mnie jak w lato będę się lepic do siedzenia - ale gdy jest mega upał i tak włączam silnik, klima full i czekam na zewnątrz auta 3-5 minut więc wsiadam do schłodzonego i problemu nie ma. W zimie podgrzewanie wszystkich foteli które mam działa doskonale, jedynie brak podgrzewanych oparć z tyłu na co narzekają dzieci i biją się o przywilej siedzenia z przodu bo niestety już dorosły i mogą....
Generalnie - nie taki diabeł straszny :eviladmin:
Załączniki
P1020865.JPG
P1020867.JPG
P1020869.JPG

krawcu68
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M dark gun metal
Lokalizacja: wrocław

Re: Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: krawcu68 » 10 maja 2012, 20:52

Nooo chyba nie wszystkie jeszcze dorosły sądząc po siedzisku z tyłu :nono:

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 10 maja 2012, 20:57

to już tylko podstawka, młody ma lat 8 i do przepisowych 140 cm niewiele mu brakuje, zeby wogóle o siedzisku zapomieć:)

Demo5
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 09 maja 2012, 01:51
Czym jeżdzę: Opel Astra 1.6
Lokalizacja: Turek

Re: Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: Demo5 » 10 maja 2012, 21:09

Jasna tapicerka jest piękna. Kiedyś chciałem zawsze czarne dopóki nie jechałem Volvo S80 i Audi A6 z jasną skórą i beżowo-kremowym wnętrzem jakoś człowiek się lepiej czuje w jasnym wnętrzu. Jasna tapicerka pasuje do koloru który sobie upatrzyłem, a mianowicie Dark Gun Metal.

Kasiu powiedz mi jakimi chusteczkami czyścisz skórę, bo słyszałem, że Eko-Skórę(a taka jest w KIA) powinno się czyścić letnią wodą z szarym mydłem bądź brudniejsze miejsca roztworem spirytusu 50/50% bez natłuszczania bo wtedy może popękać. Gałkę zmiany biegów zmieniałaś czy taką fabrycznie miałaś ?

Wiecie może kto z forum ma tapicerkę w jasnym materiale bez skóry ?.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 10 maja 2012, 21:12

uśmiejesz się - czyszczę husteczkami hipoalergicznymi do pup dziecięcych - te nawilżone w paczuszkach; koniecznie nie natłuszczające tylko hipoalergiczne :)

Demo5
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 09 maja 2012, 01:51
Czym jeżdzę: Opel Astra 1.6
Lokalizacja: Turek

Re: Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: Demo5 » 10 maja 2012, 21:17

kasia_mm pisze:uśmiejesz się - czyszczę husteczkami hipoalergicznymi do pup dziecięcych - te nawilżone w paczuszkach; koniecznie nie natłuszczające tylko hipoalergiczne :)


Słyszałem, że są dobre do czyszczenia desek rozdzielczych, ale po nich się kurzy strasznie. To jest taki patent jak z szamponem BAMBI, wystarczy przetrzeć szyby i nie wiemy co to zaparowana szyba bez użycia klimy :)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: kasia_mm » 10 maja 2012, 21:20

deska to plastik - skóra to skóra - ma pory, "oddycha" a na pewno innaczej pracuje bo jest używana - i te chusteczki się idealnie sprawdzają

jak poszperasz na forum z wyszukiwarką - to ten temat się już przewijał, było pare innych patentów podanych przez kolegów :)

Demo5
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 09 maja 2012, 01:51
Czym jeżdzę: Opel Astra 1.6
Lokalizacja: Turek

Re: Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: Demo5 » 10 maja 2012, 21:33

Jeżeli to prawdziwa skóra to tym bardziej mi się podoba, jeżeli ekologiczna, tak samo mi nie przeszkadza bo wiem, że marki premium już zaczynają ją stosować(to już nie jest ten skaj co kiedyś). Kasiu powiedz mi czy ta gałka do zmiany biegów jest seryjna czy sama montowałaś ?

timi1
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2012, 22:52
Czym jeżdzę: 1,6GI
"czarna elka ;) "
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: timi1 » 01 cze 2012, 12:10

Demo5 pisze:
Wiecie może kto z forum ma tapicerkę w jasnym materiale bez skóry ?.

Witam,
ja mam jasną tapicerkę materiałową , całe wnętrze wykończone w jasnych odcieniach i do koloru auta "czarna perła"
wygląda super :galy: .
W użytkowaniu także nie zauważyłem jakiś specjalnych uciążliwości, przy normalnej eksploatacji nie powinna się brudzić.
Jakość materiału OK'.

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: gasewo » 01 cze 2012, 13:42

Ja do swojej kijanki w kolorze sand track wybrałem brązowa skórę bo według mnie najbardziej pasuje do tego koloru. A jeżeli chodzi o inne jasne kolory to dla mnie ten ecru czy jak nazywa go oficjalnie KIA beżowo-szary ma więcej w sobie szarości niż ecru czy beżu ;-) dlatego go nie wybrałem. Poza tym jeździłem przez pewien czas mercedesem który miał beżową tapicerkę więc naprawde widać różnicę :-) a jeżeli chodzi o lato i zimę to oprócz podgrzewania wszystkich siedzeń mam rownież klimatyzowany fotel kierowcy więc nie muszę się martwić o gorącą skórę :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Kudec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2012, 19:37
Czym jeżdzę: CRDI 184KM, Awd, A/T, Sand Track
Gadu Gadu: 71407
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Jasna tapicerka Kia Sportage

Postautor: Kudec » 19 lip 2012, 23:24

Kurcze szkoda, ze w Polsce to szare wnętrze jest oferowane z czarna kierownicą. Patrząc po pozaeuropejskich forach widzę, ze tam można mieć kierownicę i poduszkę rownież szarą. Jakoś mnie ta rozbieżność nie przekonała i zostałem przy czarnym wnętrzu choć ten szary bardzo mnie pociągał :)


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap