Nawigacja

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: marcinK » 29 kwie 2012, 18:46

Zgadza się, nie ma wybierania głosowego, ale...
Ponieważ mam takową nawigację i mogłem przetestować różne warianty, doszedłem do takiego.
Pisałem kiedyś, że używam jej z Nokią E-52 i nawigacja nie ma wybierania głosowego. Okazuje się, że jest pewien sposób, żeby było....:)
Przynajmniej w E-52 można włączyć opcję, że telefon po wejściu do samochodu , po pierwsze łączy się automatycznie z nawigacją (BT), a po drugie od razu, jednocześnie uaktywnia się wybieranie głosowe (w telefonie) i wtedy mamy już wybieranie głosowe i to wszystkich funkcji. Nie wiem jak to jest w innych telefonach, ale E-52 działa. Po wyjściu z samochodu (z zasięgu) funkcje te wyłączają się też "automatycznie".
Nie zaczytuje książki do nawigacji, ale wybierając głosowo mało mnie interesuje skąd "pobiera" kontakt wypowiadając np. "połącz dom". Ważne, że łączy z tym czym chcę. Mało tego czyta e-maile i SMS, które przychodzą, więc można pogadać, jak ktoś takie funkcje lubi obsługiwać głosowo.
Poza tym ze stacji multimedialnej jestem bardzo zadowolony, zważywszy że kosztuje mniej niż połowę ceny tej fabrycznej, pomijając jej ograniczone możliwości...:)
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Nawigacja

Postautor: michal55yh » 29 kwie 2012, 20:29

A takie pytanie, czym uaktywniasz ów wybieranie głosowe? Ja ma HTC HD2 i on również automatycznie łączy się z samochodem, gdy tylko wejdę do niego (i radio jest włączone).
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: marcinK » 29 kwie 2012, 22:10

Aktywuje się poleceniem głosowym, które sobie nagrasz. Fabrycznie jest podpowiedź "uruchom funkcje głosowe", ale oczywiście można sobie ustawić co się tylko chce. Niestety nie można zaprogramować włączenia przyciskiem na kierownicy "buźka" , albo jeszcze nie doszedłem do tego. Ale to co za różnica czy naciskam, czy "coś powiem" - nie muszę wcale naciskać :)
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
michal55yh
MODERATOR
Posty: 887
Rejestracja: 17 mar 2012, 18:19
Czym jeżdzę: 1.6 MHEV GT-Line
Lokalizacja: Lubań

Re: Nawigacja

Postautor: michal55yh » 01 maja 2012, 13:35

Jeszcze pytanie, czy to funkcja stacji multimedialnej czy może telefonu te twoje wybieranie głosowe?
Kia Sportage 1.6 MHEV DCT FWD GT-Line
Skradziona :wmur: Kia Stinger GT-Line :niewiem:
EX Kia Optima 1.7 CRDI AT XL
EX Kia cee'd 1.4 CRDI M
EX KS 1.7 CRDI M

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: marcinK » 01 maja 2012, 19:25

Funkcja ta jest "w telefonie", ale jest aktywowana (włączana) w chwili połączenia ze stacją (wejścia w zasięg, włączenia stacji) automatycznie. W sumie to jest zaleta telefonu, dlatego pisałem, że tak normalnie to nie ma , ale jest pewien sposób tylko, że z pewnością nie ze wszystkimi telefonami - tylko z tymi , które taką funkcję mają. E52 w tym względzie jest rewelacyjna. No prawie....
Odebrana po 178 dniach:)

kameleon40
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2012, 09:08
Czym jeżdzę: ksp 3

Re: Nawigacja

Postautor: kameleon40 » 12 maja 2012, 11:09

Witam wszystkich co do navi to polecam firme AUDIOPRO z Zabrza kupilem i zakladalem wlasnie u nich stacje multimedialna plus tuner DVB-T jestem zadowolony jest drozej ale pewnie znaja sie na tym tzn mozna kupic taniej na allegro ale jesli ma dzialac wszystko jak nalezy to mysle lepiej dolozyc i byc spokojnym w koncu nasze kijanki tez nie byly tanie Pozdrawiam [papa]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: marcinK » 12 maja 2012, 17:21

No to właśnie ja mam taką samą jaką montują w AUDIOPRO, tylko, że o 1000,- tam jest drożej. Ale cóż, jak robią dobrze to OK.
Od nich zresztą brałem kamerkę.
Odebrana po 178 dniach:)

siekier
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2012, 09:17
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 DOHC 2012

XL Automat

Re: Nawigacja

Postautor: siekier » 03 paź 2012, 13:01

Czy jeśli mam fabryczne radio bez Navi i włoże niefabryczne z navi to strace gwarancje > >? ( samochód mam w leasingu..)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Nawigacja

Postautor: soul » 03 paź 2012, 14:48

..a na co zamyślasz tracić ową gwarancję?
[zdziwko]
Obrazek

Awatar użytkownika
oovoo
Uzależniony
Posty: 176
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:36
Czym jeżdzę: pomarańczka 1,7CRDi+XL

Re: Nawigacja

Postautor: oovoo » 03 paź 2012, 20:28

Na niefabryczne radio ponieważ włożył do oryginalnego samochodu KIA [rotfl1]

hipmen
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:15
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Starachowice

Re: Nawigacja

Postautor: hipmen » 19 lis 2012, 07:36

Pytanie - jak jest z czujnikami parkowania tył po podłączeniu tej navi i kamery do niej? Czy działają równocześnie czujniki i kamera??

pozdrawiam
hipmen

Awatar użytkownika
GED666
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI L Cassa White
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: GED666 » 19 lis 2012, 10:29

hipmen, mam trochę inna nawigację, ale u mnie działają i czujniki i kamera cofania. Polecam taki układ, bo gdybym polegał tylko na kamerze, to już dawno auto miałbym porysowane [zlosnikok]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: marcinK » 19 lis 2012, 17:04

Działa i jedno i drugie. I faktem jest , że jest pomocne tak jedno jak i drugie.
Na początku trzeba się przyzwyczaić do obrazu z kamery, czujników (ich wyświetlanych stref) i do lusterek. Przynajmniej ja tak miałem, że chyba dobry tydzień albo i dłużej zanim wszystko się ułożyło gdzie patrzeć, kiedy itd. Teraz wydaje mi się, to bajka cofać do tyłu "na kamerę, lusterka i czujniki".
Odebrana po 178 dniach:)

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Odp: Nawigacja

Postautor: Lorkovsky » 12 gru 2012, 20:09

Mam pytanko. Mam nawigację dedykowaną znaną na forum. Nie dawno gdzieś ponaciskiem i ustawiłem tak ze gdy miałem włączoną nawigację to grało mi jednocześnie radio. Teraz coś poprzestawialem i już tak nie działa. Gdzieś chyba czytałem że to funkcja zone. Ale nie wiem jak to uaktywnić bo przycisk jest nie aktywny. Proszę o radę jak to ustawić.

Wysłane z mojego GT-I9300

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: marcinK » 12 gru 2012, 21:45

Naciśnij najpierw radio (band), włączy Ci się radio i później naciśnij nawigację. Będziesz miał tak jak chcesz, nawigacja włączona i leci radio. Oczywiście jak są komendy "chołka" (jeśli masz AM) to radio trochę się ścisza. Ile? Tyle ile sobie ustawisz w ustawieniach audio.
Te nasze nawigacje mają tak, że zawsze "odtwarzają" dwie funkcje jednocześnie - a które, no właśnie dwie ostatnio "naciśnięte", z tym, że wyświetlana jest ta "ostatnia" a przedostatnia słyszalna. Oczywiście jak włączysz PIP to ostatnia jest na "dużym" ekranie a ta przedostatnia na PIP-ie.
Pozdrawiam
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
GED666
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI L Cassa White
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: GED666 » 13 gru 2012, 09:49

U mnie radio milknie zupełnie kiedy Hołek zabiera głos. MarcinK gdzie się ustawia stopień przyciszenia radia w ustawieniach audio radia czy nawigacji? [zlosnikok]

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Nawigacja

Postautor: Lorkovsky » 13 gru 2012, 10:13

marcinK pisze:Naciśnij najpierw radio (band), włączy Ci się radio i później naciśnij nawigację. Będziesz miał tak jak chcesz, nawigacja włączona i leci radio. Oczywiście jak są komendy "chołka" (jeśli masz AM) to radio trochę się ścisza. Ile? Tyle ile sobie ustawisz w ustawieniach audio.
Te nasze nawigacje mają tak, że zawsze "odtwarzają" dwie funkcje jednocześnie - a które, no właśnie dwie ostatnio "naciśnięte", z tym, że wyświetlana jest ta "ostatnia" a przedostatnia słyszalna. Oczywiście jak włączysz PIP to ostatnia jest na "dużym" ekranie a ta przedostatnia na PIP-ie.
Pozdrawiam


Niestety nie działa. Próbowałem zrobić tak jak pisałeś ale nic się nie dziej. Gdy włączam radio przyciskiem a potem włączam nawigację przyciskiem. Ładuje mi się nawigacja ale radio w czasie włączonej nawigacji nie gra. Przedtem miałem nawet tak że mogłem słuchać z usb muzykę w czasie gdy była włączona nawigacja. Nie wiem czy nie trzeba tego zrobić funkcją Dual-Zone ale nie umiem jej uaktywnić. :( Proszę o dalszą poradę. Co dalej....

Awatar użytkownika
GED666
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI L Cassa White
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: GED666 » 13 gru 2012, 10:24

Ja najpierw włączam nawigację potem wchodzę do głównego menu i uruchamiam radio potem znowu główne menu i nawigacja. Oczywiście można korzystać z głównego menu ekranu dotykowego albo klawiszy funkcyjnych [zlosnikok]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: marcinK » 13 gru 2012, 20:01

Dual zone tu nie ma nic do "powiedzenia".
To że mogłeś słuchać muzyki z USB też nie dziwi , bo właśnie ta navi tak ma , że możesz "słuchać" zawsze dwie "rzeczy" na raz. A dual- jest "trzecią" , ale leci tylko na wyjściach kablowych 2-zone, albo w PIPie, więc tym się nie przejmuj.
Możesz spróbować jeszcze tak:
- zakładam, że jak włączysz samo radio to Ci gra, dopiero jak później włączysz nawigację to przestaje grać radio, włącza się nawi, słychać komendy a radio cisza, jeśli tak to:
- wejdź w ustawienia regulacji głośności poszczególnych urządzeń (wszystkie suwaki na ekranie - od wszystkich urządzeń) - jest ich tam ze 7 może ,
- sprawdź ich położenie, jeśli tam masz nawigację na max, a reszta na min. to może to jest przyczyną - zresetuj wszystko (suwaki na środku) i sprawdź.
Odebrana po 178 dniach:)

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawigacja

Postautor: marcinK » 13 gru 2012, 20:59

Jeśli to nie zadziała to już tylko mam jedną poradę. Zresetuj całą nawigację, czyli wejdź w ustawienia i zrób reset.
Trochę to będzie Cię kosztowało czasu, bo będziesz wszystko od nowa musiał ustawiać, przypisywanie przycisków na kierownicy, głośności poszczególnych urządzeń (ale o to chodzi:), strefy czasowe, zegar i inne pierdoły. Natomiast nie widzę innej już możliwości. W końcu to komputer (na dokładkę chiński) , a te lubię czasem "zawiechy".
Odebrana po 178 dniach:)

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Odp: Nawigacja

Postautor: Lorkovsky » 13 gru 2012, 22:18

Dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Udało się. Jak zrobiłem
Przycisk nawigacji uruchamia się nawigacja i przez chwilę pokazuje się menu wyboru że ścieżką i wtedy naciskam ekran pojawia się menu i tam wybieram z opcji radio. Uruchamia się radio wtedy kontynuuje się wgrywanie nawigacji już przy działającym radio.

Wysłane z mojego GT-I9300


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap