Kamery - rejestratory trasy

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Kamery - rejestratory trasy

Postautor: Zibi70 » 04 sty 2013, 16:21

Zaczęliśmy w innym wątku dyskusję o kamerkach do rejestrowania drogi (czyli tworzenia filmów drogi). Temat wydaje sie byc interesujący co najmniej dla kilku osób więc zakładam wątek, a w nim na początek...

Filmik z rejestratora VideoReg - aplikacji pod Androida, https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.VideoReg&hl=pl czyli ustrojstwa, które można niewielkim kosztem posiąść dla swojego telefonu bez konieczności wydawania kilku stówek na kamerkę i wożenia dodatkowego sprzętu wiszącego na szybie.

Przetestowałem w dwóch telefonach - HTC Sensation XL oraz Sony Xperia T (telefon Jamesa Bonda) 8-)

Filmik pochodzi z Xperii - polecam odtwarzanie na full HD lub przynajmniej na 720p (i tak w YT nie ma tej jakości, jaka jest w oryginale). Jeśli nie widać napisów - należy je włączyć najeżdżając na ikonkę tekstu.
Aplikacja na Xperii działa więcej niż zadowalająco - jeszcze tylko nie opanowałem uruchomienia wskaźnika przeciążeń (ale to na razie nie jest niezbędne, bardziej interesuje mnie zwiększenie kąta widzenia).
Na HTC apka działa gorzej - głównie chodzi o duże opóźnienie w odczycie danych z GPS - w wyniku tego nie pokazuje prawidłowej prędkości chwilowej.

Filmik: http://www.youtube.com/watch?v=Cr5vg1BPuyc

A tak wygląda odtwarzany zapis trasy w aplikacji (sorki - marna jakość zdjęcia):
Obrazek
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: Zibi70 » 04 sty 2013, 17:39

Jeszcze jeden screen z aplikacji - tym razem nieco lepszej jakości.
Obrazek
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

desto
Uzależniony
Posty: 169
Rejestracja: 02 lut 2011, 00:10
Czym jeżdzę: 1.7 crdi orange Horst
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: desto » 04 sty 2013, 22:49

Max. speed 72,3 na terenie zabudowanym :-)
Techno Orange 1.7 crdi

Bandi
Uzależniony
Posty: 274
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:03
Czym jeżdzę: Kia Optima SW GT-Line FULL
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: Bandi » 03 lut 2013, 15:14

Właśnie zakupiłem rejestrator MIO 358 Full HD moim zdaniem sprzęcik bardzo poręczny no może trochę mocowanie na szybę według mnie mogło być trochę krótsze, ale nie przeszkadza to za mocno na szybie i nie zakłóca jakoś widoczności. Na razie nie mam żadnej trasy sfilmowanej bo wczoraj zamontowane, ale jak tyko coś nagram to pokaże przykładowe filmiki z jakością nagrania. Kilka zdjęć jak to wygląda i gdzie zamontowane..
Załączniki
20130203_130514.jpg
polskie menu
20130203_130529.jpg
zbliżenie
20130203_130605.jpg
widok z boku

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: gasewo » 04 lut 2013, 03:00

To i ja dorzucę parę swoich filmików. Ale najpierw opis kamerki:

Jest to koreański produkt firmy "JaewonCNC" (http://www.navinc.co.kr/) a kamerka to "iRoad iOne 3300CH" z kartą 16GB w zestawie. Dodatkowo dokupiłem jeszcze antenę GPS.
Kamerka posiada 3 tryby: Infinity, czyli nagrywanie jazdy (wykorzystuje na to 70% pamięci karty), Event, czyli np. robienie zdjęć, czy bardziej przydatna funkcja automatycznego uruchamiania tego trybu dodatkowo do trybu Infinity podczas wystąpienia zdarzenia drogowego typu nagłe przyspieszenie, chamowanie, czy kolizja (20% karty) i tryp Parking czyli nagrywanie z wyłączonym silnikiem z zaparkowanego samochodu (10% karty). Nagrywanie jazdy jest automatycznie dzielone "w locie" na 1-minutowe części, a po zapełnieniu karty automatycznie kasuje najstarsze rejestry zapisując na ich miejsce nowe.

Parametry kamerki:
kamera przednia - 2.0 MP, RealHD 1280x720p, 1CH - 30fps, 2 CH - 20fps, kąt nagrywania 130 st.
kamera tylna - VGA 640x480, 10 fps, możliwośc obracania o 360 st., kąt nagrywania 130 st.
nagrywanie głosu
wejście/wyjście video
microSD
opcjonalna antena GPS

A teraz filmiki:
http://youtu.be/KC2qvgxgNII - typowa, codzienna jazda po Seulu cz.1
http://youtu.be/jaE0sDytOHQ - jw. cz.2
http://youtu.be/3drQfzMg108 - podjazd pod górkę
http://youtu.be/xp2MN8vb-nQ - wieczór bez świateł
http://youtu.be/pMTo9DVBFGM - wieczór ze światłami cz.1
http://youtu.be/-2WgsZ808NI - wieczór ze światłami cz.2

I zdjęcia:
Jak wygląda zamontowana na szybie (ponieważ zdjęcia są ze strony producenta a w kijankach lusterko wsteczne jest troche wyżej niż na zdjęciu zamontowana kamerka w ogóle nie rzuca sie w oczy):
zamocowanie.jpg


aplikacja do odtwarzania zapisu z kamerki:
aplikacja.jpg
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: puder12 » 04 lut 2013, 10:01

A ta kamerka jest przyklejona do szyby, czy to taka koreańska przyssawka. Jak przyklejona to w Polsce możesz zaliczyć dziurę w szybie i pozbyć się gadżetu.

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: gasewo » 04 lut 2013, 10:38

To jest taśma dwustronna znanej firmy z dwoma czerwonymi literkami w nazwie zaczynjącej się od "3" :lol: A co do pozbycia się przez dziurę w szybie, masz na myśli kradzież, czy np. dziurę od kamienia? (sorki ale jestem chory i nie kumam za bardzo) Jeżeli chodzi o kradzież to generalnie uważam, że nie ma to chyba większego znaczenia jak jest przymocowana dana rzecz do szyby bo jak maja ja rozbić to rozwalą całą więc przyssawka chyba mnie też nie uratuje :D Poza tym jak wspomniałem wczesniej ona jest przymocowan dość wysoko praktycznie na tych czarnych kropkach i z zewnątrz nie jest tak bardzo widoczna. Trzeba podejść blisko, zeby się zorientować. Poza tym nawet jakby ukradli to życzę powodzenia w rozkminianiu koreańskiego, żeby ją ustawić :lol: [zlosnik2]
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: puder12 » 04 lut 2013, 11:26

Miałem na myśli bezmózgich wandali, którzy dla kamerki za 300 zł narobią szkód na kilka tysięcy.

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: Zibi70 » 04 lut 2013, 12:11

Ta jazda po Seulu - to prawie jak u nas [hihihi]
Ale u nas się nie wyprzedza radiowozów na sygnale [hihihi] :shock:
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: gasewo » 04 lut 2013, 12:27

Tutaj za bardzo nie zwracają uwagi na policję. Przez to, że przez bardzo długi okres w historii policja koreańska była bardzo skorumpowana ludzie przestali ich szanować i do tej pory tak jest mimo iż nie ma już korupcji. A z drugiej strony policja też nie za bardzo ma chęć interweniować, bo zazwyczaj są to dzieciaki po ok. 20-24 lata (w Korei można odbywać część służby wojskowej w policji) więc z założenia nie mogą za bardzo podskakiwać starszym :lol: Dziwne to no ale co kraj to obyczaj.
Generalnie w Korei jest zasada, że jeżeli radiowóz jedzie tylko z włączonym kogutem bez dźwięku, oznacza to że jest po prostu na służbie (coś jak z kogutem taksówkarzy :D ) i jest traktowany jak każdy inny użytkownik drogi. Dopiero dołączenie do sygnałów świetlnych syreny (która de facto jest bardziej cicha niż mój budzik) oznacza, że panowie niebiescy wkraczają do akcji :D
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: puder12 » 04 lut 2013, 12:49

gasewo pisze:"iRoad iOne 3300CH" z kartą 16GB - (...) kamera przednia , kamera tylna -


Widziałem fotki tej kamerki i wygląda jakby tylna była oddzielnym modułem. One się komunikują bezprzewodowo ?

iron.JPG
iron.JPG (19.38 KiB) Przejrzano 12861 razy

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: gasewo » 04 lut 2013, 12:56

Tylna kamerka jest połączona z przednią za pomocą kabla, który oczywiście pociągnęli mi w podsufitce więc nic nie wystaje i wszystko jest zamaskowane i wyglada tak jakby była oruginalnie zamontowana w aucie od początku. Dodatkowo pociągnęli kabel zasilania pod panelem przednim i podpięli sie bezpośrednio pod kable więc mam wolne gniazdo zapalniczki. Oczywiście wymagało to rozebrania wtyczki oryginalnego kabelka zasilającego od kamery.
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: gasewo » 06 lut 2013, 05:49

Mam pytanie troche z innej beczki ale też dotyczące kamer, a właściwie filmów nagrywanych przez kamerkę tylną. Chodzi o to, że nie wiem jak wyodrębnić obraz z tylnej kamerki. Podczas oglądania zapisu w dołączonym oprogramowaniu wszystko jest ok. tzn. wyświetlają się dwa okienka, obraz z przodu i tyłu. Na karcie pamięci jest zapisany tylko jeden plik, więc rozumiem, że w tym pliku jest obraz z kamery przedniej i tylnej. Ale gdy odtwarzam ten plik w innym programie to mam obraz tylko z kamerki przedniej.
Tak więc wracając do mojego pytania - czy ktoś wie jak można wyodrebnić zapisany filmik tylnej kamery? Pliki sa zapisywane w formacie mp4.
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: puder12 » 06 lut 2013, 11:43

A nie łatwiej poszukać w instrukcji kamerki [zlosnik2]

[papa]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: gasewo » 06 lut 2013, 13:13

Widzę, że humorek dopisuje :D Ale niestety w instrukcji (dwa dni ją tłumaczyłem :lol: ) nie ma ani słowa o tym niestety
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: Zibi70 » 07 lut 2013, 23:41

Fajna ta kamerka :galy:
Najbardziej mi się podoba, że jest mała, nie rzuca się w oczy i nie ogranicza widoczności a ponad wszystko, że mamy obraz z przodu i z tyłu.
Ja teraz ćwiczę nagrywanie i nawigację na Samsungu Note II - działa fajnie, ekran nawigacji jest duży i mam navi on-line z bieżącą sytuacją drogową i suszarkami ale tyłu mi nie rejestruje. :?
Co ciekawe śmigam bez podłączania do ładowania i bateria starcza na całkiem długi czas. W przypadku innych smartfonów znikała w oczach a co gorsza podłączenie do ładowania z gniazdka jedynie spowalniało proces bo na ładowanie było za mało prądu, mimo, że ładowarka daje nominalnie 1000 mAh.
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: gasewo » 08 lut 2013, 02:38

Może jednak da się temu zaradzić. Moja tylna kamerka jest podłączona do przedniej tylko za pomocą złącza jack i tak też najwyraźniej pobiera zasilanie. Z tego co się orientuję to SGN II też ma wejście jack, więc może sprawdź czy nie dałoby rady podłączyć własnie w ten sposób tylnej kamerki. Oczywiście pewnie będzie do tego wymagane specjalne oprogramowanie w telefonie, które by odbierało sygnał z tej tylnej ale sądzę że napewno coś na androida się znajdzie. No a jak to nie zadziała to zawsze zostaje opcja przymocowania drugiego telefonu do tylnej szyby :lol: [zlosnik2]
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: puder12 » 28 mar 2013, 23:43

A w którym miejscu masz zamontowaną tylną kamerkę bo się nie przyjrzałem :lol:, a chyba sobie taki zestaw zafunduję na zajączka.

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Kamery - rejestratory trasy

Postautor: gasewo » 29 mar 2013, 07:16

Centralnie na tylnej szybie pod samym trzecim światłem stop :-)
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
puder12
MODERATOR
Posty: 2195
Rejestracja: 16 mar 2012, 11:03
Czym jeżdzę: 1.7 CRDI XL
Lokalizacja: 3miasto

Re: Kamery - rejestratory trasy

Postautor: puder12 » 29 mar 2013, 08:44

Przyklejona jest do szyby czy zamontowana do podsufitki bagażnika?

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Kamery - rejestratory trasy

Postautor: gasewo » 29 mar 2013, 12:36

Przyklejona do szyby ale będę chciał ją jakoś przemontować na podsufitkę bo przez to że tylna szyba jest mała to trochę przeszkadza przy patrzeniu się przez lusterko wsteczne
Between two evils, I always pick the one I never tried before


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap