bagażnik rowerowy /dach lub tył

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: morgun » 04 sty 2011, 12:42

Jestem zainteresowany montażem bagażnika na rowery (opcja jest albo na dach albo na tył - na haku).
Czy ktoś ma coś takiego zamontowane?
Bagażnik dachowy ma w swojej ofercie Thule z tego co znalazłem.

Samochód jest dosyć wysoki i nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby zamontowanie haka i bagażnika na tył.
Jeżeli ktoś ma informacje na temat cen itd proszę o info. Podobno hak kosztuje około 1200zł więc tanio nie jest.

Awatar użytkownika
irekpol1
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 gru 2010, 00:28
Czym jeżdzę: Teraz Czarna XL, 1,7 CRdi

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: irekpol1 » 09 sty 2011, 19:56

Czy ktoś może próbował przewieźć rower w środku przy złożonych tylnych siedzeniach? Czy rower się tam zmieści? :niewiem:
Sportage 1.7 CRDi XL Czarna

kaczy
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 03 gru 2010, 17:24
Czym jeżdzę: Olałem sprawę i już nie czekam :)

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: kaczy » 09 sty 2011, 21:27

Też mnie to ciekawi bo jeżdżę maratony rowerowe i w sumie to dla mnie istotna sparawa, jakby ktos miał takie info to również poproszę.

Awatar użytkownika
eMU
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2011, 12:47
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC L
Lokalizacja: Poznań / okolice

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: eMU » 10 lut 2011, 14:30

Ja mam cały zestaw na dach Thule - bagażnik rowerowy FreeRide 951 (miałem już wcześniej bo używałem na innych autach) plus dokupione przed świętami belki Thule Aero. Cenowo jest to oczywiście dość kosztowne rozwiązanie - jednak oprócz walorów użytkowych i wygody korzystania ma też zalety wizualne - wygląda na aucie świetnie :)

Oczywiście jeszcze z rowerami nie jeździłem (w końcu zima jest i tylko narty trafiły w box na dach) ale już cały zestaw przymierzałem. Auto jest dosyć wysokie, tak więc trzeba o tym pamiętać w trakcie podróży - ale montaż na dachu jest chyba najmniej uciążliwy ze wszystkich - można bez problemu dostać się do bagażnika :)

Co do "upychania" roweru do środka - ja mam akurat wersję "z kratką" więc nie próbowałem tej opcji (choć oczywiście mocowanie kratki nie jest specjalnie finezyjne ale skutecznie uniemożliwia składanie siedzeń).

Awatar użytkownika
Mariusz W
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 04 sty 2011, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 AWD GT LINE
KIA SPORTAGE 2.0DOHC AWD "L"
Lokalizacja: Gliwice

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: Mariusz W » 10 lut 2011, 15:51

eMU pisze:Ja mam cały zestaw na dach Thule - bagażnik rowerowy FreeRide 951.

Szczerze mówiąc jeśli już masz taki zestaw na dach to wyboru nie masz chyba ,że go sprzedaż ale ja odradzam wszystkim bagażnik rowerowy na dach przy naszej KIA-nce z powodu wysokości auta miałem podobną historie w SUZUKI Grand Vitara też miałem na dachu rowery i to była jakaś MASAKRA wkładanie ich na górę i zdejmowanie ich nie mówiąc o oporach powietrza , zużyciu paliwa czy przejeżdżaniu pod mostem :wmur: .Jeli miałbym komuś doradzić jaki bagażnik rowerowy do naszego autka wybrać to tylko i wyłącznie na hak i tylną klapę :mrgreen:
KIA SPORTAGE 1.6 T-GDI AWD GT-LINE + SZYBKA NA DASZKU
KIA SPORTAGE 2.0 DOHC AWD L 18" SIRIUS SILVER

miloslupsk
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2010, 19:57
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI "M"

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: miloslupsk » 10 lut 2011, 18:08

morgun pisze: Podobno hak kosztuje około 1200zł więc tanio nie jest.


Spróbuj zadzwonić tutaj. To producent ze Słupska lecz po całej Polsce sprzedawane są ich produkty.Może będzie tańszy:

http://www.autohak.com.pl/index.php?id= ... l=Sportage

Niestety prawdopodobnie bez cięcia zderzaka się nie obejdzie.

+szulczyna+
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2011, 18:43
Czym jeżdzę: Kia L 1,6 GDI

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: +szulczyna+ » 08 kwie 2011, 21:26

Czy ktoś próbował juz dobrać bagaznik rowerowy na klapę. W sklepie powiedzieli że do III jeszcze nie dobierali. Ze wzgledu na wysokość samochodu sugeruja na hak no ale taka zabawa kosztuje podwójnie chociaz chyba jest najlepsza :mam:

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: jerry » 13 lip 2011, 13:34

Ponawiam pytanie, czy ktoś może już montował bagażnik rowerowy na tylną klapę? Na stronie Thule do Sportka dedykowane są 2 modele Thule ClipOn 9104 (na 3 rowery) i Thule ClipOn High 9106 (na 2 rowery).
Ten pierwszy już od 418zł i drugi od 824zł. Nie za bardzo rozumiem dlaczego cena mniejszego jest 2x większa od tego na 3 rowery, ale to nieistotne - wybór w takim przypadku jest dla mnie wiadomy. Interesuje mniej jednak czy ktoś ma już jakieś doświadczenia z tymi modelami bagażników, czy jest zadowolony? I najważniejsze, czy nie rysuje się klapa Kijanki, czy są jakieś istotne wady?
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: xxrobson20xx » 18 wrz 2011, 15:20

ktoś ma zainstalowany bagaznik na tyl ? Brak info w temacie moze cos sie poruszy ? Prosilbym o kontakt czy ktos cos takiego ma ? Cena itd ?

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: excile » 21 mar 2012, 14:12

sezon sie zbliża wieć odświeżę temat. Czy ktoś ćwiczył bagażnik rowerowy na tylną klapę sportka?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

gruby220
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:04
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 TGDI, GTLine, AWD, 7DCT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: gruby220 » 21 mar 2012, 14:28

No właśnie temat na czasie...tez jestem w trakcie poszukiwania bagażnika do przewozu rowerów .Za opcją na klape przemawia latwość umieszczania na nim roweru ale czy taki bagażnik nie uszkodzi lakieru na klapie bagażnika?
Czy przewóz na dachu jest aż tak klopotliwy jak wspomniał przedmówca?
Doczekałem się...

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: Lorkovsky » 21 mar 2012, 15:10

Też jestem zainteresowany tym tematem na 3 rowery czy nie niszczy to lakieru ?

Awatar użytkownika
ITI
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 14 wrz 2011, 00:29
Czym jeżdzę: przyczajony tygrys 2.0 CRDi 4x4
Lokalizacja: Katowice

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: ITI » 21 mar 2012, 16:31

używałem bagażnika na klapie w Skodzie Roomster... ostrzegam Was... pomimo oklejenia newralgicznych miejsc folią, nie dało się nie uszkodzić lakieru... samo zakładanie metalowych elementów na klapie to już była walka o przetrwanie... a potem następowało to co nie uniknione czyli zamknięcie klapy... no i mamy wgłębienia w zderzaku... dobrze, że to tylko firmówka była... sam sposób przewożenia rowerów z tyłu jest najlepszym rozwiązaniem, ale pod warunkiem zamontowania stojaka na haku holowniczym...
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu... prawdziwi mężczyźni żują pszczoły !!!

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: dealer » 27 mar 2012, 22:20

woziłem w zeszłym sezonie rowery na dachu, i generalnie nie jest łatwo.
Wrzucenie na dach górala z kołami 26 bez większych problemów, wrzucenie na dach roweru miejskiego na kołach 28 to już wyzwanie przy wzroście 175 cm, pomaga taboret wysoki chodnik itp :) bagażnik thule proride 591, pomaga to, że można ten element trzymający ramę zostawić w dowolnej w pozycji i rower nam się nie przekopyrtnie na drugą stronę, w najgorszym wypadku poleci na nas i zmasakruje facjatę.
gdzieś w garażu mam jeszcze jakiś kilkunastoletni uchwyt na hak holowniczy, ale cena haka tylko do wożenia rowerów jakoś mi nie pasowała. Rowery wożę kilka razy w roku więc mogę się przemęczyć.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

strzygam
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2010, 21:50
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI M

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: strzygam » 28 mar 2012, 22:44

Ja kupiłem bagażnik na dach z windą. Rower montujesz do uchwytu na ziemi, a później jedną ręką sam wjeżdża na dach i przypinasz go tylko tasiemkami do rynienek w które wchodzą koła. Zdejmowanie też podobnie i jedną ręką rower opuszczasz na ziemię. Wszystko jest na tyle proste, że moja kobieta sama wkłada swój rower na dach.
Minus to to, że można przewozić tylko 2 rowery.
Ja jestem bardzo zadowolony. Szybki montaż i rowery bardzo łatwo lądują na dachu.
Niestety w ofercie ma to tylko BMW i koszt w ASO za komplet na 1 rower to chyba 1800 zł.

Awatar użytkownika
morgun
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 lis 2010, 12:48
Czym jeżdzę: Fiat Panda 1.1
Kia Sportage III 1.6 GDI M
Lokalizacja: Kraków

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: morgun » 20 cze 2012, 18:53

http://www.thule.com/en/PL/Products/Bike-Carriers/RearDoor/Thule-ClipOn-9103

ciekawa propozycja tylko ten montaż na klapę...850zł

dealer
Uzależniony
Posty: 236
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:24
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi
Lokalizacja:

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: dealer » 23 cze 2012, 14:36

w jakiejś gazecie motoryzacyjnej robili test bagażników (dawno temu) i te wszystkie mocowane na klapie nie wypadały najlepiej, bo rowery wystają niewiele mniej niż na dachu i nie jest to za bardzo stabilne, dostęp do bagażnika mocno utrudniony.
najlepiej wypadały te mocowane na haku z odchylaną platformą, żeby dostać się do bagażnika, ale cena masakruje nawet jeśli masz hak. Więc moim skromnym zdaniem jak nie gnasz samochodem z rowerami na drugi koniec europy to tylko ten na dach i ewentualnie taboret jak Ci natura poskąpiła wzrostu, różnica w cenie między tym dachowym a montowanym na haku na sporo litrów paliwa powinna wystarczyć.
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: kasia_mm » 23 cze 2012, 14:49

tak w temacie bagażników - potrzebuję wywieźć na wieś rowery dzieci - sprawa jednorazowa - czy ktoś jest mi w stanie pożyczyc bagażnik na week lub wskazać jakąś wypożyczalnię tegoż magicznego urządzenia w Wwie?

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: ZygJe » 23 cze 2012, 17:29

Kasia mogę Ci pożyczyć na 4szt kpl z belkami - montaż w 5 min :) resztę wysłałem na priv.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

tplvoyager
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 lip 2013, 17:26
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI 2013 r.
Gadu Gadu: 4092953

Re: bagażnik rowerowy /dach lub tył

Postautor: tplvoyager » 19 lip 2013, 05:58

Witam
Ponawiam temat przed kolejnym sezonem. Nabylem Kijanke odrazu z hakiem i teraz wlasciwie rozpatruje tylko opcje z mocowaniem na haku. Mozecie polecic jakies konkretne modele? Jak to wyglada cenowo? A, i czy te "hakowe" mocowania nie zakrywaja swiatel?
Pozdrawiam
Kia Sportage 1,6 GDI

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postautor: cisco » 19 lip 2013, 07:14

Witaj.
Jeżeli chodzi o modele na hak to moze być albo sam uchwyt na którym rowery wiszą. Cena od ok 300-400 zl. Nie polecam. Mala stabilność. Lub w formie platformy. Ceny różne w zależności od producenta ilości rowerów i tego czy jest odchylany czy nie. Model w miarę ekonomiczy i calkiem przyzwoity ok 1000 złotych.
Polecam inter pack.
Jak często będziesz z niego korzystał w ciągu roku?
Jezeli chodzi o światła to masz wyprowadzone dodatkowe oświetlenie takie jak w przyczepach.

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 4
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap