Sterowanie z kierownicy :)

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
marcinek131
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:45
Czym jeżdzę: sportage III 1,7 crdi :-)
Lokalizacja: Czarnków

Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: marcinek131 » 25 sie 2015, 22:34

Witam, mam nietypowe pytanko :) moja Kia nie jest wyposażona fabrycznie w nawigację, i mam zamiar ją dołożyć, nie ma niestety również sterowania z kierownicy. Na np. Allegro zauważyłem wiele kierownic wraz ze sterowaniem, moje pytanie brzmi czy wystarczy kierownica a instalacja jest juz poprowadzona w "uboższych" modelach ? czy to raczej gra nie warta "świeczki"
może ktoś dowiadywał się coś na ten temat.
Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: Kwarcu » 26 sie 2015, 14:14

Prawdopodobnie instalacja jest.
Pamiętam jak za czasów starego Soula, jeden kolega z forum dokupił kierownicę ze sterowaniem (miał podstawową wersję Soula) i wszystko podłączył i działało. Poza kierownicą potrzebny był zwijak, który znajduje się pod kierownicą (ten do kierownicy ze sterowaniem radia był nieco inny). Natomiast wystarczyło właśnie podłączyć ten inny zwijak w kolumnie kierownicy i założyć nową kierownicę ze sterowaniem radia. Mówimy tu o podstawowym sterowaniu, czyli utwory/stacje góra-dół oraz głośniej-ciszej. Także jeśli nie masz zestawu głośnomówiącego to po prostu niektóre klawisze będziesz miał nieaktywne.

Także prawdopodobnie będzie to hulać, bo instalacja do kolumny jest taka sama najpewniej. Ale bazuję tylko na przykładzie innego modelu KIA.
Także poszukaj tanio kierownicy (nawet bez poduszki, bo możesz przełożyć swoją) i do tego zwijaka od kierownicy ze sterowaniem. Ewentualnie znajdź sprzedającego, że w razie czego będziesz mógł zwrócić towar i odzyskać kasę.

marcinek131
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:45
Czym jeżdzę: sportage III 1,7 crdi :-)
Lokalizacja: Czarnków

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: marcinek131 » 26 sie 2015, 21:25

Okej, dzięki bardzo będę badał temat :D ! jak dowiem się dokładnie co i jak to dam znać :D

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: czyzyk64 » 27 sie 2015, 08:13

poproś kogoś kto mieszka blisko ciebie aby podmienić na chwilę kierownicę i zobaczysz czy działa. [papa]

marcinek131
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:45
Czym jeżdzę: sportage III 1,7 crdi :-)
Lokalizacja: Czarnków

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: marcinek131 » 27 sie 2015, 19:57

oo albo tak :) tylko teraz kogoś namierzyć :)

Dario911
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 25 lis 2013, 18:29
Czym jeżdzę: KS 1.6 GDI M Limited
Lokalizacja: Stara Miłosna

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: Dario911 » 28 sie 2015, 10:25

Żeby podmienić trzeba rozpiąć poduszkę kierowcy. Nie wiem czy będą chętni na takie manewry ;)

marcinek131
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:45
Czym jeżdzę: sportage III 1,7 crdi :-)
Lokalizacja: Czarnków

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: marcinek131 » 17 paź 2015, 18:48

Zaryzykowałem kupiłem kierownice skórzaną ze sterowaniem z tempomatem podłączyłem i wszystko śmiga :) za 120 zł a ile dodatkowych opcji :D

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: mint » 17 paź 2015, 19:53

tempomat też zaczął działać ?
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

marcinek131
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2015, 14:45
Czym jeżdzę: sportage III 1,7 crdi :-)
Lokalizacja: Czarnków

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: marcinek131 » 05 lis 2015, 17:27

tak :) działa :)

WiesioJaro
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 15:18
Czym jeżdzę: KIA Sportage III

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: WiesioJaro » 31 sty 2020, 17:26

marcinek131 . mam pytanie czy aby na pewno jest tak jak piszesz czy tylko jest to żart. Zamierzam zainwestować a taką kierownicę ponieważ mam radionawigację i dobrze by mi było sterować z kierownicy. Potwierdź mi jeżeli możesz tak na serio czy istnieje taka możliwość wmontowania w kierownicę przycisków sterujących radiem i czy faktycznie już tam jest ta instalacja. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
damian94
Uzależniony
Posty: 250
Rejestracja: 25 wrz 2018, 23:44
Czym jeżdzę: Sportage GT Line S 2.0 CRDi ISG 48V Auto AWD
Lokalizacja: Bristol UK

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: damian94 » 31 sty 2020, 18:05

@WiesioJaro - zauważ, że post użytkownika marcinek131 pochodzi z listopada 2015r.!!! Użytkownik ten ma "aż" 7 postów na tym forum i prawdopodobnie od 5 lat nic tu nie napisał. Może ktoś inny Ci podpowie jak ogarnąć ten temat bo nie bardzo wierzę, że za 120 zeta nawet 5 lat temu można taką kierownice dostać i samemu zamontować.

wojtek_p
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2019, 09:25
Czym jeżdzę: KS III 2011 2.0 DOHC
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: wojtek_p » 03 lut 2020, 11:02

@WiesioJaro - zobacz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=hKx3r7F_gNQ
Ja jakiś czas temu wymieniałem panel sterowania radiem, ale w aucie bez nawigacji. Udało mi się kupić używany na Allegro za 35 zł :) i działa do tej pory

Na Twoim miejscu zrobiłbym tak:
1. Kupujesz przycisk przez internet (z możliwością zwrotu towaru)
2. Demontujesz kierownicę, sprawdzasz czy jest możliwość podpięcia przycisku
3. Montujesz panel i sprawdzasz czy działa

Jak nie ma możliwości podpięcia przycisku lub przycisk nie działa to zwracasz go i jesteś stratny tylko za wysyłkę.

Kilka uwag co do zdejmowania kierownicy:
1. Przed rozpoczęciem pracy odepnij akumulator (odczekaj 5-10 min), bo będziesz musiał odpiąć w kierownicy poduszę powietrzną
2. Zanim odkręcisz kierownicę zaznacz sobie jej pozycję mazakiem, inaczej możesz ją później krzywo zamontować

WiesioJaro
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 15:18
Czym jeżdzę: KIA Sportage III

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: WiesioJaro » 03 lut 2020, 22:34

Bardzo dziękuję za szybką reakcję. Dziękuję kolegom za podpowiedzi. Zakładałem, że od samego adresata nie otrzymam odpowiedzi ale zaryzykowałem pytaniem. Nie mniej jednak pewnie bliżej wiosny podejmę próbę wmontowania sterowania w kierownicę chociażby po to aby sprawdzić czy producent stacji multimedialnej pisze prawdę o możliwości sterowania z kierownicy. Kupiłem KIA z zamontowaną stacją multimedialną lecz niestety trzeba sterować poprzez panel dotykowy co jest bardzo uciążliwe i nie zawsze można trafić w to co się chce. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi.

WiesioJaro
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 15:18
Czym jeżdzę: KIA Sportage III

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: WiesioJaro » 25 lut 2020, 18:32

Ponownie ja z problemem sterowania z kierownicy. Mianowicie dokupiłem przyciski sterowania zarówno prawy jak i lewy a także sterowanie bluetooth wraz z kabelkami i podłączyłem a tu du.a. Nie działa. Wtyk na zwijaku posiada tylko jeden rząd pinów natomiast wtyk z zakupionych przycisków ładnie wchodzi w wtyk w zwijaku ale posiada dodatkowy drugi rząd pinów . Zastanawiam się zatem czy tylko wystarczy wymienić zwijak na taki który posiada dwa rzędy pinów czy jednak trzeba będzie szukać całej wiązki instalacyjnej kokpitu wraz z wiązką instalacji radiowej wyposażoną w sterowanie z kierownicy. Jakby ktoś coś w tym temacie to ja bardzo proszę o informację i będę ogromnie wdzięczny.

WiesioJaro
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 15:18
Czym jeżdzę: KIA Sportage III

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: WiesioJaro » 28 lut 2020, 15:15

No i pewnie to nie interesuje już nikogo ale dla potomnych zamieszczę ten post. Problem sterowania z kierownicy u mnie został rozwiązany pozytywnie. Kia Sportage w roku 2010 model 2011 bez sterowania w kierownicy. Poprzedni właściciel zamontował stację multimedialną - dotykową bez żadnych potencjometrów i regulacji innej niż dotyk. Było to bardzo denerwujące aby w czasie jazdy wyłączyć radio, zmienić stację czy też wykonać inne czynności trzeba było dobrze trafić aby docisnąć odpowiednią ikonkę ( zresztą bardzo małą). Dlatego też u zaprzyjaźnionego Chińczyka dokonałem zakupu sterowania z kierownicy taki oto zestaw: https://pl.aliexpress.com/item/40005457 ... b201603_55 i co : po zamontowaniu i podłączeniu niestety nic ciekawego się nie zdarzyło - ale zważyłem, że moja wtyka na zwijaku posiada tylko jeden rząd pinów natomiast wtyka z zestawi zakupionego posiada dwa rzędy pinów . Poszukałem na alle-drogo takiego zwijaka z dwoma rzędami pinów do KIA Sportage i zakupiłem za ok 50 złotych. Jak otrzymałem zakupiony zwijak okazało się, że niestety wtyczka zwijaka do podłączenie poduszki jest inna - pozostałe elementy identyczne - ale to nie problem ponieważ od swojego zwijaka przełożyłem wtyczkę po prostu ją odcinając i montując do nowego zwijaka. Jest tam tylko dwa kabelki nic nie można pomylić. Założyłem zwijak , podpiąłem wtyki z zestawu zakupionego u znajomego Chińczyka i co się okazuje: Po skonfigurowaniu czyli przypisaniu przycisków z kierownicy w stacji multimedialnej wszystko zaczęło prawidłowo funkcjonować i sterować stacją. Nawet odpieranie i wybieranie połączeń telefonicznych. Mało tego uaktywnił się też tempomat , którego wcześniej nie było - tzn może i był ale nie było możliwości korzystania z niego. I tak oto za nie całe 200 złotych mój Sporteg zyskał nowe funkcje. Dla zainteresowanych mogę udzielić dodatkowych informacji co i jak.

kwitek13
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2023, 23:51
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC SL

Re: Sterowanie z kierownicy :)

Postautor: kwitek13 » 10 maja 2023, 00:02

Mam ten sam problem z połączeniem kierownicy z funkcjami. Zwijak ma jeden rząd pinów. Moje pytanie to: czy jak kupię zwijak z dwoma rzędami pinów to nie będzie problemu z połączeniem zwijak do wiązki z tyłu? Czy demontaż i montaż jest skomplikowany? Proszę o pomoc


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap