autoalarm co i gdzie założyć

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: excile » 23 maja 2011, 10:59

Chciałbym założyć sobie autoalarm rozszerzony o funkcje alarmu w przypadku zbicia szyby i o domykanie szyb. I teraz pytanie ktoś się od takiego tematu przymierzał ma jakieś doświadczenia?
co z gwarancja w przypadku instalacji w nieautoryzowanym serwisie? (autoryzowany zawołał 800 pln brutto)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
seth
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0CRDI 184KM 4WD XL AT, dach kluczyk18-alu
Lokalizacja: Gdańsk

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: seth » 23 maja 2011, 11:45

Podczas zamawiania Sportka, sprzedawca odradził dokładanie dodatkowego alarmu (opcja w oficjalnym cenniku KIA za 1000zł - alarm z alternatywynym żródłem zasilania, nic o domykaniu szyb); podobnież dodatkowy alarm "kłóci się" z oryginalnym. Brzmiało to szemranie biorąc pod uwagę, iż jest to oficjalna dodatkowa opcja wyposażenia, ale z drugiej strony dlaczego ktoś miałby mnie zniechęcać do czegoś za co płacę standardowe 1000zł - chyba jest coś na rzeczy...
Daj znać jak rozwiązałeś sprawę domykania szyb bo sam będę zainteresowany tą opcją i elektrycznym składaniem lusterek.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: soul » 23 maja 2011, 12:17

Cały alarm podpinasz pod BCM.
Wszystko w jednym miejscu.
Do domykania trzeba dokupić dodatkowy moduł-pełno ich jest dostępnych.
Każda współczesna centralka alarmu ma sygnał do wysterowania takiego modułu.
Jest zasadnicza różnica między wpięciem się w przewody a zmianami konstrukcyjnymi w układzie elektrycznym.
Mam dodatkowy alarm z powiadomieniem i gwarancje( na pełne 5 lat bez limitu kilometrów).
W aso tez tego nie robią w cudowny sposób tylko wpinają się w wiązki.
Możliwe jest domykania wszystkiego, dachu, szyb, i składania luster z jednego modułu.
Fourm Ci nie zamontuje z tym należy zwrócić się do zakładu który takie rzeczy montuje.
Opisy też Ci w niczym nie pomogą jeśli nie masz pojęcia w tej materii.
Obeznani w temacie mogą to zrobić samodzielnie bo to sztuka tajemna nie jest.
Schematy są w EPC.
Obrazek

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: maja123 » 23 maja 2011, 12:21

Domykacz szyb założyłem w ASO za 600 PLN minus upust 10% ;)
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: soul » 23 maja 2011, 12:38

Dużo zapłaciłeś, nawet bardzo dużo.
Obrazek

Awatar użytkownika
seth
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, 17:49
Czym jeżdzę: 2.0CRDI 184KM 4WD XL AT, dach kluczyk18-alu
Lokalizacja: Gdańsk

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: seth » 23 maja 2011, 13:35

Soul, jako osoba znająca się na rzeczy na ile byś wycenił pakiet:
- elektryczne składanie lusterek
- domykanie szyb
- domykanie dachu
(razem bądż poszczególne składowe);
w ASO, tak aby oni nie płakali i żeby zamawiający nie miał kwaśnej miny.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: soul » 23 maja 2011, 14:00

Dobry moduł to koszt do około 100pln.
Pracy jest na 2-3 godziny.
Cała operacja powinna się zmieścić w max 300pln.
Obrazek

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: excile » 24 maja 2011, 11:56

maja123 pisze:Domykacz szyb założyłem w ASO za 600 PLN minus upust 10% ;)


hmm troche drogo. Mi serwis autoryzowany zreszta zaspiewal 800 brutto za alarm antywalamniowy +100 za domykanie szyb

pzdr
dc
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: jerry » 10 cze 2011, 11:35

Mi dealer odradził alarm. Po pierwsze czy to przeszkoda dla złodziei - jak na mój gust raczej nie. Po drugie - czy ktoś zwraca uwagę na ryczący samochód - w dzisiejszych czasach to się znacznie zmieniło. Ryczący alarm budzi dziś raczej agresję - szczególnie w nocy jak nie pozwala spać.
Polecałbym coś innego - system antynapadowy.
BTW A czy spotkaliście się z przypadkiem kradzieży samochodu marki KIA?
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Piotr2011
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:23
Czym jeżdzę: Camaro 2SS RS

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: Piotr2011 » 10 cze 2011, 12:51

co Ty wypisujesz?
Jak złodziej będzie miał do wyboru auta koło siebie, jedno z czujnikami, 2 firmowy.:
a wejdzie sobie do auta nr 1
b wejdzie poszperac do auta nr 2?

która odpowiedź?
lepiej dmuchać na zimne i założyć alarm podczas zakupu auta
takie moje skromne zdanie
5x Sportage 2.0 CRDI, AWD, BLACK PEARL,SKÓRA, ogólnie full kluczyk itp
2x Sorento full
zamówione 4.01.2011 i są

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: jerry » 10 cze 2011, 14:57

Piotr - a tak dla ciekawości czy słyszałeś, aby wśród Twoich znajomych komuś ukradli samochód marki KIA?
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: saber » 10 cze 2011, 15:15

niestety, obawiam się, że przy takim zainteresowaniu nowym modelem i tak kosmicznych kosztach części zamiennych, będzie to niebawem jedna z chętniej kradzionych marek - oczywiście dla części ... Obym się mylił

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: jerry » 10 cze 2011, 15:31

A nie wiesz jak to jest w przypadku Ceedów, które są już od jakiegoś czasu na rynku? Teoretycznie powinno być ssanie na części, ale przyznam się, że nie słyszałem o "popycie" na Ceedy.
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Piotr2011
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2011, 19:23
Czym jeżdzę: Camaro 2SS RS

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: Piotr2011 » 10 cze 2011, 20:15

jerry pisze:Piotr - a tak dla ciekawości czy słyszałeś, aby wśród Twoich znajomych komuś ukradli samochód marki KIA?


z ciekawości Twojej:
jednemu z pracowników próbowali dostać się do środka za pośrednictwem szyby:) nic nie zginęło, zaczęło wyć.

ps.
znajomemu zawinęli kia sorento (wczesniejsza wersja) w zeszłym roku w Policach pod Szczecinem.

teraz to dla filtra będą ciągnęli :):):):):):)
5x Sportage 2.0 CRDI, AWD, BLACK PEARL,SKÓRA, ogólnie full kluczyk itp
2x Sorento full
zamówione 4.01.2011 i są

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: kasia_mm » 10 cze 2011, 21:16

mam znajomego policjanta ktory mowil, ze zaraz po kradziezach Toyot i Mazd najczestszym zgloszeniem jest kradziez filtra czastek stalych... rano wychodzisz, odpalasz a tu warkot i szwargot - pod spodem pieknie wyciety DPF:(

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: saber » 10 cze 2011, 21:21

jerry pisze:A nie wiesz jak to jest w przypadku Ceedów, które są już od jakiegoś czasu na rynku? Teoretycznie powinno być ssanie na części, ale przyznam się, że nie słyszałem o "popycie" na Ceedy.


no poczekajmy aż się zaczną psuć :) Na razie Ceed jest jest dość wysoko w rankingach bezawaryjności ...

kuzino
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:40
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC 4WD czarny + AW8
Lokalizacja: Zabrze

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: kuzino » 19 lis 2011, 11:49

Witam,
w nawiązaniu do tematu alarmu opiszę moją historię - przy zamawianiu samochodu dopytywałem się u dealera co to za alarm który oferowany jest w opcji za dopłatą jako fabryczny, pytałem czy jest to alarm montowany w fabryce w lepszej wersji czy u dealera, ponieważ zależało mi na tym aby żaden nasz rodzimy fachowiec nie pchał łap i nie rozkręcał mi tapicerki czy też deski,tylko żeby było wszystko zmontowane w fabryce, usłyszałem że tak, że to jest alarm MONTOWANY W FABRYCE. Zakupiłem więc ten alarm, będąc święcie przekonanym że dokonałem dobrego wyboru. Minęło kilka miesięcy, postawiłem auto na kilka dni, podchodzę na parking próbuję otworzyć auto a tu LIPA, żadnego dźwięku - jakby akumulator rozładowany do 0. Dzwonię na assistance KIA, po godzinie przyjechał gościu ze starter24 i otworzył auto, podpiął kable odpalił auto - diagnoza - akumulator rozładowany do 0, pytam się jak to możliwe? a on mi na to że może to być wina alarmu, który został zamontowany PRZEZ DEALERA, a ja mu na to jak to ? przez dealera? przecież to jest fabryczny alarm montowany w fabryce ! a on mi że nie :) że to jest alarm zamontowany przez dealera że fabryka KIA nie montuje takich alarmów.
U dealera przy okazji wymiany opon na zimowe, na moje pytania o co kaman z tym alarmem, kierownik zasłaniał się że on nie pamięta rozmowy z tamtego okresu ( listopad ub. roku ) i że alarm który jest w cenniku to alarm ZGODNY ZE SPECYFIKACJĄ KIA, i że jest montowany przez nich.
A jeśli chodzi o przyczynę rozładowania akumulatora w samochodzie to nie wiedzą co było przyczyną, sprawdzili ładowanie i stan akumulatora, dali mi wydruk który świadczy że wszystko jest ok no i tyle. Czekam na kolejną awarię, zima idzie.

pozdrawiam

Bulapol
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2011, 10:19
Czym jeżdzę: 1.6 L
Lokalizacja: Warszawa

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: Bulapol » 09 lut 2012, 23:38

To się trochę zaniepokoilem bo ja zamówiłem ten dodatkowy alarm... Myślicie ze warto zrezygnować z niego? I coś samemu zamontować (w sensie nie przez autoryzowany salon)? Zamówienie złożyłem wczoraj więc będę mógł raczej spokojnie zrezygnować...
Zamówiłem 8 lutego 2012, 1.6 GDI L, Navi, RSW, ALM. Odebrałem 22 czerwca 2012 :D

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: kijaS » 09 lut 2012, 23:44

Jak założysz gdzie indziej będziesz miał taniej. Jak wynegocjowałeś w cenie to nie ma się co spinać. Ten jest (powinien być) identyczny we wszystkich salonach, więc jest szansa, że jak padnie na wakacjach w drugim krańcu Polski, to może uda się naprawić w pobliskim ASO
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Bulapol
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2011, 10:19
Czym jeżdzę: 1.6 L
Lokalizacja: Warszawa

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: Bulapol » 09 lut 2012, 23:52

Za 600 zeta go wziąłem... Nie wiem już sam czy to warto... :/
Zamówiłem 8 lutego 2012, 1.6 GDI L, Navi, RSW, ALM. Odebrałem 22 czerwca 2012 :D

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: autoalarm co i gdzie założyć

Postautor: kijaS » 09 lut 2012, 23:55

Z tego co wiem, tego typu alarmy kosztują właśnie w okolicach 500-800zł. Więc chyba nie jest źle. Cennikowo jest gorzej
Jeszcze w ramach uzupełnienia Twoich gdybań z powitalni: w tym dodatkowym zakładają diodkę mrugającą, więc może chociaż ten chętny się zastanowi
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap