Różnice w oznaczeniach kamer cofania

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
gizas
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 02 gru 2020, 22:21
Czym jeżdzę: IX35 2.0 crdi 136 AT

Różnice w oznaczeniach kamer cofania

Postautor: gizas » 08 gru 2020, 23:49

Witajcie!
Od niedawna stałem się posiadaczem brata Kijanki, a mianowicie IX35. Kupiłem go wiedząc, że nie działa mu kamera cofania, ale ma czujniki z przodu i z tyłu to pomyślałem "luz, kamerę naprawie albo kupię i wymienię, a jak nie to będą same czujniki".
W międzyczasie temat zgłębiłem i już wiem, że raczej jej nie naprawie, a i z zakupem nie jest tak kolorowo jak sądziłem... :hehe4:

Przechodząc do sedna, chciałbym kamerę kupić, żeby dostając się do tej uszkodzonej, móc od razu zamontować sprawną i złożyć klapę bagażnika.
No i tu pojawiają się klocki, bo...kamery wyglądają na oko tak samo. Nie jestem pewien czy wszystkie mają takie same wtyczki chyba 4-pinowe czy zdarzały się inne?
No i sprawa chyba najistotniejsza, czego dotyczą różne oznaczenia na nich? :w łeb:
Np.tu na alledrogo Pan sprzedaje prawie darmo:
https://allegro.pl/oferta/sportage-iii- ... 8444481803

I czy jest na sali mądra głowa, która mi powie jak jej oznaczenie ma się do oznaczeń kamer, które znalazłem na różnych portalach aukcyjnych w internetach:
95790-2S401
95790-2S012
95790-2S311
95790-2S011
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
skorpion78
Uzależniony
Posty: 214
Rejestracja: 05 paź 2019, 23:33
Czym jeżdzę: Kia Sportage III AWD 2.0 CRDI 136

Re: Różnice w oznaczeniach kamer cofania

Postautor: skorpion78 » 21 gru 2020, 00:26

A pytałeś Thomastera o pomoc w naprawie kamerki? Bo wspominasz że zgłębiłeś temat.

Może być tak że niektóre z nich są do KIA, a niektóre do HYUNDAI. A w rzeczywistości to ta sama kamera. Ja tak kupowałem antenę płetwę rekina. Do mojej KIA miała inne oznaczenie niż ta co kupiłem od HYUNDAI-a. Kolor ten sam wtyczki również działa i pasuje idealnie.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Różnice w oznaczeniach kamer cofania

Postautor: Thomaster » 30 gru 2020, 01:01

Niestety w hyundaiowych numerkach nie pomogę bo aż tak głęboko jak w KIA tematu nie zgłębiałem, ale:
- link który podesłałeś to nie kamera do IX35 ani do Sportage tylko do Sorento - wtyczka zgadza sie pasuje (podobnie jak do Sportage, Sorento i jeszcze kilku innych) ale mocowanie inne i za krótki kabel.
Różnice w oznaczeniach dotyczą wersji kamery (z reguły do któregoś rocznika starsza i później nowsza) oraz co bardziej istotne do rodzaju odbiornika (navi lub lusterko). Kamera dedykowana do navi ma czysty obraz, a linie pomocnicze nakłada nawigacja (chociaż i od tego są wyjątki), kamera dedykowana pod wyświetlanie w lusterku sama rysuje linie pomocnicze. Gdy założysz do lusterka taką od navi to nie będzie problemu - poprostu nie bedzie linii pomocniczych - można z tym żyć. Gorzej jak założysz do navi kamere dedykowaną pod lusterko - wtedy linie będą podwójne i uwierz mi wcale nie będą się pokrywać.

gizas
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 02 gru 2020, 22:21
Czym jeżdzę: IX35 2.0 crdi 136 AT

Re: Różnice w oznaczeniach kamer cofania

Postautor: gizas » 15 sty 2021, 14:11

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Już wiem, że najprawdopodobniej mam kamerę 95790-2S011 lub 95790-2S012 i teraz pytanie czy ktokolwiek z Was (najpewniej Thomaster 8-) ) kojarzy w czym może tkwić różnica w tych kamerach??


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap