Hak

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
hati
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2019, 12:10
Czym jeżdzę: Kia sportage 3

Re: Hak

Postautor: hati » 27 sie 2020, 19:57

Pbonzaty pisze:Kupiłem hak (Steinhoff), moduł, wiązkę dedykowaną. razem 750 zł.

@Pbonzaty jaką założyłeś dedykowaną wiązkę 7 czy 13 pin? Zastanawiam się właśnie nad założeniem takiego samego haka (Steinhoff) z wiązką dedykowaną 13 pin. Jeżeli mógłbyś to podziel się opinią na temat tego haka, szczególnie pod kątem używania platformy rowerowej, montażu czy coś trzeba było przycinać czy obeszło się bez cięcia, no i czy asystent parkowania (kamera, zwłaszcza czujniki) działają poprawnie (nie widzą haka).

Awatar użytkownika
mcgiwer
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:48
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDI 184KM, AWD
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Hak

Postautor: mcgiwer » 15 wrz 2020, 22:35

Ja zakładałem hak Steinhoff z kulą odkręcaną i wiązką uniwersalną 13 pin, samo założenie haka trwało z 3 godziny, głównie przez 3 otwory na śruby które były zaklejone warstwą konserwującą, podłączenie wiązki nie jest trudne, najlepiej się zaopatrzyć w próbówkę na 12v z żabką za 2,50, podłączyłem się w kable na błotniki, czujniki nie wykrywają samego haka, kamerze też nie przeszkadza. Nie trzeba do tego ściągać zderzaka i nic wycinać. Za komplet zapłaciłem 335 zł. Z haka jestem zadowolony, wszystko elegancko pasuje na otwory, na wiosnę planuję zakup platformy na rowery dlatego wiązka 13 pin

paul997
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2018, 11:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage V 1.6 T-GDI L 2022

Re: Hak

Postautor: paul997 » 16 wrz 2020, 12:43

Tak czytam i zazdroszczę. Trochę brakuje mi haka w IV. O ile sam hak jest rozsądny cenowo, o tyle wiązki i perspektywa wpinania się przez cały samochód pod skrzynkę bezpieczników już nie bardzo mi się podoba. Czy w IV przed liftem też można na podpinać się na krótko pod lampy?

Awatar użytkownika
mcgiwer
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 kwie 2019, 19:48
Czym jeżdzę: Sportage III 2.0 CRDI 184KM, AWD
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Hak

Postautor: mcgiwer » 16 wrz 2020, 13:16

Praktycznie w każdym aucie tak można podpiąć wiązke z modułem, w niektórych autach jednak pozostaje kwestia aktywowania haka w bsi, w KSIII nie trzeba czy w KS IV trzeba to tego niestety nie wiem.

guttti
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 18 sty 2022, 11:34
Czym jeżdzę: 1.6 sportage 3

Re: Hak

Postautor: guttti » 30 sty 2022, 19:53

Dla potwierdzenia podpiąłem ostatnio bez modułu i jest ok. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Hak

Postautor: Owca007 » 31 sty 2022, 01:33

Fajnie i niefajnie. Mam też zabawkę A4 B7 z 3.0 TDI mocno pogrzebana zrobiona na 311 kucy i 650Nm i ona ma seryjny hak nie oblatuje ledów w przyczepie bo sprawdza obwody ale za skarby go nie wyrzucę bo dzięki niemu auto wie kiedy przyczepa jest samo rozłącza park tronik czy przeciwmgielne, a co ważniejsze inaczej zachowuje się przy hamowaniu i poślizgu. Szkoda, że kia nie ma takich układów pomagających. W audi problem obszedłem dodatkowym oporem na przyczepie w postaci dodatkowej lampy z żarówkami którą chowam na pace :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Prestige
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 22 cze 2020, 20:31
Czym jeżdzę: KIA Sportage I 2.0 4WD

Re: Hak

Postautor: Prestige » 10 lut 2022, 11:15

Witaj Owca, nie mogę do Ciebie napisać pw, możesz do mnie napisać ? Chciałem Cię zapytać o przeszczep zacisków z przodu w KIA sportage I K00 bo mam problem z fabrycznymi, nie można ich nigdzie kupić a są w strasznym stanie i chciałem przeczepić z innego modelu i podobno Ty to robiłeś. Będę wdzięczny za kontakt :-)

Meland
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 07 sty 2023, 22:38
Czym jeżdzę: Kia Sportage III

Re: Hak

Postautor: Meland » 13 kwie 2023, 20:11

Moja KS3 posiada hak ale bez kuli. Jest to hak firmy ORIS A50-X seria HUK-13-21. Ktoś posiada może taki hak?
Chodzi mi o numer kuli tzn jej jakiś identyfikator. Mam problem z doborem właściwej kuli tak po prostu bez fizycznego porównania.


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap