CB radio

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 886
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Cb radio

Postautor: michal55yh » 09 lis 2012, 16:14

W Mercedesie miałem antenę z magnesem President. Trzymała bardzo mocno, była do 180km/h ale spokojnie wytrzymywała okolice 220-230km/h. Nigdy nie miałem z nią problemów.
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Cb radio

Postautor: Zibi70 » 09 lis 2012, 17:06

Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

kristof
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 29 wrz 2012, 17:40
Czym jeżdzę: Pomarańczowa 1,7 CRDI L
Lokalizacja: Bukowno/Sztokholm

Re: Cb radio

Postautor: kristof » 09 lis 2012, 20:13

Zibi70 sprawdź sobie antenkę President Georgia zaledwie 35 cm lepsza niż Floryda i nawet przy 200 dalej jest na dachu (sprawdzone), mam ja ponad 4 lata i działa bez zastrzeżeń

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: marcinK » 09 lis 2012, 21:46

Zibi70 pisze:Właśnie zastanawiałem się nad kupieniem nowej antenki i brałem pod uwagę Floridę lub Super Floridę ale...
Podobno przy 100 km/h i więcej zaczynają szumieć i wydawać trudne do zniesienia dźwięki. Oprócz tego trafiłem na kilka opinii wściekłych użytkowników, którym przy ok 130 -140 km poodpadały te anteny i narobiły szkód na lakierze :shock: (Generalnie anteny President mają podobno słabe magnesy).

I tak powstają mity nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Co do wydawanego dźwięku to jest tak. Antenka rzeczywiście wydaje dźwięki , coś podobnego do "butelki" , na pewno nie jest to nie do zniesienia. Bardziej to słychać przy wilgotnym powietrzu i raczej przy V poniżej 100 tak jakoś dziwnie. Zresztą w Kijance powyżej 100 słychać silnik i szumy tak mocno, że nawet jak huczy to tego nie słyszałbyś. Sprawa bzdur z odpadaniem. Antenę mam chyba z 5 lat i używałem ją w poprzednim samochodzie do 205 km/h nic nie spada. W Kijance mam i też do Vmax rozpędzałem, tutaj 180 ciężko osiągnąć , ale też trzyma. Więc w buty włóż te bajki.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Cb radio

Postautor: Zibi70 » 10 lis 2012, 00:33

marcinK pisze:I tak powstają mity nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

No i właśnie po to o tym sobie tutaj gadamy, aby odsiać pierdoły od faktów :)
CB używam w trasach, po mieście jeżdżę bez CB. Poza miastem nie wypruwam flaków z samochodu ale nie wlokę się [hihihi]
Martwi mnie więc ten hałas, który generują krótkie, grube anteny helikalne - to samo dotyczy np. anten Pirat. Zobaczę jeszcze - może znajdę sklep, w którym w razie czego będzie możliwość zwrotu, jeśli będzie za głośno jęczeć ;)

Co do trzymania się albo odpadania...

Hmmm... być może opinia o odpadających Presidentach wzięła się od tych Presidentów, o których President nie wie, że je produkuje [hihihi]
Np tu mamy potencjalną Super Floridę
BIO-C877.PNG
BIO-C877.PNG (22.74 KiB) Przejrzano 9113 razy


A tu wspomnianą przez Kristofa - Georgię
georgia.PNG
georgia.PNG (29.35 KiB) Przejrzano 9113 razy


Obie do nabycia tutaj: http://www.alibaba.com/product-gs/659406735/CB_ANTENNA_BIO_C877.html i tutaj http://www.alibaba.com/product-gs/609764277/CB_antenna_for_car.html
Wystarczy zamówić - dostarczą nawet z odpowiednimi napisami i opakowaniem i już można otwierać sklep z tym no... wysokiej jakości sprzętem CB :chytry:

kristof pisze:Zibi70 sprawdź sobie antenkę President Georgia zaledwie 35 cm lepsza niż Floryda i nawet przy 200 dalej jest na dachu (sprawdzone), mam ja ponad 4 lata i działa bez zastrzeżeń


Kristof - boję się jednak, że to antenka miejska - poza miastem zasięg będzie na tyle słaby, że przy braku dużego zagęszczenia CB jak w mieście - będę miał ciszę. Cudów nie ma - niestety. Jeszcze te helikalne jakoś tam zyskują na sygnale ale Georgia to zwykła - tyle, że krótka antenka. Byłoby super gdyby mieć taką krótką ale ze sprawnością dłuższej :(
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

kristof
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 29 wrz 2012, 17:40
Czym jeżdzę: Pomarańczowa 1,7 CRDI L
Lokalizacja: Bukowno/Sztokholm

Re: Cb radio

Postautor: kristof » 10 lis 2012, 10:20

Zibi nie jest tak źle z tą antenką w trasie spokojnie w okolicach 5 km masz zasięg, wiesz raz porwałem się na zmianę jak mi zakosili pierwszą Georgie i kupiłem President ML145 150 cm antena radio nie wybiera wszystkich szumów nie ma możliwości z dużo antena ściąga i tym sposobem zamiast słyszeć muzyczkę i cieszyć sie jazdą słuchasz szumów z CB, obecnie ML 145 lezy w garażu i sie kurzy wróciłem do Georgi troszkę mniej słyszę ale za to ta cisza i brak zakłóceń rekompensuje wszystko a radio mam President Johny II może nie najnowsze ale daje rade

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Cb radio

Postautor: Wojok » 10 lis 2012, 18:22

W końcu moja KS doczekała się CB-radia .
Zdecydowałem się na radio Lafayette Venus takie jak ma użytkownik marcinK . Antenę mam metrową Sirio Omega 27 umocowaną uchwytem na klapie bagażnika . Jak na razie jestem zadowolony , oczywiście nie ma takiego zasięgu jak w moim drugim samochodzie gdzie antena 150cm jest na dachu ale niestety KIA stoi w niskim garażu więc byłem zmuszony wybrać coś małego .
Najbardziej mnie cieszy poręczność samego radia i że wyłącza się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki , ponieważ zasilane jest gniazdkiem 12V z bagażnika . W najbliższym czasie postaram się wrzucić foto jak wygląda ta antena umocowana na klapie .
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

irek40
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2012, 15:06
Czym jeżdzę: benzyna 2,0 rocznik 2009 wersja podstawowa

Re: Cb radio

Postautor: irek40 » 19 lis 2012, 16:06

ja zamontowałem uchwyt do szuflady od popielniczki i zapalniczki do której to podłączyłem cb.
antenę schowałem przy podłodze za plastikami idącymi do tyłu samochodu, potem pod dywanikiem i miedzy siedzeniami tylnymi do bagażnika, gdzie chowam antenę magnetyczna.

MZ_116
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2012, 01:25
Czym jeżdzę: 2,0crdi

Re: Cb radio

Postautor: MZ_116 » 09 sty 2013, 13:35

Witam ,to mój pierwszy post na forum.Ja po przetestewoniu kilku radyjek(m.in presidenta WALKERA I JOHNEGO 2)zdecydowałem się na unidena PC 68.Radio jest trochę duże ale nie ma praktycznie żadnych zakłoceń od silnika itp jak w przypadku innych radyjek.(,,pierdziały niemiłosiernie'')
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Radio jest zamocowane w miejscu szufladki i podłączone bezpośrednio do kabli od zapalniczki która tam była.
Antena sirio turbo 2000 na magnesie ale kombinuję żeby ją wrzucić na reling(niestety problem z masą,trochę będzie zabawy)lub zamiat antenki fm.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Cb radio

Postautor: puder12 » 09 sty 2013, 13:48

Fajne radyjko - oldschoolowe. A nie sądzisz że "pierdzenie" innych radyjek to wina instalacji samochodowej?!

MZ_116
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2012, 01:25
Czym jeżdzę: 2,0crdi

Re: Cb radio

Postautor: MZ_116 » 09 sty 2013, 22:43

Kolego zapoznaj się z regulaminem
Mod



Być może,podobno ciężko dobrać CB radio do auta z silnikiem common rail.Te akurat mi przypasowało w tym samochodzie.

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: gasewo » 01 kwie 2013, 16:45

Podczepię się pod temat.
Czy ktoś może mi polecić dobre i sprawdzone miejsce w Warszawie, gdzie zestroją mi antenę z radiem? A druga sprawa to żeby mi "zaprawili" końcówki kabla na wtyk do gnizda zapalniczki, bo w tym radyjku które dostałem są "surowe" kable do podczepienia na stałe. Dzięki
Between two evils, I always pick the one I never tried before

MZ_116
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2012, 01:25
Czym jeżdzę: 2,0crdi

Re: Cb radio

Postautor: MZ_116 » 01 kwie 2013, 17:14

Witam,antenę CB stroi się do auta nie do radia (jak ją raz zestroisz z autem potem możesz wymieniać radia i zawsze będzie ok),pozdrawiam [papa]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: gasewo » 01 kwie 2013, 18:01

Chodziło mi o radio CB a nie radio samochodowe ale to jest przecież oczywiste prawda :? :D Natomiast przejrzałem kilkanaście stron o CB i nigdzie nie natknąłem sie na informację, że antenę stroi się z autem, tylko właśnie z radiem. Ale może coś się zmieniło w tej materii. Poza tym znając siebie to prędzej zmienię samochód niz radio, którego będę używał sporadycznie.
I tak na przyszłość dla pozostałych forumowiczów, proszę o konkretne i precyzyjne odpowiedzi na zadane pytanie a nie, z całym szcunkiem, instruktaż specjalistów ;) :D
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cb radio

Postautor: soul » 01 kwie 2013, 18:49

Wtyczkę do zapalniczki sam polutujesz-wstaw diodę na plusie-przydatne bo u mnie cofał się prąd z kondensatorów radia do instalacji samochodu i działy się małe jaja.
Co do strojenia anteny to zainwestuj w reflektometr -koszt jakieś 20-30 pln, bardzo przydatne urządzenie chociażby do kontroli instalacji. Współczynnik fali odbitej tzw.SWR stawiasz skracając lub wydłużając promiennik anteny-bat anteny czyli promiennik jest zamocowany w cewce śrubką po jej odkręceniu możesz ruszać promiennikiem.
Ustawiasz SWR na środku pasma czyli na kanale 19.Potem sprawdzasz na 1 i ostatnim 40-wspołczynnik powinien być jak najmniejszy i bliski 1.1.
Jeśli nie dostroisz anteny na samochodzie to możesz spalić końcówkę mocy przy nadawaniu z powodu przegrzania.
Obrazek

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: gasewo » 01 kwie 2013, 19:58

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź. Co do samego zestrojenia to dzięki temu opisowi nawet mógłbym to zrobić sam (mimo iż jestem zupełnym laikiem w tych rzeczach) ale jeżeli chodzi o lutowanie to po pierwsze nie mam lutownicy, a po drugie jest to dla mnie temat bardziej odległy niż galaktyka :D Niestety nie mam zmysłu techniczno-elektrycznego i naprawdę jest to dla mnie magia. Dlatego muszę w takich sytuacjach korzystać z pomocy i wiedzy innych osób.
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cb radio

Postautor: soul » 01 kwie 2013, 20:15

Polutują Ci tam gdzie kupisz radio lub możesz kupić już z taką wtyczką fabrycznie bo i takie radia też są.
Obrazek

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Cb radio

Postautor: Navkol » 01 kwie 2013, 20:41

gasewo pisze:[...] Natomiast przejrzałem kilkanaście stron o CB i nigdzie nie natknąłem sie na informację, że antenę stroi się z autem[...]

Oczywiście, że zestaw radio+antena stroi się z konkretną furą. Każda "buda" ma inne właściwości elektryczne zaczynając na zwykłym oporze a kończąc na dewiacji fazowej. Montuj antenę i wtedy zabieraj się za prawidłowe strojenie. Bez tego to Ty będziesz miał pogorszone parametry nadawczo-odbiorcze i możesz "siać" zakłócenia w eter doprowadzając innych userów CB do [angry].

Awatar użytkownika
Kana80
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 06 wrz 2012, 15:53
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI XL
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Cb radio

Postautor: Kana80 » 31 maja 2013, 22:35

Po kilku pomysłach dotyczących CB Radia w naszej kijance - brany był też pod uwagę zakup radia Lafayette Venus - postanowiliśmy jednak zamontować nasze stare i niezawodne radio President Johnny II, które służyło nam kilka lat w poprzednim samochodzie.
Problem z wyborem miejsca montażu w KIA Sportage jest powszechnie znany :D tak więc wybraliśmy montaż na mocnej taśmie dwustronnej. Estetycznego szału nie ma, ale nam to odpowiada ;). No i przede wszystkim z niczym nie koliduje :)
Załączniki
CB Radio-1.jpg
KIA Sportage 1.6 GDI XL D5U + SRK, LST, NVN
Zamówiona: 24.07.2012, Dotarła na salon: 30.10.2012, Odebrana: 08.11.2012

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Cb radio

Postautor: puder12 » 01 cze 2013, 08:57

Kana80 pisze:wybraliśmy montaż na mocnej taśmie dwustronnej

Takiej zwykłej taśmie dwustronnej, czy może na rzep?

Awatar użytkownika
pioter90
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 21 maja 2011, 11:14
Czym jeżdzę: kia sportage 2.0dohc XL.automat 4x4
Lokalizacja: .Polska Międzyrzecze,woj.slaskie

Re: Cb radio

Postautor: pioter90 » 01 cze 2013, 12:19

ja tam swoje radio zamontowałem w podłokietniku do tego zewnętrzny głosnik w niczym nie przeszkadza jak będe miał chwilke dam fotke jak to wygląda


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap