CB radio

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: kasia_mm » 29 lip 2011, 15:57

heheh Bandi - nie dość że mamy identycznie czarne, nie dość że takie same radia i anteny to ja też tak mam CB schowane :)

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Cb radio

Postautor: Bandi » 29 lip 2011, 17:37

To super że mamy tak podobne wozy wieczorem jak znajdę chwilę to wrzucę zdjęcia ze środka pakiet orange naprawdę z czarnym kolorem świetnie się uzupełnia ani chwili nie żałuję tej decyzji że połączyłem ze sobą te dwa kolory. W przyszłości chcę obszyć kierownicę pomarańczową nicią i zbudować progi na wzór z bmw. Mam nadzieję że to będzie świetnie wyglądało. Pozdrawiam

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Cb radio

Postautor: Bandi » 29 lip 2011, 19:51

Tak to wygląda w rzeczywistości zdjęcia nie najlepsze bo telefonem ale widać dobrze.
Załączniki
2011-07-29 15.53.53 [640x480].jpg
zewnętrzny głośniczek pod fotelem słychać doskonale
2011-07-29 15.53.18 [640x480].jpg
Radio w schowku jak widać miejsca jeszcze mnóstwo
2011-07-29 15.52.15 [640x480].jpg
widok gruszki z podłokietnika

anek
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:48
Czym jeżdzę: Kia SPORTAGE III XL
2.0 184KM
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Cb radio

Postautor: anek » 18 sie 2011, 15:23

Witam,
Ja gruszkę od cb mam w zaślepce, zaś panel na kokpicie przy lewym słupku, reszta natomiast pod siedzeniem.
Antene mam siro, radio yosan. Antena na magnesie, no i pod nią oczywiście naklejka :). Póki co radio się spisuje. [hihihi]

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Cb radio

Postautor: oovoo » 17 gru 2011, 20:45

Mam pytanie czy CB macie wpięte na stałe w instalację czy wykonywaliście dodatkowe gniazdo. Czy ewentualnie wykonanie dodatkowego gniazda np w podłokietniku wiąże się z utratą gwarancji

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Cb radio

Postautor: Bandi » 18 gru 2011, 15:46

Nie wiąże się z utratą gwarancji jak zamontujesz w salonie jak ja zrobiłem, mam go zamontowany w podłokietniku z tyłu jest podświetlany jak reszta guzików w kolorze czerwonym.

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Cb radio

Postautor: oovoo » 20 lut 2012, 18:16

dodatkowe pytanie jak rozmontować podłokietnik zwłaszcza obudowę aby podejść tam z kablami ktoś może już to przechodził sam :w łeb:

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Cb radio

Postautor: Wojok » 20 wrz 2012, 20:45

Odświeżam temat .
Mam zamiar do swojej KS założyć CB-radio . Antenę już mam a teraz poszukuję samego radia . Jedyne co to mam problem gdzie najlepiej będzie umieścić radio . Myślałem żeby je przymocować po stronie pasażera z boku tam gdzie jest gałka biegów lecz napotykam 2 problemy . Mianowicie gdy będzie za blisko przodu to nie otworzę schowka a jak bardziej z tyłu to fotel musi byc bardzo do tyłu i nie da rady go przesunąć do przodu .
Czy ma ktoś z was w tym miejscu jakoś to rozwiązane? Jeśli tak to byłbym bardzo wdzięczny za jakieś podglądowe zdjęcie jak to wygląda :roll:

Bo jeszcze jest możliwość kupna radia ALAN 42 MULTI , lecz znajomy to ma i jakoś niezbyt mi sie to widzi , radio słabo odbiera i charszczy ...
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: marcinK » 20 wrz 2012, 21:32

Alan 42 nie jest radiem, tylko tak jak pisałeś - charczącą skrzynką.
Rozważ kupno radia CB, które ma "wszystko" w gruszce mikrofonu. Możesz wtedy skrzynkę wrzucić gdziekolwiek, pod fotel, w podłokietnik, do schowka......
http://www.cb-radio.info.pl/sklep/radio ... d,694.html
Odebrana po 178 dniach:)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: marcinK » 20 wrz 2012, 21:43

Można też trochę z niższej półki , ale za przystępniejszą cenę:
http://www.abcgps.pl/index.php?products ... od_id=2283
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Cb radio

Postautor: Zibi70 » 21 wrz 2012, 00:13

Opcja nr 2 zdecydowanie przyjaźniejsza cenowo [hihihi]
A jak z jakością?
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: marcinK » 21 wrz 2012, 08:26

Z opinii na forach wydaje się, że nie jest złe - oczywiście w swojej najniższej klasie. Trudno porównywać z Presidentem, ale też cena nie do porównania. Dla kogoś, kto zawodowo nie jeździ to chyba wystarcza.
Ponieważ mam zamiar je kupić, więc po weekendzie (jeśli będę je miał) napiszę coś co może wszystkim być przydatne.
Odebrana po 178 dniach:)

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Cb radio

Postautor: MarekA » 21 wrz 2012, 09:06

Jestem raczej biernym użytkownikiem CB, więc nie wiele mi potrzeba do jego uzytkowania i wymagań nie mam wielkich, ale to radio Venus według mnie nie jest najlepsze.
Kupiłem je w ubiegłym roku - właśnie ze względu na to ze ma prawie wszystko w gruszce - ale po jednym dniu zwróciłem sprzedawcy.
Słaba jakość odbioru i nadawania, dużo szumu - chyba ze trafiłem na taki egzemplarz. Kupiłem potem kolejnego Unidena i sądzę ze jest lepiej.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: kasia_mm » 21 wrz 2012, 10:47

proponowałabym stanąć pośrodku i wybrać to radio:
http://www.cb-radio.info.pl/sklep/radio ... d,560.html

jakość bardzo dobra, cena jeszcze w miarę i nie jest to żadne Venus tylko Presindent Harry III; mam osobiście od półtora roku i jestem zadowolona:)

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Cb radio

Postautor: Wojok » 21 wrz 2012, 19:49

Marcin wielkie dzięki za linki ;)
Zainteresował mnie ten Lafayette Venus , cena wydaje się przystepna a po drugie w moim drugim samochodzie mam radio z Lafayette i jestem bardzo zadowolony . Rozważałem już zakup radia President Harry III ale narazie czekam , widzę że Kasia ma takie :) I mam do Ciebie Kasiu jedno pytanie ? :P masz je obok schowka jakoś zamocowane czy w innym miejscu ? ;)

Radio muszę do końca przyszłego tygodnia zakupić bo wyruszam w dalszą trasę i może się przydać :mrgreen:
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: marcinK » 23 wrz 2012, 10:26

Tak jak pisałem wcześniej, zakupiłem Lafayette Venus i ma ono swoje zalety i wady. Na początek, jakość wykonania elementów radia – bez zarzutu. Dla mnie firma Lafayette kojarzy się z dobrą marką (świetna jakość sprzętu krótkofalarskiego), więc nie ma mowy o jakimś „no name”.
Ponieważ radio wybrałem tylko z tego powodu, że można je montować praktycznie wszędzie gdzie nam się spodoba, a możliwość sterowania i regulacji pozostaje „w rękach”. To jest jego NAJWIĘKSZA zaleta. W KII niestety nie ma za dobrego miejsca. Jeśli komuś zależy na ukryciu radia, zamontowaniu w miejscu niewidocznym, nietypowym a jednocześnie aktywnie wykorzystuje funkcje CB-radia – to polecam. Co do czułości, jakości odbioru, selektywności – nie wyróżnia się w żadną stronę. Zawsze w jakości odbioru zasadniczą rolę odgrywa antena. Funkcje, jakie posiada można wyczytać z danych z instrukcji i uważam, że dla użytkowników-amatorów są całkiem dobre (funkcja CTCSS – przy częstych wspólnych wypadach kilkoma samochodami – bardzo użyteczna).
ASC działa dobrze, ręcznie ustawianie SQL tak samo. Niestety nie ma regulacji RF-gain. I to jest największa wada tego radia (przynajmniej dla mnie). Trzeba to brać pod uwagę, czy nam to przeszkadza czy nie ( są tacy, którzy mając w radiu sporo funkcji , pozbywają się ich wrzucając „wypasionego Presidenta” pod fotel czy w schowek – można i tak) . Mnie ten brak może mocno przeszkadzać. Wprawdzie jest funkcja DX/Local – przełączana jednym przyciskiem – ale Local jest rzeczywiście local. Dużo też się mówi o „gałkologii” w tym modelu. Po pierwsze nie ma pokręteł tylko przyciski (żaden porządny CB-maniak nie wybrał by takiego sterowania) coś w tym jest. Przyciski mają przypisanych kilka funkcji (na początku trzeba przeczytać instrukcję), więc programowanie – jest mniej intuicyjne niż w tradycyjnych panelach, ale podstawowe funkcje są łatwe do sterowania i nie ma z tym problemu. Po zabawie radiem na 100 km trasie, wszystko było opanowane i stało się przejrzyste. Drugi mankament – wprawdzie drobny – przycisk nadawania za miękki.
Ja „zamontowałem” radio w schowku w bagażniku, mikrofon mam na uchwycie do telefonu przyssanym do podłokietnika. Anten ci u mnie dostatek, ale używam CB głównie na „miśki” i „do której Carrefour jest otwarty”, więc testowałem z Floridą. Lubię ten patyk bo jest niezwykle poręczny, nie zajmuje miejsca w bagażniku (przyklejam do oparcia fotela pod roletą), stosunkowo mało szumi w mieście (szczególnie polecam w przypadku braku wspomnianej regulacji RF-gain). Ponieważ wielkość jednostki centralnej jest jak 2 paczki papierosów to wchodzi także pod klapkę z lewej strony kierownicy. Miejsce to jest o tyle korzystne, że mamy drugi głośnik (lepszy) w zasięgu ucha. Zrobiłem jakieś zdjęcia telefonem, jak to wygląda, to może wrzucę w chwili oddechu …..
Odebrana po 178 dniach:)

Wojok
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2011, 13:33
Czym jeżdzę: KIA Sportage
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Cb radio

Postautor: Wojok » 23 wrz 2012, 11:40

Marcinie serdecznie dziękuję za twoją wyczerpującą wypowiedź .
Dzięki niej jestem już w 100% zdecydowany i zaraz zamawiam to radio ;)
Mam nadzieję że będę tak samo zadowolony jak z radia tej samej firmy co mam w 2 samochodzie . Na nim w ogóle nie ma żadnych "bajerów" tylko 2 pokrętła 3 guziki i to wszystko co mi potrzebne :)

Radio to spróbuję zamontować na rzepach obok podłokietnika albo bliżej tak aby starczyło kabla do gniazda zapalniczki .
Ewentualnie podjadę do serwisu żeby podłączyli je na stałe i najlepiej na kablu po stacyjce , że podczas wyjęcia kluczyka radio się wyłączy . Ale to jeszcze zależy czy w inne miejsce starczy kabla antenowego bo w moim przypadku to ledwo co przed fotel pasażera kabel się skończył... Ale mamy przedłużki tylko że wtedy pogarsza się jakość odbioru ale to w małym stopniu .

Jak radyjko będę miał założone to zdam relację , jeszcze raz dzięki za pomoc [zlosnikok]
KIA Sportage Black Pearl 1.6GDI , XL , LST , AW8

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: marcinK » 23 wrz 2012, 12:08

Jak pisałem zamieszczam zdjęcia. W zestawie jest przedłużacz 2 m do mikrofonu, więc wrzuciłem na razie w schowek w bagażniku i tym co jest w zestawie można połączyć jak na obrazkach.
Jeszcze raz przemyśl brak RF-Gain. Jeśli tego nie używałeś to śmiało mogę polecić to radio. Natomiast lubiących kręcić gałkami (a taki niestety jestem) będzie bolało.
Załączniki
22092012067.jpg
Ciekawym pomysłem jest to miejsce, mamy przy okazji drugi (lepszy) głośnik w dobrym punkcie i można łatwo wpiąć na stałe zasilanie. Będę jeszcze testował.
22092012071.jpg
Wylądowało w końcu w bagażniku, bo nie trzeba nic docinać i sztukować, a czasu miałem 10 min. Tam jest pod ręką gniazdo zapalniczki i antena. Jak znam życie prowizorki trzymają się najdłużej :)
22092012068.jpg
Tak wygląda "całe" CB-radio w kabinie. Można przy wychodzeniu wrzucić mikrofon do podłokietnika i zostaje sam uchwyt "do telefonu"
Odebrana po 178 dniach:)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: marcinK » 23 wrz 2012, 12:33

No to jeszcze jedno przynudzanie (mam nadzieję ostatnie). W tym radiu głośniki są dwa - jedno w centralce (w sumie jej wielkość to tak jakby obudowa głośnika :) i jest zdecydowania lepszy i drugi w "gruszce" całkiem niezły, ja go używam z wiadomych względów. Ale zrobiłem pewien myk, który można kopiować. Podłączyłem pod wyjście na papugę mały transmiter FM (na allegro 10 zeta) razem z centralką w bagażniku (da radę tak cały worek tego wsypać) i nastroiłem sobie jedną stację na częstotliwość transmitera. W tym połączeniu mam tak; CB-radio włączone - słychać mobilki z "gruszki", jeśli chcę lepszego odbioru (lub w czasie rozmowy) przełączam radio samochodowe przyciskiem na kierownicy na kanał transmitera CB i mam "mobilków" w całym samochodzie, że aż uszy więdną dzieciom.......
Załączniki
22092012072.jpg
A tu już działa :) I tylko tyle jest widać, cała reszta jest w schowku bagażnika z którego leci jeden kabel (telefoniczny na zwykłe RJ) dołączony do zestawu.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: kasia_mm » 23 wrz 2012, 20:16

moje radio nie jest na stałe przymocowane - trzymam je w podłokietniku i na trasy w które jeżdzę raz na jakiś czas - wyjmuję i wkładam pomiędzy siedzenie pasażera a tenże podłokietnik (mniej więcej na wysokości zapinacza pasów pasażera); radio President Harry III jest dokładnie o 1,5mm za grube żeby weszło w miejsca na kubki w przestrzeni między przednimi fotelami... na forum pamiętam ktoś ma je na stałe przymocowane koło prawego kolana :)

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Cb radio

Postautor: Zibi70 » 09 lis 2012, 16:03

marcinK pisze:...testowałem z Floridą. Lubię ten patyk bo jest niezwykle poręczny, nie zajmuje miejsca w bagażniku (przyklejam do oparcia fotela pod roletą), stosunkowo mało szumi w mieście (szczególnie polecam w przypadku braku wspomnianej regulacji RF-gain).


Właśnie zastanawiałem się nad kupieniem nowej antenki i brałem pod uwagę Floridę lub Super Floridę ale...
Podobno przy 100 km/h i więcej zaczynają szumieć i wydawać trudne do zniesienia dźwięki. Oprócz tego trafiłem na kilka opinii wściekłych użytkowników, którym przy ok 130 -140 km poodpadały te anteny i narobiły szkód na lakierze :shock: (Generalnie anteny President mają podobno słabe magnesy).

Niestety moja Sirio chyba już zakończy karierę, a że w poniedziałek wybieram się w traske potrzebuję antenki. Chciałem możliwie krótką, ale niestety wygląda na to, że to zły pomysł bo rozsądne minimum to ok. 1 m. Może coś polecicie?

BTW.
Wyciągnąłem swoją zapasówkę Hustler IC100 - używana sporadycznie leżała w piwnicy. Na wszelki wypadek zrobiłem jej mały przegląd - masakra, co się dzieje z tymi antenami pod wpływem wody. :shock:
Rozebranie na części pierwsze i gruntowny remont na szczęście przyniósł efekty, przy okazji sprawdziłem, że mam oryginał a nie podróbkę :). Polecam więc przy okazji dokładne uszczelnianie anten (stopa, wprowadzenie kabla, mocowanie bata - część łącząca się z cewką i elementy mocujące sam bat) - tylko wtedy mają szansę pożyć dłużej. Poszło mi na to trochę silikonu i różnej grubości koszulek termokurczliwych.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot]

Sitemap