Elektrycznie składane lusterka

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
sylwia
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2011, 21:33
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M

Elektrycznie składane lusterka

Postautor: sylwia » 14 lut 2011, 21:48

Witam,
posiadam wersje ‘M’ nie wiecie może czy można sobie jakoś założyć do tej wersji składane elektrycznie lusterka??
Mam teraz problem ponieważ garaż okazał się za mały i aby wjechać do niego muszę wysiadać i składać ręcznie lusterka i jak wyjeżdżam to to samo :cry: . Trochę jest to uciążliwe.

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: kaczy » 14 lut 2011, 22:00

Są dostępne na allegro lusterka nawet widziałem , że ktoś sprzedaje z wyborem kolorystyki takiej jakie masz auto.Napewno będą tańsze od zakupu w salonie.Jak dobrze pamietam cena chyba już coś od 300 do 500 zł.Ustal ze sprzedawcą czy są skłądane elektrycznie i takie u niego zamów.A kwestie montażu przedyskutuj w serwisie za ile zamontują i co do tego jeszcze potrzebne, napewno sterownik na drzwiach do składania.

DarekD
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2010, 23:25
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 T-GDI 177 KM 4X4

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: DarekD » 14 lut 2011, 23:35

Czy ktoś wie, jak to zrobić ?
Chodzi o automatyczne składanie lusterek po zamknięciu samochodu pilotem.
Widziałem coś takiego w innych autach i jestem ciekawy czy w naszych Kijankach też tak można ustawić.

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: Lorkovsky » 15 lut 2011, 09:01

Dołączam się do pytania. Wadziłem na allegro moduł do domykania szyb po zamknięciu auta z pilota lecz nie widziałem noc do składania lusterek a to fajna rzecz by była.

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: excile » 15 lut 2011, 09:18

ha to nie tylko kwestia składania. Trzeba jeszcze podłączyć kierunkowskazy. Swoją drogą jak to będzie migało w Mce ;) jak się wszystkie kierunkowskazy włączy;)
No i warto by jeszcze przycisk składania zamontować. on chyba w drzwiach oryginalnie się znajduje. Funkcja użyteczna w przypadku parkowania w ciasnych miejscach.
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: soul » 15 lut 2011, 17:25

Do tego pewnie wymiana modułu BCM dojdzie bo zapewne jest inny.
Obrazek

sylwia
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2011, 21:33
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: sylwia » 15 lut 2011, 21:22

kaczy pisze:Są dostępne na allegro lusterka nawet widziałem , że ktoś sprzedaje z wyborem kolorystyki takiej jakie masz auto.Napewno będą tańsze od zakupu w salonie.Jak dobrze pamietam cena chyba już coś od 300 do 500 zł.Ustal ze sprzedawcą czy są skłądane elektrycznie i takie u niego zamów.A kwestie montażu przedyskutuj w serwisie za ile zamontują i co do tego jeszcze potrzebne, napewno sterownik na drzwiach do składania.


masz racje znalazłam takie:
http://allegro.pl/kia-sportage-oryginal ... 17298.html

Teraz tylko problem w tym czy da się coś takiego założyć i co na to ASO.
W piątek będe w salonie i się popytam.

Awatar użytkownika
jaro
Uzależniony
Posty: 339
Rejestracja: 04 lis 2010, 19:58
Czym jeżdzę: Sportage 2,0 DOHC AWD XL,
Kia Pro_Ceed
Lokalizacja: Pruszków

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: jaro » 15 lut 2011, 23:35

wszystko się da zrobić ale czy ma to sens? Wymiana lusterek wiazać się pewnie bedzie z modyfikacją instalacji elektrycznej, wymianą panelu sterowania na lewym boczku drzwi. Utrata gwarancji 100% pewna, chyba, że zrobi to ASO za marne parę tysięcy zł...
trzeba się przyzwyczaić do ręcznej obsługi ;)
czarna dwulitrowa benzynowa ikselka AWD

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: kaczy » 16 lut 2011, 09:30

Niekoniecznie musi się to wiązać z dużymi kosztami. Zakup lusterek w ASO pewnie majątek i wieki świetlne oczekiwania :)(czyli allegro)
Ale reszta może okazać sie debilnie prosta bo np sterowanie z silniczkiem pewnie umieszczone jest w lusterku,założe się że instalacja jest wspólna dla wszystkich wersji tylko odpowiednio zaślepiana albo wyprowadzana na konkretne przyłącza , czyli poprostu może się to wiązać ze zwykłym założeniem kostek na już wyprowadzone kable.Jedynie pozostawał by zakup panela sterującego na drzwiach , ustalenia warunków gwarancyjnych i ceny montażu w salonie, a później skalkulowania czy sie to wszystko opłaca czy nie.Był już ktoś na forum kto założył by do S-ki relingi i jak zainteresował się tematem to się okazało że prawie te same koszta co zakupić M-ke :) Akurat w tym przypadku nie chodzi o lans tylko pomocną funkcje składania podczas wjazdu do garażu, więc jest ktoś kto przetrze szlak i bedzie wiadamo ile za co i za ile :) A jak kasiorka normalna to sam bym założył dla lansu,dodatkowych kierunków i skłądania lusterek pod marketem.

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: kaczy » 22 lut 2011, 12:18

Założycielko tematu ! Wyklarowało Ci się już coś z montażem takich lusterek.Czekamy na info,przynajmniej ja czekam :)

sylwia
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2011, 21:33
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: sylwia » 22 lut 2011, 22:21

Byłam w salonie i nic konkretnego mi nie powiedzieli.
Na pewno jak sama bym to robiła to utrata gwarancji pewna,a oni nie chcą się za bardzo tego podejmować.Do końca tygodnia mają ostatecznie mi powiedzieć czy da się coś z tym zrobić.

ania
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2011, 22:33
Czym jeżdzę: 1.6 M

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: ania » 22 lut 2011, 22:39

witam,
w sumie to ja tez się teraz zastanawiam nad tymi lusterkami. przydałoby się coś takiego.
Ja mam odbiór w kwietniu, nie wiecie czy można sobie zmienić wersje albo tą odstąpić a zamówić jeszcze raz?? Zamawiałam w styczniu.

lestek
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2010, 01:30
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDi XL; Skoda Fabia 1.4 mpi Sportline

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: lestek » 23 lut 2011, 01:15

generalnie jak zmieniasz wersję to wypadasz z kolejki i trafiasz na koniec, tak jakby to było nowe zamówienie... takie info dostałem u dealera...

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: kaczy » 23 lut 2011, 10:29

Ja tak zrobiłem i potwierdzam składasz nowe zamówienie z nowymi terminami.Zmieniłem wersję i rocznik, pierwsze zamówienie listopad, drugie grudzień.Normalnie to jeszcze dealer byłby wściekły, że mu auto zostaje z konkretną specyfikacją, ale przy takim popycie to się cieszą , że mają jedną sztukę więcej na sprzedaż.Moje pierwsze zamówienie sprzedało się ponownie już na drugi dzień.Czyli nawet straciłem możliwość powrotu do niego gdybym się jeszcze raz rozmyślił.Żeby odkręcić sytuację musiałbym składać trzecie zamówienie :)

ania
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2011, 22:33
Czym jeżdzę: 1.6 M

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: ania » 23 lut 2011, 18:03

skoro tak mówicie to chyba się wybiore w do dealera i spróbuje coś z tym zrobić(tzn. zamienić 'M' na 'L'). :)

ania
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2011, 22:33
Czym jeżdzę: 1.6 M

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: ania » 28 lut 2011, 20:33

byłam u dealera i powiedział, że zamówienie jest już w trakcie produkcji i że raczej nie da się nic z tym zrobić, ale ma sie jeszcze dokładnie dowiedzieć.Nie wiem czy tak jest naprawde czy tylko tak pogrywa ze mną, a później z niby łaską mi pozwoli zmienić wersje.

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: oovoo » 28 lut 2011, 20:48

a ja mam pytanie z innej beczki czy te lusterka elektryczne można ruszać ręcznie i nie uszkodzi się ich. Różnie bywa na parkingach i czasem jakiś dowcipniś odwinie je z powrotem :złosliwy:

lestek
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2010, 01:30
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 CRDi XL; Skoda Fabia 1.4 mpi Sportline

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: lestek » 28 lut 2011, 21:29

Niestety, według instrukcji ręczne składanie lusterek grozi uszkodzeniem silniczka...

Awatar użytkownika
bryndzio
Uzależniony
Posty: 222
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:08
Czym jeżdzę: autem, rowerem...

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: bryndzio » 01 mar 2011, 10:33

A o rozkladaniu cos pisza ? :)
Na początku stycznia, lutego,marca, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
ps
Na początku stycznia, lutego,marca,kwietnia, maja, może... będzie SportAge 1.6 czarna elka
... i tak od listopada (czytaj: "i tak do zajebania")

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: excile » 01 mar 2011, 10:39

z ta zamiana m na l to bym sie zastanowil. Nie wszyscy lubia chromy:)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

ania
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2011, 22:33
Czym jeżdzę: 1.6 M

Re: Elektrycznie składane lusterka

Postautor: ania » 01 mar 2011, 15:02

mi tam chromy nie przeszkadzają, wole już chromy z lusterkami niż nic.


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap