Antena CB

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
Phoenix
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:09
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 diesel
Lokalizacja: 100lica

Re: Antena CB

Postautor: Phoenix » 04 maja 2011, 15:12

przypominam, że kolega ma opis, który mówi wszystkim jakie ma autko [papa]

Awatar użytkownika
Phoenix
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:09
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 diesel
Lokalizacja: 100lica

Re: Antena CB

Postautor: Phoenix » 09 maja 2011, 11:23

No i stało się :)

Zamontowałem triflexa na mojej KS2.
Dzisiaj jeszcze podłączę kabelek bo musiałem jechać wczoraj i kupić wtyk FME taki co do anteny pasuje. Fotki robiłem telefonem ale mam nadzieję, że pomogą one tym którzy też będą tak chcieli.
Jak dokończę to opracuję wszystko w formie instrukcji i wrzucę do odpowiedniego działu (chyba tu: Strona główna ‹ GARAŻ ‹ ZRÓB TO SAM- BĄDŹ JAK ADAM SŁODOWY) jako malutką instrukcję.

Awatar użytkownika
Phoenix
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:09
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 diesel
Lokalizacja: 100lica

Re: Antena CB

Postautor: Phoenix » 16 maja 2011, 09:50

Jeśli są jacyś niecierpliwcy to informuję, że już wszystko działa, nowe kabelki obrobione i położone w autku.Przy okazji zmieniłem kabel na H155, mający lepsze parametry niż ten oryginalny.
Antena sprawdzona, zestrojona i ... działa rewelacyjnie (na 19CH wyszło 1:1,15). [zlosnik2]
Powiedziałbym nawet, że lepiej niż na poprzednim aucie (było sporo niższe). Ale to może być subiektywne wrażenie ponieważ za krótko eksploatuję ją na KS2. :D
W trakcie prac porobiłem foty dla zainteresowanych i jak przygotuję instrukcję to tutaj wkleję link do niej - prace okazały się prostsze niż myślałem. :pub:

pozdrawiam
Phoenix

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Antena CB

Postautor: MarekA » 04 lip 2011, 19:39

Zamontowałem antenkę Sirio Triflex , pojeździłem z nią miesiąc i ponownie mogę tylko potwierdzić że do nasłuchu jest wystarczająca.
Tak wygląda na samochodzie ( sorki że brudny ;) )


Wklej prawidłowy kod.
Admin.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Antena CB

Postautor: MarekA » 04 lip 2011, 19:50

To teraz pozwól go wyedytować, sam zauwazyłem że nie wyświetla się zdjęcie, chciałem poprawic ale albo Twój dodany komentarz albo krótki czas edycji uniemożliwia wykonanie tego

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Antena CB

Postautor: MarekA » 04 lip 2011, 20:04

Niestety czas edycji jest zbyt krótki, pownno być co najmniej pół godziny do godziny.
Załączniki
Sirio.jpg

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Antena CB

Postautor: soul » 04 lip 2011, 20:48

Wystarczy przyłożyć odrobinę staranności i kopiować właściwy kod z fotosika do wklejenia.
Zawsze można dodać jako załącznik.
Obrazek

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Antena CB

Postautor: Bandi » 02 mar 2012, 20:01

Witam odświeżę trochę temat, mam pytanie czy ktoś z forumowiczów ma zamontowaną antenę CB w Kia Sportage na stałe nie na magnesie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad takim montażem w moim autku ale ciekawią mnie wasze ewentualne sposoby montażu, rodzaju użytego uchwytu mocującego i miejsca montażu. Najlepsze były by zdjęcia poglądowe. Pisze o tym dla tego że na
magnesie miałem antenę w każdym poprzednim samochodzie i chociaż była użyta podkładka gumowa i folia zawsze po czasie pokazywały się rysy i jakieś dziwne odbarwienia więc poszukuje sposobu dobrego montażu anteny w naszych samochodach. Szkoda mi trochę tej magnesówki President ML 145 ma świetny zasięg i 8miesięcy dopiero używana, ale no własnie po czasie użytkowania zauważyłem delikatne odbarwienia pod magnesem i ryski? wszystko to na szczęście znikło po delikatnym polerowaniu ale nie chce powtórzyć tej sytuacji. Co do anteny prezentowanej w tym temacie to odpada ze względu na nawigację moim aucie.

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Antena CB

Postautor: kijaS » 02 mar 2012, 21:22

A nie możesz sobie nakleić przeźroczystej folii?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

karolina
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: 30 cze 2011, 15:26
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 Black L
Lokalizacja: Szczecin dokładnie jeżdżę na ZPL....

Re: Antena CB

Postautor: karolina » 02 mar 2012, 21:28

przecież napisał, że maił folię !
Sprtage 1.6 Black - kolor roku 2011

Awatar użytkownika
kijaS
MODERATOR
Posty: 438
Rejestracja: 09 sty 2011, 22:39
Czym jeżdzę: Zależy do czego wsiądę

Re: Antena CB

Postautor: kijaS » 02 mar 2012, 23:44

Ale chodzi mi o taką naklejaną folię na stałe typu Oracal, bo zrozumiałem, że miał folię magnetyczną, pod którą rzeczywiście dostaje się syf i rysuje.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------kijaSPORTAŻ------

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Antena CB

Postautor: Bandi » 03 mar 2012, 19:39

Miałem folie przylepioną też się odparzyła wyglądało to na prawdę źle szkoda że nie zrobiłem zdjęć. Widok jak by pod folią odszedł lakier, później był problem ze zerwaniem jej został cały klej na lakierze ale z tym poradziła sobie benzyna ekstrakcyjna, dałem folię grubszą wycięte kółko na wzór podstawy anteny i to samo. Do puki nie pada jest OK ale jak wejdzie w to woda to już zaczynają się problem. Więc myślę o montażu na jakimś uchwycie np: na klapie itp.. byle było ładnie no i działało jak powinno. Może ktoś ma z forum to może podrzucić jakieś fotki.

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena CB

Postautor: kasia_mm » 03 mar 2012, 19:45

Bandi chyba masz złą folę... ja mam naklejoną rok temu prawie folię bezbarwną Oracal do powierzchni metalowych, tą samą antenę Presidenta i zero śladów.. oczywiście naklejali ją na wyczyszczoną i odtłuszczoną blachę auta - może tu tkwi też problem -raz, że zła folia, dwa, ze naklejona na np auto po myciu ale nie odtłuszczone? kazdy szampon do mycia auta zostawia delikatny film - i nie przykleja sie idealnie, mimo,ze tak to na początku wygląda... ?

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Antena CB

Postautor: Bandi » 03 mar 2012, 19:57

Kasia_mm no tego nie brałem pod uwagę że zła folia gość w sklepie z CB powiedział że jest dobra więc ją kupiłem no ale nie zrobiłem tego co opisałaś w swoim montażu folii, nie odtłuściłem lakieru tylko po umyciu i wysuszeniu lakieru nalepiłem tą folię na początku wyglądało super ale gdy pojeździłem trochę i popadał deszcz musiałem raz ściągnąć antenę z dachu a tu widok że szok. Powiedz masz tą folię w kształcie podstawy anteny czy prostokąt? gdzie kupiłaś swoją?

Awatar użytkownika
kasia_mm
MODERATOR
Posty: 1542
Rejestracja: 11 lut 2011, 08:46
Czym jeżdzę: KS 2.0 Gdi 2015r. L + Navi
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena CB

Postautor: kasia_mm » 03 mar 2012, 20:05

mi też nakleili w serwisie tuz przed odbiorem auta (montowali mi gratis CB); mam w kształcie podstawy anteny czyli kółeczko - jest ok 1 cm szersze niz podstawa anteny;
fizycznie wygladalo to tak - stalam obok - umyty samochod i podszedl pan z piskaczem (spirytus przemyslowy rozrobiony ciut z wodą jak mowil) - napsikal obficie, wytarl do sucha, poczekal kilka minut zeby sie ulotnily resztki alkoholi - ciach nakleił, docisnal mocno zeby cale ewentualne powietrze wygonic i tak sie trzyma do dzis :)

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Antena CB

Postautor: Bandi » 03 mar 2012, 20:26

Nic folia z tej firmy co ty masz jest zamówiona jeszcze jedno podejście zobaczymy czy się spisze lepiej niż ta co ja miałem. Dzięki z podpowiedź i Pozdrawiam

milo
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2012, 12:44
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 XL+SLS
Lokalizacja: Katowice

Re: Antena CB

Postautor: milo » 03 mar 2012, 20:35

Bandi pisze:Nic folia z tej firmy co ty masz jest zamówiona jeszcze jedno podejście zobaczymy czy się spisze lepiej niż ta co ja miałem. Dzięki z podpowiedź i Pozdrawiam
jak będziesz przejazdem w Mikołowie
to podjedź dam Ci folii.

maja123
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 06 lis 2010, 00:08
Czym jeżdzę: 2.0 DOHC XL
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Antena CB

Postautor: maja123 » 03 mar 2012, 21:59

Milo gdzie można kupić taką folię gdzieś koło nas (okręg katowice /gliwice)
KIA SPORTAGE XL 2,0 DOHC DARK GUN METAL

milo
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2012, 12:44
Czym jeżdzę: Sportage III 1,6 XL+SLS
Lokalizacja: Katowice

Re: Antena CB

Postautor: milo » 03 mar 2012, 23:06

maja123 pisze:Milo gdzie można kupić taką folię gdzieś koło nas (okręg katowice /gliwice)

Pracuje na takich foliach, zapraszam ne PW.

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Antena CB

Postautor: Bandi » 04 mar 2012, 12:45

Kurcze dzięki kolego "milo" ale jak napisałem już zamówiłem i nie da się wykręcić z tego, ale jeszcze raz dzięki za chęć pomocy.

jawet
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 14 lis 2010, 18:20
Czym jeżdzę: KS 1,7 CRDI Techno Orange

Re: Antena CB

Postautor: jawet » 29 maja 2012, 20:22

Antena triflex wreszcie po długich przebojach zamontowana wszystko jest ok , zasięg wystarczjący, modulacja dobra, tylko montaż trwa 5 godzin!!!!!!!!!!
KS 1,7 CRDI Techno Orange


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap