Zegarek

Wszytko o dostępnych akcesoriach dodatkowych do KIA SportageL. Dywaniki, mieszki, gałki biegów, emblematy, siatki, uchwyty, schowki, podłokietniki, listwy, relingi - czyli cały kram umilający i indywidualizujący wnętrze twojej Sportage
Awatar użytkownika
GED666
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI L Cassa White
Lokalizacja: Warszawa

Zegarek

Postautor: GED666 » 15 lis 2012, 10:09

Jak miałem fabryczne radio to godzina była na wyświetlaczu i było super. Teraz mam nawigację dedykowaną. Kiedy z niej nie korzystam to nie wiem która godzina. Brakuje mi zegarka. Czy ktoś może jakiś montował? [zlosnikok]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegarek

Postautor: marcinK » 15 lis 2012, 17:58

Był post jakiegoś kolegi, który zamontował w obudowie oświetlenia. Nie mogę tylko go znaleźć. Nie wiem czy już poradziłeś sobie z nawigacją, wcześniej rozmawialiśmy, ale jeśli już Ci działa to są zegarki do wgrania na nawigacje niefabryczne, do wyboru do koloru jak to programy pod Windowsa. W razie czegoś służę pomocą , bo to był mój największy problem (musiałem okulary zakładać :):) :ugeek:
Teraz wgrałem taki na cały ekran, jest rewelacja - widać nawet jak oczy zamknę :lol: :lol: :lol:
Odebrana po 178 dniach:)

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Odp: Zegarek

Postautor: Lorkovsky » 15 lis 2012, 18:03

Możesz napisać mi więcej na temat tego zegarka. Ja chciałbym zainstalować program ale nie wiem jak będzie wyglądał interface. Jak wtedy będzie uruchamiał się radio i pozostałe programy stacji. Czy to zmienia funkcjonalności urządzenia

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Awatar użytkownika
Zibi70
Expert
Posty: 980
Rejestracja: 08 maja 2012, 13:58
Czym jeżdzę: Sportage 1.6 GDI XL SLS
Lokalizacja: Warszawa / Tarnowskie Góry (ale słoikiem nie jestem) ;-)

Re: Zegarek

Postautor: Zibi70 » 15 lis 2012, 18:20

marcinK pisze:Był post jakiegoś kolegi, który zamontował w obudowie oświetlenia. Nie mogę tylko go znaleźć.


To tu? http://mojasportage.pl/viewtopic.php?f=16&t=1425&p=18203&hilit=zegar#p18203
Kiedyś miałem ładny podpis, ale dawno mnie nie było i se poszedł... pojechał. [zdziwko]

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegarek

Postautor: marcinK » 15 lis 2012, 19:25

Lorkowski, a jaką masz nawigację. Możesz uruchamiać wszystkie programy pod WinCE. Interfejs jest taki jaki sobie wgrasz. Jeśli chodzi o funkcjonowanie pozostałych programów to nic się nie zmienia. Możesz sobie włączyć zegar na wyświetlaczu (pełny ekran) a np. radio i tak gra, jeśli ktoś dzwoni czy cofasz, czy inne funkcje włączasz to wszystko działa jak wcześniej. Nic się nie zmienia. Te programy typu prędkościomierz, kompas, zegarek "działają" w tle czy jak tak kto woli równolegle z funkcjami stacji czyli z nawigacją, TV, dvd, radiem, kamerą i co tam jeszcze mamy.
Poza tym jak masz funkcję PIP to można sobie np, zegarek, prędkościomierz czy komputer wyświetlać w mniejszym oknie (masz możliwość ustawienia wielkości okienka) , a na główny pełny ekran ustawiasz coś innego.
Odebrana po 178 dniach:)

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Odp: Zegarek

Postautor: Lorkovsky » 15 lis 2012, 20:39

To jest mój model nawigacji

allegro.pl/nawigacja-gps-dvd-divx-kia-sportage-nowy-model-i2727276176.html

Jeżeli możesz to powiedz mi skąd mogę ściągnąć programy jak się je instaluje Nie jestem ciemny technicznie ale nigdy nie robiłem czegoś takiego i nie miałem pojęcia że można tu kombinować
Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegarek

Postautor: marcinK » 15 lis 2012, 22:32

No to masz taką najpopularniejszą działającą pod Windowsem CE 6.0. Jak zauważyłeś nie trzeba nic odblokowywać i wszystkie nawigacje działają, Auto Mapa, IGO i co tam chcesz. Z tego wynika, że też i wszystkie programy. Po pierwsze jak masz sam trochę pojęcie to proponuję na początek ściągnij z netu TotalCommandera (tylko dla WinCE) , wgraj sobie go (tym wejściem na karty miniSD-lewym od nawigacji). I wtedy na ekranie pojawi Ci się tak jak w komputerze okienko TotalCommandera, a to oznacza,że dalej już sobie robisz co chcesz. Masz wszystko na ekranie, dyski twarde, zewnętrzne dyskietki. Jak umiesz obsługiwać komputer to będziesz wiedział jak się poruszać, wgrywać programy i bawić się w co zechcesz.
Jeśli nie jesteś kumaty w te klocki, postaw piwo komuś, kto potrafi ściągnąć jakiś programik z netu i zainstalować go na komputerze. Tak samo robi się w tej nawigacji , tylko, że programy muszą być dla Win CE 6.0
Pozdrawiam
Odebrana po 178 dniach:)

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Re: Zegarek

Postautor: Lorkovsky » 16 lis 2012, 08:31

Czy w tej nawigacji da zmienić się interface na inny? Jeśli tak to jak to zrobić aby przyciski które są w nawigacji działały

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegarek

Postautor: marcinK » 16 lis 2012, 10:30

Da radę, tylko trzeba pozmieniać wpisy w rejestrze systemu, tylko, że trzeba mieć jakiś inny interfejs, który Ci odpowiada lub samemu sobie "napisać". Ponieważ dostęp do tych nawigacji jest poprzez wejście zewnętrzne, każdy informatyk (a jeszcze lepiej informatyk amator-entuzjasta :puk: ) bez problemów może to zrobić programowo (bez wyjmowania, rozkodowywania, tracenia gwarancji itd.)
Samemu natomiast, można powgrywać programy działające na zasadzie nakładki systemu, czyli fabryczna całość zostaje , a masz dodatkowe programy działające równolegle z fabryką. Wtedy dalej przyciski z kierownicy działają jak działały , a programy dodatkowe obsługujesz z ekranu dotykowego "ikonkami" , które sobie możesz sam komponować jak chcesz (tak właśnie ja mam, a te wszystkie dodatkowe funkcje uruchamiam przyciskiem z kierownicy "buźka"). Oczywiście tak jak pisałem wcześniej, jedno nie zakłóca drugiego. Działa Ci np. radio - to działa, ale na ekranie możesz mieć np. prędkościomierz. To tak jak masz włączone radio , a na ekranie Auto Mapę. Działa jedno i drugie jednocześnie , tylko Ty wybierasz co jest akurat wyświetlane lub w PIP-ie wyświetlasz jedno i drugie. W ten sposób masz niejako "dogranie" ileś funkcji dodatkowo - a jakie to funkcje i ile to zależy od Ciebie i od Google. Tak jak w kompie ile sobie programów zainstalujesz - tyle masz.
Odebrana po 178 dniach:)

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Odp: Zegarek

Postautor: Lorkovsky » 16 lis 2012, 13:16

Dziękuję dzisiaj spróbuję coś wgrać zobaczymy jak mi to wyjdzie

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Lorkovsky
Uzależniony
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2010, 21:17
Czym jeżdzę: Kia Sportage 1,6 GDI Techno Orange XL

Odp: Zegarek

Postautor: Lorkovsky » 16 lis 2012, 17:22

Przepraszam że dubluje posty ale nie dało się już edytować
Więc Nagrałem tc na kartę wersję instalacyjna i tu 1 problem jak mam zainstalować go na karcie? Z poziomu komputera nie da się mogę tylko skopiować instalke A w nawigacji nie wiem jak dostać się na kartę i odpalić exe


Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegarek

Postautor: marcinK » 16 lis 2012, 17:49

Jak wyjmiesz kartę z nawigacją (np. AM) i włożysz kartę z np. TC to nawigacja "zakrzyczy" brak programu nawigacji. Wtedy w ustawieniach ścieżki dostępu do programu nawigacyjnego poszukaj TC.exe i to zapisz. Wtedy zamiast nawigacji stacja odpali Ci TC. Dalej tak jak na PW.
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
GED666
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2012, 16:59
Czym jeżdzę: Sportage 1,6 GDI L Cassa White
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegarek

Postautor: GED666 » 19 lis 2012, 10:22

marcinK, pozostałem przy nawigacji Casca. Nie jest to idealne urządzenie, ale na tle innych dedykowanych nie wypada bardzo blado. Także nie jest źle. Dzięki za deklarację pomocy przy oprogramowaniu. Jak będę się decydował to dam znać. Na razie pozostaję przy tym co mam [zlosnikok]
Zibi70 dzięki za linka. MarekA zrobił coś o co mi właśnie chodziło. Ostatnio jednak moja Żonka uznała, że zegarek, który jest w nawigacji jej wystarcza i nie widzi potrzeby montażu dodatkowego. No cóż la donna è mobile [zlosnikok]

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Zegarek

Postautor: piotrb007 » 18 wrz 2013, 08:00

Witam wszystkich fanów kijanek.Moja kijanke odbieram w przyszlym tygodniu :rotfl: Mam pytanie odnosnie wgrywania roznych aplikacji na stacje multimedialne gdzie je mozna szukac .Moze ktos poda mi strone w internecie :kontrakt: Z gory dzieki Piotr

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegarek

Postautor: marcinK » 18 wrz 2013, 15:00

Chodzi Ci o fabryczny badziew czy niefabryczny szajs.:)
Odebrana po 178 dniach:)

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Zegarek

Postautor: piotrb007 » 18 wrz 2013, 17:26

Tak chodzi mi o niefabryczny szajs :aha:
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2013, 22:44 przez piotrb007, łącznie zmieniany 1 raz.

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegarek

Postautor: marcinK » 18 wrz 2013, 17:43

Na niefabrycznych masz tą łatwość, że do slotu z kartą pamięci od nawigacji wgrywasz co chcesz i działa. Najlepiej wejdź na CHOMIKA i tam już będziesz miał tego zatrzęsienie. Dobrym rozwiązaniem jest wgranie nakładki , typu Wolf lub innej i z jego pulpitu możesz "jak w kompie" uruchamiać programy za pomocą dowolnych ikonek.
Odebrana po 178 dniach:)

piotrb007
Uzależniony
Posty: 167
Rejestracja: 20 sie 2013, 21:01
Czym jeżdzę: 1.6 GDI 135 KM Techno Orange
Lokalizacja: Oswiecim

Re: Zegarek

Postautor: piotrb007 » 18 wrz 2013, 22:51

Wielkie dzięki [ura]

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Zegarek

Postautor: Navkol » 21 wrz 2013, 17:56

Dołączę do dysqsji, gdyż jestem zainteresowany ;)
Czy ktoś już "gmerał" w chińskiej stacji multimedialnej i może podzielić się wskazówkami :idea: radami :?:

W mojej stacji mam 2 sloty na karty microSD: 1-szy na pliki i 2-gi na navigację. Zagwozdki:
1) czy mogę "nakładkę" wrzucić na kartę do slotu 1 czy musi być razem z navi :?:
2) jeśli wyjmę kartę z "nakładką" - czy system powróci do obecnego stanu :?:
3) ewentualnie jak zrobić back-up ori systemu na wypadek "awarii" :?:

marcinK
Nasz Człowiek
Posty: 877
Rejestracja: 29 lis 2011, 09:37
Czym jeżdzę: Kadjar Runmageddon TCe 130 Energy
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zegarek

Postautor: marcinK » 22 wrz 2013, 14:49

Odnośnie "gmerania"
1. Wkładając do slotu 1-od razu nie odpali, ponieważ tam systemowo jest uruchamiany zawsze program do obsługi plików multimedialnych (filmy, zdjęcia, itp.) i programów pod Win CE ten nie obsługuje. Więc bez zmian w rejestrze stacji "się nie odbędzie". Natomiast drugi slot na drugą kartę (generalnie do programów nawigacyjnych), obsługuje wszystko co chodzi pod Win CE, więc dlatego na tej karcie bez "gmerania" nagrywamy programy jakie chcemy (w tym nawigacyjne).
2. Jak najbardziej tak, system działa niezależnie od nakładki.
Zresztą programy z systemu (radio, dvd, TV, itd.) działają jednocześnie z programami "dodatkowymi" z pod nakładki. Tu się nic nie zmienia i nadal jest tak jak z programami "systemowymi". W stacjach niefabrycznych można "normalnie" uruchomić jednocześnie 2 lub nawet 3 funkcje i jedną z nich może być program "nakładkowy". Np. tak: Radio, w PIP-e zegarek lub jakaś nawigacja, na zagłówkach TV czy DVD.
3. Tego nie przewidywałem, ponieważ po to właśnie jest "nakładka", żeby nie "gmerać" w systemie :) i nie mieć problemów takich jak tutaj viewtopic.php?f=12&t=2688
Tyle wyjaśnień, jak coś to pytać.
Pozdrawiam
Odebrana po 178 dniach:)

Awatar użytkownika
Navkol
Uzależniony
Posty: 353
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:01
Czym jeżdzę: KS XL: 2,0 CRDI+ATE+AWD+Black Pearl+CP1+APS+SRK+SRN+hak:)
Lokalizacja: 3City

Re: Zegarek

Postautor: Navkol » 05 gru 2013, 09:55

MarcinK:
w odniesienu do pkt 3 Twojego ww postu: jak wynika z TEGO wątku sprawa ewentualnego "back-up'u" oryginalnego systemu stacji multimedialnej wciąż pozostaje aktualna :shock:
Może ktoś z Userów wie czy da się (i ewentualnie jak) wykonać :?:


Wróć do „AKCESORIA DODATKOWE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Sitemap