Przyciemniane szyby

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: xxrobson20xx » 29 sie 2012, 07:12

Bandi pisze:Kolego w Katowicach nie daleko 3-Stawów przyciemnia gość szyby bez wyjmowania szyb i demontażu boczków z samochodu robi to doskonale sam u niego robiłem bo nie lubię jak coś jest demontowane a później wszystko zaczyna trzeszczeć i ludzie zaczynają narzekać że tu stuka tu puka? nie tracisz żadnych gwarancji itp..



ile se pan policzyl za taki zabieg ? Mozesz odp na priv, chyba ze tajemnica :)

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: Bandi » 29 sie 2012, 21:49

Kolego to niej jest żadna tajemnica firma funkcjonuje mają nawet stronę internetową oto link dla zainteresowanych żadna reklama http://www.ciemne-szyby.pl/index.php koszt u mnie wyniósł 370 zł moim zdaniem dobra cena, a najważniejsze że nic nie rozbierali!

karolina
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:26
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 Black L
Lokalizacja: Szczecin dokładnie jeżdżę na ZPL....

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: karolina » 30 sie 2012, 09:48

a zapodaj fotke z przyciemnionymi szybami proszę
Sprtage 1.6 Black - kolor roku 2011

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: Bandi » 30 sie 2012, 17:27

Na życzenie
Załączniki
frf.jpg
imi.jpg

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: Zibi70 » 30 sie 2012, 18:40

Wygląda full wporzo :)
Może się wybiorę samochodem żony do Katowic, to zahaczę o warsztat. Z tym rozbieraniem, a w zasadzie nie rozbieranie - to fajna rzecz. U mnie ciołki urwali uchwyt przy jednym plastiku i cichaczem go przyklejali na termo klej - i tak puściło.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
mariuszeks
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 21 lis 2011, 21:02
Czym jeżdzę: KS 1,6 GDI/L/D2A/SRK....
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: mariuszeks » 30 sie 2012, 19:35

Szybki całkiem, całkiem... wyglądają ładnie i estetycznie - pogratulować :)

xxrobson20xx
Uzależniony
Posty: 287
Rejestracja: 11 lut 2011, 13:35
Czym jeżdzę: Biala 1.6 GDi + L + szklany dach
Gadu Gadu: 3780833
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: xxrobson20xx » 30 sie 2012, 20:50

Niezle to wyglada. Ciekawe jak na bialym hmm... Z przodu nic nie robili ?

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: Zibi70 » 30 sie 2012, 22:55

Z przodu nie nada [hihihi]
Chyba, że ktoś bardzo lubi drapać folię kluczykiem do stacyjki - pod czujnym okiem panów stróżów prawa, albo woli autko na lawetę i zabawę w powtórny przegląd techniczny.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: Bandi » 31 sie 2012, 18:04

Z przodu nie dawałem z jednego powodu tak jak kolega Zibi70 napisał, szkoda kłopotów z władzami ale powiem że w poprzednim samochodzie miałem przyciemnione wszystkie szyby i wyglądało to super i spisywało się znakomicie na na ostrym słońcu, nawet przez 6 lat do pierwszej kontroli może byłem szczęściarzem może nie w końcu tyle lat bez kontroli ale w trakcie kontroli zrywanko na miejscu lub zabranie dowodu rejestracyjnego. Więc sobie oszczędziłem kłopotu chociaż nie zaprzeczam że to durny przepis i wolał bym mieć wszystkie przyciemnione szyby..

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: Zibi70 » 07 maja 2013, 10:57

Kontynuując dyskusję zaczętą tutaj: http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?f=20&t=2158&p=29212#p29212

Przemek1472 pisze:Dzięki za wyczerpujące informację. Postanowiłem zasięgnąć wiedzy w goglach i oto moje wnioski:
(...)
3) Zmiejszenie ilości światła dobrej jakości materiałem o dobrze dobranej przejrzystości, jest jak orzeźwiająca wizyta w zacisznej kawiarence z widokiem na plaże, to chyba nie jest aż tak niezdrowe ?
(...)
Koledzy ściemnieni czy macie przyciemnione szyby przednie ? Czy ktoś to mierzył ? Czy macie na to jakieś papiery ?


Przemku,
Ad 3. Bardzo ładna metafora - zapewne autorstwa jakiejś firmy zajmującej się przyciemnianiem. Wydaje mi się jednak nie do końca prawdziwa - szczególnie jeśli mówimy o małych pasażerach siedzących na tylnej kanapie. Ich perspektywa widzenia jest inna niż widok z przedniego siedzenia, gdzie z resztą bez okularów w słoneczny dzień nie dasz rady jechać bezpiecznie i bez zmęczenia wzroku. Z tym orzeźwieniem też bym nie przesadzał - bez klimy nie ma bata :mrgreen:

To zdjęcie obrazuje z (pewną przesadą) efekt o który mi chodzi:
Obrazek

Kontrast między przednią - białą a bocznymi lekko ściemnionymi szybami - to tylko śnieżny dzień - bez bezpośredniego słońca
Obrazek

Jeśli chodzi o papierki = Nie da rady zdobyć homologacji na przyciemniane przednie - boczne szyby bo...

Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych.

Informacja pochodzi ze strony jednej z firm przyciemniających, które poważnie traktują klientów. Niestety nie da się tego powiedzieć o wszystkich tego typu firmach. W wielu z nich opowiadają klientom wszelkie dyrdymały, które klient chciałby usłyszeć aby tylko uznał, że warto zapłacić za przyciemnienie. Przyciemnią też bez kłopotu przednie szyby - przecież w razie czego to problem klienta a nie ich :)

http://www.autoszyby.auto.pl/przyciemnianie_szyb.html
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Przemek1472
Uzależniony
Posty: 373
Rejestracja: 04 kwie 2013, 18:35
Czym jeżdzę: 1.6 T-GDi GT Line 7DCT+ MAX | Orange
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: Przemek1472 » 08 maja 2013, 21:11

Metafora jest moja własna ( w pewnych kręgach podaję się za artystę ;) ). Z przykładów fotek, zwłaszcza forda mogę wnioskować, że twój aparat ma rozpiętość tonalną około 5EV z tąd "wyżarte biele” i ciemne cienie. Mój aparat ma około 12EV więc przykład wyglądałby nieco inaczej. Ludzkie oko ma około 14 do 20 EV i nie przeszkadzają mu takie kontrasty. To co może przeszkadzać to szybka adaptacja, np wyjazd z ciemnego tunelu w pełne słońce bez okularów. Natomiast masz rację z ściemnianiem przodu i chyba sobie go odpuszczę. Koledzy chyba też nie mają ...

Ps Bez klimat oczywiście nie da rady i w tej kwesti mam pytanko, które zadam w innym wątku.
Powaga jest zwykle strojem głupców

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: Zibi70 » 12 maja 2013, 01:40

Nie odpowiem Ci - to nie moja fotka - znalazłem przykład w necie :)
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: Navkol » 12 maja 2013, 10:07

Folia jest "PASSSSEEEE" [rotfl1]
Na wschodzie teraz TAKIE [zdziwiony] sztuczki są w modzie 8-)
Płynna regulacja, :czujnik: nie reaguje.
No ale u nich trochę inne "zwyczaje" :lol:

No cóż... nam pozostaje chyba tylko TAKIE cÓś [rotfl1]

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: cisco » 12 maja 2013, 20:56

Niezłe rozwiązanie 8-)
Takie jak w DreamLinerze :D
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

Awatar użytkownika
bykman
Uzależniony
Posty: 355
Rejestracja: 16 paź 2014, 14:25
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE XL 205KM
Opel Zafira C Cosmo 2.0 CDTI 200KM
Lokalizacja: PIENINY

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: bykman » 03 cze 2015, 17:10

Ja również zastanawiam się nad folią do mojej kijanki, dzwoniłem dzis do jednej z firm i zaproponowano mi folię termoizolacyjną ograniczającą nagrzewanie się wnętrza samochodu o około 50%, natomiast przepuszczalność światła wynosi 71%, czy w takim razie mogłaby być nałożona na przednie szyby boczne?
KIA SPORTAGE XL Limitowana 2.0 CRDI AWD MT 205KM 447Nm Sand Track

Awatar użytkownika
Kwarcu
Nasz Człowiek
Posty: 747
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:23
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE FL 1.6 GDI LIMITOWANA XL
Lokalizacja: GOTENHAFEN :)

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: Kwarcu » 03 cze 2015, 19:55

Jeśli rzeczywiście mają przepuszczalność 71% to "na styk" można, bo przednie boczne szyby muszą mieć minimum 70% o ile dobrze pamiętam. A czołowa 75 czy 80% przepuszczalności.

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Przyciemniane szyby

Postautor: puder12 » 03 cze 2015, 20:22

Ale przednie boczne już są przyciemniane i chyba maja jakieś 75%, więc jak zmniejszysz to do 70 to wyjdzie że masz około 50%


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap