bagażnik dachowy

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 10 sie 2011, 09:10

a tak wygląda Sportage z SportAC. Belkami zdaje się że od vectry czyli zupenie nie dedykowany i tu uwaga belki są za krótkie ale udało mi się je zamontować. Prawidłowa szerokość belek to 130 cm. z takim montazem przejechalem prawie 4500 km
Rozwiązanie jest low budget ale się sprawdza i niezłe wygląda.
Wysokość samochodu : na parking 2,1 m nie wjechałem a na parking 2,3 m wjechałem
P6080206.JPG
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

WscieklaMysz
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 2011, 20:44
Czym jeżdzę: Fordem

Re: bagażnik dachowy

Postautor: WscieklaMysz » 11 sie 2011, 16:25

Prosze bardzo
belki.jpg

IMGP2117.JPG

sp4gep
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2011, 08:43
Czym jeżdzę: SPORTAGE 2011, 2.0 DIESEL XL

Re: bagażnik dachowy

Postautor: sp4gep » 11 sie 2011, 18:59

Muszę przyznać, że belki whispbar od roman344 wyglądają ładniej, ale.... na takich belkach trudno będzie przewieźć np. choinkę :cry: (nie ma jak zablokować linki).

sp4gep
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2011, 08:43
Czym jeżdzę: SPORTAGE 2011, 2.0 DIESEL XL

Re: bagażnik dachowy

Postautor: sp4gep » 11 sie 2011, 19:05

sp4gep pisze:Muszę przyznać, że belki whispbar od roman344 wyglądają ładniej, ale.... na takich belkach trudno będzie przewieźć np. choinkę :cry: (nie ma jak zablokować linki).


Aha , jeszcze jedno - whispbar mogą być również w konfiguracji jak thule (belka wystaje poza łapy). Na korzyść whispbara przemawia sposób montażu dodatkowych akcesorii w rowkach belki, np. uchwyt rowerowy - tutaj jest rozwiązanie na "wcisk" natomiast w thule musimy wyjąć gumowy pasek z belki. Podczas jazdy mamy szczelinę, która dodatkowo generuje dźwięki

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: bagażnik dachowy

Postautor: makuwa21 » 05 wrz 2011, 16:27

Witam.
Ja również zainwestowałem w Whispbary-rewelacja.
W sklepie gdzie kupowałem ,od razu mi je założyli i właściwie to nie mam zamiaru ich zdejmować .
Nic nie słychać.Tak jakby ich w ogóle nie było.
Kosztują trochę dużo,ale warto -Polecam

rouman01
Uzależniony
Posty: 246
Rejestracja: 29 paź 2010, 18:28
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI
Lokalizacja: Niemcy, Bawaria

Re: bagażnik dachowy

Postautor: rouman01 » 07 wrz 2011, 22:45

Wybaczcie pytanie - ale po co są te "bagażniki dachowe"?

To znaczy jestem wdzięczny za info o tych belkach THULE, napewno można coś do nich przyczepić, np. rowery, albo inny wind-surfing, może nawet ze dwa kajaki, ale "bagażnik dachowy"? Na ubrania?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
AldenteSaba
Uzależniony
Posty: 299
Rejestracja: 16 gru 2010, 10:12
Czym jeżdzę: Cosmo Blue 1,6 t-gdi 7 dct AWD GT-Line, Yamaha FJ1200
Lokalizacja: Opole

Re: bagażnik dachowy

Postautor: AldenteSaba » 08 wrz 2011, 09:07

Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie - to z tym "bagażnikiem dachowym" chodzi Ci o BOXA na dachu.
Bez żadnych aluzji ale takie pytanie pasuje mi do powiedzmy "kawalera" - samotnego wilka bez żony i dzieciaków, który na urlop wyrusza z jedną walizką i kartą kredytową w kieszeni.
Kto musi zapakować na dwutygodniowe wczasy rzeczy swoje (może o nie mniejsza) ale żony i dzieci, w lecie hulajnogę i szeroko pojęty "sprzęt plażowy" (parawan, wiaderka, łopatki), zabawki, w zimie buty, narty, kombinezony dla całej rodziny, a do tego koszyk z piciem i przekąskami dla dziecka na drogę, a jak małe dziecko to jeszcze fura pampersów - to nie zada pytania "po co mi BOX". Raczej będzie szukał największego jaki się zmieści na dachu i nie będzie zbyt głupio wyglądał. Wierz mi - ja mam box 450 litrów (co nie jest największym możliwym) i na drogę mam full box i bagażnik też. Rodzinka zagospodaruje każdy litr bagażowy. Ktoś powie - po co tyle ciuchów? - Hmm - no można wziąć powiedzmy po trzy komplety koszulek, majtek i skarpetek na osobę - bo taki bagaż da się zmieścić w samochodzie bez boxa - i codziennie prać - ale czy o taki urlop nam chodzi?

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 08 wrz 2011, 13:52

np. tak praktycznie użyłem box dachowy na wyjazd za granicę do przewozu 2 x wózki spacerówki, 1 x łóżeczko turystyczne, poduszki i 1 x torba z różnymi rzeczami a do tego 2 x kurtki luzem wyjaśnione?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: justi_h » 10 wrz 2011, 00:05

http://www.youtube.com/watch?v=DcwVfl4gGXo
widziałem tego typu bagażnik ekstra wyglądał żadnych wystających kikutów belek po za relingi, minimalny opór powietrza dwa razy widziałem na mieście ale szkoda że nie zrobiłem zdjęcia.....coś takiego muszę kupić..

justi_h
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 21 sie 2011, 10:39
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL Biały
Lokalizacja: Warszawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: justi_h » 10 wrz 2011, 00:30

Jeszcze jedna rzecz ,,, jedną z moich pasji są rowery , mam ich kilka i zastanawiałem się jak je przewozić ,,,z ramą aluminiową wystarczy coś takiego
http://www.youtube.com/watch?v=ZVCBsI-rEgw&NR=1
ale swojego rodzynka karbonowego na pełnym XTR to nie widzę innej opcji jak tylko w środku

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: bagażnik dachowy

Postautor: roman344 » 05 paź 2011, 09:43

makuwa21 pisze:Ja również zainwestowałem w Whispbary-rewelacja.
W sklepie od razu mi je założyli i właściwie to nie mam zamiaru ich zdejmować ...

...ja też swoich nie zdejmuję :) ...nic ich nie słychać i dodają troch charakteru :lol:
1.7 L 1/2"skóra"

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: bagażnik dachowy

Postautor: cisco » 13 kwie 2012, 22:45

Witam,
czas wyjazdów wakacyjnych- majówkowych zbliża się wielkimi krokami więc pora odświeżyć nieco temat :D
Właśnie przymierzam się do zakupu bagażnika bazowego Whispbar, i boxa :D
Jeżeli chodzi o Whispbar to już jestem zdecydowany na 100%, pozostaje jeszcze kwestia boxa. Może ktoś może polecić optymalny wielkościowo i przystępny cenowo box :?:
Bagażnik będę montował w poniedziałek i oczywiście wrzucę fotki :D
Także w poniedziałek planuję zakup boxa, wszelkie sugestie proszę wpisywać przez weekend, abym miał jeszcze czas do namysłu :lol:
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: bagażnik dachowy

Postautor: cisco » 16 kwie 2012, 20:06

Nikt nie pociągnął tematu, więc wybrałem sam :D
Baza to Whispbar Flush :D
Box to Inter Pack Zenith MF 6.5 :D
Cały zestaw zakupiony w: http://interpack-sklep.pl/index.html
Bardzo profesjonalna obsługa, Pan Grzegorz potrafi doradzić, no i montaż GRATIS :D
Niestety pogoda trafiła się niezbyt sprzyjająca na montaż.
Wrzucam na szybko fotkę całego zestawu. Oczywiście jak będzie już słonecznie i sucho to wrzucę lepsze fotki :D
Załączniki
DSC03481small.jpg
DSC03482small.jpg
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: kasia_mm » 16 kwie 2012, 20:26

cisco daj fote calosci auta z tą paką na górze- jak to się prezentuje? :)

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: bagażnik dachowy

Postautor: cisco » 16 kwie 2012, 23:56

Oczywiście wrzucę takie fotki, ale dopiero w weekend :|
Niestety nie mogłem zrobić całości bo aparat nie obejmował.
Następnym razem lepiej się postaram, a i box i auto będzie ładnie umyte :D
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: bagażnik dachowy

Postautor: cisco » 18 kwie 2012, 21:55

Weekendu jeszcze nie ma, ale fotki już są :D
Tak jak obiecałem wrzucam kilka fotek w całości ze specjalną dedykacją dla Kasi_mm :D
Załączniki
S__71D9_2small.jpg
S__71D9small.jpg
S__71D8small.jpg
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: johnny11 » 19 kwie 2012, 07:59

cisco - powiedz mi proszę, jak szerokie są uchwyty mocujące ten bagażnik? dokładnie chodzi mi o to, że ja chciałbym kupić coś takiego http://allegro.pl/aerobar-alu-bagaznik-na-reling-kia-sportage-2010-i2267499766.html, ale boję się, że montaż bagażnika będzie koszmarem, albo nawet nie będzie możliwy z powodu małej przestrzeni pomiędzy dachem a relingami.

Preccel
Uzależniony
Posty: 186
Rejestracja: 08 maja 2011, 14:17
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Kraków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: Preccel » 19 kwie 2012, 10:36

Witaj Johnny11,
ten bagażnik jest nieoryginalny i pamietaj że w razie czego nie zamontojesz go do KS z oknem dachowym, szczerze mówiąc zastanawiałem się nad zakupem takowego ale pozostałem przy zakupie oryginalenego gdyż montaż uchwytów narciarkich THULE na oryginalnym to pestka (taka sama szyna jak w innych THULOWSKICH) a ten bardziej przylegający jest za bardzo zaokrąglony i tu pojawiła się mała "zagwozdka"... :czujnik:
Kia Sportage 1,6 GDI XL (E5B-WK):
zamówiona: 15.03.11 # termin odbioru: 17.09.11 # odbiór: 08.11.11 czyli 238 dnia

johnny11
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2012, 14:36
Czym jeżdzę: L 2.0 DOHC A/T
Lokalizacja: Warszawa

Re: bagażnik dachowy

Postautor: johnny11 » 19 kwie 2012, 11:43

Po pierwsze: w poprzednim poście popełniłem błąd. Chodziło mi o małą przestrzeń pomiędzy dachem a belkami.

Po drugie: dzięki za info Preccel. KS bez otwieranego dachu więc będzie ok. Boję się tylko, że uchwyty bagażnika montowane do belek mogą nie zmieścić się w tej małej przestrzeni albo mogą porysować dach. Ja myślę o tych belkach przede wszystkim ze względów wizualnych, a po drugie myślałem o tym, żeby ich w ogóle nie ściągać z dachu.

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: bagażnik dachowy

Postautor: cisco » 19 kwie 2012, 13:06

Johnny,
jeżeli chodzi o zaczepy na belki, to w przypadku mojego boxa wystają około 4-5 cm już po zaciśnięciu na belkach, które mają aż 9 cm szerokości. Montaż przy użyciu takich uchwytów, może być bardzo utrudniony, lub wręcz niemożliwy ze względu na małą odległość między belką a dachem.
Jeżeli już zakupisz te belki, to polecam montaż boxa na tzw T profil - wsuwki w szynę, ale uwaga nie wszystkie boxy można tak montować.
Kolejna sprawa to kształt dna boxa. Dla Ciebie polecam płaski, a jeżeli zdecydujesz się na obniżany, to musisz koniecznie przymierzać przed zakupem, tak aby nie było sytuacji, że podłoga boxa dotyka do dachu.
Ja też nie zamierzam demontować tych belek, podczas jazdy nie hałasują, i wyglądają całkiem nieźle.
Ostatnio widziałem takie belki jak Ty chcesz a na nich olbrzymi box, chyba to był HAAG lub coś podobnego.
Odległości boxa od dachu może wynosiła 1-2 cm, no i poza tym box wyglądał fatalnie na Sportage'u
W przypadku pytań pisz śmiało
pozdrawiam
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 19 kwie 2012, 15:20

z tymi areobarami to poszukaj na forum. Byli tacy co kupili i zaraz wystawili na allegro. Prezentuje się fajnie natomiast właśnie ze względu na mały prześwit pomiędzy belkami a piórem bagażnika mogą być problemy z montażem.
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap