Listwy ochronne boczne

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Listwy ochronne boczne

Postautor: kijaS » 12 kwie 2011, 22:19

Widziałem na zdjęciu kolegi Grisza boczne listewki. Czy może kolega (lub ktoś kto takowe widział w naturze) podzielić się informacją, czy jest to li tylko bajer wizualny, czy też jest szansa, że spełni to swoje zadanie i ochroni nam lakier na parkingu?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: soul » 12 kwie 2011, 22:23

Ochroni i nie ochroni. Zależy od miejsca w którym nakleisz listwę i od jej grubości.
Mam taką fabrycznie i bardziej pomaga niż przeszkadza. Dodatkowo brud z drogi bardziej osadza się pod listwą niż po wyżej niej.
Obrazek

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: kijaS » 13 kwie 2011, 08:17

Tak, tylko właśnie chodzi mi o tę konkretną w Sportku. Czy jest wystarczająco gruba, bo montowana jest jak widzę, w przetłoczeniu, więc powinna być rzeczywiście gruba, żeby miała szansę coś wyłapać.
Jak zerknąłem to rewelacją są listwy w poprzednim Sportku, grube, plastikowe i wyłapujące wszystko co się da. Ale to se ne vrati :cry:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: kasia_mm » 13 kwie 2011, 09:28

chyba jednak najbardziej ochronią rury boczne... marzy mi się coś takiego:
Załączniki
kia10330.jpg
kia10330.jpg (178.83 KiB) Przejrzano 11671 razy

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: olin » 13 kwie 2011, 09:44

Jak dla mnie efekt taki sobie bo nasze auta to raczej crossover niż terenówka czy nawet SUV a poza tym obniża i tak nienajlepszy prześwit ale jak kto lubi

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: kijaS » 13 kwie 2011, 20:05

kasia_mm pisze:chyba jednak najbardziej ochronią rury boczne

Chiba nie :D Są za nisko...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: AldenteSaba » 14 kwie 2011, 14:27

kasia_mm pisze:marzy mi się coś takiego:


Kasiu mi się dokładnie takie same marzą. Myslę, że przed osobówkami bedą chronić na parkingach bo one drzwi też mają nisko, wielki prześwit też mi raczej nie potrzebny bo jak kto inny napisał nie jest to terenówka, a dzieciakom zdecydowanie łatwiej będzie gramolić się do środka.
Pozdrawiam Kasiu - jak tam sprawy?

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: kijaS » 14 kwie 2011, 20:13

To otwórz sobie drzwi przednie i tak na oko oszacuj kóra część drzwi dotknie pierwsza samochodu obok. Na jakiej wysokości się to stanie? :o A jeszcze lepiej jak ktoś otwiera tylne. Wtedy to już tylko folia chiba
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Yahoo82
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2010, 17:37
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI Pomarańczka ze szklanym dachem :D

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: Yahoo82 » 15 kwie 2011, 12:57

Hmmm może wypowie się ktoś, kto ma te listwy zamontowane?
Nie ukrywam, że psują troszkę wygląd auta, ale jeszcze bardziej popsułyby to rysy po uderzeniach drzwiami.
Swoją drogą szlag mnie trafia na myśl o ludziach mających gdzieś innych i walących drzwiami. Gdybym dorwał takiego na parkingu wyrwałbym mu łapę i nią zatłukł... [zly1]

wierzbusie
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 16 gru 2010, 19:51
Czym jeżdzę: 1.6 GDI XL

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: wierzbusie » 15 kwie 2011, 20:12

kasia_mm pisze:chyba jednak najbardziej ochronią rury boczne... marzy mi się coś takiego:


W sprawie orurowania:

Oczywiście ja ciagle czekam na Sportka. Ale byłem niedawno w salonie i zobaczyłem czarnego Sportka przygotowanego do wydania dla już szczęśliwego odbiorcy. Ten Sportek miał zamocowane boczne orurowanie na progach. Zobaczyłem i poczułem..... zajebioza!!!! Też takie chcę. Idę do kierownika salonu, którego znam od prawie siedmiu lat i pytam o cenę. Podał mi cenę , ale powiedział „proszę sobie dać spokój, nie warto” wiec mówię , Ale mi się podoba chcę też takie. Wiec kierownik salonu mówi „zaraz się Pan przekona”. Poszliśmy do tego Sportka z orurowaniem i zaprosił mnie abym do niego wsiadł. Po kilku wejściach i wyjściach z tego Sportka podjąłem decyzje, że już nie chcę tego orurowania, pomimo zajefajnego wyglądu. Szanowni Sportagowcy, łydki , łydki będą obite. A w przypadku kobiet to nie wyobrażam sobie użytkowania sportka z takim orurowaniem ( rajstopy , pończochy i siniaki na łydkach). Przy wysiadaniu za każdym razem będzie kontakt łydek z rurą.
Czekałem na : CZARNY 1.6GDI XL+CP1+ SRK zamówiona 26 lutego...zjechała z taśmy 17 października...24 października jest w Polsce... 26 października dotknąłem jej ...03 listopada stoi gotowa w salonie do odbioru...uroczyście odebrana 04 listopada

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: kijaS » 15 kwie 2011, 20:29

Trochę nam temat zszedł na ... rury. A ja w temacie głównym się przypomnę. Może ktoś jakieś zdjęcie z bliska zapoda, jak to mocno odstaje od płaszczyzny drzwi albo jednak opowie choć trochę.
Kurczaki... ze 2k zarejestrowanych a udziela się chyba ze 20 tylko :( Nawet bryndzio ostatnio jakoby zaniemówił
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: backuz » 15 kwie 2011, 21:46

Ja także poproszę o zdjęcie takich listew - bo będzie jednak niezbędne zamontowanie takowych... Po prostu chamstwo na parkingach przekracza to na drogach 10-krotnie..., kiedyś się wściekałem na ludzi co parkują tak, że jest tyle miejsca, że samochód nie wejdzie ale można sobie wysiąść otwierając na maksa drzwi... Teraz sam tak robię :) staję w poprzek, żeby jakiś fiut sobie nie trenował mocy swych drzwi... na moich brzegach :( Wiem, chamstwo... ale niestety nie stać mnie na montaż systemu monitoringu w samochodzie albo wynajęcie emeryta do pilnowania samochodu...
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Awatar użytkownika
m00nster
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 23 wrz 2010, 20:39
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0 DOHC wersja L
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: m00nster » 17 kwie 2011, 13:22

zamontowałem te listwy w serwisie po tym jak jakiś burak przetłoczył mi tylne dzwi. Koszt: listwy 150, montaż 40, wyprostowanie wgniota (bez malowania- nie było potrzeby) 150. Listwy odstają na tyle że zabezpieczają przed parkingowym buractwem. Na moim "czarnuchu" wygląda to całkiem ok. Zdjecia nie oddają niestety rzeczywistości. Listwy do nabycia w internecie za 152 pln
http://www.agauto.sk/pl/detail/listwy-o ... -8542.html
sportage 2.0 DOHC L black pearl

DarekD
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2010, 23:25
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 T-GDI 177 KM 4X4

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: DarekD » 17 kwie 2011, 16:03

Potwierdzam opinię m00nstera, mam te listwy od końca stycznia, czyli od momentu zakupu autka (Orange jak na zdjęciu w poście m00nstera). Zdają egzamin, zakupione przez allegro za 150 zł, montaż w salonie za darmo, na własne ryzyko, w dniu odbioru. Miałem podobne w Ceedzie i również zdały egzamin. Zdjęcia zamieszczę jutro, próbując uchwycić ich tzw wystawanie poza obrys auta, bo oto chyba chodzi w tym wątku. ;)

Witam i uzupełniam poprzedni post o zdjęcia. Samochód jest po trasie, więc nie jest czysty, ale listwy widać. U mnie się sprawdzają, choć można mieć wątpliwości czy wystawanie poza obrys auta nie jest zbyt delikatne. No cóż, albo estetyczny i mniej ale jednak praktyczny wygląd, albo ordynarny ale praktyczny "odbojnik".
Załączniki
2011-04-21 19.42.02.jpg
2011-04-21 19.42.02.jpg (185.07 KiB) Przejrzano 10946 razy
2011-04-21 19.41.38.jpg
2011-04-21 19.41.38.jpg (182.87 KiB) Przejrzano 10946 razy
2011-04-21 19.41.27.jpg
2011-04-21 19.41.27.jpg (202.29 KiB) Przejrzano 10946 razy

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: jaro » 22 kwie 2011, 17:55

Ja także kupiłem te listwy, niestety dopiero po pierwszym wgnieceniu parkingowym przez przesympatyczną Panią :strzelac: , która za nic ma cudzą właśność.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Yahoo82
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2010, 17:37
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI Pomarańczka ze szklanym dachem :D

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: Yahoo82 » 23 kwie 2011, 14:30

Tylko pytanie na ile dobrze takie listwy chronią? Jakby nie patrzeć w astrze listwy mam, a mimo to co jakiś czas znajduję ślady po drzwiach jakiegoś idioty (płci różnej).

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: bartdobr » 23 kwie 2011, 15:54

Listwy powinny być w kolorze lakieru - będzie lepiej wyglądać
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

DarekD
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2010, 23:25
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 T-GDI 177 KM 4X4

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: DarekD » 23 kwie 2011, 19:31

bartdobr pisze:Listwy powinny być w kolorze lakieru - będzie lepiej wyglądać


Pozwól że pozostanę przy swoim zdaniu
1. Te listwy nie są ozdobne, ale po to by przyjąć pierwsze uderzenie.
2. Czarne nadkola oraz progi moim zdaniem dobrze współgrają z listwami, lub jak kto woli listwy współgrają z tymi elementami.
3. Listwa lakierowana po przyjęciu uderzenia lubi zgubić lakier lub zatrzymać odrapanie.
Więc pozostaje przy swoim zdaniu.

Ale oczywiście to kwestia gustu.
:)

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: jaro » 30 kwie 2011, 20:45

Ważna informacja dla przyszłych kupujących i montujących samodzielnie boczne listwy - listwę tylnych drzwi należy przykleić dopiero kilka milimetrów od przedniej krawędzi tylnych drzwi a nie równo z nią. Inaczej listwa ta przy otwieraniu tylnych drzwi będzie obcierać o tylną krawędź przednich drzwi. Ja tak zrobiłem i musiałem delikatnie zeszlifować kilka milimetrów plastiku listwy.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

unchain
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2010, 23:11
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: unchain » 05 maja 2011, 23:30

Mam takie same listwy, jakie koledzy pokazywali na zdjęciach powyżej.
Niestety nie uchroniły mnie przed kolejną wgniotką.
Wiele aut ma drzwi tylne w takim kształcie, że i tak walą nad listwą (np. auto mojego sąsiada z garażu...)

Inna sprawa, że Sportage wydaje mi się mieć wyjątkowo miękką blachę. Pierwszą wgniotę miałem już po 2 tygodniach. Golfa 4, którego miałem przed Kią parkowałem w przeróżnych ciasnych miejscach i mimo 10 lat - lakier gładki jak nowy.
Sportage 1.6 GDI

Awatar użytkownika
Gregory6
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:20
Czym jeżdzę: Kia sportage 1,6GDI

Re: Listwy ochronne boczne

Postautor: Gregory6 » 06 maja 2011, 09:06

Sportage zrobili chyba z tej samej blachy co puszki od piwa bo jest faktycznie miękka.
1.6 GDI wersja L Czarna perła


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap