Kamera cofania do stacji multimedialnych

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
luk
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 05 maja 2011, 11:11
Czym jeżdzę: 1.7M

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: luk » 03 mar 2013, 10:22

W mojej kamerze cofania srubki mocujace po kilku miesiacach zjadla rdza i do srodka dostala sie woda. Kamera tracila sygnal az padla calkowicie. Nowa kamere szczelnie zabezpieczylem poxipolem. Polecam.

ravel
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 22 lip 2011, 23:55
Czym jeżdzę: Kia Sportage IV 1,6 GDI

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: ravel » 31 maja 2014, 17:11

Mam pytanie do posiadaczy kamer zainstalowanych w miejsce lampki podświetlenia tablicy. Czy u was też 1/4 obrazu z kamerki jest zasłonięta przez klapę bagażnika? Firma w której zakupiłem nawigację zainstalowali mi kamerkę model 9537 i zastanawiam się czy tak to powinno wyglądać. Widzę, że kamerka ta była też wcześniej polecana (na początku tego temat) i trochę dziwi mnie taka sytuacja, bo w tym miejscu nie widzę możliwości regulacji, chyba że podłożyło by się pod nią jakąś podkładkę z gumy, żeby bardziej wystawała :?

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: marcinK » 31 maja 2014, 19:11

Może właśnie "krzywo" Ci zamontowali. Źle podeszła uszczelka i kamera (cała lampka) jest lekko przekrzywiona. Ja mam taką samą i jest tak, że na samej górze obrazu widać klapę bagażnika, ale to praktycznie na samej ramce obrazu i właściwie nic nie zasłania.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
maciej_pk
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 12 paź 2012, 18:28
Czym jeżdzę: 1.6 GDI Biała L
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: maciej_pk » 05 sie 2016, 11:11

Witam!
Czy ktoś z Was przeciągał już kabel przez cały samochód do montażu kamerki cofania? Mam u siebie urządzenie multimedialne i chcę zamontować kamerkę np. firmy MaxiTec. Zastanawiam się czy dam radę sam przeciągnąć kabel. Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?
Pozdrawiam!
Maciej
Maciej

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: Thomaster » 05 sie 2016, 12:37

Tak - ja przeciągałem.
Początek przy lampce cofania:
cam_cof.jpg


dalej w klapie pod plastikami, następnie przez gumowy peszel łączący klapę z nadwoziem. Dalej pod podsufitką od peszela do lampki na środku podsufitki (z tego co pamiętam to nie udało mi się tego przeciągnąć "na wprost" ale po lekkim łuku operując narzędziami od brzegu podsufitki przy tylnich drzwiach), następnie do lampki w przedniej części auta i dalej koniec przy lusterku. Jeżeli będziesz ciągnął aż do radia to do słupka, przy przedniej szybie i na dół aż pod deskę rozdzielczą. Prościej będzie z prawej strony niż od kierowcy - wyjmij tą dużą zaślepkę nad schowkiem tam już do samego radia.

Ja robiłem w ten sposób bo wyświetlacz montowałem przy lusterku. Jeżeli nie chcesz się męczyć przy podsufitce to zawsze możesz zejść pod boczkiem w bagażniku na dół i pociągnąć kabel w progu. Tutaj też można obrać dwie drogi - przepchnięcia kabla jako-tako bez rozbierania boku bagażnika, albo położeni kabla zgodnie ze sztuką rozbierając bok bagażnika.

Zdjęcie boku bagażnika to jednak spora rozjebunda w aucie ;) :

rozjebunda.jpg

Awatar użytkownika
maciej_pk
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 12 paź 2012, 18:28
Czym jeżdzę: 1.6 GDI Biała L
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: maciej_pk » 05 sie 2016, 12:48

Ale podsufitkę musiałeś zdejmować czy wystarczyło przeciągnąć przy brzegach podsufitki? Podsufitka jest przyklejona czy na jakiś zatrzaskach?
Maciej

Awatar użytkownika
maciej_pk
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 12 paź 2012, 18:28
Czym jeżdzę: 1.6 GDI Biała L
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: maciej_pk » 05 sie 2016, 12:58

Po tym zdjęciu widać, że górą będzie chyba mniej rozbebeszania auta.
Maciej

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: Thomaster » 07 sie 2016, 18:24

Ciągnąłęm przy brzegach, a właściwie zaczynałem od brzegu i ciągnąłem w kierunku środka podsufitki. Raz że miałem ograniczoną ilość kabla (a nie chciało mi się przedłużać ekranowanego), a dwa że nie chciałem położyć kabla w sposób, w który mógłby zakłócić pracę kurtyn powietrznych w razie uderzenia.

Awatar użytkownika
maciej_pk
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 12 paź 2012, 18:28
Czym jeżdzę: 1.6 GDI Biała L
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: maciej_pk » 12 sie 2016, 21:02

Operacja montażu kamery cofania zakończyła się pełnym sukcesem ;-) Dzięki za pomoc!
Maciej

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: Owca007 » 12 sie 2016, 21:28

No i git majonez cieszę się Maćku, że się udało ja też dzisiaj skończyłem zakładać graty w aucie.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

bacyk4
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 06 paź 2017, 18:23
Czym jeżdzę: Kia Sportage III 2.0 CRDi 184 KM

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: bacyk4 » 06 lis 2017, 14:15

Panowie macie może jakieś namiary na montaż takiej kamerki na Szczecinie ? W serwisie robocizna sama 700 zł. Trochu drogo moim zdaniem ale wiadomo to jest serwis.

Cav
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 02 kwie 2017, 09:02
Czym jeżdzę: Sportage III L 1.7 crdi, rocznik 2014
Lokalizacja: Poznań

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: Cav » 06 lis 2017, 18:18

Tak a propos tematu - ma ktoś zdjęcie oryginalnej kamery i jej wtyczek?
Chińczyk z którym rozmawiam o stacji multimedialnej chce mi dodać inną kamerkę gratis, zamiast adaptować oryginalną do jego radia (bo zapewne nie będzie pasować zasilanie), ale pyta właśnie o taką fotkę oryginalnej.

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Kamera cofania do stacji multimedialnych

Postautor: Navkol » 22 mar 2019, 13:52

Ja mam kamerę z wyświetlaczem w lusterku (oryginalnie) ale zamierzam wreszczie podpiąć ją pod afrtermarketową stację multimedialną (ten zamiar trwa od 2013 r :bzik: ).
Załączam plik, który kiedyś mi wpadł w ręce, w którym opisano jak to zrobić.

Czy ktoś jest w stanie zweryfikować takie podłączenie??


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap