Wycieraczki szyb

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
Dezet
Uzależniony
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2010, 20:33
Czym jeżdzę: Ford C-MAX 1,6 Ecoboost 150KM
Lokalizacja: WJ

Wycieraczki szyb

Postautor: Dezet » 15 lis 2010, 22:03

Jakie są wycieraczki szyb przednich i tylnej, klasyczne czy płaskie?
Pozdrawiam Dezet

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: saber » 15 lis 2010, 22:17

nie no z przodu na bank muszą być "płaskie", typu VALEO SILENCIO,
z tyłu może być zwykłe pióro, chowane w plastikowej obudowie,

swoją drogą wielka szkoda, że nie ma takiego patentu z wycieraczkami jaki mam w seacie leonie - pozycja spoczynkowa jest pionowa, wzdłuż słupków. To świetne rozwiązanie z wielu względów - np: chowające się w słupkach wycieraczki nie hałasują (pęd powietrza w trakcie jazdy), podszybie może być płaskie i wygląda bardzo estetycznie, powierzchnia oczyszczania jest zdecydowanie największa (zostaje niewielki trójkącik i to na wysokości lusterka wstecznego, więc zupełnie nie przeszkadza) itp. itd.

porównując do leona, ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz - w leonie mam coś takiego, że jak wycieraczki pracują w trybie ciągłym, to przy zatrzymaniu samochodu (np: na światłach), wycieraczki samoczynnie przechodzą w tryb przerywany - to prosty pomysł, ale rewelacyjny, bo stojąc na światłach nie potrzebuję piór machających w te i wewte z dużą prędkością. Po ruszeniu wycieraczki znowu zaczynają pracować szybciej. Sprawdzał to ktoś w Sportage? Mam cichą nadzieję, że wraz ze Shrayerem przyszły również niemieckie pomysły co do funkcjonowania pewnych podzespołów ...

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: backuz » 16 lis 2010, 13:50

to co opisałeś z wycieraczkami to czujnik deszczu - prawidłowo działający... Kia ma coś takiego :) Ale jak działa to trzeba się przekonać organoleptycznie.
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: excile » 16 lis 2010, 16:26

czujnik deszczu działa bardzo fajnie. Wycieraczki ustawione w tryb AUTO wycierają kiedy trzeba

pzdr
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

makuwa21
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 10 paź 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sorento 2,0 DOHC XL SUNSET RED
Lokalizacja: Pawłowice

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: makuwa21 » 16 lis 2010, 22:24

Odnośnie wycieraczek i miejsca spoczynku w czasie jazdy to Sportage ma system antyoblodzeniowy wycieraczek i
spirale grzejne są umiejscowione w dolnym ,ciemnym miejscu przedniej szyby. [papa]

backuz
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: 09 paź 2010, 00:16
Czym jeżdzę: KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: backuz » 01 gru 2010, 21:20

Ok.... POMOCY zaczynam mieć wkurw na pracę wycieraczek.... Wersja L 1.6GDI... Chodzi o to, żeby zmusić je do działania w trybie przerywanym, ale w stałych odstępach czasowych.... Tym samym żeby w danym ustawieniu nie pracował (działał) czujnik deszczu.
Instrukcja jest tak cholernie nieprecyzyjna w tej sprawie...
W wersji L czujnik deszczu jest... ustawienie do przerywanej pracy to pierwsze po pozycji 0 - co zrobić, żeby w tej pozycji działały tylko w stricte ustawionych pokrętłem odstępach czasowych.... Bo teraz to działa tak, że bez względu na ustawienie pokrętła wycieraczka szaleje sobie jak chce - ewidentnie wg czujnika deszczu.
KIA SPORTAGE 1.6 GDI L CZARNA PERŁA !!! - jedyny słuszny kolor :)

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: cisco » 20 gru 2012, 19:30

Wpisuję w tym wątku bo nie będe zakładał nowego :D

Jakie są wycieraczki z przodu, chodzi mi o model np z Valeo albo Bosch'a
Dobrze mi się wydaje że powinny pasować te od Ceeda ?
proszę o info jaki model i o Wasze opinie dotyczące jakości i użytkowania ;)
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: mint » 20 gru 2012, 20:48

Tydzień temu wymieniłem pióra wycieraczek z przodu na boscha rozmiar 600 i 450. W aso malibu także oferują pióra boscha za 140 PLN.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: ZygJe » 20 gru 2012, 22:31

Ja uważam, ze ori wycieraczki są zajebiste tzn są hybrydą rozwiązania płaskiego i klasycznego. Udało się złapać wszystkie zalety obu konstrukcji bez ich wad. Tylko co zrobić jak się skończą a nowe ori kosztują 250pln?
Ja kupiłem gumki same gumki Valeo (46pln kpl)przeznaczone do BMW E36. Wymiana 5min a efekt rewelacyjny.
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

saber
MODERATOR
Posty: 501
Rejestracja: 13 paź 2010, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 2.0 crdi 184KM, AT, 4WD
Lokalizacja: Kraków

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: saber » 20 gru 2012, 22:48

A gdzie kupiłeś same gumki ? Można to gdzieś w necie dostać ? Rozbierałem wycieraczki i też chciałem wymienić same gumki, bo to rzeczwywiście 5 min roboty, tylko nie mogłem nigdzie dorwać gum o takiej szerokości jak w KIA (nie ma problemu z długością tylko szerokoścą, tak żeby weszły w te prowadnice "gumkotrzymacza" :))

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: excile » 21 gru 2012, 10:50

zakupiłem ostatnio płaskie wycieraczki marki ALCA dostępne między innymi w Tesco za 27 pln sztuka. Działają rewelacyjnie do prędkości około 110 km/h powyżej tej prędkości trochę odskakują od szyby, ale na tyle mało że można z tym żyć szczególnie że cena nie powala (jakieś 27 pln za pióro)
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: soul » 21 gru 2012, 12:47

Alca jest też w Castoramie-mam i nie narzekam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: Zibi70 » 21 gru 2012, 17:56

saber pisze:A gdzie kupiłeś same gumki ? Można to gdzieś w necie dostać ? Rozbierałem wycieraczki i też chciałem wymienić same gumki, bo to rzeczwywiście 5 min roboty, tylko nie mogłem nigdzie dorwać gum o takiej szerokości jak w KIA (nie ma problemu z długością tylko szerokoścą, tak żeby weszły w te prowadnice "gumkotrzymacza" :))


Do wyboru a nawet do koloru http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=gumki+wycieraczek
Warto jednak kupić gumki firmowe - żeby nie twardniały na mrozie i nie rysowały szyb.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

ZygJe
Profesor od "silnikuf"
Posty: 1312
Rejestracja: 13 gru 2011, 22:24
Czym jeżdzę: Peugeot 3008HYbrid4 300KM; KIA Sedona 3,3V6 275KM AT
Lokalizacja: Audiovideo, San Escobar

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: ZygJe » 21 gru 2012, 19:01

Ja swoje kupiłem w w sklepie przy warsztacie/stacji diagnostycznej przy stacji paliw Orlen w Warszawie -Wesołej [zlosnik2]
pozdrawiam

Była: Sportage 2.0 CRDi XL AWD AT - jedno z najlepszych aut jakie miałem
Sorento 3.5 V6 285KM AWD AT - moja sprzedana miłość - bo żona była zazdrosna...

***** ***
Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: gasewo » 23 gru 2012, 02:23

A ja swoje wycieraczki wymieniłem od razu po pierwszym deszczu, bo skuteczność tych które były zamontowane była taka sama jak kiedyś w syrenach :D . Zresztą montowanie nie nadających się do niczego piór jest standardem u większości producentów, w imię cięcia kosztów. A jedynym moim samochodem, gdzie wycieraczki nie wymagały wymiany od razu po opuszczeniu salonu był Citroen C4. Ja kupiłem takie pióra (a tak na marginesie to właśnie te pióra są prawdziwe ori a nie te pierdółki, które montuja w fabryce :) ):
wiper.JPG

i jestem więcej niż bardzo zadowolony. Ciekawe tylko na ile starczą, bo w Polsce zawsze kupowałem Bosch'a albo Valeo i też byłem b. zadowolony.
Between two evils, I always pick the one I never tried before

mrshadow
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2010, 12:31
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 CRDi 4WD

Wycieraczka tylnej szyby Sportage II

Postautor: mrshadow » 16 sty 2013, 21:30

Witam, ponieważ nadszedł czas wymiany pióra wycieraczki tylnej, drogą kupna-sprzedaży nabyłem takowe. Niestety, jest kiepskie, bo guma nie przylega na całej powierzchni, przez co wycieraczka dobrze zbiera tylko w promieniu około 15 cm od dołu szyby.
Jaki typ moglibyście polecić, żeby tego problemu nie było?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie

excile
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 27 wrz 2010, 09:12
Czym jeżdzę: KIA Sportage 1.6 GDI/
Ceed 1.6 cdri
Lokalizacja: Borkowo/Gdańsk

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: excile » 17 sty 2013, 13:05

gasewo pisze:A ja swoje wycieraczki wymieniłem od razu po pierwszym deszczu, bo skuteczność tych które były zamontowane była taka sama jak kiedyś w syrenach :D . Zresztą montowanie nie nadających się do niczego piór jest standardem u większości producentów, w imię cięcia kosztów. A jedynym moim samochodem, gdzie wycieraczki nie wymagały wymiany od razu po opuszczeniu salonu był Citroen C4. Ja kupiłem takie pióra (a tak na marginesie to właśnie te pióra są prawdziwe ori a nie te pierdółki, które montuja w fabryce :) ):
wiper.JPG

i jestem więcej niż bardzo zadowolony. Ciekawe tylko na ile starczą, bo w Polsce zawsze kupowałem Bosch'a albo Valeo i też byłem b. zadowolony.


MObis to chyba producent "oryginalnych" części do KII i Hyundaia a może się mylę?
1.6 GDI M DarkGunMetal
pzdr
dc

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: gasewo » 17 sty 2013, 13:18

Dokładnie tak. Jest to producent oryginalnych części do Hyundaia i Kii. A co do wycieraczek to tutaj komplet na przód kosztuje ok. 37 zł. I nawet na suchej szybie sprawują się bez zarzutu tzn. nie skrzypią, działają plynnie a co najwazniejsze elegancko zbierają brud :grin:

Sent from my SHW-M110S using Tapatalk 2
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
color1
MODERATOR
Posty: 413
Rejestracja: 13 sie 2010, 00:21
Czym jeżdzę: Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)
Lokalizacja: Wawa

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: color1 » 18 sty 2013, 22:40

gasewo, to moze startuj z biznesem na allegro i mobisem :)
Kia Sportage 2.0 DOHC (L ; D5U ; Alpine Grey)

Awatar użytkownika
cisco
Nasz Człowiek
Posty: 805
Rejestracja: 27 paź 2011, 00:11
Czym jeżdzę: Sorento XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD Black Pearl
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: cisco » 19 sty 2013, 00:00

Długo szukałem i wreszcie znalazłem. Bosch AeroTwin AR24U i AR18U powinny pasować. Cena 72 zł
W poniedziałek będę odbierał i mam nadzieję że bez problemu zamontuję :)
Tak naprawdę w necie jak szuka się po modelu samochodu to nie można nic znaleźć. [zlolta]
SORENTO XL 2.0 CRDi 185KM, AT, AWD, SunRoof, Black Pearl

mint
Nasz Człowiek
Posty: 898
Rejestracja: 05 kwie 2011, 17:56
Czym jeżdzę: Sportek 1.6 Biała xl
Lokalizacja: wawa

Re: Wycieraczki szyb

Postautor: mint » 19 sty 2013, 12:13

Po stronie kierowcy powinny mieć 600mm a po stronie pasażera 450mm, uchwyt typ U i bądą pasować, sam takie założyłem.
Zamówiona 12 marca 1.6 xl biała a odebrana 07 listopada.


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap