Antena CB

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
Deante
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:45
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1,6 DOHC Optimum
Lokalizacja: Kielce

Antena CB

Postautor: Deante » 21 lis 2010, 12:05

Jako ciekawostkę i zarazem alternatywę dla długich batów naszych CB przedstawiam ciekawą opcję która sprawdza się w jeździe po mieście http://allegro.pl/antena-sirio-triflex- ... 07076.html
w marcu 2011r. Kia Sportage XL 2.0 DOHC AWD,Black Pearl

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena CB

Postautor: Baraqda » 22 lis 2010, 09:28

tylko jak to zamontować...
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Awatar użytkownika
Deante
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:45
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1,6 DOHC Optimum
Lokalizacja: Kielce

Re: Antena CB

Postautor: Deante » 22 lis 2010, 10:55

Baraqda pisze:tylko jak to zamontować...


w miejsce oryginalnej anteny (takie samo mocowanie).A pod 3 wejscia montujemy radio,cb i gsm (jeśli chcemy mieć większy zasięg telefonu GSM)
w marcu 2011r. Kia Sportage XL 2.0 DOHC AWD,Black Pearl

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena CB

Postautor: Baraqda » 22 lis 2010, 11:02

:( to ja sam bym sobie z tym nie poradził... jakaś spora ingerencja w podsufitkę musiała by być - jak te kable puścić - przeciągnąć... ktoś by mi to musiał założyć ;)
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Awatar użytkownika
Deante
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:45
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1,6 DOHC Optimum
Lokalizacja: Kielce

Re: Antena CB

Postautor: Deante » 22 lis 2010, 11:20

Baraqda pisze::( to ja sam bym sobie z tym nie poradził... jakaś spora ingerencja w podsufitkę musiała by być - jak te kable puścić - przeciągnąć... ktoś by mi to musiał założyć ;)

Zrobią ci to w serwisie KIA (tak by nie stracić gwarancji). Mnie wycenili robociznę na 130 zł ("ARION SHOP" w Kielcach).
w marcu 2011r. Kia Sportage XL 2.0 DOHC AWD,Black Pearl

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena CB

Postautor: Baraqda » 22 lis 2010, 13:10

a gdzie będzie zamontowane radio? dodajesz jakieś dodatkowe głośniki/sprzęgniesz CB z radiem ??. W standardzie w antenie na dachu jest sygnał radia i GSM? Ciekawy jestem efektu końcowego po zamontowaniu... będziesz się decydować? - jeśli tak będę czekać na fotki "po" :)
KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

Awatar użytkownika
Baraqda
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 28 paź 2010, 10:16
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1,6 GDI L
Lokalizacja: Warszawa

Re: Antena CB

Postautor: Baraqda » 22 lis 2010, 13:13

KIA - SPORTAGE 1,6 L czarna perła

jerry
Uzależniony
Posty: 171
Rejestracja: 23 wrz 2010, 21:58
Czym jeżdzę: Czarny Sportage XL 2.0 CRDI

Re: Antena CB

Postautor: jerry » 22 lis 2010, 14:02

Czytałem opinie o tej antenie - oto co znalazłem:
1. Nieznacznie gorszy odbiór radia na częstotliwości FM (w mieście ok, w trasie zaczyna szumieć)
2. Słaby zasięg CB. W mieście max 2.5 km, poza max 5 km.
3. Brak kontr-nakrętki do zablokowania wysokości anteny po strojeniu

Nie znalazłem nigdzie informacji o długości fali dla anteny CB dla tego modelu. Może ktoś się z tym spotkał?
Jeżdżę czarnym 2.0 CRDI, XL

Awatar użytkownika
Deante
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:45
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1,6 DOHC Optimum
Lokalizacja: Kielce

Re: Antena CB

Postautor: Deante » 22 lis 2010, 14:58

jerry pisze:Czytałem opinie o tej antenie - oto co znalazłem:
1. Nieznacznie gorszy odbiór radia na częstotliwości FM (w mieście ok, w trasie zaczyna szumieć)
2. Słaby zasięg CB. W mieście max 2.5 km, poza max 5 km.
3. Brak kontr-nakrętki do zablokowania wysokości anteny po strojeniu

Nie znalazłem nigdzie informacji o długości fali dla anteny CB dla tego modelu. Może ktoś się z tym spotkał?


Dokładnie podobne opinie wyszukałem na FORUM CB i poradniku co kupić. Jak zamontuję na autku to zamieszczę fotki. A to jeden z linków krótko opisujący produkt.
http://cokupic.pl/produkt/Sirio-TRIFLEX---ANTENA
w marcu 2011r. Kia Sportage XL 2.0 DOHC AWD,Black Pearl

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Antena CB

Postautor: daro » 24 lis 2010, 16:47

Na kontr nakrętkę można zaradzić.
Jeżdżę z tą anteną prawie dwa lata (po tym jak bata odechciało mi się chować do bagażnika). Spisuje się całkiem dobrze.
FM potrafi "rwać" jakby coś przerywało i nie ma to znaczenia czy stacja radiowa jest ogólnopolska czy miejscowa.
Jedyny minus to taki, że jak komuś o lepkich rączkach spodoba się bat...to nie dokupicie samego.
Ach, i chyba w nie wszystkich zestawach są trzy przewody - na pewno jest od GSM i od FM, do GSM brak.
@deante jak będą Ci montowali antenę to powiedz żeby dobrze ją zmasowali i uszczelnili oprócz oryginalnej uszczelki bo były przypadki, że przeciekało (może to wina była niechlujnego montażu a może uszczelki - nie wiem) i żeby przewodów nie pomylili bo trzy przewody wychodzą z anteny i każdy ma do obsługi inny temat inaczej e-przelewy nie wyrobisz :P a na gadu nie zawsze jestem :P :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Deante
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:45
Czym jeżdzę: Kia Ceed 1,6 DOHC Optimum
Lokalizacja: Kielce

Re: Antena CB

Postautor: Deante » 24 lis 2010, 18:33

Dzieki Daro za poradę- jak zwykle bardzo cenną :D - i nie omieszkam przekazać twoich uwag mechanikowi przy montażu anteny.Ostatnią rzeczą jaką bym sobie życzył w nowym autku to przeciekający dach. Serwis polecił mi znajomy, twierdząc, że chłopaki znają się na rzeczy. Załuję tylko, że nie można dostroić antenek jak w tradycyjnych batach (przez przycięcie) i montaż musi być w konkretnym miejscu (zamiast tradycyjnej anteny). Na forum CB wyczytałem żeby czarnym mazakiem (olejowym) zamalować napis Sirio, bo kusi potencjalnego złodzieja który zna się na rzeczy.Pozdrawiam i liczę piwka które jestem ci winien - do odebrania na którymś ze zlotów. :lol:
w marcu 2011r. Kia Sportage XL 2.0 DOHC AWD,Black Pearl

Awatar użytkownika
daro
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:33
Czym jeżdzę: Sportage Expedition 2.0 ON

Re: Antena CB

Postautor: daro » 25 lis 2010, 16:17

Montaż możesz zrobić w dowolnym miejscu w dachu poprzez wywiercenie otworu (np z przodu - niektore samochody maja anteny z przodu)....ale takiego moda to raczej nie zrobisz bo oprócz gwarancji to też to będzie brzydko wyglądało.
Zapomniałem chyba napisać że przewód do FM jest dłuższy a do CB krótszy i układając je przy boku dachu jak leci wiązka przewodów (nad kurtynami) i później przednim słupkiem (A) w dół pod deskę może zabraknąć 1-2m i trzeba będzie sztukować.
a co do zblokowania masztu po strojeniu to chyba najlepsza jest czarna koszulka termokurczliwa - niewidoczna a utrzymuje wszystko na swoim miejscu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Phoenix
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:09
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 diesel
Lokalizacja: 100lica

Re: Antena CB

Postautor: Phoenix » 29 kwie 2011, 10:42

Nadszedł czas bym reanimował mojego Triflexa. [hihihi]

Spróbowałem sam sięgnąć pod podsufitkę i trochę się zdziwiłem - czy ktoś z Was ma doświadczenie z odpięciem podsufitki z tyłu Sportage II ?
Nie chcę nic popsuć bo auto na gwarancji, natomiast chciałbym wstawić Triflexa w miejsce fabrycznej i jednym z tylnich słupków zejść kablami na dół, gdzie wraz ze świeżo położonymi kabelkami od tylnej kamery pociągnę je po podłodze na przód auta. Nie zamierzam odpinać całej podsufitki czy bawić się w puszczanie kabli górą nad/koło poduszek itp.
Zbliża się długi weekend to i okazja do zmiany anteny jest.
Po mieście Triflex w zupełności spełnia wszelkie moje oczekiwania (choć i na trasie nie zawsze wystawiałem długiego bata) i będę mógł wreszcie ten długi drut do bagażnika schować :)

pozdrawiam
Phoenix

Awatar użytkownika
bartdobr
Uzależniony
Posty: 172
Rejestracja: 04 lis 2010, 21:35
Czym jeżdzę: KS3 1.7CRDI biała M
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Antena CB

Postautor: bartdobr » 29 kwie 2011, 11:20

Polecam komplecik - President Harry III + antenka 40cm President Florida, bardzo dobrze się sprawdza i antena nie spada z dachu w galeriach handlowych, zasięg idealny. Radio cb mieści się w schowku w podłokietniku, jest tam nawet otwór do wyprowadzenia kabli
Tak długo czekałem na 1.6 że się doczekałem 1.7

Awatar użytkownika
Phoenix
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:09
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 diesel
Lokalizacja: 100lica

Re: Antena CB

Postautor: Phoenix » 29 kwie 2011, 11:33

Dzięki za podpowiedź ale:

radio zamontowane mam od dwóch lat po prawej stronie przy środkowym tunelu
innej magnesówki niż ML-145 nie chcę (dlaczego - to temat rzeka na oddzielny wątek)
radio i anteny (obie) mam jeszcze z poprzedniego auta i nie chcę ich zmieniać na inne, chcę po prostu w końcu zamontować sobie triflexa który bardzo mi przypadł do gustu a którego w ostatni weekend z restaurowałem

nadal więc oczekuje pomocy w demontażu podsufitki z tyłu :P

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Antena CB

Postautor: soul » 29 kwie 2011, 11:42

Kia-hotline.com
Obrazek

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Antena CB

Postautor: soul » 02 maja 2011, 07:38

Masz tą podsufitkę i nie męcz mnie więcej :zlosnik:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Phoenix
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:09
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 diesel
Lokalizacja: 100lica

Re: Antena CB

Postautor: Phoenix » 04 maja 2011, 10:41

dzięki :)

zaopatrzyłem się już w "specjalne narzędzia"
w wolne dni nie dałem rady głownie ze względów pogodowych
jak już się uporam z tematem to wrzucę tu info dla potomnych, może nawet jakąś dokumentacje mi się uda zrobić [hihihi]

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Antena CB

Postautor: MarekA » 04 maja 2011, 12:01

Phoenix , jak bys rozbierał podsufitke to porób zdjęcia i wrzuć na forum - jak coś zepsujesz to tylko Ty :twisted: ( czego nie życzę)
Mam taką antenkę teraz w Qashqaiu i w Sportku tez zamontuję - dla mnie jest wystarczająca

Awatar użytkownika
Phoenix
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwie 2011, 10:09
Czym jeżdzę: Sportage II 2.0 diesel
Lokalizacja: 100lica

Re: Antena CB

Postautor: Phoenix » 04 maja 2011, 12:11

przecież napisałem:
"jak już się uporam z tematem to wrzucę tu info dla potomnych, może nawet jakąś dokumentacje mi się uda zrobić [hihihi]"

zwykle jak coś robię przy aucie to fotki też ale nie zawsze mam na to odpowiednie warunki (po prostu czasami brak mi 2-3 czystych rąk ;) albo po prostu czasu)
ale ponieważ z tym tematem sam czekałem prawie 2 lata bo nie wiedziałem jak się do niego zabrać, jak tylko dam radę coś nie popsuć to na pewno wrzucę wszystko co się da
dodatkowo połączę swoje prace z montażem tylnej kamery cofania - może też się komuś przyda :)

co do anteny triflex - miałem ją przez 3-4 lata w pasku i nie znam lepszej na miasto a poza nim też sprawuje się baaaardzo dobrze (na tyle dobrze, że przestałem wozić w bagażniku ML-145 jak już ja wcześniej zamontowałem - tyle że w pasku czy audi montuje się ją w max 1 h)

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Antena CB

Postautor: soul » 04 maja 2011, 15:03

Tylko jak będziesz wstawiał fotki to w odpowiednim dziale i z odpowiednim tytułem.
Przypominam gapom, że kolega ma Sportage drugiej generacji.
Obrazek


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap