Bagażnik dachowy na relingi

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Bagażnik dachowy na relingi

Postautor: Cav » 08 kwie 2019, 20:46

Jestem kompletnym lajkonikiem w temacie, bo z racji posiadania haka do tej pory w ten sposób woziłem wszystko co potrzeba.
Niemniej w wakacje jedziemy na południe, jednym autem ze znajomymi.
A oni z góry stwierdzili, że kufer w Sportage 3 jest za mały na ich potrzeby (przewiezienia całej szafy nad ciepłe morze).

Ale za to mają box dachowy, więc powstał pomysł żeby go wykorzystać.
Myślałem o wypożyczeniu bagażnika dachowego, ale wypożyczalnie proponują jakieś chore ceny - za dwa tygodnie życzą sobie tyle, ile taki bagażnik w średnim standardzie kosztuje.

Pomyślałem więc o zakupie na ten jeden raz, jakiegoś używanego bagażnika - ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Jak to jest z bagażnikiem dachowym mocowanym do relingów - czy uchwyty pasują do konkretnego typu auta i relingów w nim, czy są uniwersalne?
Oglądałem dzisiaj na parkingu pod sklepem Volvo XC-coś tam, z zamontowanym boxem dachowym i na pierwszy rzut oka relingi w nim były takie same jak w Sportage III.

Czy wobec tego każdy bagażnik, dający się zamontować na relingach (takich zintegrowanych z dachem), będzie pasował do Sportage, czy musi być jakiś konkretny?
A jeśli nie - to jakie auto mają zbieżny rodzaj relingów?
Albo jakie TANIE relingi będą pasować?

A może ktoś (najlepiej z Wielkopolski, ale inne regiony też da się ogarnąć inaczej) ma tego typu bagażnik i mógłby za flaszkę lub kilka czteropaków użyczyć go na dwa tygodnie, na przełomie czerwca i lipca?

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Bagażnik dachowy na relingi

Postautor: norbert_p1 » 09 kwie 2019, 09:45

Pytanie: masz u siebie na dachu relingi? Najuboższe wersje ich nie miały, ale to rzadkość. Jeśli masz to od siebie napiszę, że musisz mieć belki dedykowane do Sportka 3 (odpowiednie łapy, które złapią relingi). Długość regulujesz na belkach. Z tyłu jest krótsza, z przodu dłuższa. Na belkach mocujesz boxa. Mam Thule, bo są dobrze oceniane i są "niby" ciche. Inne popularne firmy też są ok.
Mam bardzo podobne belki tylko, że w kolorze czarnym: https://www.interpack.eu/product-pol-74 ... t-N51.html Ten model jest nowszy, ale cena jest bardzo podobna. Właśnie w tym sklepie kupowałem swoje. (Boxa kupowałem w tradycyjnym sklepie - chciałem go przymierzyć do dachu i belek).
Kupując boxa masz bodajże dwie możliwości przymocowania: na łapy (takiego mam) oraz na wsówki w kształcie litery T. Zazwyczaj każde belki mają możliwość założenia wsówek (rowek zasłonięty jest gumową uszczelką). Przy kupnie boxa zwróć uwagę czy łapy obejmą belkę. Swojego kupowałem, gdy już miałem belki na dachu, ale przymiarka oczywiście była na miejscu przed sklepem.
Boxy są różne, różniste. Z otwieraniem na jedną lub dwie stony. Ja mam tylko na jedną, ale nie narzekam. Dla moich wypadów zdecydowanie wystarcza. Spokojnie można cisnąć 130-140 km/h po autostradach. Na południe Europy [papa] Byłem ze swoim w Cro i jestem zadowolony. Nie wiem czy zdecydowałbym się na wypożyczenie... Wolałem odżałować i kupić nówkę. Jak nie do KII to do innego auta też będzie na przyszłość.
Jeszcze jedno. Z belkami jeździłem prawie dwa lata na dachu, ale zaczęły mi szwankować zamki (zastygły od wilgoci). Rozruszałem je na szczęście za pomocą spraju do zamków gerda), ale belki powędrowały na strych. Wcześniej zrobiłem sobie fotki, w których miejscach były założone. To dość ważne, bo można założyć belki tak, że potem box będzie nosem za bardzo w górę (większe opory). Najlepiej za pierwszym razem założyć belki "na luźno", na nie boxa i regulować na dachu. Potem przykręcić belki "na gotowo". Wsio.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Bagażnik dachowy na relingi

Postautor: Cav » 09 kwie 2019, 21:28

Jak już pisałem, boxa będę miał, relingi mam (zintegrowane), brakuje mi tylko bagażnika bazowego.
Potrzebny będzie raz, więc kupować nówki raczej nie zamierzam.
Jakieś inne sensowne opcje?

Na allegro jeśli są, to raczej do relingów zwykłych, nie zintegrowanych.

norbert_p1
Uzależniony
Posty: 330
Rejestracja: 12 paź 2015, 12:24
Czym jeżdzę: 2.0 GDI XL+ AWD

Re: Bagażnik dachowy na relingi

Postautor: norbert_p1 » 09 kwie 2019, 23:56

W poście powyżej podałem Ci link do sklepu gdzie możesz kupić takie belki. Sam tam kupiłem i mogę ten sklep polecić. Używane belki, które może podejdą, a może nie? Odpada... Zgubisz w drodze z boxem i masz big problem...

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Bagażnik dachowy na relingi

Postautor: KrzysiekG » 10 kwie 2019, 07:34

(skasowany tekst o kupowaniu używek bo czytanie ze zrozumieniem u mnie kuleje).
Generalnie taki zestaw (w przypadku firmy thule) składa się z belek, stóp i tzw kitu który umożliwia montaż stóp na konkretnym samochodzie. Mi się udało wyrwać belki (wingbar 961) ze stopami (753) i jakimś tam kitem (który zdjąłem i się teraz kurzy w piwnicy) za 4 stówki + kupiłem nowy kit za 150pln...
Czy to dużo czy nie to już sam musisz sobie odpowiedzieć ale jedno jest pewne - gdy przestanie być Ci to potrzebne możesz to sprzedać i to potencjalnie z zerową stratą :)

Jeśli masz box montowany na U-kształtne cybanty to możesz go montować do praktycznie każdej belki (uwaga na szerokość belek!!).
Jeśli masz mocowanie do rowka T w belkach to te belki muszą ten rowek posiadać ;)

Thule proponuje dla Ciebie:
Kit 4062 - ciężko będzie kupić używany więc tu musiałbyś się nastawić na kupno nówki - około 180pln.
Stopy Rapid 753 + belki. Albo jakiś Wingbar (nieco lżejszy, cichszy ale droższy, z rowkiem T) albo squarebar (stalowy, cięższy, podobno głośniejszy, tańszy, brak rowka T).
Jeśli starczy Ci squarebar to używkę można wyrwać (w komplecie ze stopami 753) za około 300-350pln (np. https://www.olx.pl/oferta/bagaznik-reli ... f0455869a8)

Właściwie to moglibyśmy się umówić że pożyczę Ci mój wingbar 961 + rapid 753 ale kit musiałbyś sobie dokupić... No i nie wiem czy chciałoby Ci się jechać po to do Radomia ;)
Kiedy wyjeżdżasz dokładnie? Może być na PW.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Bagażnik dachowy na relingi

Postautor: Cav » 10 kwie 2019, 17:51

Wyjeżdżam w czerwcu, ale widziałem na allegro aluminiowe belki na relingi zintegrowane za 150-200 zł (oczywiście nie Thule).
Ty piszesz o Thule, do niego sam kit pewnie będzie droższy, więc na jeden raz nie ma sensu go kupować i bujać się po belki do Radomia.
Ale dzięki za deklarację.

KrzysiekG
Uzależniony
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2019, 22:20
Czym jeżdzę: Sportage IV 2019 BL 1.6T-GDi

Re: Bagażnik dachowy na relingi

Postautor: KrzysiekG » 10 kwie 2019, 18:02

Jasna sprawa. Powodzenia. Na raz to nie ma sensu inwestować. Interpack czy coś takiego też da radę. Powodzenia!

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Bagażnik dachowy na relingi

Postautor: Cav » 10 kwie 2019, 18:15

Interpack też wychodzi mocno za drogo, zestaw z linka poprzednika o ile dobrze rozumiem, to ponad 400 zł.
Znalazłem tańsze oferty wypożyczalnie w Poznaniu, gdzie skasują mnie 110-120 zł.
Mam nadzieję że zintegrowane relingi w Sportage nie okażą się jakieś nietypowe i będę mógł z takich propozycji skorzystać.

Awatar użytkownika
Piotrek777
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 25 lis 2018, 22:22
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE III 2.0 Pb + LPG (163KM)
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Bagażnik dachowy na relingi

Postautor: Piotrek777 » 19 kwie 2019, 21:28

Tu masz oryginał i w dobrej cenie. Mam identyczny. Generalnie oryginalny bagażniki to towar deficytowy i trudny do zdobycia a im bliżej do wakacji tym coraz mniej ich będzie.
https://www.olx.pl/oferta/belki-dachowe ... c4db99b0d3

a tu kolejny w lepszej wersji bo alu belki
https://www.olx.pl/oferta/bagaznik-dach ... 2399e50059

Więcej ofert nie ma. Dopytaj czy wszystko w nich jest tj zaślepki, kluczyki. To są oryginały które mają metalowe wypustki które kotwiczy sie w otworach które są w relingach (pewne, mocne, stabilne i pewne mocowanie) Z zamiennikami nawet nowymi bym nie eksperymentował.... Ale to Twój wybór.

Tomek_Majster
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 07 mar 2018, 22:54
Czym jeżdzę: Sportage IV 1.6GDI, wersja L z business line.

Re: Bagażnik dachowy na relingi

Postautor: Tomek_Majster » 07 maja 2019, 20:06

JA MAM TAKI ZESTAW
Załączniki
20180906_120240-800x600.jpg
20180906_120240-800x600.jpg (154.8 KiB) Przejrzano 10957 razy
20181113_192804-800x800.jpg
20181113_192804-800x800.jpg (531.34 KiB) Przejrzano 10958 razy


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap