Nawigacja

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage

Nawigacja

Postprzez Dezet » 22 Wrz 2010, 21:42

Mam pytanie.
Jaka nawigacja występuje w dodatkowej, płatnej opcji wyposażenia Kii Sportage?
Skąd pochodzą mapy (np. Teleatlas, NavTeq, itp) i jakie jest pokrycie Polski?
Jak wygląda kwestia aktualizacji map i oprogramowania - płatnie, bezpłatnie, na jaki okres itp?
Czy ma polskie menu?
Pozdrawiam Dezet
Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony

Miejscowość: Stolnica :)
Czym jeżdzę: Póki co Octa 1,9 tdi ASV

Re: Nawigacja

Postprzez jerry » 23 Wrz 2010, 22:26

W salonie dowiedziałem się, że nawigacja nie ma polskiego języka. Nazwy miast, ulic wpisuje się bez polskich znaków diakrytycznych - później wybiera się z listy właściwą nazwę, która ma już polskie znaki.
Na inne pytanie nie znam odpowiedzi.
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL
jerry
Uzależniony

Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Postprzez jerry » 25 Wrz 2010, 19:31

Dziś w salonie dowiedziałem się, że polska wersja nawigacji to tylko kwestia czasu i podobno będzie można ją bezpłatnie dograć. Ale czy można wierzyć dealerom przed podpisaniem umowy sprzedaży auta?
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL
jerry
Uzależniony

Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Postprzez dealer » 11 Paź 2010, 22:38

Ja przy zamawianiu marudziłem, że jak mam płacic tyle kasy za nawigację, która nie gada po polsku to dziękuję za cały samochód dostałem zapewnienie poparte upewnieniem się sprzedawcy w centrali kia, że da się wsadzić kartę pamięci z automapą i podobno ma to hulać na oryginalnym wyświetlaczu na takich samych zasadach jak normalna automapa na przyssawce :)
W ciagu miesiąca mam odebrać samochód i wiadomo będzie czy to naprawdę działa. Na szczęście mam to na kwicie zamówienia więc jak nie będzie hulało nie zostanę na lodzie.
Po odbiorze auta pochwalę się co i jak
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi
dealer
Uzależniony

Miejscowość:
Czym jeżdzę: sportage 1,7 CRDi

Postprzez Dezet » 12 Paź 2010, 08:02

To dobrze, że masz zapewnienie na piśmie.
Bo jak na mój rozum, to urządzenie musiałoby posiadać system operacyjny (np. Windows Mobile), aby dało sie uruchomić AutoMapę. A nie sądzę aby to urządzenie miało jakiś "ludzki" OS. Zresztą nie zauważyłem aby był tam slot na kartę pamięci :shock:
Pozdrawiam Dezet
Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony

Postprzez soul » 12 Paź 2010, 08:47

W kia jest uVO Microsoft-a więc będzie działać mapa.
Image
Awatar użytkownika
soul
Administrator

Postprzez Dezet » 12 Paź 2010, 09:21

Pozostaje jeszcze kwestia instalacji, aktualizacji, dodawania POI itd.
Jest co prawda CD-ROM, lecz instalacja wymaga połączenia z internetem (mowa oczywiście o legalnej wersji :).
Da się to jakoś rozwiązać?
A co z pamięcią wewnętrzną urządzenia? Przydałoby się na mapy co najmniej 2GB.
Pozdrawiam Dezet
Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony

Postprzez dealer » 12 Paź 2010, 19:58

mi mówili o karcie pamięci, prawdę mówiąc nie wiem gdzie się ją wkłada :) żeby to działało. aktualizacja za pośrednictwem importera chyba, że mamy komputer z internetem i wiemy jak dobrać się do karty.
W przenośnych nawigacjach mapa zapisana jest na karcie pamięci i z niej pobiera sobie mapy zazwyczaj wszystko działa po wsadzeniu karty w slot. Mi wystarczy że będzie działało a jak to nie wnikam :)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi
dealer
Uzależniony

Miejscowość:

Postprzez AndrzejL » 13 Paź 2010, 11:02

Warto jednak wniknąć i wyciągnąć od dilera pisemne zobowiązanie dotyczące aktualizacji map w nawigacji lub umożliwienia klientowi dokonywania takowej aktualizacji samodzielnie oraz aktualizacji oprogramowania na język polski.
Ostatecznie za poważną kasiorę kupujesz samochód, który będziesz użytkował parę lat. Mapy w nawigacjach są aktualiowane klika razy w ciągu roku. Np. w mojej nawigacji jest mampa "Map" i aktualizują ją 4 razy do roku. Muszę wtedy ściągnąć plik ok 300mb ze strony dystrybutora i zainstalować na karcie SIM po uprzednim wyjęciu jej z urządzenia.
A.
AndrzejL

Postprzez dealer » 13 Paź 2010, 22:05

wersja oficjalna ale nie pisemna bo taka nie jest dostępna to wyjęcie karty pamięci i przesłanie jej do Kia Polska za pośrednictwem salonu koszty jak w tradycyjnej AM (dokładnie nie pamiętam ile aktualizacji jest w roku) generalnie wiem gdzie są strony świata i jesli zbuduja jakąś nową drogę a przypadkiem nie będę miał jej w nawigacji to może jakoś mocno sie nie zgubię :D
W ciagu najbliższych kilku dni wybiorę się do salonu zasięgnąć języka :)
jeżdżę Sportage 1,7 CRDi
dealer
Uzależniony

Miejscowość:

Postprzez marko » 15 Paź 2010, 13:26

A wiadomo coś szerzej o nawigacji? jak to się sprawuje? co z audio? więcej szczegółów
marko
Nowy

Czym jeżdzę: astra II 1.6

Postprzez soul » 15 Paź 2010, 13:50

Wejdź na youtube a znajdziesz tam wiele filmików na ten temat.
Image
Awatar użytkownika
soul
Administrator

Postprzez marko » 15 Paź 2010, 23:17

sorki, ale coś to szukanie mi nie idzie... znalazłem jeden w którym jest prezentacja całego auta i na chwilę nawigacji... a niegdzie się niczego nie można dowiedzieć tym zestawie...
marko
Nowy

Postprzez saber » 15 Paź 2010, 23:31

generalnie jest na youtube są video tipsy z serii "Dennis KIA" - fajnie wyjaśniają różne kwestie, jest też navi ale akurat nie w nowym sportage. Jeśli to jest ważne dla Ciebie to polecam wybranie się na jazdę testową i sprawdzenie tego osobiście. Ja tak zrobiłem i ... wybrałem opcje bez navi :)
http://www.NajlepszeMiejsce.pl | http://www.kreatywni.net/ | http://www.najlepszywynik.pl/
Post ten wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko mojej osobie w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu.
saber
MODERATOR

Miejscowość: Kraków
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD

Postprzez LUKI » 16 Paź 2010, 07:56

marko: Mam wersję z nawigacją, która działa super. Generalnie otrzymujesz także kamerę cofania, która także jak na razie działa fajnie no i jednak wyświetlanie czegokolwiek na ekranie nawigacji jest czytelniejsze :)
KIA Sportage 1,6 GDI L Techno Orange , Opel Vectra C GTS
LUKI
Bywalec

Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange, Vectra C GTS

Postprzez marko » 18 Paź 2010, 09:55

saber: to widzialem, ale wcześniej... a ja to chciałem sobie obejrzeć dokładnie ten model.. jak ten zestaw działa nie tylko jako nawigacja ale też jako audio.. czy moduł bt jest analogiczny jak w wersji audio bez navi... takie tam szczegóły ;-)
luki: no własnie, o to mi chodzi... jakie są opcje tego audio... jak to działa... wiem, że to są szczegóły, ale podczas jazdy testowej nie da się dokładnie tym pobawić :-)
marko
Nowy

Postprzez saber » 18 Paź 2010, 12:21

marko: nie ma jednej słusznej odpowiedzi na pytanie "czy zamówić navi ?". LUKI zamówił i jest zadowolony. Ja nie zamówiłem ,a powody były takie:

1) po pierwsze siła przyzwyczajeń - przez blisko 20 lat za kółkiem, nauczyłem się cofać na lusterka więc dla mnie jak najbardziej uzasadnionym rozwiązaniem jest prezentowanie obrazu z kamery w lusterku wstecznym, a nie na dole w konsoli. Fakt, obraz na ekranie navi jest większy zdecydowanie niż w lusterku, ale mimo wszystko ten w lusterku jest bardziej "naturalny" To jest problem natury "czy jest sens zmieniać zasadę działania długopisu" :)

2) po drugie siła przyzwyczajeń - korzystam "od zawsze" z AutoMapy i przyzwyczaiłem się do tego systemu oraz do Hołka :)

3) po trzecie mobilność - navi jest przydatna szczególnie w terenie "obcym" i przeważnie na wyjazdach, również wakacyjnych, a na tych często biorę ją ze sobą - (wiem, każdy szanujący się smartphon ma navi lub GoogleMaps, ale te w telefonach korzystać muszą przeważnie z netu, a kto raz został obciążony rachunkiem za przesył danych w roamingu ten zawsze będzie włączał "tryb samolotowy" :). Navi z konsoli Sportage raczej nie wyciągnę :)

4) po czwarte dostępność - nie wiadomo do końca jak będzie z dostępnością map i ich aktualizacjami (koszty, dokładność map itp), w przypadku AM mam pewność jak te aspekty wyglądają, a nie lubię niepewności. Język EN mi specjalnie nie przeszkadza, bo go znam, ale dla niektórych może mieć znaczenie, że navi "gada po hamerykańsku". Wiem, niebawem ma być wersja PL, no właśnie ... niebawem. A jeśli prowadzić będzie do celu głos a'la Senyszyn ?? :)
Ktoś pisał, że ta fabryczna navi stoi na OS Microsoftu i będzie można odpalić z karty AM - nawet jeśli to jak się do tego ma gwarancja ? Sprawdzał to ktoś ?

5) po piąte użyteczność - kwestia przejścia z gałkologii na macanie nie jest raczej wyzwaniem, ale może wymagać przyzwyczajenia. Bardziej przeszkadzało mi coś innego - jedną z jazd testowych miałem w słoneczny dzień i światło jakoś tak padało, że mało co widziałem na ekranie navi :( Nie da się zmienić jej położenia, podobnie jak położenia słońca więc pozostaje się z tym pogodzić.

6) po szóste estetyka - lubię czystość i błysk w samochodzie (czasem ponoć za bardzo:)) i nie do przełknięcia dla mnie był wypalcowany ekran navi :( Próba zmiany ustawień audio lub obsługa navi nie pozostanie bez śladu. A nie daj Bóg, niech wcześniej kierowca zje frytki albo podłubie palcem w uchu lub nosie - dramat!(od razu mówię, że tego nie próbowałem :)) Tak czy inaczej bez mikrofibry nie da rady. Kto korzysta z iPhona ten wie o czym mówię.

To tyle argumentów na NIE, ale były też plusy:
+ wbudowana nawigacja nie wymaga mocowania dodatkowych uchwytów i nie wiszą też kabelki od zasilania
+ wbudowana nawigacja zawsze jest (no chyba, że w nocy ktoś ją wymontuje:)) i nie wymaga pamiętania o zabraniu mobilnego urządzenia
+ opcja z navi to dodatkowy wzmacniacz w systemie audio i subwoofer w bagażniku (dla fanów umcy umcy :))
+ ładna i płynna animacja w systemie nawigacji
+ wersja z navi wygląda "bogato" i nowocześnie

To tyle mojej mocno subiektywnej oceny - może komuś się przyda ...
http://www.NajlepszeMiejsce.pl | http://www.kreatywni.net/ | http://www.najlepszywynik.pl/
Post ten wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko mojej osobie w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu.
saber
MODERATOR

Postprzez soul » 18 Paź 2010, 13:06

Z tą gwarancja to przesadzasz.
Wyciągasz kartę pamięci i wkładasz ze swoja mapa i po krzyku.
Mapy które są dane przez kia to zapewne jakieś igo podobne.
Będzie chodziła każda mapa na win czyli automapa też i to bez łaski ASO i odsyłaniu do jakiś aktualizacji.
Pamiętaj też, że każdą navi da się odblokować byle by nie miała zamkniętego systemu operacyjnego i to bez naruszenia licencji.
Co do palców na ekranie to tego się nie pozbędziesz bo taka jest fizjologia człowieka, że na opuszkach zbiera się sebum.

Według mnie problem z tą navi to jest jej cena. Za te pieniądze można mieć bardzo rozbudowany system medialny.
Image
Awatar użytkownika
soul
Administrator

Postprzez saber » 18 Paź 2010, 14:06

czy wymienić kartę da się łatwo to nie wiem, nie widziałem slotu na wierzchu, może trzeba deskę rozkręcić ? Jeśli już dokopiemy się do slotu to wymiana karty zgoda - ale pod warunkiem, że na nowej karcie masz instalkę mapy pod konkretny OS (np: Win CE albo Win Mobile).
Fakt, że 4,5k to sporo kasy, a jak jeszcze doliczysz koszt kredytu to wychodzi, że navi zapłacisz nawet 6k a to już duuuużo.
ps. fizjologie miałeś chyba na myśli :), ale za to "sebum" to ładna nazwa łoju :)
saber
MODERATOR

Postprzez GD_Luk » 18 Paź 2010, 21:22

Nawigacja będzie po Polsku na początku roku-bezpłatny upgread na karcie ma być wysłany kurierem do wszystkich posiadaczy-tak powiedzieli w serwisie i wierzę im...testowałem audio i navi-audio jest super a lcd ma folię i nie brudzi się szybko :lol: .......subwoofer super gra - audio cd i mp3 naprawdę ładnie mimo gwizdków w drzwiach:)......skusiłem się na to właśnie z tego powodu aby zaraz po kupnie nie oddawać autka do firmy car-audio...lub innej:)
2.0 crdi, 4x4,XL, Techno Orange.
GD_Luk
Bywalec

Czym jeżdzę: 2.0 TD, 4x4,XL, Techno Orange.

Postprzez marko » 19 Paź 2010, 10:17

no i ściągnąłem instrukcję navi ze strony kia i już wszystko wiem ;-) no może nie wszystko, ale część ;-) też mam w obecnym aucie AM i fajnie by było jakby można ją było zaimplementować w kiance ;-)
marko
Nowy

Postprzez krzpop » 19 Paź 2010, 22:07

Jak możesz to podrzuć linka do tej instrukcji. Szukałem i znalazłem na stronie Kia Tech Info, ale tam jest instrukcja do amerykańskiej wersji z radiem satelitarnym - nasza Europejska jest troszkę inna
krzpop
Nowy

Czym jeżdzę: Hyundai i30 1.6CRDi 115km

Postprzez marko » 20 Paź 2010, 21:32

mam tylko tą amerykańską... ale to i tak wiele ;-)
marko
Nowy

Postprzez wentyl » 03 Lis 2010, 01:23

Myślę, że wielu z potencjalnych nabywców Sportage z opcją Navi może ciągle jeszcze się wahać (brać czy nie brać), pomimo analizy doskonałej listy argumentów za i przeciw przygotowanej przez sabera. Ja przeczytałem ją chyba za późno :-| Dlatego pomęczyłem fachowców z salonu KIA, żeby spróbowali wyjaśnić przynajmniej niektóre z moich wątpliwości jako nabywcy nawigacji zintegrowanej z systemem audio. Otóż podmiana Navi jest możliwa (np. na Automapę, do której również się przyzwyczaiłem), ale wówczas podobno zaczyna szwankować sterowanie systemem audio. Być może na szkoleniu fachowców z KIA zabrakło kogoś obeznanego z Win CE ;-) bo na tym systemie to wszystko stoi. Ale rzeczywiście może taka podmiana jest problematyczna, zintegrowane urządzenia nawigacyjne bywają kapryśne. Sam system nawigacyjny oparty jest na Navitequ. Właściciel Sportage z nawigacją ma dostać dostęp do witryny Navitequ by móc samodzielnie ściągać aktualizacje. Obawiam się, że darmowy upgrade nie będzie wieczny :-( Sprzedawca w salonie wymijająco nie udzielił mi odpowiedzi na to pytanie. Z pewnością po jakimś czasie uaktualnienie będzie można kupić. Na stronach Navitequ znalazłem update 2010/2011 mapy Europy do zintegrowanej nawigacji w KIA Ceed (ta sama jest również w Sportage, choć tego modelu nie ma na liście) za jedyne :-( 169£. Sama mapa oferuje dość przyzwoitą dokładność, co możecie sami sprawdzić w wielu miejscach np. map24.interia.pl.
20DOHCXLAWD a czarna bo wyszczupla :-)
Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony

Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL

Postprzez krzpop » 04 Lis 2010, 15:02

Polecam tę stronkę, jest tam ciekawie
http://www.autodvdgps.com/2010-kia-sportage-dvd-player-with-gps-navigation-7-touchscreen-pip-rds-optional-builtin-dvbt-p-1091.html

Sam zastanawiam się nad kupnem navi fabrycznej. W tym przypadku będzie działała Automapa, kamera cofania, jest blue do telefonu oraz dodatkowo tv, dvd, divx itp.

Cena ja widać atrakcyjna. Nie wiem czy będzie działało sterowanie z kierownicy, do navi ix35 jest dodatkowy moduł CAN umożliwiający podłączenie sterowania z kierownicy.
krzpop
Nowy

Postprzez greeg25 » 04 Lis 2010, 18:17

cena bajera ale co z gwarancją?
Kia Sportage 1.6 GDI Black
greeg25
Bywalec

Czym jeżdzę: Kia Sportage 1.6 GDI Black Metalick ( S )

Postprzez wentyl » 04 Lis 2010, 20:58

Szkoda, że już się zdecydowałem na navi fabryczną :( bo ten moduł wygląda identycznie z montowanym przez fabrykę w Zilinie. Cena (nawet z przesyłką) jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza przy obecnej cenie dolara. Prawdopodobnie udało by się wszystko ładnie podłączyć po wyjęciu radia. No i obraz z kamery cofania zostałby wtedy w lusterku, a nie na ekranie navi, co mi osobiście bardziej odpowiadałoby (chyba zresztą nie tylko mi).
20DOHCXLAWD a czarna bo wyszczupla :-)
Awatar użytkownika
wentyl
Uzależniony

Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL

Postprzez Dezet » 04 Lis 2010, 21:03

Tylko te czereśniackie ikony, rodem z chińskiej MP4-ki :cry:
Taki ekran w żaden sposób nie będzie współgrał z czerwonymi podświetleniami. Od razu widać, że dołożony.
No, chyba że można tam wybrać mniej pstrokate menu.
Pozdrawiam Dezet
Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony

Postprzez Lorkovsky » 04 Lis 2010, 21:28

Tutaj macie na allegro to samo cenna wyższa dzwoniłem do faceta wszytko a wpięcie w kostki i chodzi jak fabryczna sterowanie z kierownicy ma o wiele więcej opcji niż fabryczna.
http://moto.allegro.pl/dvd-gps-divx-mp3 ... 35496.html
Lorkovsky
Uzależniony

Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Postprzez krzpop » 04 Lis 2010, 23:15

No tak cena 2x większa niż u źródła Chińskiego. Ale co mamy w zamian? Pewność że sprzęt działa i nie został uszkodzony w transporcie (mówię o odbiorze osobistym), 36 miesięcy gwarancji w Polsce a nie gdzieś tam w chinach, pewność działania i aktualizacji automapy za ułamek tego co może żądać autoryzowany dealer kia (gdzieś wyczytałem, może nawet tutaj, że będzie to ok 500zł - oby to była tylko plotka), minimum 4 krotna aktualizacja w ciągu roku automapy a nie okazjonalnie fabrycznej, chcę inną mapę to wyciągam SD ze slotu i wkładam inną. Może 2 999 zł to drogo za chińszczyznę ale myślę że warto przemyśleć, tym bardziej że i tak o 1 500 zł taniej niż fabryczna a mamy dodatkowo DVD, divx, tv i co tam jeszcze - np e-booki czy też dokumenty Worda - he he podczas jazdy.

Każdy musi sam sobie odpowiedzieć czy warto - ja na ten przykład czekałem aż coś takiego się pojawi i wyposażę mojego przyszłego Sportage właśnie w taki chiński wynalazek - bo mam automapę i jestem z nie zadowolony.
krzpop
Nowy

Postprzez Dezet » 05 Lis 2010, 07:48

Tylko gdzie jest ten sławetny slot na karty? Bo dalej go nie widzę. Chyba nie trzeba wyciągać całego radia aby dodać na kartę jakiś plik?
Pozdrawiam Dezet
Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony

Postprzez Lorkovsky » 05 Lis 2010, 08:41

Slot na kartę i na pendrive usb jest pod przyciskami na samym dole po prawej i po lewej stronie. Koszt założenia 200 zł. Dzwoniłem wczoraj do faceta i rozmawiałem z nim o tym cacku i powiem szczerze że gdy w moim garażu stanie sportage to na pewno tam będzie ten system.
Lorkovsky
Uzależniony

Postprzez soul » 05 Lis 2010, 10:04

Dezet-owi chodzi raczej o fabryczne radio.
Jest ono zdecydowanie inne od tego rodem z Chin które ma slot kart pod imitacją przycisku..
W obecnych aktualizacje softu przeprowadza się za pomocą złącza USB które znajduje się koło zapalniczki i gniazda 12v.
Wystarczy odpowiednia kombinacja klawiszy i soft jest aktualizowany.
Image
Awatar użytkownika
soul
Administrator

Postprzez Meduzes » 05 Lis 2010, 11:03

możesz zdradzić szczegóły "kombinacji klawiszy" ?? czy cokolwiek co się za tym stwierdzeniem kryje ??
KIA Sportage III 1,6 XL + navi
Meduzes
Uzależniony

Miejscowość: Kętrzyn
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 Xl

Postprzez marko » 05 Lis 2010, 11:47

szcerze powiedziawszy jestem jakiś sceptycznie nastawiony do tego "wynalazku"... to że jest dvd i tv i coś tam jeszcze to jakoś do mnie nie przemawia... dla przykładu: raz kupiłem dziecku chińską mp4...wieszała się... utwory się kasowały... wyskakiwały jakieś krzaki w opisach utworów... raz w tygodniu musiałem ją formatować.. więcej problemów z nią było niż satysfakcji i radości z jej używania... i za dwa miesiące kupiłem następną, uznanego producenta... wogóle bez porównania a relacja rożnicy cen była podobna jak przy nawigacji :-) i ten chiński odtwarzacz miał prawie takie same ikony jak chińska nawigacja :-))) jak się kupuje auto za 80-90 tys. i chce się doposarzyć je w nawigację to różnica w cenie 1,5 tys raczej nie jest znacząca.. a prawdopodobne :-) zadowolenie z bezproblemowego używania kijankowskiej nav większe :-)
marko
Nowy

Postprzez soul » 05 Lis 2010, 12:46

Meduzes odnoszę wrażenie, ze nie przeczytałeś uważnie mojego postu.
Image
Awatar użytkownika
soul
Administrator

Postprzez Meduzes » 05 Lis 2010, 13:29

Meduzes odnoszę wrażenie, ze nie przeczytałeś uważnie mojego postu.

być może ...

może powiem o co mi chodzi i wtedy sprawa się wyjaśni !!

zamówiłem sportage III z fabrycznym navi ... i teraz dwie możliwości:

- aktualizacja map oryginalnych ... skąd, gdzie zdobyć uaktualnienia, jakie to koszta itp itd

- instalacja innego programu nawigacyjnego np automapy ... jak to zrobić, jakie koszta, od czego się zabrać, i czy jest to wykonalne ?!

=====

z których z powyższych możliwości skorzystali użytkownicy kijanek w swoich sportage wyposażonych w navi ???
Meduzes
Uzależniony

Postprzez soul » 05 Lis 2010, 13:44

Tak jak napisałem wcześniej.
Jeśli w oryginalnym urządzeniu które montują w fabryce nie ma jak widać zresztą slotu /czytnika kart pamięci to zapewne wszelkie ingerencje w oprogramowanie odbywa się tak jak aktualnie np. w Soul.
Jest specjalna procedura tzn. wciska się odpowiednie klawisze na radiu i radio zaczyna zasysać, że to tak kolokwialnie napisze oprogramowanie z czytnika ze złącza usb.

Z tego co wiadomo ta fabryczna navi jest na win CE więc raczej nie będzie problemu ze zmiana czy wgraniem map.
Zakładam, że pojawią się ludzie którzy oferują takie usługi ( nazwane odblokowywaniem) już do innych tego typu urządzeń bo większość posiadaczy auta z tym dodatkiem raczej nie będzie wiedziała jak i co z czym po co i na co.

Co do kosztów to aktualizacje map w Navteq-u ktoś już podawał wcześniej.

KGIS nie podaje nic o tej jednostce audio z navi.
Są tylko dwa typy radia z zewnętrznym i wbudowanym wzmacniaczem.
Image
Awatar użytkownika
soul
Administrator

Postprzez Lorkovsky » 05 Lis 2010, 20:45

Ta chińska navi ma gwarancje z tego co pamiętam 24 m-ce. Poza tym większość elektroniki jest robiona teraz w chinach. Myślę że nie nie będzie tak zła ja niektórzy się obawiają to elektronika i wszystko jest raczej robione na tych samych procesorach i układach scalonych najważniejsze to oprogramowanie jeśli ono nie będzie spaprane problemów nie powinno być.
Lorkovsky
Uzależniony

Postprzez soul » 05 Lis 2010, 22:31

W TSB pojawiła się jakiś czas temu informacja na temat akcji serwisowej uaktualnienia softu w nowych zestawach multimedialnych.
Jest tak jak pisałem.
Aktualizacja idzie z pena po przez usb i kombinacje odpowiednio naciskanych przycisków oraz dotykania w odpowiednich miejscach i kolejności obszaru wyświetlacza dotykowego.
Każdy kto chce poznać te tajniki powinien wejść do KGSW i poczytać co i jak.
Image
Awatar użytkownika
soul
Administrator

Postprzez Meduzes » 06 Lis 2010, 10:30

"KGSW" ... ??

przepraszam ... może i jestem ułomny ale nie wiele mi mówi KGSW :cry: można jaśniej i na chłopski gdzie mamy zajrzeć ?! będę z góry wdzięczny :P
Meduzes
Uzależniony

Postprzez soul » 06 Lis 2010, 10:43

W FAQ jest już dodany odpowiedni temat.
Image
Awatar użytkownika
soul
Administrator

Postprzez horche52 » 04 Gru 2010, 22:22

soul- posiadam trochę inne auto tej marki, mam tam takie urządzonko navroad 650btv, posiada to cudo slot sd, sprawa aktualizacji oryginalnego oprogramowania a dokładniej w moim przypadku wcale nie wygląda, bo trzeba od razu kupić aktualizację roczną a to, że już posiadasz program i mapy nie zmienia ceny aktualizacji; tak było w moim wypadku; co do automapy to zainstalowanie czy używanie tego jak i każdego innego programu pozostawia w systemie jaki by on nie był ślady używania, o gwarnacji wtedy więc nie może być mowy bo wszystkiego ręcznie nie wyczyścisz chyba, że będziesz robił kopie rejestru i zgrywał pamięć wewnętrzną; z mojego punktu widzenia automapa chodzi i nic się nie psuje, wszystko jest do obejścia, pytanie tylko czy ktoś ma już to autko i podłączał laptopa do tego?
pozdrawiam:)
horche52
Bywalec

Czym jeżdzę: kia sorento 2008 2.5 crdi 170KM

Postprzez Lorkovsky » 05 Gru 2010, 10:50

Kolega właśnie zamontował to i powiem wam że wygląda super wielki 7 cali ekran wygląda jak oryginalna z tym że ma więcej funkcji.
On akurat zamawiał na tej stronie
http://www.ipmart.com/main/product/Cust ... rod=277165
ale również można zamówić na allegro tylko że cena 2 razy większa :)
Lorkovsky
Uzależniony

Postprzez dembus » 05 Gru 2010, 13:10

czy działa pełne sterowanie z kierownicy tak jak w modelu fabrycznym ?
dembus
Nowy

Miejscowość: Katowice
Czym jeżdzę: Ford Mondeo MK4 2.0 DOHC czarny i Sportage 1.6GDI XL czarny

Postprzez Lorkovsky » 05 Gru 2010, 13:26

Tak, na kostki bez przeróbek instalacji w zestawie jest pilot antena gps. oczywiście maskownica. Do tego odtwarza filmy DivX i dvd działa z kart i usb. Polecam szczerze w mojej kijance będzie na 100% Chodzi każda mapa GPS na windows 6.0 Oczywiście także kamera też działa kolega miał wersje kijanki xl bez navi i kamerka działa w lusterku i na Navi Montowali mu to w serwisie.
Koszt z przesyłką 1500 zł więc cena bardzo atrakcyjna. widziałem to samo na allegro
http://allegro.pl/dvd-gps-divx-mp3-usb- ... 20114.html
Lorkovsky
Uzależniony

Postprzez gnoj » 05 Gru 2010, 13:46

Jaki koszt montażu w serwisie?

Jedno pytanie: czy wzmacniacz i subwoofer jest dodawany w standardzie czy w momencie dobrania nawigacji za 4tys?
gnoj
Nowy

Czym jeżdzę: Rower

Postprzez Lorkovsky » 05 Gru 2010, 14:49

Tylko gdy zamawiasz oryginalną navi w serwisie. Nawigacja o której pisałem ma wyjście na wzmacniacz. Koszt w serwisie około 250 zł, aczkolwiek kolega miał gratis wynegocjował podczas zakupu samochodu.
Lorkovsky
Uzależniony

Postprzez lu73k » 16 Sty 2011, 22:56

Ja właśnie od kilku tygodni badam temat tej "chińskiej navi" i chciałbym coś takiego zamontować. Jak długo czekał Twój kolega na dostawę i w jakiej formie wybierał przesyłkę i płatność?

*edit

zamówiłem właśnie tą navi na stronie http://www.autodvdgps.com/

Po zapłacie przez paypal z wysyłką DHL (4-8 dni) wyszło w PLN 1616zł (ok. 531$). Teraz pozostaje czekać na pake ;)

A już miałem jutro zamawiać przez Allegro w Audio Pro z Zabrza... Dobrze, że nie kliknąłem, bo jest to dokładnie to samo urządzenie, a byłbym w plecy dobre 1400zł. Mam nadzieję, że paka dojdzie i wszystko będzie OK...
lu73k
Bywalec

Czym jeżdzę: Sportage SLS 1.7 CRDI "L"
Gadu Gadu: 661985

Postprzez Lorkovsky » 17 Sty 2011, 08:46

Od momentu zaksięgowania kasy u nich na koncie miał w domu za 7 dni.
Lorkovsky
Uzależniony

Następna

Wróć do AKCESORIA DODATKOWE

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników