Czyszczenie fotela

Wszystko o wnętrzu Twojej KIA Sportage.
PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czyszczenie fotela

Postautor: PabloS » 14 lip 2016, 08:18

Z przykrością muszę się z Tobą zgodzić.
Jak to mawiają "tanie mięso psy jedzą".

Szkoda że Lorkovsky się nie udziela bo ciekawy jestem gdzie i jak on to załatwił że mu wszystkie fotele w aucie wymienili.

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Czyszczenie fotela

Postautor: mint » 14 lip 2016, 08:59

Szczerze? Wątpię żeby to było możliwe.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czyszczenie fotela

Postautor: PabloS » 28 kwie 2017, 14:44

Chyba masz rację. W moim przypadku wyprali mi pół tylnej kanapy i powiedzieli że trzeba obserwować co się będzie działo. Jak plamy będą wychodziły to wtedy będą się zastanawiać dalej co z tym fantem zrobić. Stety/niestety nic się niepokojącego przez dłuższy czas nie działo więc zlecenie/reklamacja zostało w ASO zamknięte.
Nie zmienia to faktu że jest to problem, który KIA pewnie zna i nic z tym nie robi i nie zrobi.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czyszczenie fotela

Postautor: Thomaster » 28 kwie 2017, 17:43

Wszystko zależy od ASO i chęci rozwiązania sprawy. W moim przypadku byłem w ASO kilka razy gdzie pokazywałem tapicerkę przed, po praniu (prałem na własny koszt) i po pół roku znowu z plamami. Według mnie problem siedzi w gąbce pod tapicerką - w trakcie użytkowania poprostu z niej wydostaje się jakiś pył, który w połączeniu z wilgocią w aucie powoduje pojawianie się plam. Udało mi się w ASO wynegocjować gwarancyjną wymianę siedziska kierowcy (gąbka i poszycie), które było w najgorszym stanie. Po kolejnych kilkumiesięcznych testach kolejna wizyta w ASO - plamy na pozostałych siedzeniach stały się bardziej widoczne, na wymienionym siedzisku kierowcy nie ma śladu (pomimo delikatnego spryskiwania i pochlapania czystą wodą).

Całości negocjacji gwarancyjnych dopełniła tylna kanapa. Wożę na niej zapięte praktycznie na stałe dwa foteliki dla dzieci - obydwa na solidnych matach, które zapobiegają brudzeniu siedzeń tego typu:

mata.JPG
mata.JPG (24.01 KiB) Przejrzano 5281 razy


Aż sam się zdziwiłem jak w ASO zapytali o stan tylnej kanapy. Przekonany o tym, że po praniu (4 czy 5 miesięcy wcześniej) i położeniu mat plam nie będzie odpiąłem fotelik, podnoszę matę i szok - plama na plamie. Wygląd siedzenia gorszy niż stare siedzisko kierowcy. Później nastąpiły jeszcze bardzo krótkie rozważania w temacie "a może dzieciaki coś wylały, przeciekł fotelik i mata itp" bardzo szybko odrzucone jednym argumentem - plamy wyszły tylko w miejscu w którym siedzenie pracuje - czyli pod samymi fotelikami. Miejsce na środku tylnej kanapy nieosłonione w żaden sposób, które teoretycznie jest najbardziej narażone na pobrudzenie przez dzieciaki było czyste - ani jednej plamki. Dlaczego? Według mnie dlatego, że nikt w tym miejscu nie siedzi i z gąbki żaden syf nie ma jak wydostać się do poszycia. Udowodniłem, że plamy pojawiły się w osłoniętych miejscach, a miejsca nieosłonięte, które nie są używane plam nie mają.

Efekt mojej dość długiej przygody to wymiana kompletnego poszycia przednich siedzeń i tylnego siedziska. Na tylnych oparciach plam nie było więc nie były ruszane. Do tego wymiana gąbek całego siedzenia kierowcy i siedziska pasażera. Nie wiem dlaczego nie wymieniono gąbki w oparciu pasażera i w tylnej kanapie - byłem przekonany, że zostało to zrobione, a stwierdziłem że nie dopiero w czasie montażu mat grzewczych.

PabloS
Uzależniony
Posty: 163
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:21
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6 T-GDI 7DCT 2WD Black Edition
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czyszczenie fotela

Postautor: PabloS » 09 maja 2017, 13:47

W ubiegłym tygodniu zleciłem wypranie wszystkich fotele w samochodzie profesjonalistom. Kosztowało mnie to prawie 300 zł (pranie i czyszczenie wnętrza). Mam zdjęcia i fakturę. Teraz czekam i obserwuję co się będzie działo. Mam nadzieję że nic nowego nie wyjdzie. Jeżeli coś się pojawi to od razu jadę do ASO.


Wróć do „WNĘTRZE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap