Światła LED mijania

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
piechur
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:34
Czym jeżdzę: 2,0 crdi 113JM
2005r

Światła LED mijania

Postautor: piechur » 25 kwie 2015, 22:19

Czy ktoś z Was może testował Ledowe żarówki mijania? Jak wygląda kwestia prawna, bo na forach jedni mówią że nie ma przeszkód inni się wypowiadają że jest to niezgodne z przepisami.

Awatar użytkownika
Thomaster
Expert
Posty: 1466
Rejestracja: 21 sty 2015, 01:25
Czym jeżdzę: 1,6 GDI, 2012, XXL - very limited ;)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Światła LED mijania

Postautor: Thomaster » 25 kwie 2015, 22:49

Nie spotkałem jeszcze takich żarówek LED, które strumieniem światła dorównywałyby żarówkom halogenowym czy ksenonowym. Kwestia legalności jest prosta - reflektor ma homologacje na żarówkę halogenową więc jeżeli wstawisz tam ksenon, leda, laser czy co tam jeszcze znajdziesz będzie to niezgodne z przepisami i grozi utratą dowodu rejestracyjnego. Nie wspominam już o doznaniach kierowców których możesz oślepiać tego typu wynalazkami...

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1311
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Światła LED mijania

Postautor: ZygJe » 25 kwie 2015, 23:12

Zapomnij o takich wynalazkach. To gorsze niż Zenony. Oślepia i nic nie oświetla.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

piechur
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:34
Czym jeżdzę: 2,0 crdi 113JM
2005r

Re: Światła LED mijania

Postautor: piechur » 25 kwie 2015, 23:44

Mam żarówki Osrama jakieś tam 80% więcej światła, nie jest źle ale chciałbym coś lepszego. Bardzo dużo jeżdżę nocami i naprawdę różne sytuacje się zdarzają, będę miał lepszy komfort z mocniejszym oświetleniem, kxenon był by już zadowalający ale przerobienie na kxenony z prawdziwego zdarzenia to zbyt duże dofinansowanie starego sportage II Macie może jakiś ciekawy pomysł?

Awatar użytkownika
czyzyk64
Expert
Posty: 1178
Rejestracja: 16 sie 2013, 06:45
Czym jeżdzę: kia sportage III
Lokalizacja: 3 miasto

Re: Światła LED mijania

Postautor: czyzyk64 » 26 kwie 2015, 08:57

tego typu wynalazki wypalają odbłyśniki w lampach , więc za chwile będziesz miał lampy do wymiany. osobiście nie szedł bym w tym kierunku.

kamil89
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2013, 14:50
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 CRDi 150KM

Re: Światła LED mijania

Postautor: kamil89 » 20 maja 2015, 14:00

No dobrze, ale czy to co podał piechur to jest to samo co światła do jazdy dziennej (takie jak, np. tu? Jeśli nie, to czy DLR też uważacie za zbędny gadżet niosący za sobą więcej wad niż zalet?

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Światła LED mijania

Postautor: Kwarcu » 20 maja 2015, 16:18

To co podał Kolega w pierwszym poście to nie są światła do jazdy dziennej tylko zestaw "zamienników" żarówek halogenowych na żarówki LED (w miejsce świateł mijania/drogowych). Od jakiegoś czasu niektórzy producenci odchodzą od ksenonów w reflektorach i idą w światła w technologii LED czy nawet laserowe, także czas na nową modę do 20letniego Golfa trzeba kupować LEDy bo HIDy już są passé. :czujnik: [rotfl1]

Światła do jazdy dziennej same w sobie nie są złe i ich idea jest dobra, ale jak planujesz kupić to kup porządne a nie jakieś wynalazki za kilka dych, bo raz że te tanie najpewniej nie będą miały homologacji a dwa jakość ich światła może pozostawiać wiele do życzenia. No i jeżeli chcesz je zamontować to trzymaj się wytycznych w przepisach co do wysokości montażu itp., nie montuj ich gdzie popadnie jak 3/4 "tunerów". No i mają być widoczne, a nie schowane głęboko we wnęce zderzaka czy pod grillem. [zlosnikok]

piechur
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:34
Czym jeżdzę: 2,0 crdi 113JM
2005r

Re: Światła LED mijania

Postautor: piechur » 20 maja 2015, 21:31

Nie chodziło mi że halogeny nie są modne, potrzebuje czegoś co da mi dużo światła na drodze w nocy bo największe trasy robię właśnie nocami, a wzrok już nie ten:/ oczy szybko się męczą. Na polskich drogach za długo na długich nie pojeździsz bo za duże natężenie ruchu. Nic tylko krople do oczu hektolitrami lać bo jakakolwiek modyfikacja jest niezgodna z prawem [zly1] W sumie to nawet głupich opon z kolcami nie wolno w tej naszej biednej Polsce.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Światła LED mijania

Postautor: Kwarcu » 20 maja 2015, 23:35

Ja nie piję do Ciebie.
Jeśli do Sportka II były dostępne xenony fabrycznie to tym bym się na Twoim miejscu zainteresował.

Co do dawania dużej ilości światła. Reflektory w technologii LED nie są też bez wad, spotkałem wiele opinii ludzi że LED męczy w nocy wzrok dosyć szybko ze względu na dość dużą jasność światła w stosunku do xenonów. Osobiście nie testowałem to się nie wypowiem, jednak po wielu poglądowych testach widać że LED daje dużo więcej światła(jest jaśniej), aczkolwiek wątpliwa pozostaje długa jazda w nocy z takimi światłami, bo jeśli to faktycznie męczy wzrok to mija się z celem, bo i tak trzeba będzie często przerwy robić. Póki co moim zdaniem lepiej mieć dobry xenon, długo na rynku, sprawdzone, wzroku nie męczy a jeśli soczewka jest dobrej jakości i światła są dobrze ustawione to widać wystarczająco dużo. Szkoda jedynie, że nie ma bi-xenonu w Sportku.

andy421
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 09 lip 2014, 14:22
Czym jeżdzę: 1.6 GDI (XL)
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Światła LED mijania

Postautor: andy421 » 21 maja 2015, 07:13

No właśnie jak odróżnić "na oko" ksenonowe od biksenonowych? Mam dokładnie taką wersję Sportage jak Ty i jakby ktoś mnie zapytał, to bym powiedział że mam biksenonowe :(

sxill
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2014, 20:42
Czym jeżdzę: Sportage 2014, 1.7 CRDI, XL, Deluxe White
Lokalizacja: Poznań

Re: Światła LED mijania

Postautor: sxill » 21 maja 2015, 12:17

Sportage nie ma bixenonow. Bi oznacza, że są też na długie (drogowe), a w Sportku jest tylko na światła mijania. Drogowe są zwykłe halogenowe.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Światła LED mijania

Postautor: Kwarcu » 21 maja 2015, 14:43

Bi-xenon to soczewka z przesłoną, która reguluje strumień światła. Po włączeniu świateł mijania przesłona jest odpowiednio opuszczona, żeby światła świeciły krótko(czyli mijania). Po włączeniu drogowych/długich przesłona się podnosi i strumień światła pada daleko. Oczywiście nadal też oświetla na bliskiej odległości. Można to porównać do żarówki halogenowej H4, która ma dwa włókna i w wielu samochodach jest jako mijania/drogowe. Tyle tylko, że w bi-xenonie już po włączeniu świateł mijania żarówka xenonowa świeci w pełni swoich możliwości a jedynie przesłona ogranicza strumień światła, żeby był krótki.

W Sportage jest zwykły xenon(tylko w wersji XL), do świateł drogowych jest osobne źródło światła - żarówka halogenowa H7 obok.
Jedynym wyjściem jest przerobienie reflektoru na bi-xenon, są zakłady które się w tym specjalizują.

piechur
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 16 paź 2014, 13:34
Czym jeżdzę: 2,0 crdi 113JM
2005r

Re: Światła LED mijania

Postautor: piechur » 21 maja 2015, 15:17

Są zakłady które przerobią normalne klosze z h4 na xenon i bi-xenon(który nie będzie oślepiał innych uczestników ruchu) a nawet dołożą ringi do jazdy dziennej, wybiją nawet znaki homologacyjne na kloszu, tylko to i tak łamie prawo. Jeździć można policja dokumentu nie zabierze bo nie są na tyle cwani ale co w przypadku kolizji? Jak będzie jakiś sprytny sprawca wypadku to może tak odwrócić sprawę że Ty będziesz winny, a i sprawa z odszkodowaniem mogła by chyba różnie wyglądać, ubezpieczalnia chyba nie zwróci Ci kosztu przeróbki takiego kloszu w przypadku stłuczonych kloszy.

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Światła LED mijania

Postautor: Kwarcu » 21 maja 2015, 19:54

Są zakłady, które z przystanku autobusowego wyciągają miód malina S-klasę, która zostaje dopuszczona do ruchu i co? [zlosnikok]
Myślę, że każdego indywidualna sprawa. Nikt tu do niczego nie nakłania ani nie zmusza, kwestia własnego sumienia co kto zrobi na swoją własną odpowiedzialność. Jeden kupi ulepa przystankowego a drugi zrobi z xenonu bixenon. W kwestii bezpieczeństwa to chyba nie trzeba mówić co z tych dwóch jest bezpieczniejsze dla użytkowników dróg.


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap