Gałka zmiany biegów

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: Bandi » 17 paź 2011, 19:49

No właśnie to jest najprostsze ale dzięki za chęci ale jak odpiąć samą gałkę to co masz zaznaczone na twoim zdjęciu grubą strzałką, tu jest problem bo podobno inaczej jak w Cee`d a gałki bardzo podobne. Z tym ma serwis problem? Dla mnie też dziwne że nie mogą sobie poradzić ale może pierwszy raz to robią kto wie. Zobaczymy co im mądrzejsi w centrali podpowiedzą może jutro uda im się to rozebrać i dam radę że dokończyć obszywanie.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: soul » 18 paź 2011, 07:34

Tym się rożni , że jest to podlinkowane a nie zassane i umieszczone na innym serwerze. Odpowiedz -zobacz w GIS-e spotkała by się z fochem watko twórcy bo nie każdemu się chce zaglądać i szukać.
Po to KMC udostępnia te materiały online aby nikt nie bawił się w umieszczanie tego na jakiś rapid-ach czy innych pobieraczkach.


Jak zdejmiesz mieszek z konsoli wszystko powinno być jasne.
Gałka zapewne nie jest odkręcana a na wcisk lub trzyma ja od spodu pierścień segera.
Obrazek

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: Bandi » 18 paź 2011, 08:03

Mieszek został ściągnięty i widziałem co jest pod spodem jakieś dwa zatrzaski, ale serwis ni jak nie umiał ściągnąć go, nie mam pojęcia co dalej, mam nadzieję że oni dostaną jakieś wytyczne i mi go ściągną.

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: Bandi » 19 paź 2011, 15:53

Widzę że nikt z tego forum nie ma pojęcia jak to ściągnąć bezpiecznie dla tego elementu. Ale nie dziwię się bo serwis też nie umie sobie z tym poradzić, bo do tej pory nie zadzwonili że już mają rozwiązanie :?: :?: Kiepska sprawa

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: Bandi » 02 lis 2011, 22:15

Dzisiaj mamy 02.11 i w dalszym ciągu serwis nie ma pojęcia jak to ściągnąć worek z biegów wstyd!! [angry] A mocno by mi zależało żeby dokończyć mój projekt? Pojechał bym do innego ale najbliższy jest 50 km od demie więc traci to sens a ten co mam pod tz. nosem nie daje rady śmiechu warte, serwis powinien umieć rozebrać swoje samochody na części pierwsze bez najmniejszego uszczerbku dla samochodu. Ale do końca tak nie jest, więc już mam chyba jakąś przestrogę na przyszłość co do tego serwisu??? że do końca nie dają sobie ze wszystkim rady. [zlolta] [zly2]

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: MarekA » 06 sty 2012, 20:56

Jesli nadal nie zdjałes gałki biegów to tu masz zdjęcia ( nie sa mojego autorstwa)
Załączniki
3k.jpg
2k.jpg
Po odwórceniu mieszka nalezy delikatnie podwazyc srubokretem plastikowy pierscień
1k.jpg

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: Bandi » 07 sty 2012, 14:31

Kolego MarekA, dzięki za pomoc ale mam przekładnie 6- biegową i tam całkiem inaczej ściąga się gałkę? Do tego jest knif którego chyba nikt do tej pory nie zna bo jak widzisz nikt jeszcze mi nie pomógł. Ale ja już go znam i na prawdę jak nie wiesz co zrobić po kolei to można sobie po uszkadzać trochę elementów plastikowych przy dźwigni zmiany biegów. Powiem tyle że salon zobowiązał się że jak będzie wiedział jak sobie z tym poradzić to się odezwie i jak myślisz? Cisza na całego. Ja przypuszczam że zapomnieli ale już ich nie potrzebuje.. Ale jeszcze raz dzięki za dobre chęci.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: MarekA » 07 sty 2012, 20:13

Wiem jak wygląda to w skrzyni 6 biegowej , oglądałem to u siebie jak demontowałem gniazdo USB. Co prawda nie musiałem zdejmowac tego ale dokładnie obejrzałem.
Tak samo nalezy odkrecić gałkę ( po odpięciu mieszka z dolnych zaczepów). Potem po zdjeciu gałki i podwinięciu mieszka do góry widac że mieszek z pierścieniem ( ta podstawa-przycisk którą wciska sie przy wrzucaniu wstecznego) trzyma sie na dwóch plastikowych zaczepach - które pewnie trzeba jednocześnie , równomiernie i delikatnie podwazyć i powinno zejść. Ale tutaj to juz teoretyzuję bo nie podwazałem tych zaczepów , nie mialem potrzeby zdejmowania tego. Ale to wygląda na jedyne miejsce w którym to sie trzyma

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: michal55yh » 01 wrz 2012, 10:36

Rozbierał ktoś już gałkę zmiany biegów 6 biegowej skrzyni? Mam wersję M, zatem gałka zmiany biegów jest brzydka i plastikowa. Znalazłem taką od wyższych wersji, która mi się podoba, tylko, że jest ona od Hyundai Veloster Turbo. Jest to gałka nowa, wygląda identycznie jak moja, układ biegów taki sam. Tylko, czy mocowanie będzie pasować? Poniżej zdjęcia poglądowe:
- moja gałka
Obrazek
- gałka, którą zamierzam kupić
Obrazek

Jak widać, gałka od Hyundai jest wkręcana. Nie wiem, jak jest to skonstruowane wraz z tym srebrnym pierścieniem od wstecznego.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: marcinK » 01 wrz 2012, 10:40

Tak "na oko" to chyba taka gałkę mamy w Kia Sportage, tylko może w wersjach L i XL. Więc powinno pasować.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: michal55yh » 01 wrz 2012, 10:49

Na oko pasuje, wyglądają identycznie. Kia i Hyundai to jeden koncern, więc część elementów mają takich samych. Jednakże nie wiem jak ma się sprawa z mocowaniem ów gałki...
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 876
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Gałka zmiany biegów

Postautor: michal55yh » 03 wrz 2012, 11:42

Nikt nie wie nic na temat tej gałki? Ja nie mam jak sprawdzić, ponieważ nie mam auta przy sobie (dopiero na koniec września będę go miał). Prosiłbym o pomoc, zależy mi na odpowiedzi...
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap