Przedłuzacz pasów

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Przedłuzacz pasów

Postautor: MarekA » 05 lip 2011, 12:12

Jesli ma sie zamontowany fotelik strasznie niewygodnie jest zapinać dla dziecka pas. Pomyślałem wiec czy by nie kupić przedłużacza pasa. Czy może ktoś z Was kupywał coś takiego ?

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=przed%C5%82u%C5%BCacz+pas%C3%B3w
Pasuje to do zapięcia w Sportage?
Firma Carpoint wiec chyba nie powinno wpływac negatywnie na bezpieczeństwo?

Aukcje nie moje i nie reklama !!!!

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedłuzacz pasów

Postautor: MarekA » 14 lip 2011, 19:24

No i dostałem tyle podpowiedzi że sam musiałem kupić [zlosnikok]

Polecam każdemu kto ma fotelik, bo zapinanie pasa to mordęga
Jednie przydałaby sie do tego jakaś spinka do spięcia nadmiaru pasa, ale buchnąłem żonie gumke do włosów i też jest ok :)
Załączniki
Pas.jpg
Przedłużacz pasa

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłuzacz pasów

Postautor: saber » 15 lip 2011, 00:26

fajny patent! Ale rozumiem, że owa gumka do włosów spina nadmiar paska, który zostaje po skróceniu go na klamrach ?? Na zdjęciu wygląda jakbyś skrócił pas ... gumką do włosów :czujnik:

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedłuzacz pasów

Postautor: MarekA » 15 lip 2011, 07:52

He he , oczywiście że spina nadmiar pasa żeby nie "pałętał" sie po siedzeniu - przedłużacz ma ok 60 cm pasa a wystarczyłoby tylko ok 20 cm.

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: Przedłuzacz pasów

Postautor: Zajonc » 15 lip 2011, 09:27

tak... bardzo dobre rozwiązanie... żeby zafundować dzieciakowi kalectwo [zlolta] producenci wsadzają napinacze pirotechniczne pasów, a ty coś wręcz odwrotnego [zdziwiony]
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Przedłuzacz pasów

Postautor: soul » 15 lip 2011, 09:51

Z tyłu nie ma pirotechnicznych napinaczy pasów bo i po co skoro w oparciu fotela nie ma poduszki dla pasażera.
Obrazek
Obrazek

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedłuzacz pasów

Postautor: MarekA » 15 lip 2011, 10:33

Zajonc , a nawet gdyby były napinacze to co to ma do długości pasa?
Jedynie tylko do jakości i wytrzymałości można by mieć zastrzeżenia, stąd było moje pytanie czy ktoś to widział lub ma. Ale jest to normalny krotki pas solidnie wykonany.
Ślepa wiara w producenta tez przed wszystkim Cię nie uchroni - tam tez pracują tylko ludzie i nie wszytko da sie przewidzeć, lub chce zastosowac ( koszty)

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: Przedłuzacz pasów

Postautor: Zajonc » 15 lip 2011, 22:24

wcale nie napisałem że z tyłu są napinacze pasów [zly2] mówię tylko że producenci montują napinacze celem dociśnięcia człowieka do fotela w trakcie uderzenia co by siły bezwładności maksymalnie ograniczyć... a w powyżej przedstawionym "rozwiązaniu z gumką" mamy dodatkowe 40 cm rozwiniętego czyt. luźnego pasa, który pozwoli w trakcie zderzenia na swobodne przemieszczanie się fotelika... jak już masz ten pas za długi to się przejdź do pierwszego lepszego szewca, zainwestuj 5zł i niech ci go zaszyje grubą nicią na odpowiednią długość, bez rozcinania, tylko samą zakładkę niech zrobi bo "rozwiązanie z gumką" jakąś taką prowizorką trąci
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłuzacz pasów

Postautor: saber » 16 lip 2011, 00:00

Zajonc - nie bij piany - kilka postów powyżej masz wyjaśnienie. O to samo pytałem bo już zacząłem wątpić w ludzką inteligencję :w łeb: - wyjaśnił przecież, że gumką spięta jest część pasa, jaka została po skróceniu przedłużacza na klamrach - klamry przecież blokują na sztywno pas po skróceniu. Inna sprawa jakie te klamry - jak plastik to ja bym sobie odpuścił, albo od razu przeszył na metalowe!

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przedłuzacz pasów

Postautor: MarekA » 16 lip 2011, 09:24

Panowie, nei nampawiam do zakupu tylko informowałem że to wygodne rozwiązanie, gdyż zapięcie pasa w Sportage jest głeboko umiejscowione w fotelu.
Tak zapięcie jest z plastiku a pas wykonany z taśmy papierowej i dlatego wzmocniłem go gumka [zlosnikok]

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Przedłuzacz pasów

Postautor: kijaS » 16 lip 2011, 09:54

Tych papierowych nie kupujcie, one nie mają atestów, tam nie ma co trzymać :?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap