Grill Roadruns

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
RashbaNor
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2012, 17:02
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL
Gadu Gadu: 1802020
Lokalizacja: Warszawa / Włocławek

Grill Roadruns

Postautor: RashbaNor » 03 gru 2012, 09:37

Czy ktoś z forumowiczów ma pojęcie czy grill koreańskiej firmy Roadruns pasuje do europejskiej wersji Sportage'a?
Jeśli ktoś orientuje się w różnicach między koreańskim i europejskim Sportagem to myślę, że informacje na ten temat też mogą okazać się przydatne.
Zastanawiam się nad kupnem tego grilla i wolałbym nie usłyszeć w ASO, że zawartość paczki z Korei nie jest kompatybilna z kupionym przeze mnie w Polsce Sportagem. ;)

Awatar użytkownika
gasewo
MODERATOR
Posty: 644
Rejestracja: 09 lut 2012, 06:25
Czym jeżdzę: 2.0 T-GDI
Gadu Gadu: 2115437
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grill Roadruns

Postautor: gasewo » 04 gru 2012, 08:42

Jako posiadacz Sportka w całości koreańskiego :) i osoba aktualnie przebywająca w Korei, sądzę że mogę coś na ten temat powiedzieć :D
Jeżeli chodzi o grill to na 99,9% (nie mogę napisać na 100%, ponieważ nie spotkałem jeszcze sportka europejskiej produkcji i nie mogę porównać organoleptycznie :lol: ) jestem pewien że będzie pasował, ponieważ według specyfikacji koreańskiej i europejskiej nie ma żadnych róznic w wymiarach zewnętrznych naszych kijanek, a przynajmniej ja nie spotkałem się nigdy z informacjami które wskazywałyby na istnienie jakiś różnic. Poza tym słowacka fabryka działa na "koncesji" koreańskiej więc muszą mieć te same standardy.
Z innych główniejszych różnic pomiędzy tymi dwoma modelami zauważyłem następujące rzeczy:

1. do dnia dzisiejszego nie doświadczyłem (odpukać w niemalowane drewno) żadnych problemów technicznych czy usterek, włącznie z tymi na które "chorują" bądź "chorowały" europejskie modele (oczywiście chodzi o problemy wskazywane przez użytkowników na tutejszym forum, dla kijanek o zbliżonym do mojego przebiegu, czyli ok. 8.000 km);
2. Są tylko 2 silniki: diesel 2.0 o mocy 184 KM oraz turbo benzyna T-GDI 2.0 o mocy 261 KM;
3. Są tylko 3 wersje wyposażeniowe (w nawiasach przybliżone odpowiedniki wyposażenia europejskiego): LX (M), TLX (L), Limited (XL). Przybliżone dlatego, ponieważ m.in. każda wersja jest wyposażona w automatyczną skrzynię biegów (co w Polsce wymaga dopłaty), a dodatkowo najwyższa wersja wyposażeniowa, czyli Limited, ma również w standardzie całą skórzaną tapicerkę (jak chcesz mogę zrobić dokładne porównanie wersji wyposażeniowych koreanskich i europejskich);
4. Felgi 18" są w dwóch wzorach i w standardzie od wersji TLX: dla silników diesla i benzynowych z przednim napędem takie same jak w Europie, dla silnika benzynowego z napędem 4x4 inny wzór;
5. Tapicerka skórzana jest tylko w trzech kolorach: czarnym, siwym/szarym, brązowym;

Reszta różnic jest w sposobie konfiguracji poszczególnym wersji wyposażeniowych, np. kijanka z silnikiem benzynowym, z napędem na wszystkie koła jest oferowana tylko i wyłącznie w wersji wyposażenia Limited, a z napędem na przednią oś najniżym poziomem wyposażenia jest TLX, wersja benzynowa 4x4 ma zamontowane dodatkowe akcesoria, które zmieniają wygląd zewnętrzny tj.: wspomniane wyżej 18" calowe felgi w innym wzorze, inna kratka wlotu powietrza, podwójny wydech.
Between two evils, I always pick the one I never tried before

Awatar użytkownika
RashbaNor
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2012, 17:02
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL
Gadu Gadu: 1802020
Lokalizacja: Warszawa / Włocławek

Re: Grill Roadruns

Postautor: RashbaNor » 04 gru 2012, 10:51

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Wygląda na to, że zaryzykuję i ściągnę sobie ten grill. Nie kosztuje majątku więc w razie wtopy nie będzie jakiegoś specjalnego dramatu. ;)
Jak już upchnę ten kawał plastiku na Sportage'a to zrobię trochę zdjęć i wrzucę na forum.

radd_81
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2013, 12:04
Czym jeżdzę: 1,6 GDI XL black perl
Lokalizacja: BYDZIA

Re: Grill Roadruns

Postautor: radd_81 » 18 mar 2013, 23:16

cześć kolego
zamontowałeś ten grill ?
załącz kilka fotek
a ile Twoja pali?
mam taki sam silnik i narazie nie zachwyca
pzdr
radd

Awatar użytkownika
soul
Administrator
Posty: 1224
Rejestracja: 04 kwie 2010, 22:00

Re: Grill Roadruns

Postautor: soul » 18 mar 2013, 23:18

Co Ty tam masz za silnik 1.6 CDI ?.....z mercedesowskiego Citana?
Obrazek

radd_81
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2013, 12:04
Czym jeżdzę: 1,6 GDI XL black perl
Lokalizacja: BYDZIA

Re: Grill Roadruns

Postautor: radd_81 » 18 mar 2013, 23:45

GDI
JUŻ SIĘ POPRAWIŁEM ;-)

Awatar użytkownika
RashbaNor
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2012, 17:02
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL
Gadu Gadu: 1802020
Lokalizacja: Warszawa / Włocławek

Re: Grill Roadruns

Postautor: RashbaNor » 03 kwie 2013, 14:55

radd_81 pisze:zamontowałeś ten grill ?
załącz kilka fotek
a ile Twoja pali?
mam taki sam silnik i narazie nie zachwyca

Tak, grill dotarł do mnie z Seulu bardzo ładnie zapakowany. Zamontowałem go w ASO i wygląda świetnie chociaż panom mechanikom nie bardzo się podobał. Fotek na razie nie wrzucę bo prace nad wizualnym "tuningiem" jeszcze nie dobiegły końca. Jak już się ze wszystkim obrobię to założę oddzielny wątek w dziale z galeriami.
W najbliższej przyszłości mojego Sportage'a czeka operacja usunięcia chromów, których nie jestem w stanie zaakceptować na żadnym samochodzie. Potem, jeśli nie wymyślę czegoś w międzyczasie, zostanie już tylko detailing i zabezpieczenie lakieru powłoką kwarcową. Myślę, że w przeciągu 4 do 6 tygodni powinienem się z tym uporać i na forum polecą zdjęcia mojego auta już na nowiutkich kupionych na lato felgach. ;)
Jeśli chodzi o spalanie to oscyluje w okolicach 10 - 10.5 litra. Nie jestem ani miło zaskoczony ani rozczarowany - spodziewałem się takiego wyniku. Mam przejechane około 4500 km i jeżdżę głównie stosunkowo krótkie dystanse w mieście.

MarekA
Nasz Człowiek
Posty: 481
Rejestracja: 03 lis 2010, 15:27
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,7 CRDI "XL" czarna
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Grill Roadruns

Postautor: MarekA » 02 maja 2013, 16:48

Nie do końca podobają mi sie takie modyfikacje, ale ten grill mnie "urzekł" ;)

http://www.ebay.com/itm/110996984031?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Załączniki
Grill.JPG

Awatar użytkownika
RashbaNor
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2012, 17:02
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL
Gadu Gadu: 1802020
Lokalizacja: Warszawa / Włocławek

Re: Grill Roadruns

Postautor: RashbaNor » 07 maja 2013, 11:18

MarekA pisze:Nie do końca podobają mi sie takie modyfikacje, ale ten grill mnie "urzekł" ;)

Czyli nie podobają się, z wyjątkiem tych które się podobają. ;)
Już na serio - mi akurat ten grill firmy Bliss nie bardzo przypadł do gustu ale podobno sprzedaję się nieźle, wierząc temu co napisał mi jeden z handlujących na eBay'u Koreańczyków. Tak czy siak nawet ten grill od Bliss wygląda lepiej niż ten, z którym Sportage opuszcza fabrykę.

Awatar użytkownika
yanekoktagon
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 22 lis 2011, 22:47
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grill Roadruns

Postautor: yanekoktagon » 07 maja 2013, 12:31

Wg mnie kolor bialy - a taki posiadam - fajnie wyglada z czarnym grilem, jednak wybrałem wersje "budzetowa":)gdy oklejalem auto folią równiez gril został pokryty czarna folią, wyglaś tak bardziej surowo i agresywie, mnie sie podoba:)

Awatar użytkownika
RashbaNor
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2012, 17:02
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL
Gadu Gadu: 1802020
Lokalizacja: Warszawa / Włocławek

Re: Grill Roadruns

Postautor: RashbaNor » 06 sie 2013, 09:57

radd_81 pisze:cześć kolego
zamontowałeś ten grill ?
załącz kilka fotek


W końcu poświęciłem 10 minut na maltretowanie aparatu przy moim Sportage'u. Foty można obejrzeć w tym wątku.


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap