CB radio

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
serp
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2011, 11:40
Czym jeżdzę: Sportage XL 2.0 CRDI AWD

Re: Cb radio

Postautor: serp » 14 mar 2011, 11:35

Hej w takim razie ja też podłączę się do tematu ale troszkę z innej beczki. Czy macie jakiś patent na zamontowanie antenty do relingów w nowym Sportage'u? Moja poprzednia antena którą używałem w CEEDzie jest na magnes, ale niestety rysuje trochę lakier, a z uwagi na nowe auto chcę tego uniknąć. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cb radio

Postautor: soul » 14 mar 2011, 11:38

Nie montuj anteny do relingu.
Kup grubszą folie samoprzylepną może być transparentna i naklej w miejscy gdzie będziesz stawiał antenę magnetyczną.
Idealne z punktu wypromieniowywanej mocy jest miejsce na środku dachu.
Obrazek

serp
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2011, 11:40
Czym jeżdzę: Sportage XL 2.0 CRDI AWD

Re: Cb radio

Postautor: serp » 14 mar 2011, 11:44

Myślałem o tym ale nie wiem czy to nie wpływa na gwarancję na lakier od producenta. Muszę zadzwonić do nich i się dowiedzieć.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cb radio

Postautor: soul » 14 mar 2011, 11:51

Nie ma to wpływu na gwarancje na perforacje-jak sama nazwa skazuje chodzi o perforacje czyli wychodzenie rdzy od środka na zewnątrz.
O gwarancji na lakier sam w sobie możesz zapomnieć, ja już zapomniałem bo KIA się na wszystko wypina.
Obrazek

serp
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2011, 11:40
Czym jeżdzę: Sportage XL 2.0 CRDI AWD

Re: Cb radio

Postautor: serp » 14 mar 2011, 11:57

Wiesz co jeśli chodzi o Sprortage to nie wiem bo mam go od 3 dni dopiero, ale CEED'em jeździłem 3 lata i robili mi na gwarancji tylną klapę bez narzekania. Więc nie mam takich złych doświadczeń. Być może to zależy od miejsca gdzie serwisujesz. Jeśli chodzi o Warszawę to ze wszystkich miejsc jedynie w Car serwisie na ul. 1 Sierpnia robili mi naprawy fachowo. Na bank nie polecam KIA Armada, złamali mi pokrywę silnika i potem próbowali mi wmówić że była nadpęknięta. Dopiero po ingerencji KIA Polska z wielkich fochem wymienili na nową pokrywę. Wcześniej jeszcze ściemniając KIA Polska że sprawę już załatwili i oddali samochód, kiedy ja musiałem taksówkami jeździć bo czekałem na auto a pracować trzeba :/ Także twoje doświadczenia mogą być związane z konkretnym serwisem.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cb radio

Postautor: soul » 14 mar 2011, 12:04

Cee'd to inna bajka.Do łuszczycy musieli się przyznać jak i do rdzy przy tylnych klapach.
Jest sporo aut z odpryskami i wypiaskowanymi częściami karoserii i KIA się na to pięknie wypięła.
Koniec OT
Obrazek

serp
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2011, 11:40
Czym jeżdzę: Sportage XL 2.0 CRDI AWD

Re: Cb radio

Postautor: serp » 14 mar 2011, 15:59

Ehh to masakra, muszę swoją karoserie dobrze obejrzeć, bo z tej całej radości jeszcze nie miałem czasu :) Czyli mówisz że folia. Jakaś specjalna pod CB jest czy jakąkolwiek samoprzylepną?

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cb radio

Postautor: soul » 14 mar 2011, 16:31

Jakakolwiek byle by była grubsza-może być pod kolor auta lub transparentna.
Ja mam na magnesie coś w rodzaju gumowego "kondona" i nic się nie rysuje.
Lepiej jednak wyciąć to kółko z folii i przykleić dla świętego spokoju.
Koszt znikomy.
Obrazek

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: Cb radio

Postautor: jerry » 14 mar 2011, 20:19

Potwierdzam - przeźroczysta folia sprawdza się rewelacyjnie! Antena pomimo gumowej podstawki potrafi zostawić ślad na lakierze, a teraz stawiam na folię i po problemie.
Na umyty samochód folię przykleja się na mokro. Dzięki temu łatwo wyciska się powietrze.
Przy dobrze położonej przeźroczystej folii praktycznie nic nie widać.
Koszt folii ok 5 pln.
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cb radio

Postautor: kasia_mm » 14 mar 2011, 20:30

Jerry jakaś specjalna folia samoprzylepna- czy jakaś zwykła (spozywcza?? :) ) jutro mi montuja CB... zadwonię sobie z rana i podpytam czy założyli folię o ile będe wiedziała jaką hehhe:)

Awatar użytkownika
RobaL
Uzależniony
Posty: 284
Rejestracja: 23 lut 2011, 23:44
Czym jeżdzę: .

Re: Cb radio

Postautor: RobaL » 14 mar 2011, 21:32

Kasiu podjedz sobie do jakiegos studia reklamy, gdzie oklejaja samochody. Dobiora Ci folie pod kolor autka i za kilka zlotych dotna koleczko pod wielkosc magnesu i jeszcze nakleja :)

A co do samego montazu to ja tez bym wolal na relingu. Teraz mam tak zamontowane i bardzo sobie chwale. Magnumka gnie sie pieknie i wjezdzam do garazu, obracam antene i wyjezdzam, bez zadnego demontazu. Jedynie sufit cierpi ;)
Obrazek
Jednak ten uchwyt na reling do Sportage nie bedzie pasowal i nie moge znalezc na necie nic, co by pasowalo. Dodatkowo kijanka bedzie o 17 cm wyzsza i tu sie obawiam, ze antena sie juz zlamie. Choc proby giecia wypadaja pozytywnie, ale wszystko wyjdzie w praniu. Tak czy inaczej wole montaz na stale. Mam przykre doswiadczenia z magnesowka. Uzywalem takiej na moim pierwszym samochodzie (Maluchu) jakies 18 lat temu. Dach porysowany i zdarzylo sie, ze antena spadla. Jakby mi tu miala spasc i poobijac samochod, albo rozbic szybe to ja dziekuje. A ile ja Maluchem moglem pociagnac, 120-130 z gorki i antena spadla. A tu na autostradzie i 200 pociagne. Jak mam sie stresowac, ze magnes spadnie to dziekuje.
Sam juz nie wiem jak to zamontowac. Na relingu lepsza, ale chyba sie jednak zlamie przy wjezdzie do garazu a demontaz za dlugo trwa. Na magnesie szybko sie zdemontuje ale znowu obawiam sie, ze spadnie. Jedyne wyjscie to antenka 30cm, ale znowu co ja na niej uslysze?

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Cb radio

Postautor: kijaS » 14 mar 2011, 22:50

Ja mam metrówkę na magnesie 12,5cm (ale sirio, żaden farun albo inny no name) i wytrzymała 217km/h (rzeczywista, z GPS-a).
Pewnie folia trochę osłabia trzymanie, ale raczej rzadko jeździ się u nas z takimi prędkościami (myślę, że nawet i 200 na folii spokojnie utrzyma)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Awatar użytkownika
SKF
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2011, 14:38
Czym jeżdzę: Sportage III 1,7 CRDI
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Cb radio

Postautor: SKF » 16 mar 2011, 12:42

A czy zamontowanie cb na stałe nie będzie miało wpływu na gwarancję? Bo mogą to uznać za ingerencję w układ elektryczny... :?:
Sportage III 1,7 CRDI FWD Techno Orange

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Cb radio

Postautor: MarekA » 04 lip 2011, 20:10

Ja zamontowałem CB w tym miejscu co na zdjęciu. Aby nic nie przerabiać musi być to dosyć wąskie radio takie jak Uniden, Harry. przy szerszym trzeba by przesunąc trochę złącze diagnostyczne
Załączniki
CB.jpg

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cb radio

Postautor: soul » 04 lip 2011, 20:51

Niefortunne miejsce, to radio może Ci połamać nogę w razie stłuczki .
Obrazek

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Cb radio

Postautor: MarekA » 04 lip 2011, 21:14

A trzymasz w tym miejscu noge ?? Bo ja nie . Trzeba by siedziec przytulonym do drzwi .
Gdyby radio było na wysokosci pedału sprzęgła to tak mogłoby być jak piszesz.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cb radio

Postautor: soul » 04 lip 2011, 21:26

..a Ty trzymasz nogę na sprzęgle cały czas?
Dokładnie pod Twoim CB radiem jest stopnica na której większość osób opiera stopę w dłuższej trasie czy przejazdach.
Obrazek

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Cb radio

Postautor: MarekA » 05 lip 2011, 08:54

Soul, z całym szacunkiem ale bzdury piszesz , nawet jak trzymam stopęna stopnicy to nie trzymam nogi przyciśnietej do drzwi. Specjalnie jeszcze dzisiaj popatrzyłem jak to wygląda.
Co prawda w w razie wypadku wszystko zalezy jakie uderzenie i z której strony ale wtedy każdy element w kabinie i nie tylko jest niebezpieczny - mam nadzieję nie testowac tego.

Awatar użytkownika
Gery
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 21 cze 2011, 13:32
Czym jeżdzę: Biała GDI XL, dach itd...
Lokalizacja: Kielce miasto w Koronie

Re: Cb radio

Postautor: Gery » 05 lip 2011, 09:12

Wg. mnie Soul ma rację, tam masz dokoła miekkie plastiki które przy (umiarkowanym) dzwonie z przodu lub skosu nie powinny dużej krzywdy zrobić natomiast to radio zmaskruje ci piszczel. To dla twojego dobra uwagi....
Biała GDI XL+SRN+SRK+CP1 odebrana 20.01.2012.

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Cb radio

Postautor: soul » 05 lip 2011, 09:53

Marku nie irytuj się.
Takie radio może również oderwać się i walnąć Cie w stopę.
Może będzie bolało może nie.
W autach klasy wyższej nie na darmo są poduszki kolanowe właśnie po to aby zminimalizować uszkodzenia kończyn dolnych.
Obrazek

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Cb radio

Postautor: Bandi » 29 lip 2011, 15:01

A ja swoje CB radio President Harry III, mam go w schowku mieści się bez najmniejszego problemu i jeszcze można coś dorzucić, broblem z dźwiękiem rozwiązałem zabudową głośnika zewnętrznego który umieściłem pod fotelem kierowcy. Antenę mam magnetyczną President ML 145 umieszczoną na skrawku dachu jaki mi tylko pozostał ze względu na szklany dach oczywiście używam naklejonej foli ochronnej. Całość okablowania jest tak poprowadzona że nie widać żadnych kabli w schowku od dołu poprowadziłem kabel zasilania i kabel z anteny i kabelek głośnika zewnętrznego naprawdę spoko to wygląda i w niczym nie przeszkadz na zewnątrz schowka wychodzi tylko gruszka w której można zmieniać kanały góra - dół. Mikrofon wychodzi przez sprytnie wyprofilowany kant podłokietnika jaki wszyscy mamy. raz tylko ustawisz sobi głośność odpowiednią dla ciebie i nie musisz już do schowka zaglądać. Problem zasilania rozwiązałem zabudową ddatkowego gniazda zapalniczki przez serwis z tyłu podłokietnika. Tam tylko wychodzi wtyk do zapalniczki. Jak kiedyś będę miał czas to porobię parę zdjęć i je wrzucę.


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap