Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: szkot » 18 paź 2011, 18:34

Dzień Dobry
Jak wspomniałem w "Powitalni" zamówiłem Sportage z tapicerką "Premium" (przeważyły względy czysto estetyczne) ale dzisiaj miałem telefon z Salonu z informacją, że termin odbioru może się wydłużyć i proponują mi samochód z tapicerką "Materiałową". Mam serdeczną prośbę do koleżanek i kolegów o informację na temat:
1. Jakie są różnice, chodzi mi o detale, miedzy tymi tapicerkami :?:
2. Jak się zużywają tapicerki (proszę o informację najdłużej użytkujących) :?:
3. Którą tapicerkę łatwiej uszkodzić, mam na myśli psa (dzieci już dorosłe) :?:

Wszystkie Wasze uwagi/sugestie w tym temacie bardzo mile widziane :idea:

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: szkot » 18 paź 2011, 18:52

Witaj,
"Premium" to tapicerka skórzano (skóra ekologiczna lub jak kto woli skaj) materiałowa z przewagą tego pierwszego.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: kasia_mm » 18 paź 2011, 19:12

no ja mam full skórę i to jasną do tego psa i dzieci - pół roku jeżdzenia i zero zastrzeżeń - owszem czyściłam 3x do tej pory ale to bardziej pod kątem swojego mega dbalstwa ;) o ukochaną czarnulę niż brudu który by zgromadziło obszycie foteli... pies szkód nie wyrządził także i mimo, że mi wszyscy pukali się w głowę ze jasna skóra się brudzi - mówię temu NIE:) czyszczę zwykłymi nasączonymi nawilżanymi chusteczkami do dziecięcej pupy :) w lato się nic nie kleiło do ciała.... dla mnie super:) parę razy widziałam KS ze zwykła materiałową tapicerką i powiem Ci, że tak na oko (oczywiście wszystko zalezy od gustu) to ten materiał wygląda gorzej... no ale moze niech się wypowie ktoś kto materiałową tapicerkę ma:)

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: szkot » 18 paź 2011, 19:28

Witaj ponownie,
Już się zastanawiałem czy mam omamy wzrokowe - odpowiedziałem Ci na patynie o "Premium" i jak go wysłałem to się okazało, że pytania już niema :galy:
Tak, co do materiałów naturalnych w tym przypadku skóry nie miał bym wątpliwości natomiast tworzywa skóropodobne lubią po pewnym okresie robić się twarde i pękać. Psie pazury też mogą siać spustoszenie na powierzchni skóropodobnej. Pewnie to jest normalne, że odruchowo próbuje sobie teraz obrzydzić zamawianą tapicerkę, ale może nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: bartdobr » 18 paź 2011, 19:57

Tapicerka materiałowa jest poprawna, ale i tak wolałbym skórkę. Żona nie pozwoliła [zdziwko]
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: kijaS » 18 paź 2011, 20:39

Ty jesteś szkot i jeszcze się pytasz? Czy z Ciebie tylko taki szkot z nazwy? [hihihi]
Ja z rozwiązania typu "Premium", choć tak się to wtedy nie nazywało, nie byłem zadowolony. Ale okazało sie to dopiero po ponad 3 latach użytkowania. Rzeczywiście mimo nasączania jakimś babrajstwem jednak popękało się skajowi. Tapicerka skórzana (pełna) jest całkiem wporzo i tak jak kasia_ememowa nie mam do niej zastrzeżeń (choć nie ma jeszcze 3 lat oczywiście :D ). Myślałem, że te koreańskie :swinka: mają grubszą skórę, ale nie, zupełnie podobnie się na siedzeniu prezentują jak europejskie. Ale Ty nie masz już takiego wyboru, więc pokaż rodakom na co stać Twoją nację. ;)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: kasia_mm » 18 paź 2011, 20:54

szkot - hihih uprawnienia moderatora czasem się przydają (chociaz kazdy kilka minut po stworzeniu postu moze go skasować) - po prostu napisalam, potem znalazlam w ofercie KIA rozwiązanie zagadki pt Premium tapicerka i skasowalam i napisalam od nowa:) ot tajemnica :)

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: szkot » 18 paź 2011, 21:11

kijaS pisze:Ty jesteś szkot i jeszcze się pytasz? Czy z Ciebie tylko taki szkot z nazwy? [hihihi]
Ja z rozwiązania typu "Premium", choć tak się to wtedy nie nazywało, nie byłem zadowolony. Ale okazało sie to dopiero po ponad 3 latach użytkowania. Rzeczywiście mimo nasączania jakimś babrajstwem jednak popękało się skajowi. Tapicerka skórzana (pełna) jest całkiem wporzo i tak jak kasia_ememowa nie mam do niej zastrzeżeń (choć nie ma jeszcze 3 lat oczywiście :D ). Myślałem, że te koreańskie :swinka: mają grubszą skórę, ale nie, zupełnie podobnie się na siedzeniu prezentują jak europejskie. Ale Ty nie masz już takiego wyboru, więc pokaż rodakom na co stać Twoją nację. ;)


Witaj,
Nie dość, że "szkot" to jeszcze z Krakowa, a jak z Krakowa to - c e n t u ś :lol: Fakt faktem, że jak podejmowałem decyzję w czerwcu przy zamawianiu, to o skórce pomyślałem, że za droga [rotfl1] A tak na serio, to pewnie byłby ten sam problem ze skórą co obecnie z "Premium". Wszystko co ponad standard robią później.
Bardzo cenna Twoja uwaga w sprawie pękającej sztucznej świni, dzięki :!:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: szkot » 18 paź 2011, 21:20

kasia_mm pisze:szkot - hihih uprawnienia moderatora czasem się przydają (chociaz kazdy kilka minut po stworzeniu postu moze go skasować) - po prostu napisalam, potem znalazlam w ofercie KIA rozwiązanie zagadki pt Premium tapicerka i skasowalam i napisalam od nowa:) ot tajemnica :)


Kasiu,
Nie wiem dlaczego, ale jak wysłałem odpowiedź i zorientowałem się, że Twoje pytanie wyparowało to próbowałem ją usunąć a następnie edytować, jedno i drugie było niemożliwe...
Pozdrawiam

ramon
Uzależniony
Posty: 192
Rejestracja: 19 lut 2011, 21:01
Czym jeżdzę: KIA S. V M+Smart 1,6 TGDI 150KM KIA S. III 1,6 GDi 135KM
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: ramon » 18 paź 2011, 21:29

jak dla mnie obłędnie wygląda zwykła tapicerka + pakiet orange oczywiście takową posiadam :D ;)
1,6 GDi "L" Techno Orange + pakiet orange + szklany dach

Awatar użytkownika
aBARTh
MODERATOR
Posty: 859
Rejestracja: 03 paź 2010, 10:17
Czym jeżdzę: Sportage "M" 1.6 2WD
Lokalizacja: okolice Świerklańca

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: aBARTh » 18 paź 2011, 23:45

Ja mam zwykłą (materiałową) tapicerkę z wersji "M". Jeśli chodzi o trwałość to materiał wydaje się być bardzo solidny. Jest baaardzo łatwy w utrzymaniu go w czystości.

Gdybym miał decydować się na skórę w moim aucie to:

1. zastanowiłbym się czy brać fabryczną, która nie zawsze jest wysokiej jakości i trwała (dotyczy to większości marek samochodowych), czy np. skorzystać z oferty np. Java Car Design, gdzie za podobne lub mniejsze pieniądze można mieć świetną skórę, w jakim kolorze chcesz z przeszyciami kontrastowymi i innymi bajerami.

2. chyba osobiście szedłbym w alkantarę, bo moim skromnym zdaniem wygląda fajniej i nie jest taka chłodna zimą.

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: szkot » 19 paź 2011, 09:17

aBARTh pisze:Ja mam zwykłą (materiałową) tapicerkę z wersji "M". Jeśli chodzi o trwałość to materiał wydaje się być bardzo solidny. Jest baaardzo łatwy w utrzymaniu go w czystości.

Gdybym miał decydować się na skórę w moim aucie to:

1. zastanowiłbym się czy brać fabryczną, która nie zawsze jest wysokiej jakości i trwała (dotyczy to większości marek samochodowych), czy np. skorzystać z oferty np. Java Car Design, gdzie za podobne lub mniejsze pieniądze można mieć świetną skórę, w jakim kolorze chcesz z przeszyciami kontrastowymi i innymi bajerami.

2. chyba osobiście szedłbym w alkantarę, bo moim skromnym zdaniem wygląda fajniej i nie jest taka chłodna zimą.


Witaj,
O to jest myśl :!:
Polecane przez Ciebie firma robi super rzeczy tylko jest mały problem, to jest Polska centralna a ja jestem na południu. Cierpię na chroniczny deficyt czasu (jak większość). Musiałbym znaleźć coś w pobliżu. Poza tym muszę się dowiedzieć w KIA czy przypadkiem po takich pracach nie przepadnie gwarancja :?:
Pozdrawiam

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: Preccel » 20 paź 2011, 14:09

Faktem jest że Alcantara jest piękna :)
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: szkot » 20 paź 2011, 21:18

szkot pisze:Poza tym muszę się dowiedzieć w KIA czy przypadkiem po takich pracach nie przepadnie gwarancja :?:


Dzwoniłem dzisiaj do RM Filipowicz z zapytaniem czy w związku z wyciągnięciem foteli przy zmianie tapicerki na skórzaną nie będzie problemów z gwarancją :?: Według mojego rozmówcy gwarancji się nie traci, bo co to za problem wyjąć fotel... Okazuje się, że Salon współpracuje z tapicerem, który wykonuje takie zlecenia, niestety cena usługi panu była nieznana.
Swoją drogą tak się zastanawiam w jaki sposób są podłączone boczne poduszki powietrzne w fotelach, przecież przy wyciąganiu fotela na pewno należy coś rozłączyć a to z kolej zostanie odnotowane przez komputer i tu należało by przytoczyć warunki gwarancji - jakakolwiek ingerencja w elektronikę :arrow: koniec gwarancji :!:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: soul » 20 paź 2011, 21:49

Chyba troszkę przeceniasz firmę KIA.
Wypięcie wtyczek od airbag-ów po wcześniejszym zdjęciu klemy z akumulatora nie jest nigdzie odnotowywane.
Nie wiąże się też to w żaden sposób z warunkami gwarancji.
Auto jest Twoje nie gwaranta , nie zrozumiałe jest takie paniczne wręcz podejście do tematu gwarancji z której i tak gwarant będzie się starał wykpić przy każdej okazji.
Masz ochotę na skórę to to zrób a gwarancją się nie przejmuj. To nie jest ingerencja w konstrukcje elektryczna czy mechaniczna pojazdu. Człowiek z ASo maił jak najbardziej racje.

p.s. w jakim celu cytujesz sam siebie?
Obrazek

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: szkot » 20 paź 2011, 22:05

soul pisze:p.s. w jakim celu cytujesz sam siebie?

W takim, że nie odpowiadam koledze o nicku "Preccel" tylko nawiązuję do swojego wcześniejszego postu...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: soul » 20 paź 2011, 22:21

Jesteś watko twórcą i raczej wszyscy wiedzą i rozumieją o czym piszesz.
Nie ma potrzeby cytowania własnych postów we własnym temacie tym bardziej , że wygląda to tak jakbyś toczył dyskusje sam z sobą.
Proszę używaj tego narzędzia zgodnie z jego przeznaczeniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: kijaS » 20 paź 2011, 22:32

Ja tes sa cęsto cytowałem i teras tego trochę sałuję, więs tseba uwasać, bo s adminem nie ma sartów :los2:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: szkot » 20 paź 2011, 22:34

Tak jest szefie :!:
Jako "watko twórca" raczej powrócę do czytania cennych uwag niektórych użytkowników Forum i ograniczę do niezbędnego minimum (bez cytatów oczywiście) pisanie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: kijaS » 20 paź 2011, 22:42

Nie jestem Twoim szefem :!: [panna]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
szkot
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2011, 15:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI, XL
Lokalizacja: Kraków

Re: Tapicerka "Premium" a "Materiałowa"

Postautor: szkot » 20 paź 2011, 22:46

Przepraszam, ale taki jest efekt nie cytowania...
Pozdrawiam


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap