Nawigacja 9"

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
awajdans
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2015, 11:32
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2014 M

Nawigacja 9"

Postautor: awajdans » 15 cze 2016, 22:37

Cześć Wszystkim!

Chciałem pochwalić się swoim ostatnim zakupem do mojego auta, jednak nie o chwalenie tak naprawdę chodzi, a wrzucam to na forum ponieważ myślę że niektórzy mogą mogą być również zainteresowani.

Od dawna poszukiwałem już czegoś dedykowanego do Sportage zamiast fabrycznego radia - zależało mi na nawigacji (możliwości wgrania swojego softu/map). Przeglądając tematy tu na forum znalazłem może jeden/dwa modele które by mi odpowiadały i już byłem skłonny zakupić urządzenie za około 3000 zł, kiedy to tknęło mnie coś aby poszukać czy nie ma sprzedawców oferujących urządzenie taniej.
Krótka akcja -> wyszukiwanie obrazem przez Google -> pierwsze wyniki to Aliexpress, ale co najlepsze - na aliexpress promocja, urządzenie kosztuje $240 (regularna cena to coś w okolicach $360 - mimo wszystko sporo taniej niż w PL), wysyłka kurierem DHL za darmo (wliczona w te $240), ponad 130 pozytywnych opinii, sporo z nich ma zdjęcia w komentarzach.

Urządzenie oparte na Androidzie (4.4 z możliwością update'u), Quad-Core 4x1.6Ghz, 1GB ramu (DDR3), wyświetlacz 9 cali (1024x600) i mnóstwo "bajerów" jak wifi, możliwość podpięcia modułu 4G, kamery cofania, rejestratora jazdy. Co ważne - współpracuje z kierownicą multimedialną, ma 3 wyjścia USB, samo urządzenie ma 16GB pamięci wbudowanej.

Zaryzykowałem i zamówiłem - po 5 dniach przesyłka była już u mnie (DHL ogarnia wszystkie sprawy celne, naliczono mi podatek VAT od kwoty zadeklarowej na opakowaniu przez chińczyka (łącznie zapłaciłem 117 zł dodatkowo - wliczając w to prowizje dla DHL). Dzisiaj byłem umówiony w serwisie car audio na montaż, niestety panowie nie dali rady - tzn. podpięli wszystko, ale stwierdzili że skopane jest sterowanie z kierownicy oraz że nie działa USB(ponoć spaliło im 2 pendrivy). No trudno pomyślałem, wysłałem info do chińczyka co z tym teraz robimy, w międzyczasie odebrałem auto z serwisu z przekręconym fabrycznym radiem.
W międzyczasie tknęło mnie aby samemu się za to zabrać - sprzedawca na youtube umieścił wideo, gdzie pokazane jest jak wymienić fabryczne radio. Po 2-3 godzinach w końcu cieszę się działającym urządzeniem (zeszło trochę bo kichałem się z plastikami kokpitu aby ich nie uszkodzić) - sterowanie z kierownicy działa, jest appka do konfiguracji jaki przycisk za co odpowiada, wyświetlacz jest mega czytelny, dzięki zewnętrznej antenie GPS (umieściłem ją zaraz pod plastikiem deski rozdzielczej) urządzenie łapie fixa natychmiastowo z około 10 satelit. Urządzenie od przekręcenia kluczyka uruchamia się w niecałe 30 sekund (automatycznie startuje radio), podczas uruchamia początkowo wyświetla się logo Kia.
Co dla mnie ważne - można pobierać appki z Google Play jak na zwykłym urządzeniu z Androidem (czyli np można pobrać Google Maps, udostępnić internet z telefonu i można śmiało korzystać Google Mapsa jako nawigacji - zwłaszcza jeśli ktoś ma darmowy/tani pakiet internetu).

Zamieszczam kilka zdjęć jak to wygląda w trakcie oraz świeżo po montażu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli macie jakieś pytania to zadawajcie, będę odpowiadał w miarę możliwości.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Nawigacja 9"

Postautor: paolo82 » 15 cze 2016, 23:15

Gratuluję zakupu. Ja też czekam na swoją infidini stacje 9". Co do serwisu. To już pisałem. Szkoda do nich jechać i montować coś innego jeśli nie ma logo Kia. U mnie też problem był żeby coś zrobić. Stąd dawno już robie u fachowców coś co dla nich problemem jest. Też moja stacja będzie po weekendzie. Bardzo szybka wysyłka. Czyli do stacji musze liczyć jeszcze koszty cła itd.

Dolną kostkę usb aux nie wymieniłeś? Bo.podobno nie zadziała aux i usb bo jest inna wtyczka z chińskiej stacji idącą do dolnego adaptera usb i aux.

awajdans
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2015, 11:32
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2014 M

Re: Nawigacja 9"

Postautor: awajdans » 15 cze 2016, 23:22

paolo82, ja nie byłem w ASO a w prywatnym serwisie car audio, gdzie wszyscy z rodziny do nich jeździmy z jakimiś duperelami typu montowanie kamery cofania, itp (zajmują się też takimi instalacjami, zgodzili się też na wymianę radia na nawigację). No i niestety się na nich dzisiaj zawiodłem. Gdybym od początku wiedział że montaż jest tak prosty to bym miał już przed weekendem zamontowaną, a tak trochę poczekałem.

Co do cła - jak idzie do Ciebie DHLem to na 95% zatrzymają ją na celnym. Cło na elektronikę w PL jest 0% (chociaż tyle), ale doliczają VAT (w moim przypadku 23%). Plus DHL bierze dodatkowo prowizję od pośrednictwa, ale pani do mnie zadzwoniła zapytać co jest w paczce i czy na użytek własny czy do odsprzedaży. Na podstawie rozmowy złożyła deklarację dla urzędu celnego i to wszystko, paczka przeszła dalej, DHL reguluje płatność i finalnie wystawia Ci za wszystko fakturę. W zasadzie duża wygoda, myślałem że będę musiał się bawić w korespondencję z UC/

Dolnej nie zmieniałem - póki co nie działa. Nie chciało mi się w to już dzisiaj bawić, ale w zasadzie nie wiem czy będę to podpinał w ogóle - w zasadzie mam 3 wejścia USB na kablu w schowku, fajnie bo wpinając pendrive'a nawet go nie widać, a ta półeczka idealnie mi pasuje na telefon - jak podpinam pendrive to mi przeszkadza.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2016, 23:29 przez awajdans, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Nawigacja 9"

Postautor: paolo82 » 15 cze 2016, 23:51

Dziękuję za info. Ja zmieniam dolną. Zamówiłem adapter usb aux. Musi być wersja koreańska na jedną wtyczkę. Ja mam fabryczny zestaw infiniti jeśli chodzi o instalację mam wzmacniacz i więcej kombinacji jest.
Ja wolę coś na androidzie. Google mapa będę miał i Janosika. Pakiet internetowy z tel i nic więcej nie potrzebna. Duża czytelna navi.

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Nawigacja 9"

Postautor: Owca007 » 15 cze 2016, 23:56

No i muszę też kupić nie mam wyjścia Pawle.
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

awajdans
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2015, 11:32
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2014 M

Re: Nawigacja 9"

Postautor: awajdans » 16 cze 2016, 00:08

Racja, przy fabrycznym wzmacniaczu chińczyk dorzuca jakieś dodatkowe kostki, widziałem schematy jak podpinać, ale mnie akurat nie dotyczyło więc miałem na zasadzie plug & play.
Nie orientujesz się czy do wymiany aux usb trzeba rozbierać tunel (tak gdzieś widziałem na jakimś wideo tutorialu) ?

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Nawigacja 9"

Postautor: paolo82 » 16 cze 2016, 00:12

Musisz tunel jak tam było na obrazku . Bo trzeba się dostać od strony lewarka. I odkręcić śruby. Dużo roboty nie ma.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nawigacja 9"

Postautor: MarekA » 16 cze 2016, 17:25

Możesz zrobić zdjecie jak wygląda radio po zamontowaniu w desce?
Jak masz radio MTCB lub MTCD to jest już dostępny upgrade do androida 5.1 - można pobrac z xda

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Nawigacja 9"

Postautor: paolo82 » 16 cze 2016, 21:53

Mam pytanko, czy ta navi ma tryb. Np wyłączenia , ściemniania w nocy obrazu? Zeby nie raziła po oczach w nocy czy doszedłeś do takiej funkcji?

awajdans
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2015, 11:32
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2014 M

Re: Nawigacja 9"

Postautor: awajdans » 16 cze 2016, 21:55

Zaraz wrzucę fotki zrobione dzisiaj za dnia. Co do ustawień wyświetlacza - tak masz możliwość płynnej regulacji jasności wyświetlacza (tak jak w każdym telefonie na Androidzie), jak również ustawienia trybu auto - dostosowuje się automatycznie do otoczenia. Jest również widget który można umieścić na pulpicie dzięki czemu masz na wierzchu przełączanie trybu auto - manual (jeśli chodzi o regulację jasności).
Dodatkowo sporo aplikacji ma tryb dzienny/nocny który możesz uruchomiać ręcznie, lub ustawić na auto - w zależności od pory dnia.

awajdans
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2015, 11:32
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2014 M

Re: Nawigacja 9"

Postautor: awajdans » 16 cze 2016, 21:59

Na wyświetlaczu jeszcze folia (zaczyna odchodzić w dolnym lewym rogu).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Owca007
Kia Masta
Posty: 3387
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:35
Czym jeżdzę: A4 B9 Quattro Avant lepsze od kia :D
Lokalizacja: Jaźwina- dolnośląskie

Re: Nawigacja 9"

Postautor: Owca007 » 17 cze 2016, 08:01

Dziwne czemu nie korzysta się z oryginalnej anteny gps tylko ma swoją. Nie wiadomo jak z zasięgiem i szybkością. Jak jest android to jest potężny kombajn możliwości programów itp. Czekam aż będę po ślubie i też się skuszę bo sprzęt wypas i wtedy pojadę do salonu pokazać jak powinna wyglądać Sportage w serii :). Aha dopytam o wyświetlacz jest mat połysk i jak z jego czułością i widocznością w słońcu?
Kierowca bombOWCA fanatyk przeróbki i modernizacji motoryzacji :)

Awatar użytkownika
Nelson
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 mar 2016, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC
XL AWD 4X4

Re: Nawigacja 9"

Postautor: Nelson » 17 cze 2016, 09:28

Witam
Ktoś już zamawiał nawigacje do wersji z wzmacniaczem i oryginalną nawigacją? Jeśli tak to zapodajcie linka do znajomego chińczyka :)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Nawigacja 9"

Postautor: puder12 » 17 cze 2016, 09:32

awajdans pisze:pierwsze wyniki to Aliexpress, ale co najlepsze - na aliexpress promocja, urządzenie kosztuje $240 .

Podasz namiary na tę aukcję?

BTW
A jak to świeci w nocy, można mocno przyciemnić ekran, albo wyłączyć?.
No i czy da się korzystać z wybierania głosowego przez przycisk na kierownicy, tak jak jest w normalnym radiu?

awajdans
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 26 mar 2015, 11:32
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 2014 M

Re: Nawigacja 9"

Postautor: awajdans » 17 cze 2016, 09:38

Ja zamawiałem tutaj:
http://www.aliexpress.com/item/Pure-And ... 86626.html

ma też opcję z dla wersji z wzmacniaczem:
"Note:When you place the order ,please note whether your car have the original amplifier.
if you car have the original amplifier ,you need add the canbus."

Wyświetlacz - działa bardzo fajnie moim zdaniem, czułość dla mnie świetna, nie to co w tańszych urządzeniach do nawigacji (mam porównanie z GoCleverem) :D Co do widoczności w słońcu - jest czytelnie, póki co jeżdże za dnia na ustawieniu manual na full jasności - widać wszystko, dodatkowo sporo appek ma tryb dzień/noc więc można wybrać co czytelniejsze. Appka do radia widoczna bardzo dobrze. W nocy żeby nie waliło po oczach przełączam go na auto (widget na pulpicie wiec jest szybki dostęp).

Co do oryginalnej anteny GPS - ja miałem fabryczne radio więc nie było anteny GPS. Ta którą dołącza sprzedawca idealnie mieści zaraz pod plastikiem deski rozdzielczej dzięki czemu jest prawie na wierzchu, sam system uruchamia się około 20 sekund i GPS już ma fixa, łapie sygnał przeważnie z 10 satelit (auto stojące na osiedlowym parkingu), czasami widziałem dochodzi do 13 satelit. W pracy parkuje na parkingu podziemnym - zaraz po wyjeździe mam fixa i lokalizację z dokładnością do 2 metrów, więc działa bardzo dobrze moim zdaniem.

Ekran można dość mocno ściemnić - jakby ktoś był zainteresowany to nagram filmik/zrobię fotki jak będzie ciemno na full jasności i na minimum.
Co do konfiguracji przycisku do wybierania głosowego - szczerze nie miałem czasu jeszcze tego ustawić, póki co ogarnąłem podstawowe opcje jak głośność. Jak sprawdzę to dam znać :)

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Nawigacja 9"

Postautor: paolo82 » 17 cze 2016, 09:48

Ja zamówiłem pod fabryczny zestaw. czekam bede tylko miał to działam i dam znać co i jak. Będzie działać, jest adapter do kupienia w opcji, jest on cyfrowy spdif , który działa i rozdziela sygnał , tak pisali. Na forum kia Europa. Jest też opis w innym dziale co trzeba zakupić żeby działało. Od chińczyka can pod kierownice i can spdif pod wzmacniacz trzeba zakupić chińskie cam, lub w pl za 300zł moźna kupić adapter produkcji europejskiej i bedzie też ok.


Obraz sie ściemnia jak kolega pisał , na zasadzie tel Samsung z Androidem, obraz się do dnia czy nocy ustawia automatycznie lub ręcznie .

bimbol
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 14 wrz 2015, 13:14
Czym jeżdzę: 1.6 GDI M BL

Re: Nawigacja 9"

Postautor: bimbol » 17 cze 2016, 12:07

Szybka dostawa. Ja zamowilem w niedziele, tez przez dhl i do tej pory numer przesylki nie jest widoczny w bazie dhl.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Nawigacja 9"

Postautor: paolo82 » 17 cze 2016, 12:21

Musze sprawdzić jak u mnie. Też 7 dni i DHL miało być

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Nawigacja 9"

Postautor: piotrb007 » 17 cze 2016, 13:21

Witajcie panowie forumowicze [papa]
Gratulacje za odwagę kupna sprzętu na alli...Już ponad dwa lata jak zakupiłem na alli też zestaw radio z gps i innymi aplikacjami 8" ekran
i myślę że to był bardzo dobry zakup ponieważ ten zestaw w Polsce kosztował by mnie 3000 zł .
Wasz zakup jest świetny i do tego 9" ekran robi wrażenie.Życzę zadowolenia ze sprzętu i długich lat pracy.
Jeszcze raz pozdrawiam Piotr [papa]

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Nawigacja 9"

Postautor: puder12 » 17 cze 2016, 15:52

@awajdans - ponowię pytanie - czy działa wybieranie głosowe po wciśnięciu przycisku z kierownicy. Zależy mi na zestawie BT bo sporo rozmawiam w aucie przez telefon i lubię w naszych radyjkach działające wybieranie głosowe.

Awatar użytkownika
paolo82
Uzależniony
Posty: 298
Rejestracja: 06 kwie 2011, 22:09
Czym jeżdzę: Kia Sportage XL+ 2.0 DOHC, techno orange, limited edition
Lokalizacja: dolnoślaskie

Re: Nawigacja 9"

Postautor: paolo82 » 17 cze 2016, 23:53

bimbol pisze:Szybka dostawa. Ja zamowilem w niedziele, tez przez dhl i do tej pory numer przesylki nie jest widoczny w bazie dhl.


U mnie też nie pokazuje statusu na DHL .

Lecz na aliexpress.pl pisze, że paczka wysłana przez sprzedającego.


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap