bagażnik dachowy

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: bagażnik dachowy

Postautor: Mariusz W » 07 lut 2011, 19:36

Hmm chyba też nie dostałem żadnej instrukcji albo poprostu jej nie czytałem :) jak większość Polaków :)
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: bagażnik dachowy

Postautor: miloslupsk » 08 lut 2011, 17:18

U mnie instrukcji w pudełku również brak. Jednak tak jak przedmówcy - stwierdzam, że montaż jest intuicyjny i nie wymaga wysiłku [zlosnikok] . Zamówiłem Boxa - bez fajerwerków, tani i prawie w wymiarach o jakie mi chodziło (185x60x36- wolałbym długość 180 cm. Cała zaś reszta dokładnie taka jak mi potrzebna). Kolega ma boxa tej firmy i bardzo sobie chwali. Obejrzałem jego pudło i wykonanie na przyzwoitym poziomie. Zobaczymy. W każdym razie snowboard, kombinezon i buty - wchodzą a do tego ma służyć. To dokładnie ten produkt:

http://allegro.pl/super-box-dachowy-mag ... 92852.html

Jak będzie chwila i dotrze do mnie paczka, to go założę i pstryknę fotkę.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 09 lut 2011, 11:05

Jak wygląda montaż boxu do belek bagażnikowych? Tak cały czas zastanawiam się nad tym aerobarem krytykowanym przez kolegów za niefuncjonalność a chwalonym za wygląd...
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: bagażnik dachowy

Postautor: miloslupsk » 09 lut 2011, 16:37

U mnie są to cybanty U. Nie zdecydowałem się na rapida tylko dlatego, że akurat ten box tego systemu nie ma...heheh :( W każdym razie nie założysz boxa z obniżanym dnem na te ładnie wyglądające belki. Dach auta na to nie pozwoli. Musiałbyś szukać boxa z płaskim dnem i najlepiej z mocowaniem na spinki T.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 09 lut 2011, 20:42

excile pisze:Jak wygląda montaż boxu do belek bagażnikowych? Tak cały czas zastanawiam się nad tym aerobarem krytykowanym przez kolegów za niefuncjonalność a chwalonym za wygląd...


w moim jest system rapid, co rzeczywiście przy ustawionych belkach bagażnika skraca czas montażu boxu do kilku minut :D
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: bagażnik dachowy

Postautor: miloslupsk » 09 lut 2011, 20:49

jaro pisze:
w moim jest system rapid, co rzeczywiście przy ustawionych belkach bagażnika skraca czas montażu boxu do kilku minut :D



Rapid to wypasik i wielkie udogodnienie. Oto obiecane fotki z boxem o wymiarach, które podałem w jednym z powyższych postów. Mam nadzieję, że względnie szybko się Wam otwierają.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 10 lut 2011, 09:35

przy takim typie montażu na aerobary spokojnie ten MCM wchodzi czy się nie mylę?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
eMU
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2011, 12:47
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC L
Lokalizacja: Poznań / okolice

Re: bagażnik dachowy

Postautor: eMU » 10 lut 2011, 15:01

Kilka dni temu zaobserwowałem w salonie Kia że są już dostępne belki "oryginalne" - czytaj w tym przypadku produkowane przez firmę HAKR - wyglądają praktycznie tak samo jak belki aerobar, o których sporo w tym temacie (lub też Whispbar mocno reklamowane przez firmę InterPack). Przed świątecznym wyjazdem na narty chciałem takie kupić to salon jeszcze nic nie był mi w stanie powiedzieć. Przekopałem oferty prawie wszystkich sensownych producentów (pisząc do ich central głównych itp...), ale i tak skończyło się na Thule z belkami aero i to uważam za najlepszy wybór.
Stopy dedykowane do Kijanki są niższe niż typowe, więc bagażnik aż tak bardzo nie wystaje ponad dach, a ponadto można je zamocować w praktycznie dowolnym miejscu na relingach - co ułatwia wypoziomowanie np. boxa (niestety opadający ku tyłowi dach powoduje że box może działać jak wielki anty-spojler :roll: ).

Obrazek
Obrazek


Całość sprawdziła się już w trasie i nie zamienię ich na nic innego - szczególnie po przeczytaniu opinii na temat tych belek aerobar i małym odstępie między belką a dachem.
Dodam jeszcze, że cena w salonie to 650zł [zdziwiony]

Awatar użytkownika
olin
Uzależniony
Posty: 161
Rejestracja: 01 wrz 2010, 09:21
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDi L Sand Track
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: bagażnik dachowy

Postautor: olin » 10 lut 2011, 15:33

mam dokładnie takie same + klips na 4 pary nart też Thule i polecam zdecydowanie trzyma się jak trzeba z tym że powyżej 100 z nartami robi się szumu sporo i spalanie jest z deka nie bardzo :mrgreen: Trza tylko pamiętać że odległość między belkami to min 70cm więc sporo Na następny sezoz pomyślę o box'ie też

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 11 lut 2011, 18:59

Mój bagażnik też można zamontować praktycznie w każdym miejscu na relingach, chodzi tylko o spasowanie z uchwytami od boxa.
Na pewno bagażnik aero nie pasowałby do mojego boxa - nie dałoby się założyć uchwytów montażowych.

Jeszcze jedna uwaga - do montażu, jak pewnie wszyscy zauważyli, w naszej kijance służy tylko ten środkowy fragment relingu, przedni i tylny element to plastikowa atrapa.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

GD_Luk
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 06 paź 2010, 18:55
Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Re: bagażnik dachowy

Postautor: GD_Luk » 25 lut 2011, 23:23

mam identyczny bagażnik i takie same belki...przestrzegam przed aerobarami...kupiłem zamontowałem..i odesłałem.....odległość od szklanego dachu niebezpiecznie mała - dachu nie można otworzyć......a boxa nie mogłem zamontować....wygląda super ale to tylko jedna zaleta - odesłałem i kupiłem Thule.....gorszy profil i świszczy ale box można zamontować bez problemu........
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 27 lut 2011, 20:54

Dziś wróciłem z gór, 1000km z bagażnikiem i boxem, żadnych problemów poza świstem powyżej 110km/h. Nawet spalanie wzrosło symbolicznie tylko o 0,2l na setkę.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 16 mar 2011, 11:06

zakupilem polecany przez Was bagaznik (ten za 249 pln) i zastanawiam sie jak go zalozyliscie? Relingi w moim samochodzie maja rózny rozstaw od 101 cm do 106 cm (tak mniej wiecej) z przodu. przez co belka 120 cm nie chce dac sie zalozyc (w koncu sobie poradzilem ale z mala przerobka bagaznika) Czy tylko ja mialem z tym problem, a moze zle montuje?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 17 mar 2011, 21:23

Żadnych przróbek nie trzeba robić, zakłada się i zdejmuje bezproblemowo :!: . Przecież uchwyty do relingów się przesuwają w belce.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 18 mar 2011, 09:38

ha ale w miejscu gdzie chcialem zamontowac jedna (okolice gdize sa otwory na aerobary) z belek jest na tyle szeroko, ze brakuje okolo 1,2 cm aby zamontowac wszystko bez przerobek.
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 18 mar 2011, 21:32

Coś to jest dziwne. U mnie i na przedniej i tylnej belce jest zapas ok 5 cm z obu stron po ich zamontowaniu. Może dostałeś za krótkie belki?
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: excile » 21 mar 2011, 12:43

teraz juz wiem ze belki powinny byc 130 a nie 120. Najprawdopodobniej wy macie 130 a pewnie w miedzyczasie sprzedawca zmienil aukcje ;(. Koniec koncow uwazajcie na ten niby drobiazg !!!
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: bagażnik dachowy

Postautor: jaro » 21 mar 2011, 21:10

Właśnie, teraz się zgadza. Zabrakło tych 10 cm belki. Szkoda, że nie odesłałeś, pewnie by wymienił na dobre.
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

Claudio1961
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2010, 23:39
Czym jeżdzę: Kia Sportage

Re: bagażnik dachowy

Postautor: Claudio1961 » 28 maja 2011, 23:07

Witam
Podpowiedzcie jaki najdłuższy box założyliście na dach. Mi został z poprzedniego samochodu Thule o długości 230 cm i nie wiem czy to nie za długi. Trochę wystaje nad przednią szybę, ale jest w bardzo dobrym stanie i szkoda mi go sprzedawać za grosze. Szukałem czy są jakieś przepisy w tym zakresie ale nie znalazłem. Będę wdzięczny za dobre rady.

roman344
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 gru 2010, 22:25
Czym jeżdzę: kia sportage1.7 Peugeot 407SW 2HDI, Smart Fortwo

Re: bagażnik dachowy

Postautor: roman344 » 21 cze 2011, 20:09

Witam, właśnie zakupiłem belki whispbar. Są rewelacyjne- nic nie słychać nawet przy 140km/h....polecam. Ja miałem wcześniej box Thule ocean miał 235 cm dł i był za długi do tego autka. Teraz oczekuję na Thule dynamic 800 ten będzie ok.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
1.7 L 1/2"skóra"

Raf1
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:52
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 XL + dach+Ikluczyk

Re: bagażnik dachowy

Postautor: Raf1 » 13 lip 2011, 21:42

Mam pytanie- o ile zwiększa się wysokość samochodu po zamontowaniu belek i boxa(mam niski garaz)
W zasadzie wystarczy wysokość belek (znalazłem box o wysokości zaledwie 34 cm)


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap