Zakupy przez ALIEXPRESS a cło

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
artip30
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2016, 14:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012 1,7 CRDI chip147KM
Lokalizacja: Siedlce

Zakupy przez ALIEXPRESS a cło

Postautor: artip30 » 22 lis 2017, 18:42

Zakupiłem na portalu Aliexpress nakładki na zderzaki przedni i tylny do mojego Sportka za które zapłaciłem coś około 89 $. Pytanie kieruję do was a szczególnie do osób które coś takiego nabyły lub może inny towar większej wartości , a mianowicie czy dostali wezwanie do uiszczenia CŁA lub podatku. Co prawda moje nakładki jeszcze w drodze ale wiem ze spora cześć z was na pewno coś kupiło na aliexpres i wie jakie są procedury

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zakupy przez ALIEXPRESS a cło

Postautor: Owca007 » 22 lis 2017, 19:49

Zależy od celnika raz jest 10zł raz 40zł za t3n sam towar, a czasami nic. Twoje powinno przejść bez niczego.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
artip30
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2016, 14:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012 1,7 CRDI chip147KM
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zakupy przez ALIEXPRESS a cło

Postautor: artip30 » 22 lis 2017, 20:02

Domyślam się że nie są wstanie zajrzeć do wszystkich paczek i dlatego odbywa się to wyrywkowo . Dziś właśnie wyczytałem że jeśli wartość paczki przekracza 50 $ to podlega opłacie celnej i podatkowi vat . Mam nadzieje, że mnie to ominie biorąc pod uwagę wielkość paczki, a nie mam pojęcia czy majfrend oznaczył ją jako GIFT.

mfax
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 08 wrz 2016, 17:37
Czym jeżdzę: Hyundai ix35, 1.6 benzyna, produkcja 2012
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakupy przez ALIEXPRESS a cło

Postautor: mfax » 22 lis 2017, 21:49

artip30 niestety tajemnicze słowo GIFT nie zawsze przechodzi :( tak samo jak zaniżona wartość wpisana na przesyłce przez majfrenda.
Okolicznością, która może wzbudzić zainteresowanie celników jest gabaryt Twojej przesyłki i podejrzenie dlaczego napisane jest GIFT.

W celnym mają taką tajemniczą maszynkę jak na lotnisku i jak trzeba to zeskanują... następnie poproszą Cię pisemnie o zrzut aukcji i przelewu.

Osobiście zamawiam paczki normalnych rozmiarów, dwukrotnie grzecznościowo dla kolegów zamawiałem telefony... raz poszło bez opłat, a drugi raz kolega musiał dopłacić.
Drugą sprawą są znaki towarowe i tutaj można narazić się na zarzuty karne :( dlatego też majfrendy robią aukcje na których jest przedmiot, ale tak przeorobiony graficznie, że nie ma na żadnych zdjęciach i opisie, że jest to np. adidas, nike, sony. Wtedy robisz zrzut aukcji, podajesz link do sklepu, aukcji i idziesz w zaparte, że nie wiedziałeś, że to podróbki. Towar przepada, a Ty nie masz zarzutów.

Teraz musisz liczyć tylko na farta.... Powodzenia :)

ps. sam chciałem zmienić sobie grilla w ix35 na grill a'la Tuscon (takie są zamiennie stosowane w Azji), ale odpuściłem ...
Załączniki
sss.jpg
sss.jpg (48.69 KiB) Przejrzano 4942 razy

Awatar użytkownika
artip30
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2016, 14:16
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2012 1,7 CRDI chip147KM
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zakupy przez ALIEXPRESS a cło

Postautor: artip30 » 22 lis 2017, 22:12

Co do znaku towarowego to na tych nakładkach nie widnieją.
https://pl.aliexpress.com/item/Set-of-2 ... 0.0.Y4fnA1

no zobaczymy może za kawałek plastiku nie zedrą dużo

Czytając komentarze z innych aukcji czasem mozna spotkać gniew zakupowiczów że zapłacili dodatkowo cło za produkt . [angry]
W zasadzie u nas za identyczny produkt trzeba zapłacić 650złocisza

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Zakupy przez ALIEXPRESS a cło

Postautor: Owca007 » 22 lis 2017, 22:29

Prawda jest i tak taka, że będzie taniej niż w PL ja już bardziej to tak zakupy robię i nie płaczę :).
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap