Blokada skrzyni biegów

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
dagaada
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, 21:47
Czym jeżdzę: M 1,6
Lokalizacja: śląsk

Blokada skrzyni biegów

Postautor: dagaada » 31 maja 2011, 22:09

Witam, ktoś może z Was montował, jaki koszt?
po 178 dniach wyczekiwania odebrana biała M 1,6

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: kasia_mm » 01 cze 2011, 06:44

wiesz co... jak oglądałam w TVN Turbo jak zlodzieje w 20 sekund rozwalaja ta blokade skrzyni to (to do tej pory lubiane przeze mnie i stosowane zabezpieczenie) jakos przestalo byc warte przysłowiowej świeczki....

+szulczyna+
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2011, 18:43
Czym jeżdzę: Kia L 1,6 GDI

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: +szulczyna+ » 01 cze 2011, 07:13

W Luboniu pod Poznaniem u producenta najnowszy model bez wyjmowanego trzpienia z montażem kosztuje 650 zł :)

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: bartdobr » 01 cze 2011, 14:22

Historyczne rozwiązanie antykradzieżowe :) kojarzy się z PRL :los2:
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: Zajonc » 01 cze 2011, 18:24

moja sąsiadka pewnego dnia rano, w swoim kilkumiesięcznym peugeocie, zastała rozwalone zamki i na siedzeniu karteczkę "uratowała cię blokada skrzyni"... widocznie chłopaki nie dysponowali lawetą ;) miała jakąś blokadę elektryczną montowaną w salonie, żadnych tam bolców, zamków i innych podobnych tematów w kabinie
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: _Harry_ » 18 lip 2011, 11:50

albo ciekłym azotem :)
1.6 GDI, M, 2WD

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: bartdobr » 18 lip 2011, 13:13

Zajonc pisze: zastała rozwalone zamki i na siedzeniu karteczkę "uratowała cię blokada skrzyni"... widocznie chłopaki nie dysponowali lawetą ;)


Ale dziwnym trafem dysponowali kartką i długopisem, widocznie to zawsze może się przydać przy próbie kradzieży hehehe [rotfl1]
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Zajonc
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 01 lut 2011, 12:32
Czym jeżdzę: KS III L 1,7CRDI, Clio II 1.2 16V, VTX1800C

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: Zajonc » 18 lip 2011, 16:06

a ty w samochodzie nie masz tak podstawowych rzeczy?? pewnie nie dysponowali również fotelem, ale jak już wsiedli do środka o dziwo mieli na czym usiąść ;)
Grafitowa eLżbieta 1.7 common rail, na dużych kołach i z pokazywaczem którędy jechać ;)

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: _Harry_ » 19 lip 2011, 09:49

pomimo, ze to "relikt" przeszlosci blokada to db sprawa...
1.6 GDI, M, 2WD

Tosiak
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 08 kwie 2011, 22:23
Czym jeżdzę: Audi
Lokalizacja: Łódź

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: Tosiak » 19 lip 2011, 15:43

Moim skormnym zdaniem z najlepszych blokad to AC. W sumie nie mam doświadczenia nigdy mi auta nie ukradli ale chyba wolałbym żeby ukradli niż mają poniszczyć i zostawić. Kiedyś jak mi wybili szybę w jednym samochodzie to odpryski porysowały mi deskę rozdzielczą. Nie mówiąc już o tym że poniszczona była konsola środkowa, o braku radia już nie wspomnę. Jak będą chcieli auto zabrać to i tak wezmą bez względu na zabezpieczenia, no chyba że będą jacyś amatorzy. Tak więc skoro płacimy AC to po co komu alarm i inne zabezpieczenia.

Marcinesku
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 11 cze 2011, 01:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 M
Lokalizacja: STOLICA

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: Marcinesku » 19 lip 2011, 22:07

Tosiak pisze:Moim skormnym zdaniem z najlepszych blokad to AC. W sumie nie mam doświadczenia nigdy mi auta nie ukradli ale chyba wolałbym żeby ukradli niż mają poniszczyć i zostawić. Kiedyś jak mi wybili szybę w jednym samochodzie to odpryski porysowały mi deskę rozdzielczą. Nie mówiąc już o tym że poniszczona była konsola środkowa, o braku radia już nie wspomnę. Jak będą chcieli auto zabrać to i tak wezmą bez względu na zabezpieczenia, no chyba że będą jacyś amatorzy. Tak więc skoro płacimy AC to po co komu alarm i inne zabezpieczenia.


Dla większego spokoju i ochrony nerwów. W każdym samochodzie który miałem mam blokadę skrzyni, również w Kijance. Każdy patent można obejść ale im więcej patentów tym więcej czasu potrzebuje złodziej i tym większa szansa że nie ukradnie. Często przy wyliczaniu składki ubezpieczenia są pytania o dodatkowe zabezpieczenia itp. ale nie wiem czy ma to wpływ na jej wysokość tak jak inne czynniki.

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: _Harry_ » 26 lip 2011, 10:27

ile Cie kosztowal montaz, gdzie robiles i ile to trwalo?
z gory dzieki za info.
1.6 GDI, M, 2WD

Marcinesku
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 11 cze 2011, 01:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 M
Lokalizacja: STOLICA

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: Marcinesku » 26 lip 2011, 14:17

Kosztowało mnie to koło 500 zł dokładnie nie pamiętam bo płaciłem za kilka rzeczy.
Czas montażu 1.5 - 2.0 godziny
Wszystko robiłem u znajomego elektryka do którego jeżdżę od ponad 10 lat na montaż blokady, alarmu i gps do samochodu. Robi to szybko, fachowo i ostrożnie aby niczego nie zniszczyć. To była już jego trzecia albo czwarta blokada w nowej Kijance.
Wiesław Joński,
Warszawa-Płudy,
ul. Zawiślańska 13

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: _Harry_ » 26 lip 2011, 15:36

czy to jest to?:

http://mapa.docelu.pl/firma/3443775,Jo% ... caid=5cbaf

Rozumiem, ze gosc blokadami zajmuje sie juz jakis czas i ze jestes zadowolony?
Mi dealer rekomendowal jakas tam firme, ktora zrobi blokade za 800zł, wiec sobie dalem spokoj.

pzdrw
1.6 GDI, M, 2WD

Marcinesku
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 11 cze 2011, 01:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 M
Lokalizacja: STOLICA

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: Marcinesku » 26 lip 2011, 21:40

Tak to dokładnie ta osoba.
Proponuję najpierw zadzwonić i dowiedzieć się czy ma blokadę dostępną od ręki i jak wygląda kwestia ceny czy nic się nie zmieniło.
Mogę z czystym sumieniem polecić bo robi to już kilkanaście dobrych lat. Z tego co kiedyś rozmawiałem i pamiętam to zajmował się jeszcze tym za czasów kiedy było FSO jak pracował w fabryce. Ja przez ostatnie 10 lat i 6 samochodów zawsze byłem w pełni zadowolony.

recento
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 03 mar 2011, 23:33
Czym jeżdzę: Toyota
Avensis kombi 1,6 VVTI

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: recento » 27 lip 2011, 00:41

Jestem tego samego zdania co Tosiak , za cos sie płaci przeciez AC.Jak będa chcieli ukraść to z blokadą , czy bez i tak ukradna.Kiedyś były jeszcze takie blokady na kierownicę .. ,ale to wszystko bez sensu .Bardzo dziekuje ,przy kazdym wysiadaniu z samochodu zakładac jakieś blokady i kłodki.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: kasia_mm » 27 lip 2011, 09:54

mi ukradli Corollę z wszystkimi chyba możliwymi zabezpieczeniami - blokada skrzyni, alarm, immobiliser, specjalny kod który się wstukiwało (5-cyfrowy) prztyczkiem ukrytym w nietypowym miejscu... i co - poszła? poszła... do tego paliwa to miała opary bo mąż tradycyjnie nie miał nigdy czasu zatankować. Zwinęli w dosłownie minuty - o 17 stałam na balkonie i paliłam i stała a o 17.10 mąż zszedł ją odstawić na parking i śladu nie było. Nie ma więc mowy żeby wsadzili na lawetę - po prostu fachman się trafił i poszła.... Stres niesamowity, strata mega (leasing i zwracali netto, jeszcze nie było GAPa na rynku), a najgorsze uczucie, że ktoś nasze rzeczy - foteliki dzieci, ulubionego misia, ukochane płyty etc etc po prostu wywali na śmietnik :( Dlatego teraz ubezpieczam na brutto, kupuję GAPa, staram się nie wozić wszystkich ukochanych "zabawek" no i zmieniłam markę heheh:)

Awatar użytkownika
_Harry_
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 15 paź 2010, 12:49
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: _Harry_ » 27 lip 2011, 13:38

tak, polemizowac mozemy dlugo i namietnie, ale jak ktos chce kupic to niech kupuje. Jezeli przez to poczuje sie lepiej to why not :)
W sumie to chyba najlepiej nie zamykac auta i dac zlodziejom pelna swobode i mysle heh :), ze jak taki typ wsiadze do otworzonego auta to sie posika ze strachu, bo sobie pomysli, ze to policyjny samochod pulapka - o i to jest sposob :)
1.6 GDI, M, 2WD

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Blokada skrzyni biegów

Postautor: Zibi70 » 21 lis 2012, 23:53

Troszkę odświeżę...

O blokadach na biegi to można pooglądać tutaj - unieszkodliwienie trwa od 8 do 30 sekund.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NM-xNL_5qHw
&
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rlCiLIctYmI

A teraz pytanie...
Próbował ktoś tego?
http://www.youtube.com/watch?v=wuG5cz-Y9zk&feature=related
Blokada tania nie jest ale podobno skuteczna

Dużo ciekawych rzeczy tutaj + wyjaśnienie co to jest: http://zeder.pl/proby_kradziezy.php
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap