ban on parking

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

ban on parking

Postautor: marcin_open » 29 sty 2014, 00:09

Nie wiem czy jest taka funkcja dostępna a jeśli nie to by się przydała.
Zakładam taką sytuację:
- wyjeżdżam z garażu samochodem
- jadę za bramę posesji
- wychodzę z samochodu
- idę zamknąć bramę od garażu i od posesji
- w tym czasie nie wyłączam silnik, a co niekiedy mi się zdarza zostawiam także dziecko w foteliku
- w tym czasie gdy jestem przy bramie garażu podbiega złodziej wsiada i odjeżdża.

- inna sytuacja jest zimno, wychodzimy zapalamy rozgrzewamy silnik i wracamy do domu i to samo ....

jest to sytuacja hipotetyczna ale ... może się zdarzyć. Powiecie, że należy wyłączyć bo się mandat dostanie (w najlepszym razie), ale ile osób z was tak robi?
a propo takiej funkcji (blokowania na postoju) nie wiem czy w kia jest ale widzę że kia dużo bierze z BMW także może może mam cichą nadzieję że będzie taka funkcja w "kluczyku".
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL

Awatar użytkownika
CierpliwyBadacz
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 18 sty 2014, 14:22
Czym jeżdzę: Sorento
Lokalizacja: DW

Re: ban on parking

Postautor: CierpliwyBadacz » 29 sty 2014, 11:54

marcin_open pisze: ...(blokowania na postoju) ...


W vw jest taka funkcja.
Należy przed wyjściem z auta nacisnąć przycisk na lewym słupku koło fotela kierowcy i w ten sposób
dezaktywuje się czujki alarmu w środku i czujki wstrząsowe /no bo w fotelikach siedzą dzieci/.
Drugim kluczem włączam alarm i drzwi są zablokowane. Nie mam mozliwości zamknąć drzwi bez alarmu
bo alarm jest fabryczny w kluczyku.
Policjant w Austrii powiedział mi, że jeżeli w aucie są dzieci to mogę grzać auto na postoju.
był Sportage 2.0_GDI_AWD_AUT / jest Sorento :smirk:

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: ban on parking

Postautor: marcinK » 29 sty 2014, 16:28

Mandat to jedno, ale poczytaj szczegółowe warunki ubezpieczenia. Nie dołożyłeś należytej staranności celu zabezpieczenia pojazdu i w takim przypadku może ubezpieczyciel odmówić wypłaty świadczenia.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: ban on parking

Postautor: puder12 » 29 sty 2014, 20:22

Takie funkcje realizowane są przez dodatkowe immobilisery, których nadajnik nosisz przy sobie, ale nie z kluczykami. Po oddaleniu się od auta na około 100-200 m aktywowane jest wyłączenie zapłonu i silnik gaśnie a auto się zatrzymuje. W razie napadu oddajesz samochód i spier....lasz jak najszybciej dzwoniąc na policję, bo złodziej i tak się zatrzyma w nieznacznej odległości.

Awatar użytkownika
marcin_open
Uzależniony
Posty: 166
Rejestracja: 25 sty 2014, 10:20
Czym jeżdzę: na razie bez

Re: ban on parking

Postautor: marcin_open » 30 sty 2014, 23:49

Czyli skoro pilotem nie idzie to trzeba bramę na pilota sprawić :devil:
odebrana 08.05.2014r. Kia Sportage 2.0 GDi XL


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap